Кога за първи път дадох те на вашите бебета сокче??

  • 1 039
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте мамчета, Heart Eyes

Искам да ви попитам - кога за първи път дадох те на вашите садури сокчета и какви? newsm78
Може ли да се смесват различни плодове? ooooh! Thinking
Чувала съм , че се дава и жълтък - вярно ли е и ако да кога ?
 Thinking
Благодаря ви предварително

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Досега не съм давала.По принцип се препоръчва да се дадат сокчета чак когато детето е захранено вече с другите храни и сокчето да е разредено.По този начин ако вече е яло плода,можеш да даваш спокойно и сока,не е необходимо специално захранване.Но за първи път по-добре сок от един плод и чак тогава комбинации.

# 2
  • Мнения: 6 243
не помня точно, но май беше станала към  8 - 9 месечна. Не се впечатли въобще и дотам си останахме. Сега е на 16 м. и й давам само ако си поиска, докато някой от нас пие.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
Много ви е рано още за сокчета,това,ако си решила да захранваш по-късно.Аз захраних дъщеря си след 6-ия месец.Дотогава беше само на кърма,дори вода не е пиела.Тук пишещите майки(почти всички)са захранили или имат намерение да захранят децата си след 6-я месец.Но тогава захранването не започва със сокчета,а предимно с каша,последвана от зеленчуци за подходящата възраст.Едва,когато се въведът и плодовете и се види ,че детето няма алергична реакция ,им се дава и сок от вече пробвания плод.А жълтък аз дадох след 10-ия месец.Но може и по-рано,стига да не сте фамилно обременени с алергия.Моят съвет е да изчакаш със захранването,поне до навършени 4 месеца,но най-добре е след 6-ия месец.Пиши ,ако имаш още въпроси.

# 4
  • Мнения: 2 807
Дани опита сокче след 3 навършени месеца - първо ябълка, после морков.
Можеш да ги смесваш 1:2, така моркова се усвоявал по-добре.

Ива е още с девствено стомахче, предстои даването на сочкче - грозде или круша, т.к. сега им е сезона.

Зависи от това дали бебето е само на кърма (тогава се препоръчва захранването да е по-късно) или на адаптирано мляко.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Аз се включвам с една статия по въпроса, прочети я, може да ти е от полза  Wink

# 6
  • Мнения: 5 228
На три месеца, в следствие на което получи зверски колики. После пробвах пак на 4,5 - 5 месеца и от тогава пие сок с удоволствие. За жълтъка - от скоро давам по малко от време на време.

# 7
  • Мнения: 8 451
Ще те излъжа,не помня точно,но май на около 7 месеца.Пи 2-3 пъти и това беше.Не иска сок.Предпочита плод намачкан.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Още не съм, противно на съветите и питанките от страна на част от роднините.
Абе сега се замисли, защо само женската част от родата се кахъри какво яде бебето и раздава акъл newsm78 докато мъжете ме питат как се развива и какво може да прави само

# 9
  • Мнения: 1 108
Моята педиатърка ни каза още на 45 ден да започна да давам сокче от ябълка по една лъжичка и всеки месец да се увеличава докато се стигне до 30 мл. сутрин и 30 мл. вечер.
Въпреки всичко аз започнах да давам след 50 ден .Давах около седмица и след това спрях.От ябълката му се получаваха много колики.Преди седмица започнах отново - този път круша.Много му хареса.На пак не съм постоянна.

# 10
  • Мнения: 7 837
Малко преди да навърши 7 месеца. Изпива не повече от 40-50 мл дневно.

# 11
  • Мнения: 182
Аз започнах сокчетата в края на втория месец,първо дадох ябълка после морков.Нямаше колики нито пък други стомашни проблеми.Дъщеря ми и сега си ги пие с удоволствие.

# 12
  • Мнения: 3 550
Още не съм дала и нямам намерение скоро да дам.

# 13
  • Мнения: 5 713
Сокове Маги все още не е пила, щото аз не предлагам, така съм си решила. Предпо4итам да й дам самия плод. Жълтък също още не съм дала.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 242
И аз още не съм му давала, тъй като е само на кърма.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт