Синекод?

  • 71 172
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Дъщеря ми е с вирусно заболяване - силна хрема,кашлица,вчера леко повиши Т еднократно.Изписаха й капки за нос,капки Ксизал и капки Синекод за пиене.Учудена съм,защото те са за подтискане на кашлицата.Защо трябва тази кашлица при вирусно заболяване да се подтиска?Все си мисля,че трябва да е обратното.И сега се чудя,дали да й ги давам.Моля за мнение.Изписвали ли са ги на вашите деца?

# 1
  • Мнения: 2 011
Помня веднъж сина ми от една къртеща се кашлица раздразни адски много гърлото - получи се нещо като спазъм , който го  караше да  кашля непрекъснато ...Тогава ни изписаха  Синекод - сироп!  Peace

# 2
  • Мнения: 227
На Калина й изписаха Синекод - сироп на 1г.и 4 м., след него направи бронхиален спазъм и бяхме на инхалации ooooh! Ако кашлицата идва от гърлото и е суха, може би върши работа...в противен случай, е най - добре да се откашля каквото има, защото иначе става оле- мале Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Дъщеря ми няколко пъти е пила сироп Синекод.
Действително се изписва за овладяване на продължителна, суха кашлица.

# 4
  • Мнения: 3 146
Дъщеря ми е с вирусно заболяване - силна хрема,кашлица,вчера леко повиши Т еднократно.Изписаха й капки за нос,капки Ксизал и капки Синекод за пиене.Учудена съм,защото те са за подтискане на кашлицата.Защо трябва тази кашлица при вирусно заболяване да се подтиска?Все си мисля,че трябва да е обратното.И сега се чудя,дали да й ги давам.Моля за мнение.Изписвали ли са ги на вашите деца?

Ти не изказа ли притесненията си пред лекаря? Тъй като принципно, единствено чрез преслушването може добрият диагностик с опит да прецени какъв вид точно е една кашлица и какъв вид сироп трябва да се даде. Понеже ние тук няма как да чуем детето, а и не сме лекари, нито ти можеш да различиш вида кашлица, просто не гадай. Няма писано правило - за суха кашлиза едното, за влажна - другото. Винаги е различно и е специфично. Ако не се доверяваш на лекаря, иди на друг, но не се предоверявай на нас - лекарят винаги ще има по-компетентен отговор.

Пиша ти го, защото относно кашлицата винаги съм имала какви ли не притеснения и съм била на твое място, докато след много лутане, установих това, което ти писах по-нагоре. Просто се опитвам да ти спестя много главоболия. Довери се на лекаря или го смени. Няма друг вариант.

# 5
  • Мнения: 2 005
Гърдите са чисти(каза лекарят).Кашлицата вече е влажна.Продължавам да мисля,че това не са капките за нашия случай.
gergandi,съгласна съм.Не бих лекувала детето си по форумски.

# 6
  • Мнения: 204
Мразя Синекота! Изписвали са ни го и на нас. Това, което съм чела за него е, че се дава, когато задължително сте преминали през оздравителния период, т.е. - влажната кашлица, при която се изчистват дробчетата и вече се появява една дразнеща кашлица, която може да пречи на спокойния сън и, която иначе би отминала за няколко дни, а може и седмици. Синекотът действа на мозъка като блокира центъра на кашлицата, за да може вече оздравелият пациент да не се изтощава допълнително.
 На мое близко дете Синекотът помогна, когато ставаше въпрос за кашлица с алергичен компонент, която се лекуваше адекватно, а този сироп просто беше като нещо помощно.
  Иначе синекот в начален етап на ОРЗ за мен е като да си сметеш боклука под килима и да си мислиш, че си почистил.....
  Наистина не съм обаче наясно, когато са чисти дробчетат, както е при вас, дали е адекватно даването на Синекот. И сега си мисля следното- какво се сдлучва, ако възпалителния процес се развие, появят се хрипове, а синекотът блокира кашлицата, която иначе е здрава реакция на организма....

# 7
  • Мнения: 46
Ако са го изписали да се пие вечер то това е за да може да се успокои кашлицата през нощта и детето да може да спи спокойно.За друга причина не се сещам.

# 8
  • Мнения: 2 005
...И сега си мисля следното- какво се сдлучва, ако възпалителния процес се развие, появят се хрипове, а синекотът блокира кашлицата, която иначе е здрава реакция на организма....

Какво се случва  newsm78  Задържа се секрет в дробовете и става много лошо.

# 9
  • Мнения: 1 251
Вируса е много упорит и гаден, ние три седмици се влачихме с кашлица, дълбока и много силна, чак се задъхваше по едно време вече от бухане! Синекода ми казаха, че е или за суха кашлица или след оздравяването да намали кашлянето вече! Иначе ние пихме Стодал, Мукоплант, после Проспан и накрая Димекс! Е след четвъртия сироп се оправихме, давах и витамини, че преди това бяхме и от друго болни, та даже и един антибиотик изпихме!  ooooh!   Че и мен ме хвана после, абе направо нищо не помогна  при нас!  Tired
Дано се оправите бързо!  Hug

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 15:27 от ORHIDEA

# 10
  • Мнения: 143
Оф, катоп чета, ние сме със същите симптоми - яко сополи и малко кашлица (явно и влиза секрет в гърлото) ... на Виброцил и Проспан сме, дано се оправи скоро! От седмица сме така.

# 11
  • Мнения: 2 005
Оф, катоп чета, ние сме със същите симптоми - яко сополи и малко кашлица (явно и влиза секрет в гърлото) ... на Виброцил и Проспан сме, дано се оправи скоро! От седмица сме така.

Желая ви бързо оправяне,ние се оправихме за седмица и без въпросния Синекод.То кашлицата беше толкова влажна,че трябва да съм луда да й го давам.Минахме с билков сироп за втечняване на секрета.

# 12
  • Мнения: 1 650
На нас днес ни го изписаха, заедно със Сумамед, ама имаме и бактерия в нослето. А за кашлицата ни прати за изследване за колкюш. че е ужасяваща. Обаче само преди 2 дни реши да ни изпише Проспан. Добре че не го дадох, защото сметнах, че кашлицата не е влажна. Давах Стодал. Сега се чудя и за този Синекод.

# 13
  • Мнения: 143
Оф, катоп чета, ние сме със същите симптоми - яко сополи и малко кашлица (явно и влиза секрет в гърлото) ... на Виброцил и Проспан сме, дано се оправи скоро! От седмица сме така.

Желая ви бързо оправяне,ние се оправихме за седмица и без въпросния Синекод.То кашлицата беше толкова влажна,че трябва да съм луда да й го давам.Минахме с билков сироп за втечняване на секрета.

Simple Smile Хвърлих всички сиропи и давах хомеопатия, за два дни се оправи ... Какъв е този билков сироп? Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 005
... Какъв е този билков сироп? Simple Smile

Алтея.Сироп от бял слез.

Общи условия

Активация на акаунт