според вас редно ли е да се пипа бебе с мръсни ръце?

  • 3 316
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте!Много съм притеснена и объркана.Като излезнем на разходка с мойто бебе и настава един ужас за мен.Познати и непознати започват да пипат детето ми и аз започвам едно бърсане с мокри кърпи.Като кажа на някои от желаещите да пипат бебето че не трябва да се пипа бебе с мръстни ръце и те се обиждат.Само аз ли сам толкова вманиачена?Самата мисъл например че са пипали пари и после пипат бебето ми ме побърква.Кажете моля ви и вашето мнение!Наистина ли е толкова слаба имунната с-ма на бебетата?

# 1
  • Мнения: 6 315
Не, аз просто не давам на непознати да ми пипат детето...

# 2
  • Мнения: 6 243
И аз не давам на всеки да ми пипа бебето. най-лесно и приемливо е да кажеш, че тя/той не обича това... Иначе - всичко е въпрос на хорско възпитание. Но вероятно и ти можеш малко да намалиш старанието, все пак не сте новородени, вече е на 7 месеца, време ви е да се сблъскате с някои от микробите на външния свят. Стисни зъби и си казвай, че е за негово добро. Така или иначе скоро ще попълзи, после ще проходи и ще почне да лапа фасове Wink. Настрой се, че е неизбежно и не е възможно и нужно да се опитваш да осигуряваш стерилна среда. Grinning

# 3
  • Мнения: 44
Ама аз не мога да ги спра CryОтивам да пазарувам и без да очаквам и без да ме питат разни ЖЕНИ предимно ми пипат детето,дори ми се е случвало докато се разхождам, докато сме в движение да я пипат Sick

# 4
  • Мнения: 7 186
Бъди по- твърда и им прави забележки. smile3513 Не им давай да го пипат.
Особено пък непознати по улиците. Знаеш ли ги къде са пипали с тези ръце. Sick

# 5
  • Мнения: 44

"Особено пък непознати по улиците. Знаеш ли ги къде са пипали с тези ръце. Sick
Цитат
"
Така е веднаж я омазаха с нещо кафяво SickВеднага я прибрах да я измия и преоблеча.

# 6
  • Мнения: 6 315
В момента, в който някой посегне да пипне детето - реагирай! Това е начинът!

# 7
  • Мнения: 44
Реших да ви разкажа какво ни се случи преди около 3 месеца.Ние с мъжа ми  след дълга разходка решихме да седнем в една градинка на една пейка.Веднага дойде една баба и като видя бебето  започна да говори за внуците си.Както разказваше хвана си носа издуха си силно сополите те се разхварчаха около нас и аз докато се съвзема от абсурдната ситуация Shockedгледам бабата как си бърше ръката в завивката на детето Sick

# 8
  • Мнения: 7 186
Реших да ви разкажа какво ни се случи преди около 3 месеца.Ние с мъжа ми  след дълга разходка решихме да седнем в една градинка на една пейка.Веднага дойде една баба и като видя бебето  започна да говори за внуците си.Както разказваше хвана си носа издуха си силно сополите те се разхварчаха около нас и аз докато се съвзема от абсурдната ситуация Shockedгледам бабата как си бърше ръката в завивката на детето Sick

Стига бе! Shocked
Ако бях на твое място така щях да я опаткам със собствения и бастун, че щеше да и дойде дюшеш. newsm29
Егати дъртофелницата. Sick
Ами ти защо си мълчиш?

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте!Много съм притеснена и объркана.Като излезнем на разходка с мойто бебе и настава един ужас за мен.Познати и непознати започват да пипат детето ми и аз започвам едно бърсане с мокри кърпи.Като кажа на някои от желаещите да пипат бебето че не трябва да се пипа бебе с мръстни ръце и те се обиждат.Само аз ли сам толкова вманиачена?Самата мисъл например че са пипали пари и после пипат бебето ми ме побърква.Кажете моля ви и вашето мнение!Наистина ли е толкова слаба имунната с-ма на бебетата?
Вманиачена си! Нищо му няма на детето от това че някой го е пипнал по рамото или по крачето с мръсна от пари ръка. Виж ако преди това си го видяла да си бърка в гащите е друг въпрос. Виж циганетата как щъкат и бъркат по кофите пък колко са жилави. Само ние пълним кабинетите на лекарите с разни настинки и колики.

# 10
  • Мнения: 2 807
И аз съм от вманиачените, не си сама  Wink

По принцип не обичам да пипат дечицата ми, особено по ръчичките  Close, но когато пропусна някой налетял им и аз като теб ги "дезинфекцирам" с влажни кърпички  Wink

# 11
  • Мнения: 4 458
Казвай че може да пипат бебето само по крачетата. в никакъв случай по ръцете че са вечно в устата.
Като кажеш какво може по-лесно приемат ограниченията  Wink

Аз например до последно не разрешавах на никой да пипа децата ей така да им се порадва. Казвах им че като пораснат много ще ги гушкат, галят и т.н.

А за непознатите хора..... какво ти пука че са се обидили!!! По-добре обиден непознат отколкото болно бебе Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 6 315
Вманиачена си! Нищо му няма на детето от това че някой го е пипнал по рамото или по крачето с мръсна от пари ръка. Виж ако преди това си го видяла да си бърка в гащите е друг въпрос. Виж циганетата как щъкат и бъркат по кофите пък колко са жилави. Само ние пълним кабинетите на лекарите с разни настинки и колики.

Виж, на мен ми е супер неприятен факта, че хората не се ограничават с пипане на крак или рамо. Специално при мен една продавачка тръгна да му пипа лицето и ръцете. Хич не ме интересува къде е бъркала преди това и какво е пипала. Аз чужди деца не докосвам без позволението на родителите им.

Всеки сам си преценява.

А тая баба, cvetelina81 , щях да я наругая и да се махна от там. Ще си бърше мърсолите в одеалото на детето - ама ха!

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Докато направи годинка синът ми, много мразех да го пипат и явно съм реагирала, щото и не го пипаха  Crazy Пък да не говорим като новородено... Бях позеленяла първия път като ни дойде педиатърката да види бебето, че не си изми ръцете  Shocked, а и ни разправяше през колко болни била минала преди това, че имало грип  #Crazy Втория път като дойде, любезно и твърдо  Twisted Evil я подкарах от вратата, право към банята.
И не че децата нямат контакт с боклуци, но що пък трябва да го пипа някой непознат мърльо... Това за сополите  Sick, немам думи...

# 14
  • Мнения: 5 183
Бях позеленяла първия път като ни дойде педиатърката да види бебето, че не си изми ръцете  Shocked, а и ни разправяше през колко болни била минала преди това, че имало грип 
На първото посещение при новородения ми племенник една докторицата влезе с обувките и палтото /декември месец/...за миене на ръце изобщо не говоря. Бяхме толккова възмутени и сащисани, 4е не реагирахме.

Общи условия

Активация на акаунт