Ние и зоната - има ли желаещи?

  • 89 504
  • 767
  •   1
Отговори
# 495
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Д-р Мария Папазова в предаванета "На кафе" (12.04.2010 г.)  - Част 1 -  http://www.novatv.bg/bg/videos/view/3107/

http://www.vbox7.com/play:9bdefbce
 Hug

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 12:08 от lenny_pld

# 496
# 497
  • Варна
  • Мнения: 89
Здравейте, днес ходих да пазарувам с основната идея да си купя извара за цяла седмица и то различна от всички които ползвах до сега. Купих извара Ралица и не е лоша само че е солена. Орбит, Дядо Либен солена ли е или не? Да си прзная до Кауфланд не стигнах. Намерих млечен магазин в квартала и имаше извара в пакети. Отслабнала съм близо кг тази седмица, най добър резултат до сега Simple Smile Да видим другата как ще е, че нали си вдигнах блоковете. Определено така съм по добре. Закуска 2Б, обяд 3Б, вечеря 3Б, 2 междинни 1Б.

# 498
  • Мнения: 50
Не съм орбит, ама да кажа че Дядо Либен не е солена.

закуска: кисело мляко и лека майонеза( бяха ми свършили маслинките  Sad)= 2 блока
обяд: салата от краставици, домати и извара= 3 блока

следобяд ходих на сладкарница и съгреших с една тортичка и домашен сок  Heart Eyes.

следобедна зонова закуска: кисело мляко и фастъци + половин портокал, извара и фастъци= 2 блока
вечеря: грах със свинско, 1 филийка и маслинки(измерих си 1 чаена чаша грах, и месото към 90 грама,и допавих малко сосче)= 3 блока

Да ви питам за хляба, колко блока е 1 филийка? Защото аз досега си смятах 1 филийка за 1 блок, а днес гледам в книгата пише, 1 филийка пълнозърнест хляб 2 блока  Rolling Eyes....егати не стига че е на две хапки, еми и полвинка  Rolling Eyes.

днес папнах малко повече блокове, ама много ми се дояде портокал. вие как действате с плодовете? че аз за да си хапна 1 портокал то това ми идват 2 блока и малко кофти ми е с плодовете, че не мога да си папкам  Rolling Eyes.

охх тия дни нещо постоянно ми се набива нещо, без да съм гладна ми се яде...или шоколад, или плод или каквото и да е...ужас.

орбит днес си взех изварата Дядо Либен и наистина е много по различна на пипане  Mr. Green, а и на вид. Още не съм я пробвала, защото си имам от старата, но тези дни ще кажа има ли и различен вкус Simple Smile.

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 01:48 от Jana d' Ark

# 499
  • Варна
  • Мнения: 89
И аз така мислех за хляба, че е 1 филийка 1 блок. Май в Ние и Зоната така го дават. Но гледах опаковката на моя хляб Вита, /филийките са долу горе като на предишния Бонус/ и съдържанието на въглехидрати определя една филийка да е блок и половина, така че виж си опаковката колко въглехидрати има на 100 грама, после изтегли една филийка и си сметни пропорционално.
Аз гледам много да не ходя по кафета, че наистина се изкушавам. А на заведение определям грамажа на око, но определено с една овчарска не мога да изкарам, както май Симеонов съветваше.
Ех тази извара Дядо Либен много я хвалите и аз все за нея тръгвам и все по пътя друга купувам:)
Тази сутрин закуската ми беше 1 ч кисело мляко, 20 грама шунка, 30 грама извара, една филийка хляб, 5 маслини, общо 2,5 блока. Обяда ще е салата с пилешко, но за вечеря ще сгафя май че имам дроб сърма. Малко трудно и определям блоковете. Агнешките дреболии имате ли идея колко протеини съдържат. Условно приемам 28гр, но дали е така?

# 500
  • София
  • Мнения: 30 107
момичета здравейте,

и аз се хващам на хорото. Малко ми е объркано в началото. Аз имам нужда от по 10 П, 10В и 10М блока, НО с тези примерни закуски, обеди и вечери ми е объркано.

Как си правите менюто според тези грамажи  newsm78 Голяма обърквация с това мерене  ooooh!

ако някой е на 10 блока да сподели примерни закуска, обяд вечеря  Peace

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 20:06 от missence

# 501
  • Мнения: 10
здравейте всички, няколко дена бях на мохабет и не можех да влизам във форума.


БЕЛАДОНА, не е солена въпросната извара, и както писах преди няколко дни има нови партиди където е и доста по мека от преди т.е не е  суха и тричева и по лесно се преглъща.

ЖАНЧЕ, внимавай с пипането. Joy

този уикенд така хубаво бях в зоната, че направо си беше ЗОНАТА НА ЗДРАЧА.

като се подкарахме от петък ве4ерта, че до 7 сутринта в събота и после от 14 часа след обед че до 6 сутринта в неделя. така хубаво съм броя блоковете и калорийите, че утре не ми се стъпва на кантара. Sick

# 502
  • Мнения: 2
Здравейте,аз отново се включвам профилактично, докато се присъединя напълно към вас Simple Smile С нарушения,без нарушения - важното е поне на 90 процента да сме в Зоната, пък то малко или много си има резултати Simple Smile Аз като се замисля как се хранех преди ... мале мале , така че това определено е по-добре Simple Smile
А иначе аз ,откакто си спазвам моя режим с прахчетата, следя за храните в един сайт и след като видях публикуваните тук списъци с храните в зелено,жълто и червено,забелязах чудна прилика 1 към 1 с информацията в моя сайт! Thinking newsm78 , което ми е странно,защото там никъде не се говори за Зоната,нито се споменават имена , просто хората си пишат как да се храним здравословно Simple Smile
Както и да е ,за мен беше интересно съвпадение,може и да вас да е интересно,ако искате поразровете се , може да намерите нещо полезно  Hug Успех от мен и продължавам да ви чета от време - на време Simple Smile


http://www.specializingfoods.com/guppy460/articles.php?lng=bg&pg=109


Едит:Сега видях.че споменават Зоната,но все пак оставям сайта,може да свърши работа на някого Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 23:39 от Tigra1024

# 503
  • Мнения: 50
Вчера ядох:
закуска: кисело мляко с фастъци= 2 блока
обяд: грах със свинско и маслинки= 3 блока
вечеря: пресно зеле и маслинки........нямам си и на идея колко блока беше, сипах си една паничка.

Вчера пропуснах следобедната закуска, но за съжаление така се получи и май доста по малко блокове хапнах  Rolling Eyes.

Сега аз да питам за зеленчуците и всичко което в книгата е обяснено 1/2 ч.ч., 1 ч.ч. и т.н. Чудно ми е за какви чаени чаши говориме, защото аз под чаена чаша разбирам тия големите, а те могат да имат предвид едни малки чашки, подобни на кафените  Rolling Eyes. Много ме бъркат тези мерки, що не си ми е дадено в грамове, най добре и чиста работа.
Много съмнително ми се струва, защото 2 блока грах е 1 чаена чаша, аз като си сипя в мойте си чаши и то си напълня една паница с грах, като прибавя и месото и соса и то стане мале мале, не мога да го изям, което нещо ми е съмниелно, толкова много да е  #Crazy.
Ама пусто няма грамажи, не пише и въглехидрати и т.н. на зеленчуци и плодове  Rolling Eyes. Вие как процедирате, как мерите колко манджа да изядете?
Ето снощи ми пишеше че блок варено зеле е 3 чаши чаени....е сметнете 3 блока по 3 чаши, е та то аз трябва да изям цялата тенджера  Joy.

беладонна мерси много  Hug. Въобще не се сещам да си гледам стойностите отзад и да смятам  Rolling Eyes. Моя хляб се оказа че 1 блок ми е по малко от  1 филия, ама съвсем малко де  Mr. Green.

missence добре дошла  Hug.
примерно меню:
закуска:кисело мляко 440 грама( прясно мляко 340 грама) + 10 тина фастъка= 2 блока
обяд: 240 грама домати, 160 грама краставици, 90 тина грама извара( нея си я сметни точно колко ти е отзад от стойностите на протеините й) и 10- тина маслинки( средни)(или по малко маслинки и 1/2 ч. лъжичка зехтин)= 3 блока
Можеш да сложиш вместо извара риба тон, всякакви меса описани там от книгата и такам.
закуска слдобедна: пак като сутрешната ама 1 блок: 220 грама кисело мляко + 5 фастъка
вечеря: можеш пак салата като обедната, или с риба тон, или с пъжолка пилешка на скара и т.н.= 3 блока
вечерна закуска: най добре прясно мляко, поне според мен, защото нали успокоява и приспива  Mr. Green.
170 грама прясно мляко + 5 фастъка= 1 блок

ето ти 10 блока, като вариантите са много Simple Smile.

# 504
  • София
  • Мнения: 30 107
Jana d' Ark,

благодаря ти много. Предполагам, че с времето ще свикна да си определям грамажите и менютата  Peace

# 505
  • Варна
  • Мнения: 89
Жана, зеленчуците ги гледам предимно от таблицата на Симеонов в началото на темата, там са дадени в грамове. Зеле например 160 грама 1 блок, но сурово. Тегля зелката, нарязана и изчистена от кочана, преди да я сготвя. После си правя порциите според грамажа. Но в сурово състояние. Гледам да се падне по 3 блока на човек. При сервирането на око действам, че още не съм се сетила по добър начин. То като знаеш колко ти е общото количество вече е по лесно. С граха и другите зеленчуци по същия начин.

# 506
  • Мнения: 50
Пфуу много сложно и то най вече защото не готвя аз и е малко сложно да следя килко точно се слага  Sad. Дали няма и някакъв друг метод или сайт, където да са дадени въглехидратите, протеините и мазнините както в сурово, така и във варено състояние на зеленчуците и плодовете? Ще взема да се разтърся по сериозно Simple Smile.

Днес реших да си измеря мерките, ама като гледам нямам промяна. А и то всеки път различно показва, и едва ли не сега ханша ми е по голям от преди, което няма връзка. Просто с тия мерки, ми е много трудно, всеки път различно ми мери  Blush.
Вие как се справяте с тях?

# 507
  • Варна
  • Мнения: 89
Тогава просто гледай варените зеленчуци, от таблицата на Бари. В крайна сметка и аз ако не бях чела тук, нямаше да знам кой е Симеонов и неговите таблици Simple Smile Мери на чаени чаши от общото количество и това е.. Имаше и един друг метод за определяне на коричеството-с дланта. Протеини колкото дланта на човек на всяко ядене без пръстите, въглехидрати 2 пъти колкото протеините. Но това е пък съвсем относително.

# 508
  • Мнения: 13 758
За меренето с чаши - мисля, че чашата трябва да е около 200-220 мл, т.е., нито от големите цилиндрични по 1/4 л, нито от малките, почти кафени.
Но надали е от толкова голямо значение. Нали съотношението е важно. С по-големите най-много количеството да дойде в повече, ама то човек си и усеща колко може да изяде.

# 509
  • Мнения: 10
днес ,кошмарите ми се сбъднаха #2gunfire

за този уикенд съм качил 3 кг., което си е направо много. цял месец труд и ограничения, да ги пропилея за 2 дена направо не ми го побира главата.  изненадан съм определено, очаквах да съм качил , но пък чак 3 кг, много ми се струва.

както и да е от днес офицално пак съм зоната. ето и моето меню.

закуска-2 блока
-кис. мляко култура-1 кофичка
-15 фъстъка

обяд-4 блока
-пил .месо от гърди (леко пържено Embarassed) около 140гр
-червен фасул (консерва)-180гр
-лютеничка-50-60гр

вечеря: 4 блока
-80 гр. риба тон собствен сос (консерва)
-40 гр. пил. роле
-30 гр. извара

-салата (домати и краставици)-450 гр
-маслинки-10 бр
-кашу-15 бр.

след вечерна закуска: 2 блока
-50 гр. пил.пържола на скара
-1/2 ябълка -120 гр.

Общи условия

Активация на акаунт