Зелено училище

  • 14 482
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Зелено, оранжево вече ще ги пропускаме.  Миналата година хотелиерите бяха заредили порядъчно  стаите на децата (2 клас) с биричка и ред бул. И някои от тях си се възползвали порядъчно от екстрата. Няма никаква мисъл, никакъв контрол при организирането на тези мероприятия, които са хем необосновано скъпи хем ни ги пробутват за задължителни наглеците от  нашето у-ще.
Ти сериозно ли????? виж за бирата не се притеснявам (моя не пие и не я обича ,а и не би посмял) Но РЕД БУЛ няма и да се замисли ще го изпие без да му мигне окото въпреки че знае че не е за деца Cry.Много го харесва

# 16
  • Мнения: 2 401
Да, сериозно. Дори са им продавали и от барчето ред бул, след като са опустошили запасите в стаите.

# 17
  • Мнения: 24 467
Нито на цветно училище, нито на лагер. Какво пък ще му е "зеленото" сега не знам, сигурно ще е жълто някакво.
Не заради парите. Ходила съм достатъчно на такива мероприятия, за да мога да преценя рисковете и не желая да рискувам със собствените си деца. Който желае- да си поеме риска, аз- не.
Децата ми ги водим достатъчно на почивки- седмични, десетдневни, за уикендите и за контрола им разчитам предимно на себе си и съпруга ми. Двама на двама ми звучи по- добре от 30 на двама.
Аз и бира и друг алкохол пропих по такива именно места /и аз не пиех преди това де, не съм закърмена с тях/, цигари пропуших. А да, доволна бях ами, как да не съм била.  Wink Естествено, че ще съм доволна. Не бяха доволни родителите на едно момче, дето за него дойде линейка подир консумация на един "Слъчнев бряг", ама колко е то- едно на 50 деца. И моите родителя бяха доволни, хубавото беше, че не знаеха какви ги върша. Ако знаеха, как бягам и ходя на плаж сама с още 3-4 деца по скалите, друго щяха да мисля, добре, че не знаеха. Щастливи хора.
Освен това държа училището да си е училище, лагерът- лагер. Такива мешавици не са ми по вкуса.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Пускам го на всички екскурзии и зелени училища. Още от ДГ. И аз едно време много съм ходила по екскурзии, имам и досега страхотни спомени. Не виждам нищо лошо. Пък и аз му имам доверие. Трябва да се научи да е по-самостоятелен. Защото миналата година имаше майки на първокласници, които питаха преди зеленото училище, кой ще къпе децата  ooooh!. Е може ли дете на 7-8 години да не може само да се изкъпе? newsm78

# 19
  • Мнения: 264
Дъщеря ми ходи на зелено училище преди две години в 1ви клас - в Осоговската планина край Кюстендил. Пуснах я с много притеснения разбира се, но по принцип съм "ЗА" Беше си прекарала много добре.
Преди няколко дни се наложи да я разочаровам - донесе ми оферта 180 лв за 3 дни  Shocked за края на октомври. Нито цената ми харесва, нито времето по което ще бъде...и и отказах.
Няма нищо лошо децата (особено софийските деца) да излязат малко сред природата , и то в компанията на съученици ....- децата си изкарват весело и това са незабрави спомени от ранната самостоятелност ( Мамо, защо куфарът не ми се затваря на връщане? О, забравих да ти се обадя кога ще пристигнем ...Ами тези чорапи май останаха в хотела.... и т.н и т.н цитирам обичайни изказвания при посрещането след зелено училище  Simple Smile)
Та сега по темата - може ли все пак дните да са повече , а не времето им да минава само по пътищата (то поне да беше организирано като екскурзия, с посещение на нещо си....) и някакси времето да е по-подходящо избрано, за да може да прекарват децата повече време сред природата (напр.май месец) , нали все пак е ЗЕЛЕНО училище  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 247
Мен основното, което ме спира разбира се е не толкова цената, я точно това, че ще е само 3-4 дни, което значи всичко на юруш и по пътищата, с някакви шофьори, които нито ги знаеш как карат, дали са спали, колко са пили и т.н. Та наистина кое ще му е "зеленото" на това училище. Пък и какво зелено остана в Банско - то си е като Люлин (да ме прощават живеещите там Simple Smile ).

# 21
  • Мнения: 3 268
С мъжът ми твърдо сме решили да няма никакви зелени училища,лагери и екскурзии.Ние ще я водим достатъчно на почивки.Имаме по-голям син и като знам как едва не се уби,падайки от една скала в Мелник,когато беше на екскурзия в 5 клас и какви ни ги разправяше като се върна,че са пили вино на покрива на хотела и тем подобни...мерси ото подобни преживявания.

# 22
  • Мнения: 2 134
Само да добавя - голямия ми син,го бяха забравили на Витоша заедно с още 6 деца!Няма да пиша  друго,защото споменът предизвиква винаги сълзи.Не пожелавам никому да бъде в ситуацията на седем майки ,незнаейки ще видят ли децата си.

# 23
  • Мнения: 2 037
 
Само да добавя - голямия ми син,го бяха забравили на Витоша заедно с още 6 деца!Няма да пиша  друго,защото споменът предизвиква винаги сълзи.Не пожелавам никому да бъде в ситуацията на седем майки ,незнаейки ще видят ли децата си.
Cry Нямам думи. Слава Богу, че нещата са се оправили.

Ние имаме оферта за 3 дни, 2 нощувки, с обиколки през деня, към 160 лева с билетите за вход.
Скъпо, а и ние скоро бяхме по тези места.

Обаче, тази вечер, в ДГ, получих безумното предложение за 5 дни, 4 нощувки на Св. Врач за 195 лева!
И невероятна агитация да запиша дете на 4 години!   Naughty
Лятото я пратих с чужди хора, но знаех с кой.
А нашия коектив от ДГ ходи в южна посока, за да могат половината да се правят, че гледат децата докато другата половина се разхождат из Гърция. Е това ако е отговорност....... Shocked

# 24
  • Мнения: 3 268
Само да добавя - голямия ми син,го бяха забравили на Витоша заедно с още 6 деца!Няма да пиша  друго,защото споменът предизвиква винаги сълзи.Не пожелавам никому да бъде в ситуацията на седем майки ,незнаейки ще видят ли децата си.
Е това направо мина всичко,което съм си представяла,че може да се случи на децата ни.Тези учителки са за съд и ако не си ги съдила,много си сгрешила.Страшно съжалявам за случката,направо нямам думи.

# 25
  • Мнения: 2 134
Нищо не направих,в този момент не можех да мисля,важно беше,че децата сами се прибраха в София,а учителите едва пред училището установиха,че ги няма!!!!!/5 клас/
А,когато ходиха до Ловеч на екскурзия - едно от момиченцата са го заключили в автобуса,защото му е било лошо и през цялото пътуване е повръщало!!!!!В самия град са ги оставили 2 часа сами да се разхождат и в даден час да бъдат пред автобуса???!!!! За какво изобщо става въпрос и знаем ли на кого поверяваме децата си?По тези и ред др. причини,малкия няма да ходи и не мисля,че ще загуби нещо,а аз не искам да дежуря на телефона.

# 26
  • Мнения: 24 467
Знаем ли?
По- лесно е да не знаем.

# 27
  • Мнения: 307
Пускам я още откакто беше в 3 клас и вече 4 години ходи на Зелено училище, винаги в края на май месец, за 6 дни, на Свети Влас. Месец преди това я обзема "зеленото" настроение Simple Smile и само за това говори и мисли. Плаж, басейн, слънце, загар, приятелки, вечерни дискотеки (с преподавателите), нови приятелства... а, да - и учене отвреме навреме Simple Smile. Нашите учители са доказали обаче, че може да им се има доверие и съм спокойна, когато е с тях. Притесненията ми са свързани единствено с пътя и винаги я карам да ми звъни, ако спират по пътя и като пристигнат. Отделно имам номера на класната и и винаги мога да звънна директно и на нея. За справка - дъщеря ми е в 7 клас.
Нещастия могат да станат и без да са на Зелено училище, че и пред очите ни и в наше присъствие даже. Затова да ги пази Господ, без значение дали са до нас или не.

# 28
  • Мнения: 2 134
Всеки сам решава и носи отговорност за решението си.Зеленото или бенбеното не се включва в учебния процес.Хубаво като замисъл ,но лошо като изпълнение!

# 29
  • Мнения: 284
Не я пускам нито на зелено училище,нито на екскурзии,нито на лагери.И притесненията ми не са само за времето на пътуване.Доверие на учители нямам.

Общи условия

Активация на акаунт