Каква е най-добрата разлика м/у първо и второ дете

  • 3 684
  • 92
  •   1
Отговори
Споделете мнението си или собствения си опит за разликата в семейство с едно или повече деца. Аз имам едно дете и ми се иска да родя второ, но все още ме е страх от раждането и от това дали ще мога да се справя финансово.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2005, 10:08 от danna

# 1
  • Мнения: 319
Няма за или против първо, второ, трето и т.н. дете - против живота не може да има аргументи, освен когато се касае за серийни убийци.

# 2
  • Мнения: 9 990
Не разбирам -въпросът е-дали да имаш второ дете ли?Или по принцип?Всеки си решава колко деца да има?!Как така за или против?

# 3
  • Мнения: 2 950
Малко странен въпрос ми се вижда това на мен newsm78 Ако си бременна и се чудиш дали да направиш аборт, зависи от много обстоятелства, но мен едва ли би имало нещо, което да ме накара да го направя! Поне аз така смятам.

# 4
  • Мнения: 7 186
Не мисля, че може да ти бъде даден конкретен отговор. Всеки сам преценява колко деца иска да има.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  Вероятно искаш да чуеш аргументи на родители, решили да останат само с едно дете или да имат повече деца - това обаче няма да са твоите аргументи, не мисля, че някой е в състояние да направи точна преценка за твоето семейство. Много грозно обаче ми звучи "против дете" Confused.

# 6
  • Мнения: 5 228
Страхотна формулировка.  newsm11 smile3505

# 7
  • Мнения: 2 755
Това е въпрос на който ти сама трябва да си отговориш. Това касае теб и твоя живот и това, какво мислим ние по този въпрос, не е от значение. От друга страна, по всички въпроси има ЗА и ПРОТИВ. Аргументи в полза на едното или другото винаги се намират.

# 8
Наистина въпроса го зададох малко странно, защото само аз си знам какво имам предвид. Става въпрос, че има моменти, в които човек планира до някаква степен бъдещето си. Не съм бременна, просто мина време от раждането на дъщеря ми и вече се замислям, че ако раждам второ дете му е дошло времето, защото все пак годините минават, обаче ме връхлитат въпроси за това как ще отглеждаме двете деца /иска ми се да не ги лишавам от нищо/, какво ще им предложим за в бъдеще.Може би е така, защото не съм съвсем убедена, че искам точно сега да забременея, но в никакъв случай не става въпрос за или против децата изобщо, просто не ми е точно зададен въпроса, за което се извинявам.

# 9
  • Мнения: 1 320
Прочети и тази тема .... може да помогне за някои отговори http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29410.0

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Малко странен въпрос ми се вижда това на мен newsm78 Ако си бременна и се чудиш дали да направиш аборт, зависи от много обстоятелства, но мен едва ли би имало нещо, което да ме накара да го направя! Поне аз така смятам.

Подкрепям! Аз съм за второ дете!

# 11
  • Мнения: 2 952
ама 4е  въпрос ..... newsm78 #Crazy

както и да е ...аз  искам пове4е от 1  дете ...искам пшоне 2 или 3 newsm64 може и 4 ... newsm63 опа ..множко са ....ще  видим ...но е весело с няколко деца ...аз  съм 1  дете на майка ми и .....не , не ..искам  голямо семейство. Grinning

# 12
  • Мнения: 229
ЗА повече деца, винаги съм искала 2 (понакога даже и повече). Вече имам две знам че не съм сбъркала и съм много щастлива, тати също, а за каката да не говорим. Мисли че момента когато (разбрах че ще си имам второ) беше най подходящия, разликата им е 5год.

# 13
  • Мнения: 3 537
И аз съм за второ дете! Peace

# 14
  • Мнения: 212
Много е хубаво да имаш две деца,но е и доста трудно-не само финансово,но и си е и тест за издръжливост на майката!Но,когато те прегръщат четири ръчички забравяш и умора и ядове.Това си е човешкото щастие Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт