Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Велико Търново/Бургас

Моята рецепта за картофеното пюре е следната: беля картофките и чакам водата да заври,след което ги слагам и добавям малко сол.Като станат готови ги махам с помоща на решетъчна лъжица,смачквам ги с вилица,след което слагам масълце(краве масълце) по вкус,може и олио,ако нямам масло,добавям малко вода от тази в която са се варили да станат меки и пасирам.След това нарязвам кренвиш или пушено пуешко или шунка и разбърквам,а отгоре настаргвам сирене или с кашкавал (може и с двете) и украсявам с варено яице.
               ДА ВИЕ СЛАДКО Wink
Цитирай
Защо не пробваш да слагаш мляко вместо вода. По - вкусно става . Smile
Цитирай

сред цветята

Да, и аz правя картофеното пюре с прясно мляко.  Иначе понякога прибавям и индйско орехче zа вкус.
Цитирай

Велико Търново/Бургас

по ми харесва с вода Wink иначе и с мляко съм пробвала с мляко,а за подправки слагам червен пипер и чубрица на вус
Цитирай

След завоя в дясно

Аз също слагам прясно мляко и добавям и малко майонеза ,става по"пухкаво" пюрето
Цитирай

София

А с готварска сметанка пробвали ли сте. Нищо немога да готвя без нея. А каква вкусна става крем супата.... Чакайте че си окапах лаптопа.
Цитирай

София

Аз го правя с мляко и масло. Като смачкам картофите, сипвам млякото и заливам с препеченото масло/т.е. много силно нагрято/ за да стане по-пухкаво. Настъргвам индийско орехче.
  За децата понякога пасирам вътре и някой сварен морков много го харесват така.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.