Работа на кораб, круиз

  • 344 083
  • 842
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405

Не съм пяла, свирила съм  Wink /пиано/

До кораб все не стигам, защото винаги досега съм предпочитала договори на суша  Laughing
Но оферти продължавам да имам, а аз все отхвърлям, отхвърлям.   Rolling Eyes  Color line вероятно ти говори нещо? Ти къде си пял / свирил?

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 02:05 от Nigella

# 16
  • Мнения: 386
Имам една приятелка в Бургас,с която за съжаление си изгубихме дирите. Тя беше работила като камериерка на такъв круиз и беше много доволна от заплащането и от самото преживяване. Щяхме да кандидатстваме заедно с нея отново, и до колкото си спомням ми беше казала че трябва да отида на място в Бургас, за да си подам документите...Ако не бях срещнала мъжа ми щеше това да е нещото което щях да правя...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз пък съм ходила на такъв круиз и от разговора с една румънка (сервитьорка) мога да кажа, че ги спукват от работа, но парите си стрували... А преживяването наистина си заслужава, но не знам доколко, ако си обслужващ персонал.

# 18
  • Мнения: 54
Кои според Вас са търсените езици, които са от предимство за кандидатите. Дали има момент от годината, в който повечето кораби потеглят.

# 19
  • Мнения: 1 426
Стига да не ти става лошо, защото някои въобще не свикват с морската болест и не минавате покрай бреговете на Сомалия, парите са добри.

# 20
  • Мнения: 54
Чувам, че на италиански и гръцки кораби се работи по-трудно заради манталитета на хората, а норвежки и американски са за предпочитане. Съгласни ли сте с това мнение, има ли и други опции.

# 21
  • Мнения: 6
Имам познат, който работеше на круизен кораб и обиколи буквално целия свят - от Европа през Америка та до Австралия. Само хубави неща знам от него, пък и снимки съм гледала. Даже беше успял да ме зариби и мен да кандидатствам, но докато се наканя и животът ми се завъртя на 180 градуса. Embarassed. Въпреки всичко смятам, че това е една страхотна работа, особено ако си например аниматор или фотограф на такъв кораб. Правиш интересни неща и едва ли не ти плащат, за да обиколиш света. Simple Smile

Доколкото знам във Варна има много фирми, които набират персонал за кораби.

# 22
  • Мнения: 1 517
Да пращам чавето да свири  Mr. Green Аз ще се пробвам с пеене и танци  Joy

# 23
  • Мнения: 54
Имате ли идея, кои длъжности са най-добр еплатени на подобни кораби и кои са най-трудни и ангажиращи. Бих искал да започна с нещо по-леко.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 160
Най добре се обърни директно към агенциите занимаващи се с това!!!
Иначе идеи  , колкото искаш ....

# 25
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Информацията, която аз имам, е малко по-различна  и не толкова позитивна.
Позната е работила като камериерка на такъв немски кораб и беше доста недоволна. Страшна експлоатация и отвратително отношение. Разказваше за своя колежка, която била обвинена в кражба на пръстен от каютата на клиентка и без доказателства била позорно свалена от кораба на първото пристанище, без последната си заплата. На пристанищата много рядко ги пускали да слизат, защото тренирали тревоги, когато на кораба нямало туристи. Така че и свят не видяла. Освен това се беше наложило да подстриже 2-ри номер дългата си до кръста, гъста коса, защото от миенето с престояла вода на корааба й беше окапала.
Условията за всяка компания са различни, така че внимавай да не се натресеш като нея.
ICS jobs са пълни измамници, не се захващай с тях! Знам една варненска фирма, която изпраща, но трябва да изкараш при тях курс за безопасност, преди няколко години беше 200-300лв и после чакаш да ти се обадят. Ако те интересува, ще ти я кажа на лични.
Иначе като чета другите мнения, и на мен (пак) ми се прииска да работя това  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 517
Информацията, която аз имам, е малко по-различна  и не толкова позитивна.
Позната е работила като камериерка на такъв немски кораб и беше доста недоволна. Страшна експлоатация и отвратително отношение. Разказваше за своя колежка, която била обвинена в кражба на пръстен от каютата на клиентка и без доказателства била позорно свалена от кораба на първото пристанище, без последната си заплата. На пристанищата много рядко ги пускали да слизат, защото тренирали тревоги, когато на кораба нямало туристи. Така че и свят не видяла. Освен това се беше наложило да подстриже 2-ри номер дългата си до кръста, гъста коса, защото от миенето с престояла вода на корааба й беше окапала.
Условията за всяка компания са различни, така че внимавай да не се натресеш като нея.
ICS jobs са пълни измамници, не се захващай с тях! Знам една варненска фирма, която изпраща, но трябва да изкараш при тях курс за безопасност, преди няколко години беше 200-300лв и после чакаш да ти се обадят. Ако те интересува, ще ти я кажа на лични.
Иначе като чета другите мнения, и на мен (пак) ми се прииска да работя това  Simple Smile

Мен ме интересува   bouquet

# 27
  • Мнения: 158
Чувам, че на италиански и гръцки кораби се работи по-трудно заради манталитета на хората, а норвежки и американски са за предпочитане. Съгласни ли сте с това мнение, има ли и други опции.

Да и така съм чувала, имам приятели момиче и момче, казаха че парите са мн добри, и аз съм се замисляла за такава работа, и сега като чета пак се замислям  newsm78

" норвежки и американски " те са много платежоспособни и бакшиша при тях си е задължителен така да се каже, или поне аз имам такива впечатления тъй като съм работила с такива клиенти, или въобще скандинавците са си такива - печени.

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Всички фирми изискват курс за безопасност  Peace Карат се към Техникума по коробостроене( по евтин вариант) или към Военно-морско училище  Peace , курса струва до 200-220 лв. ако не са променили ценат аз го каеах преди 2 години.Продължава 1 седмица като имаш и изпити-учителите помагат с отговорите.Мисля, че камириерките получават най-добро заплащане, но и работата е зверска.Условията на кораба са зависи към коя фирма работиш.Работила съм на гръцки и израелски кораби-на гръцките условията бяха прекрасни  Peace Навсякъде изискванията са англ. ,но има фирми, които работят с испански или германски пасажери та там съответно изискванията се променят.За съжаление не мога да ти дам имена на посредници понеже аз агент не съм ползвала  Peace Във Варна е пълно с агенции наистина,разрови се пък може да излезе птичето  Grinning За живота на кораба ами пак зависи на каква позиция си..Ако си крю кофти много хора в кабина,храниш се в крю мес-а, но си има крю бар където партито е винаги. Гадни са и дриловете (на различни кораби по различно време) защото ставаш рано а ако си работил до късно е неприятно...На мен лично много ми липсва живота на кораба, но живота тече всичко тече...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 160
Ей този Fire Drill го бях забравила ....Наистина досадно задължение.
Ако  работиш на кораб  , няма как да не си crew , но пък  там наистина живота е различен.
Boryana : Отнесох се в спомени , след като ти прочетох поста 
Wink

Общи условия

Активация на акаунт