Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Sofia

Момичета слагате ли лук в домашните пюрета на бебчовците?Аз за сега съм давала само моркоф с картоф (от домашните де), а днес мисля да сложа и малко домат!
Цитирай

София

И аз се питам същото , но ако съдим по готовите пюрета в които до сега не съм срещала да пише лук , явно не е за предпочитане. Аз също скоро захраних и третия зеленчук беше домат.

п.с. Имам един телефон в указателя мисля че е твоя името ти почва със С нали?
Цитирай

София

Лукът не е особено лека храна. Лично аз готвен лук не ям и на бебо чак след 7-8-ми месец започнах да му слагам. Домат също фдадох по-късно - нали съдържа хистамин. Захраних с картоф, морков, тиквичка, спанак (замразен френски - много е чист), броколи, карфиол, грах и т.н.
Цитирай

София

Недей да слагаш още лук,мъничко е детенцето според мен.Изчакай да стане поне на 6 месеца и тогава,и аз към 6-7 месеца започнах да слагам. Wink
Цитирай

София

И аз не те съветвам. Сложих веднъж, когато нашата бебка беше на около 5 месеца, после рева от болки в корема, както не е ревала докато имаше колики. Може и да е било случайно съвпадение, макар, че нямаше друга причина за болки в корема, но повече това с лука не го повторих. Ще опитам пак сигурно чак след 2-3 месеца.
Цитирай

София

Аз дадох лук, когато Ния стана на 7м. Той е тежичук и не е подходящ за малки деца. С домата също можеш още месец да изчакаш. Давай Картофи, моркови, броколи, ориз, целина, тиква.
Цитирай

София

Аз слагам от около един месец, но много малко. На около 20 пюрета 1 глава лук.
Правих и домати с ориз и 1/2 глава лук, босилек и малко чубрица - стана хубаво и не ни боли корем.
Но всичко общо взето е относително - според детето.
Цитирай

anywhere

За лук със сигурност е рано, но същото се отнася и за доматите. Препоръчва се въвеждането им към годинката, тъй като имат много хистамин (т.е. силен алерген са).
Цитирай

София

Както и другите са казали - изчакай с лука и доматите.

Давам ти една идея - пробвай пащърнак - прилича на морков, но е мръсно бяло, много полезно и дава страхотен аромат на яденето, може и на 4-месечно да се дава. Дариа се скъсва да го яде.
Цитирай

Бургас

Лука е полезен и е особено подходящ при алергии, но сте малки за него. След 7-8 месец някъде може. Домати категорично те съветвам да не даваш още - казали са ти момичетата за възможна алерг. реакция. Още няма за къде да гониш голямо разнообразие в храната - подходящи са морков, картоф, ориз, карфиол, броколи, тиква.
Цитирай

София

Лук се слага, но някъде от около 7-8 месеца.
За доматите - също сте малки.

Можеш да пробваш и морков/ябълка, морков/тиква, картоф/тиква  Wink
Цитирай

София, център

Аз слагам, но малко. В готовите пюрета има.
Цитирай

София

Както и другите са казали - изчакай с лука и доматите.

Давам ти една идея - пробвай пащърнак - прилича на морков, но е мръсно бяло, много полезно и дава страхотен аромат на яденето, може и на 4-месечно да се дава. Дариа се скъсва да го яде.

Оооо, пащърнака е голяма работа - пробвай, хем е полезен, хем много хубав аромат придава.
Цитирай

София

Оооо, пащърнака е голяма работа - пробвай, хем е полезен, хем много хубав аромат придава.
Понеже не го знам аз този зеленчук, моля споделете има ли го ве момента на пазара, кога се добива, какъв вкус има.
  bouquet
Цитирай

София

Трябва да го има, защото моята бавачка донесе вкъщи, прилича точно на морков с конусовидна форма е, но е мръсно бял, по-скъп е от морковите. Вкусът му е доста особен, но приятен. В повечето пюрета на Семпер за над 8 месеца го има. Има го и в пюретата на Хипп.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора