Осцилококцинум - за или против?

  • 56 095
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, от няколко дена малката, която е на 1.3 месеца е с вирус. Вече преминава, но от две мнения на лекарки и едно на фармацевтка Осцилукокцинума е безобидно лекарство, което може да засилва и предпазва имунната система...
Днес обаче споделих това с една приятелка, чиято майка работи като медецинска сестра с деца и й казала, че в никакъв случай не трябва да дава на своето дете това лекарство. Според нея повечето деца, които постъпвали с някакво усложнение в болницата са приемали Осцилококцинум....
Малко съм объркана и не знам какво да правя... Вие чували ли сте мнение като второто и ако не давате това лекарство, то как подсилвате имунната система на детето ви през периода на вирусните инфекции?

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Давала съм го и продължавам да го давам и на двете си деца. При голямата оказа много добро въздействие, рязко намали боледуванията. Но при малката няма чак такъв ефект. Когато са здрави, го давам веднъж седмично за профилактика. Когато някоя тръгне да се разболява, давам 3 дози през 6 часа.
Колкото до усложненията, за които пишеш, по-вероятно е да са причинени не от осцилококцинума, а от това, че родителите дават само него и смятат, че така са излекували детето. Така че усложненията според мен идват от нелекувани заболявания.

# 2
  • Мнения: 55
нашият хомеопат е категорично против даването на Осцилококцинум при всеки вирус/грип. Каза, че л-вото  трябва да се предписва индивидуално и сп/д симптомите, и в никакъв случай Осц. не е универсално л-во за грип. За съжаление според мен проблема е, че много майки са го приели като такова,  и  че много джипита  го предписват   и то в какви ли не странни комбинации   с други неща.

# 3
  • Мнения: 75
   Аз практикувам класическа хомеопатия и не одобрявам приемането на осцилококцинума, не само защото не са ясни резултатите от това лечение, но и защото това лекарство се използва като панацея срещу вирусните и бактериални инфекции. И когато не подейства, хомеопатията се заклеймява, че не работи за здравето на пациента. За да има очакваният лечебен ефект хомеопатичните лекарства се изписват на базата на индивидуалността на пациента- психика, физика, емоционално и ментално състояние.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 176
Лекарството е доказвано и си има картина, както всички останали хомеопатични лекарства. Рутинното му изписване се практикува от боаронци, най-често напълно безуспешно. Не само че може да не помогне, а биха могли да се появят нови симтоми (на лекарството), особено ако се повтаря без да се направи преценка след първия прием какъв е ефекта от него.

Картината на осцилококцинум може да се прочете ето ТУК.

# 5
  • Мнения: 342
multimodal, много благодаря за статията! Да си призная, обаче не можах напълно да разбера "картината" на осцилококцинума  Embarassed Имам в предвид ето това:
"............Модалности:
Подобрява се от топлина. Подобрява се от почивка. Влошава се от мляко. Влошава се от яйца.

Психика:
Пациенти с фикс-идеи, натрапчиви идеи. Силно терзание, обезпокоен без каквато и да било причина. Твърдоглав, инат. Вечно в движение, зает, маниак, не може да търпи безпорядък, безредие. Страх от мръсотия. Страх да не се изцапа. Изпитва нужда да си мие често ръцете и се плаши да ги подава на другите за ръкуване поради страх от омърсяване, заразяване.

Клинични показания:
Болки. Тревожност. Бронхит. Конюнктивит. Болки в ушите, оталгия. Страхове. Главоболия. Грип. Стомашно-чревни разстройства. Мастоидит. Ринит. Синузит. Варикозни язви.

Корем:
Спазматични болки в корема, последвани от зловонна диария. Болки в областта на апендикса.

Уши:
Болки като от игли понякога в едното или и в двете уши. Зачервено и подуто средно ухо. Намалена слухова острота. Мастоидит.

Очи:
Конюнктивит при грип. Жълта конюнктива. Катар от очите.

Лице:
Болка в предния (челен за челото) и максиларния (на горната челюст) регион.

Храна:
Не може да храносмила нито мляко, нито яйца.

Глава:
„Пръскащо“, „избухващо“ главоболие. Главоболие, съпроводено със значимо пулсиране, тупкане.

Бъбреци:
Мътна урина, сравнително по-малко количество, тъмен цвят. Понякога болезнено уриниране.

Бели дробове:
Слузно-гнойна експекторация с влажна кашлица.

Уста:
Бял език.

Нос:
„Носов“ говор. Назален катар (секрет от носа). Запушен нос, кихане. Серозни изтечения от носа, преминаващи в слузно-гнойни.

Ректум:
Запек.

Кожа:
Варикозен тип язви на краката (legs – краката от бедрото до стъпалото).

Стомах:
Подуване на стомаха. Връщане на храна с гнилостна миризма. Повръщане на вода или храна.

Температура:
Усещане за разбитост, за натъртено, за хладина, хипертермия (повишена температура).

Гърло:
Афония (загуба на глас), суха, болезнена кашлица..........."
Може би понеже и идея си нямам какво представлява "картина" на дадено лекарство и нямам медецинско образование ми е странно и не мога да разбера какво значат тези обяснения, още повече, че на едно място пишеше - Планета - Меркурий  newsm78
По въпроса:
1. Да разбирам ли, че ако здрав човек приема лекарството, то идеята на хомеопатията не се спазва и обратното, ако болен приема осцилококцинум, то резултат ще има, но да не се прекалява?
2. При вторият случай - винаги ли трябва да бъде предписан от хомеопат, дори причините за грип да са на лице?

Общи условия

Активация на акаунт