За българската козметика

  • 202 990
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 10 788
В последно време се само навивам да си купя крем на Антоанета Пещерска ,но нищо не знам за тази фирма,нито за козметиката,освен ,че се намира в Пловдив.....
Момичетата от Пловдив да помогнат с някаква информация.

Как така нищо не знаеш, пък искаш да си купиш?  Simple Smile

# 76
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Искам да си го купя защото ми харесва състава(по моите скромни познания),но има едно но....пише че е с плацента ,но не разбирам каква е растителна или животинска(която е забранена вече да се използва ).В Интернет пространството нищо конкретно не откривам,та за това съм мнителна.Всъщност искам да разбера повече за крема и производителя.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 966
Много хубава темичка. Да споделя и аз, използвам шампоани билка и съм много доволна. Всички останали ми идват много силни и след измиване страшно много ми дразнеше на кожата на главата. Сега се чувствам добре. Днес обаче нямах време да ходя да си търся този шампоан и от кварталното магазинче се сдобих с едни на вид много странен Хума на Милва, измих се и за сега ми е много добре и косата ми изглежда чудесно, ще видим по нататък как ще е.

# 78
  • Мнения: 958
Искам да си го купя защото ми харесва състава(по моите скромни познания),но има едно но....пише че е с плацента ,но не разбирам каква е растителна или животинска(която е забранена вече да се използва ).В Интернет пространството нищо конкретно не откривам,та за това съм мнителна.Всъщност искам да разбера повече за крема и производителя.
Плацентата може да е само животинска Peace

# 79
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На крема пише -супер активен с екстракт от плацента +алое вера и алантоин-HORMOVITA.

# 80
  • Исландия
  • Мнения: 60
Здравейте, момичета! И аз да се включа. От българската козметика ползвам розовата вода, крем за ръце, пяна за измиване на лице на Елеа,  крем за крака на Елеа, стимулатора за коса на Икаров, бадемово масло, "Поморин" за зъбите, крем "Родопско чудо" и крем 'Здраве". Доволна съм общ взето. Ползвала съм и кремове за лице преди години, но не съм доволна- не ми хидратираха кожата достатъчно, слаби ми бяха и много мазни.

# 81
  • Мнения: 958
к.а.l.i. не се заяждам просто такова нещо растителна плацента няма. А иначе за крема нищо не мога да ти кажа, защото не знам какъв е и не съм го ползвала.

# 82
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Благодаря ти,питам аз защото не знам за какво идва реч.

# 83
  • Мнения: 1 416
Я аз да питам сега за плацентата. Животното убиват ли го, за да взимат плацентата или се взима като си роди самото животно и следователно не го мъчат? Би трябвало да я взимат като роди нали? Rolling Eyes И защо е забранена животинската плацента?

# 84
  • Мнения: 958
Плацентата се отделя сама след раждането на плода при бозайниците и човека. Обаче как я вземат и какво използват в козметиката не знам Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 1 416
Да де , то и аз така знам, че се отделя след раждането , но все пак се замислих, ако си купя нещо с плацента дали не е мъчено животното по някакъв начин за добиването и. Не вярвам, даже съм убедена, че не е. Мен единствено това ме притесняваше.

# 86
  • Мнения: 6
Глупости,няма животинска плацента.Със сигурност е растителна,както и в онази маска на миосотиз.  Peace

# 87
  • Мнения: 69
Глупости,няма животинска плацента.Със сигурност е растителна,както и в онази маска на миосотиз.  Peace
[/ quote]  А кои растения по-точно имат плацента,че не мога да се сетя за такива?

# 88
  • Мнения: 1 324
Относно плацентата вече се използва и човешка. Първо сперма, сега плацента... С какво ли ще се мажат децата ми някой ден не ми се мисли  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 1 222
Доколкото разбрах, става дума за :
http://bgcosmetology.com/
Дано CI не се сърди, че поствам линка, че нещо е докачлив на тая тема Mr. Green
Да, това е сайта. Благодаря за съдействието, даже и аз от този линк го видях, че вече е в действие.
Сайтът не е сдружение на фирми, а на експертите в българската козметика като такива и като личности.
Както е видно от съдържанието, ще има отворен форум за всеки, който се интересува от българската козметика, като ще  може да получи отговор от най-верния извор - самите хора, които изготвят рецептурите и произвеждат съответните продукти.
Целта е една - да имаме още по-подготвени и добри специалисти в областта, които да съставят още по-добри български козметични продукти. И разбира се, да сме си от ползва взаимно: вие като критикувате, питате и предлагате, ние: като се учим от вашите желания; в края на краищата всичко се прави само и единствено за самите нас.

Общи условия

Активация на акаунт