патладжани на фурна

  • 860
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Много вкусно стана !  Ето и рецептата:
 
   2 кг патладжани, обелени и нарязани на кубчета сложих да се киснат в солена вода за 1 час. След това ги отцедих и разбърках със сол и олио  и сложих в тавичка да се пекат. Като извадих готовите патладжани , изчаках малко да изстинат и ги залях със следният сос:
        1 кофичка кисело мляко + 1 майонеза+връзка магданоз+счукан чесън+черен пипер + половин настъргана краставица.
Добър апетит! Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Много вкусно звучи. Hug
Благодаря ти за рецептата,довечера ще я пробвам! Wink

# 2
  • Мнения: 5 183
Ммм, и това няма да пропусна да опитам:)

# 3
  • Мнения: 172
сУПЕР, аз ги правя само че на филийки, но имам чувството че на кубчета ще е по-добре. На колко големи кубчета ги режеш, като за мусака или по-едри?

# 4
  • Мнения: 1 259
Благодаря за рецептата  bouquet.Стана много вкусно  chef и много лесно се приготвя Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 269
Радвам се, че ви харесаха патладжанките! Рецептата е резултат от моята заетост - все нямам достатъчно време за по-завъртяни манджи, но сега се очертават 3 поредни дни да не съм на работа и ще прегледам по-подробно  готварската книга  Heart Eyes на този форум Hug
Патладжаните ги режа на кубчета 2 на 2 см.
Направих по същият начин и тиквички . Супер стана , а и копър добавих за разкош. Wink

# 6
  • Мнения: 1 259
Да става,аз като го правих добавих и тиквички при патладжаните.Добре става и с двете Simple Smile

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обожавам патладжанииииии, но после ме скъсва стомаха и корема от болки  Close

А така вкусно звучи рецептата на паззза  newsm22

# 8
  • Мнения: 5 622
Аз правих днес рецептата!Стана супер!Обожавам патладжан!
Но аз малко се заблях и позагорих патладжанените кубчета във фурната,иначе стана много вкусно!Но соса май ми дойде гъст и малко.Следващия път ще го направя по-рядък(дали трябва??) и повече  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт