Зелено училище

  • 14 440
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 107
Точно за доверието става въпрос!След като миналата година /първи клас/,5 деца ходиха на зелено в Банско,се върнаха болни и около 10 дни не бяха на училище.През цялото време са били в басейна/около 6 часа/,заедно с госпожите,без да излизат!!!!!!!!!!!

# 31
  • Мнения: 7 216
Много ми е тъжно като ви чета.
Почти не прочетох мнение на майка, която има доверие на госпожите.
За това реших да се включа.

Аз имам 100 % доверие на нашата госпожа и бих пуснала дъщеря си навсякъде с нея.
Имам доверие на училището , на директора и на екипа учители на началния курс.

През цялото време са били в басейна/около 6 часа/,заедно с госпожите,без да излизат!!!!!!!!!!!

Вярваш ли го наистина???
Ти би ли издържала 6 ч. в басейн без да излизаш?
Аз лично не.



# 32
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ми ходи на зелено училище от 2-ри клас.Бяха в Сандански,Велинград в момента е във В.Търново на зелено, утре се връщат.
Интересно и е, харесва и Peace класа  стана по задружен, мисля че не е лошо за децата такива мероприятия, важно е да са добре организирани Peace

Аз имам 100 % доверие на нашата госпожа и бих пуснала дъщеря си навсякъде с нея.
Имам доверие на училището , на директора и на екипа учители на началния курс.
а и това е много важно и задължително условие Peace

# 33
  • Мнения: 24 467
Аз имам доверие в нашата госпожа, категорично.
Само че тя беше първият учител, който ни разказа защо не се наема да води деца по лагери и цветни училища, с примерите и с всичкото. За това допълнително я уважавам.
Седяла съм 6 часа в басейн, излизах само за тоалетна и да пия вода.

# 34
  • Мнения: 2 107
Вярвам,че са били 6 часа,защото и аз изкарвам по толкова!А и как да им уплътнят времето в наложилият се моден курорт?Става въпрос за зелено училище,а не за басейн и плувни умения.
Времето на басейна не се разбира само във водата!
Радвам се,че все още има учители на които може да се има доверие!И все пак да не бъркаме училище с развлечение!Всеки сам решава.

# 35
  • Мнения: 7 216
Вярвам,че са били 6 часа,защото и аз изкарвам по толкова!А и как да им уплътнят времето в наложилият се моден курорт?Става въпрос за зелено училище,а не за басейн и плувни умения.
Времето на басейна не се разбира само във водата!

Сега вече разбрах ! Peace

Като спомена Банско- си представих хладно време и закрит басейн. Колкото и да е затоплено 6 часа ми се видяха цяла вечност.
Не знам на Банско дали има минерални води и колко е бил затоплен басейна, но откъдето и да го погледнеш като време си е много.
Когато е лято и нашето семейство изкарваме по толкова време на плаж, че и повече.

Не искам да коментирам госпожите, които не си вършат работата и забравят за какво са тръгнали.
Жалко за децата.
Когато дъщеря ми  ходи на Зелено училище не очаквам да учат по 5-6 ч. на ден.
Но учене винаги е имало, макар и с по-малко часове.

# 36
  • Мнения: 2 107
Да!Беше през пролетната ваканция.И за мен 6 часа са много на закрит басейн,но децата са си поръчвали сокче,били са и в джакузито ,абе изобщо - лайф!

# 37
  • Мнения: 15
Здравейте, харесва ми идеята за зелено училище още в ранна детска възраст.Нямам нищо против да пусна сина си  /Мартин - 7г. / на такова, стига да е добре организирано.Смятам, че така той ще придобие известна независимост и ще му хареса да се сближи повече със съучениците си. Засега няма предложения за такова зелено училище, но за в бъдеще ако има ще го пусна да отиде.

# 38
  • Мнения: 103
 Аз имам доверие на госпожите ни. Дъщеря ми ще ходи за втори път и вече цял месец само за това говори. Не ми е лесно със страховете, но не смятам, че страхът трябва да променя живота на човек. Случват се всякакви неща и могат да се случат навсякъде, дори и вкъщи. От друга страна помним щастливите лагерни мигове цял живот. Не съветвам. Всеки решава за себе си. Дори не мога собствения си страх да подтисна. Все пак дъщеря ми ще ходи и тази година, въпреки моите треперещи мисли. #Crazy

# 39
  • столицата
  • Мнения: 3 761
И аз съм "за" зелените училища. Дъщеря ми вече ходи през пролетта, но уговорката е, че имам доверие на госпожите. Определено запелязвам момента да се напълнят празните хотели след сезона, затова дъщеря ми няма да отиде на "зелено училище" от средата на ноември, защото може да стои затворена и в сградата на детската градина вместо в хотел някъде из страната. Но явно всичко е въпрос на оферта към директора на ДГ.
Сега се очертава и скилагер на хотел Дивите петли до Мальовица. Някой има ли наблюдения от такъв лагер и условият там?

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Викат им зелени училища, ама са си нормални екскурзии. Гледам положително, стига да са огранизирани добре. Разчитам на учителите, но всъщност разчитам на децата да си опичат акъла. Моите бяха на зелено с басейн, но ме достраша да не стане някоя беля и им казах да не влизат там. По техните думи излезе, че не е имало спасител.

Месец октомври хич не ми се вижда нормално време за зелено, жълто, пембено и каквото и да е разкарване и то заради времето. Ей на, в този студ какво ще правят, освен да си стоят в хотела, че да пощръклеят! Ако ще ходят, нека да е през май, когато вече времето е по-топло. Не че и тогава не могат да се случат дъждове и студ, но вероятността е по-малка.

# 41
  • Мнения: 2 401
Преди малко изпратих отрочето на зелено без преспиване. Всичките му приятели отидоха, мойто "НЕ"  беше тотално игнорирано.
Сега вали дъжд, огромен брой деца бяха натъпкани в двуетажен автобус.  Където предполагам ще прекарат деня  ooooh!
Така са ми писнали с тия платено-задължителни мероприятия вече, че нямам думи.

# 42
  • Мнения: 103
Вярно, че едно време май не се плащаше за зелено училище и че тия сегашните са си просто платени екскурзии. Не знам... Няма ли някаква наредба или закон по въпроса с плащането точно на зелените училища, след като влизат в програмата newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 4 222
Доколкото знам има изискване само да уведомят Регионалния инспекторат. Нека се включи някой учител с повече подробности.
emibopo, питай вашите учители, нали им имаш доверие на госпожите ви.

# 44
  • Мнения: 514
Имам доверие на нашата госпожа, но не бих пуснала сина си на "зелено" училище. Не мисля че е разумно за 3-4 дни да се пропътува толкова път, да не се знае какво ще бъде времето и дали изобщо ще излязат навън, да съм постоянно на тръни какво ще му се случи... Предпочитам аз да си го водя на почивка вместо да разчитам на подобни извънкласни дейности. Още повече не си струва, защото за тези пари ще отидем 3-та някъде вместо той сам.

Общи условия

Активация на акаунт