Кой тръгва от есента на ясла?

  • 9 406
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Днес го заведох на ясла. Ще се пръсна от притеснение.
Бяха само две дечица като го заведох и той третото, после дойде още едно дете.
Влезнаха. Видя пързалка вътре и нямаше проблем, даже хвана лелята за ръка, ноооо като излизах дочух "Мамооо, ла" и после рев. Ревеше и другото детенце. То "ветеран", ама отвикнало.

Недейте гледа иконката на темата, направо ми се реве, ама трябва да се смея.
Ох, как ми подскача душицата....а него не ща да го мисля.

# 46
  • Мнения: 1 250
Нема 'а ревеш - личния пример е голямо нещо. Поне не пред него.

Намери си занимание. Ама не да пържиш картофи, че ще вземеш да се изгориш.

Дано му понесе на детето яслата, както и на лелките детето  Twisted Evil
Моята щерка например в къщи е виелица, изобщо не слуша, разхвърля. Обаче като иде на градина става любимката на лелките - послушна, прибира играчките дори на другите деца, яде много - изобщо - детето мечта.

Голям шок си е, няма съмнение.
И за теб също.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз се настройвам от няколко месеца. Мъж ми вече е убеден, че с кеф съм го пратила, за да се отърва от детето. Cry
Аз все си мислех, че другите преиграват с това даване на ясла, ама докато не ти дойде до главата....

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Вземи се успокой. Спомням си първия ден в градината на сина ми. Цял ден аз щях да се побъркам, а той изобщо не се сетил за мен, заобиколен от толкова нови деца и играчки. След това първата седмица плачеше докато го заведа, но щом влезел вътре и се успокоявал, а когато отивах да го вземам следобед не искаше да си тръгва.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 242
Мен ще ми е за 3-ти път, ама и аз се притеснявам Grinning. Споко. справят се по-добре от очакваното Wink. Моята рева само първия ден. дано и твоето така Grinning

# 50
  • Мнения: 910
мами, аз знам че ми е рано за въпросчето но ми се иска да ви го задам.
от колко голямо може да се даде на ясла? на мен ми се налага бързо да се въщам на работа след раждането и се чудех ясла или баба. знам че е рано ама то после въобще няма да ми се мисли за това newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
На моята приятелка преди дни навърши годинка и сега тръгва /все още не може да ходи/. Може би някъде приемат и по-малки - зависи от градината

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Ох и ние тръгваме на 07.09 на ясла, в 8 ОДЗ в Борово, още не е тръгнал а вече плаках една нощ.Много се притеснявам, не толкова от болести и от това как ги гледат дечицата, а от това как ще му се отрази емоционално, аз тръгнах на работа когато беше на 4 месеца, и въпреки че не ме вижда по цял ден, ужасно много ме търси, плаче след мед, напоследък не толкова, защото започна да си играе по-усилено с дечица...много се надявам да свикне и да му хареса, защото мисля че в яслата ще му е по-добре, отколкото с баба му или гледачка у дома, но не знам...ще видим, дано само се стегна аз, че каквато съм чувствителна и ревла, вероятно аз ще страдам повече...
А има ли някоя мама, чието детенце да тръгва на ясла в 8 ОДЗ?
Нищо не знам, нито в коя група е, нито какво трябва да носим, дали ще стои само до обяд в началото...казаха ми само с документите и детето да сме на 7.09 там...ако някой има повече инфо ще съм благодарна да сподели.
Успех на всички

Ами ако успея да го вредя и моето бебче ще тръгва от този месец на ясла, надявам се именно в 8 ОДЗ!Казва се Христомир и на мен от месец ми е тъжно, мъчно, направо ми се къса сърцето!На нас никой не ни помогаше, няма баби, лели и т.н. и тобкова сме привързани един към друг, че незнам кой ще плаче повече!За съжаление няма начин  Praynig


Мами как мислите дали ще успеем да се запишем в последния момент, горе долу на принципа "от днес за утре" още повече и в тази актуална детска ясла. Готова съм на еднократно спонсорство и т.н. Какво да се прави, живея в Бояна, а за живеещите тук няма нито детска кухня, нито ОДЗ-та.......А тази ясла е близо до офиса на сестра ми и евентуално тя ще го взима, защото съм до 7 на работа Cry

Приемам с отворени ръце всички видове препоръки и мнения!Моля Ви дайте ми съвет какво да правя

# 53
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Ох, вече си е вкъщи с тати Mr. Green
Цяла сутрин е плакал, като обядвал се умирил. Може и гладен да е бил newsm78
Ох, като го взех за малко да зацивря Cry
Утре ще видим каква ще е хавата.
Вдъхвате ми спокойствие  bouquet

Лелята ми каза, че някакво детенце проходило при тях. Значи взимат и под годинка. Това е 36 ясла в Изток.

# 54
  • Мнения: 5 468
vadjra, ние с моята дружка, записахме децата си в седмична група на яслата, защото от такава група, можем да ги взимаме и по-късно. Няма да ги оставяме да спят там, но дори в 19:30 да ни се наложи да ги вземем, ще сме спокойни, че има и други деца, както и персонал, който няма да се мръщи и да чака само нас.
А от днес за утре нямам представа, дали ще стане... С питане става работата. Дано стане.

# 55
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Боби тръгва на ясла от 12.09.2005. Още не ме е хванала предстартовата треска и притеснението - оставила съм си ги за 11.09. Wink
Това със записването за яслите от днес за утре трудно става май - в нашата ясла има над 90 деца, чакащи за свободно място  Shocked

# 56
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Мерси Ню, идеята е чудесна!
Къде ходите на седмична ясла?От това, което видях в нета само тази на "Св.Наум" е на удобно за мен място.

# 57
  • Мнения: 5 468
Къде ходите на седмична ясла?
Ще ходим, ще ходим...
В 61-ва съм я записала, а тя е в Надежда 1 и още е в ремонт някакъв, та съм в очакване да ми звъннат и да ми поискат отрочето. Подала съм молба през юни месец  и казаха, че ще я вземат, ама ако стане нещо и не я вземат, ще скоча от покрива на Народното събрание!
Това със седмичната група ни го предложи завеждаща яслата и ние помигахме 1 мин. и се съгласихме. 8 лв. е повече от другата такса, ама 8 лв. да е проблема Mr. Green. Везната наклони и това, че в седмичната група са 12 деца, а в обикновената - 18.

# 58
  • Мнения: 6 315
Мерси Ню, идеята е чудесна!
Къде ходите на седмична ясла?От това, което видях в нета само тази на "Св.Наум" е на удобно за мен място.

Само да предупредя, че на Св. Наум в момента е претъпкано и няма места. Евентуално в края на месеца можело да се освободи нещо. Аз като съм патка заспала подадох само на 1 място молба, а сега не искам да си пускам детето там.  Cry

# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ох, вече си е вкъщи с тати Mr. Green
Цяла сутрин е плакал, като обядвал се умирил. Може и гладен да е бил newsm78
Ох, като го взех за малко да зацивря Cry
Утре ще видим каква ще е хавата.
Вдъхвате ми спокойствие  bouquet

Лелята ми каза, че някакво детенце проходило при тях. Значи взимат и под годинка. Това е 36 ясла в Изток.

vdahvam ti vsichko ot koeto imash nujda Simple Smile
shte svikne..

moia golemia se dereshe postoianno,i to sled niakolko mesechno prebivavane Crazy
sartzeto mi se kasashe,no niama nachin........EEEEEE,sega v 6 klas za drugo se dere Crazy

to i az veche se zamisliam v koia iasla v raiona da podam molba.Shte stanem na godinka skoro,no iskam pone do drugata esen da si okolo mene......

vidiah dnes,che 56 iasla e sas smenena dograma.....

koko vreme predi  GOLEMIA DEN iksat molbata???

Общи условия

Активация на акаунт