МАРИНОВАНИ КАМБИ.За истински гурмани!

  • 118 742
  • 374
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 001
 

  Със здраве да си ги хапвате !   Hug

БЛАГОДАРЯ! Hug......А за "благоразумието" .....Хм!  Laughing......Просто като видя хубави месести камби - действам......Не чакам последен момент,защото в повечето случаи няма такъв..... hahaha Mr. Green

# 316
  • София
  • Мнения: 18 679
Опитах ги днес-твърде сладки ми идват, липсва ми солта в рецептата. Мисля на толкова захар да сложа половината й количество сол. Някой пробвал ли е така?
Аз. Рецептата е супер сполучлива като технология, но не е за нашия вкус откъм сладост. Затова спазвам технологията, но променям пропорциите. На килограм камби и 3-4 моркова слагам около 2 с.л. захар и лъжица, лъжица и половина сол, в зависимост от солта. Морската носи повече, другата - по-малко. Останалото спазвам. Това е любимата ми туршия Heart Eyes

# 317
  • Мнения: 1 934
Белинда, много ти благодаря за съвета   bouquet

# 318
  • България
  • Мнения: 430
Селма, благодаря за рецептата. Страхотна! Аз я правих смесена с камби и криви чушки, слагах между тях карфиол и моркови.
Бъди здрава и щастлива!

# 319
  • Мнения: 7 418
  Благодаря , Алиса ! Подобно !  Hug

  Трябва и аз да опитам с карфиол и моркови . Simple Smile

# 320
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Селма, благодаря за рецептата! Преди 2 дни отворих буркан за да ги опитаме и свърши. Искаха да отворим и още един. Много им харесаха. Не знам дали още има на пазара камби, че да направя още.

# 321
  • Мнения: 7 418
Ani Ka, много се радвам ,че са ви харесали камбите !  Simple Smile
Ако не ги откриеш по пазарите , може да се пробваш с червени чушки (от по-сочните) .

# 322
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Опитах ги днес-твърде сладки ми идват, липсва ми солта в рецептата. Мисля на толкова захар да сложа половината й количество сол. Някой пробвал ли е така?
Аз. Рецептата е супер сполучлива като технология, но не е за нашия вкус откъм сладост. Затова спазвам технологията, но променям пропорциите. На килограм камби и 3-4 моркова слагам около 2 с.л. захар и лъжица, лъжица и половина сол, в зависимост от солта. Морската носи повече, другата - по-малко. Останалото спазвам. Това е любимата ми туршия Heart Eyes

Съотношението сол-захар е въпрос на вкус.Непременно ще опитам рецептата на "Селма"!  За да стане приятно сладко-кисело-солен вкус ,аз слагам сол равна на 1/4 от количеството захар Peace

# 323
  • Мнения: 7 418
   Разбира се всеки е волен да си изпълнява рецептата по какъвто си реши начин .  Hug
   Аз я споделих в този вид , в който ми е позната и ми допада най-много .
   Но е ясно ,че никой не е задължен да я следва на 100% .

   Наслаждавайте й се в тези вариации , които са ви най-удовлетворителни !  Hug
   Здраве и хубави емоции да ви носи !  Heart Eyes

# 324
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Все още никой ли не е приготвял божествените камби през този сезон Thinking?

За поредна година (днес се замислих и не можах да си спомня коя поред) днес направих няколко дози от чудните камби. От 13,5 кг. почистени камби излязоха 19 буркана по 720 мл. и 2 по 520 мл. Цял ден с тях се занимавам и на края ми идеше да извикам Урааааааааааааа, приключих.

Благодаря, ти Селма  Hug за чудната рецепта. Обожавам ги тези камбички!

# 325
  • Мнения: 47
Селма, аз съм нова във форума, но още миналата година направих твоите
камби. Увеличих солта и добавих моркови и карфиол. Разкошни!
Всички други туршии останаха неизядени и тази година ще правя
само тази.
И от мен голамо Благодаря!

# 326
  • Мнения: 7 418
$MINA, _ilka_, благодаря от сърце за топлите отзиви за рецептата !  Heart Eyes
Дано ви носят здраве камбите!

Успех на всички !  Hug

# 327
  • Мнения: 631
Прочетох  цялата тема и ще пробвам тези камби. Не разбрах морковите заедно с камбите ли задушавате newsm78

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Аз ги слагам с камбите, чесънчето малко по-късно. А магданозът (кервизът) или накрая, или като пълня бурканите слагам по-малко. Това като се сетя де. Laughing

# 329

Общи условия

Активация на акаунт