Розов лишей

  • 102 025
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
дремеща,Със зехтин не,но с Елоком-а сутрин и вечер и искам да ти кажа,че наистина положението е много по-добре.Не знам обаче дали от инжекцията/Дипрофос/ или от Елоком,но подобрението е факт.Завяхнаха лишеите,тук таме се появява по едно ново,но поне не сърби,а се къпя и мокря,когато си искам/но само със сапуна на Биодерма/.....само се моля да не е затишие пред буря,че тогава....стой та гледай Praynig Mr. Green

# 31
  • Мнения: 49
Ами точно това е, аз откакто спрях да мажа и да ползвам сапун или гел за къпане, оттогава спряха да се появяват нови. Проблемът е, че и в старите няма промяна или поне аз не я виждам.

# 32
  • Мнения: 1 464
Дремеща,правилно постъпваш.Ще изчезнат и старите,трябва време.Важно е,че не се появяват нови.
Но пак ти казвам-никакви инжекции,сапуни,зехтини,гелове и т.н. Само чистата вода ще оправи положението.А и никакъв парфюм,най-много някакъв стик против изпотяване.Гадно е да се чувстваш като бушмен,ама няма как.

# 33
  • Мнения: 49
Гадно е да се чувстваш като бушмен,ама няма как.

Ох, по-точно от това не може да се каже.

# 34
  • Мнения: 211
Оздравя ли бушменската дружинка Mr. Green
Аз още се лекувам,като старите са изгорели,но има още гадове.
Баш жегите,ако излизам,съм с поло дълъг ръкав,гледат ме като извънземно. Embarassed

# 35
  • Мнения: 3 768
Здравейте,да се впиша и аз.Лекувам се от розов лишей от 10 дни,а го имам от около месец.В началото не обърнах внимание на малкото петънце на крака ми,но то започна да расте и отидох на дерматолог който на 30-та секунда ми изписа някаква тинктура,която смърди ужасно на дезинфектант и каза,че не е нищо страшно и най-вероятно съм го лепнала от домашен любимец,а ние нямаме такъв.Забравих да спомена ,че съм бременна в осми месец и петънцата започнаха да се размножават(вече имам 5-6),а голямото вече е с диаметър около 2см и изобщо не знам как ще се излекувам,явно с тази тинктура няма да мине и другата седмица пак ще се ходи на лекар,а аз не искам да се мажа и тъпча с лекарства,нали не е хубаво през бременността.Имали някой опит с розов лишей по време на бременност?

# 36
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
И аз да споделя своя опит с тази гад. Миналият септември ми се появи едно червено петно с точица по средата, от външната страна на бедрото. Мислех, че нещо ме е ухапало и не обърнах внимание. След няколко дни се появиха малки ситни пъпчици по корема и гърдите. Сякаш изведнъж изникнаха. Не ме сърбяха, но си помислих, че е шарка. Нямаше как веднага да отида на лекар, защото бях в Хисаря на почивка. Върнах се 5 дни след появата на обрива и веднага на лекар. Пъпчиците бяха станали малко по-големи. Имах по горната част на тялото отпред и отзад. Когато показах пъпките, лекарката веднага ме попита дали имам някъде голямо петно...Замислих се и се сетих за онова на крака, което беше станало жълто по средата си и червено в края. Тя каза категорично - розов лишей. Изписа ми мехлем, с който да се мажа, ако ме сърби. Никакво къпане. Не ме питайте как изтраях 2 седмици. Мокри кърпички с пакети, никакъв парфюм, никакви лосиони да убият уханието ми...ужас просто...Но в честно да си кажа, за 3-4 седмици всичко отмина и не се разпространи по краката. При мен се беше появило, защото точно тогава мерих дрехи в един магазин, та от прахта ли, от препаратите по дрехите ли, не знам, но ми казаха От нови дрехи се появява. Предупредиха ме, че пролет и есен може пак да се появи. Пролетта мина, сега очаквам есента да видим. Та моят съвет - колкото и ужасно да ви се струва, не трябва да се къпете, защото водата разпространява гадинките. Успех   bouquet

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Момичета някой ползвал ли "антимикобета"спирт през бременноста?
На мен ми го изписаха ,а на листовката пише да не се ползва от бременни newsm78

# 38
  • Мнения: 1
И аз съм имала такова нещо, преди 10 г, сега обаче пак изби, тогава ми казаха, че не повтаря... Аз го имах повече от 6 м., близо 8 м или година. Беше ужасно. Сега отново, но се оправям с хомеопатия, бавничко, но славно... Тогава си спомням, че докторът ми каза най-простото мазило - бебешки пенатен крем. Това беше, преди това какви ли не боклуци пих, мазах, нищо...

# 39
  • Мнения: 6
Здравейте на всички с този проблем. И аз да се включа по темата - от вчера вече и аз съм запозната с термина "розов лишей". Бях на лекар, дота добър и опитен, каза ми, че не трябва да го мокря, т.е. да се къпя, да огранича яйцата, шоколада, мазните храни. Не трябва да го мажа с нищо и би трябвало след 2-3 седмици да изчезне. При мен се появи по корема, така че поне от части мога да се къпя Embarassed. Мисля да го послушам и да не се мажа с никакви мазила. Това е от мен, успех на всички!

# 40
  • Мнения: 6
Забравих да спомена и причината за появата: ново боди, въпреки че беше изпрано. Лекарят каза, че дрехите са най- честата причина за появата на розов лишей. Това заболяване не е било толкова разпространено преди години, засилило се е от както внасяме турски и китайски стоки - това бяха неговите думи.

# 41
  • Мнения: 221
ММ има розов лишей,на рамото излезе първия и другите по малки са  по ръцете,корема и един горе на крака.Вече 6 седмици маже сутрин и вечер със зехтин...един от първите почти изчезна,а другите сякаш почват да позавяхват,обаче излизат и нови.Направо в чудо се видяхме.
Искам да попитам някой мазал ли е с антимикобета и има ли полза,защото аз имам спомен,че нещо такова ми излезе на крака преди 15 год./ не съм сигурна че беше розов лишей/ и мажех с антимикобета и изчезна доста бързо.

# 42
  • Мнения: 1
ММ има розов лишей,на рамото излезе първия и другите по малки са  по ръцете,корема и един горе на крака.Вече 6 седмици маже сутрин и вечер със зехтин...един от първите почти изчезна,а другите сякаш почват да позавяхват,обаче излизат и нови.Направо в чудо се видяхме.
Искам да попитам някой мазал ли е с антимикобета и има ли полза,защото аз имам спомен,че нещо такова ми излезе на крака преди 15 год./ не съм сигурна че беше розов лишей/ и мажех с антимикобета и изчезна доста бързо.


Добър ден, моят съвет е да не експериментирате с кожна болест. Пенатен бебешки крем, къпане, без сапун, задължително, ще се разнесе навсякъде по тялото Ви. След което никакво търкане с кърпа, а само попиване на водата. Това е. Пожелавам Ви успех!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 019
къпане, без сапун, задължително, ще се разнесе навсякъде по тялото Ви. След което никакво търкане с кърпа, а само попиване на водата.

Водата само влошава състоянието. Всякакво
къпане под течаща вода трябва да се избягва.
Хигиената да се поддържа само с влажни
кърпи, напоени с вода, без никакъв сапун, с
които не се търка силно по тялото, а само леко
се минава. Измиването на главата може да става
над мивката, така че сапуницата да не се стича
по тялото.
Имайте търпение, понякога минават два месеца
до пълното изчезване на лишея. Евентуално
ако има силен сърбеж, може да се ползва
т.нар. бяла тинктура, от нищо друго няма смисъл.

# 44
  • Мнения: 221
Няма сърбеж,не се мие със сапун от 6 седмици.Обаче се къпе всеки ден и може би от това не минават  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт