Ние и зоната - има ли желаещи?

  • 89 513
  • 767
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 50
Хммм как 3 килограма, това е супер много за това кратко време  newsm78.

Днес ядох:

закуска: 370 мл. мляко кисело+ кафе с прясно мляко+ 15 тина фастъка= 2 блока
обяд: пресно зеле със свинско и 10 маслини= 3 блока
следобедна закуска: 100 грама портокал, 30 гр. извара и 6 фастъка= 1 блок
вечеря: салата от домати 260 гр.+ 170 гр. краставици+ 1 филийка хляб+ 60 гр. извара+ 1 яйце+ 1/2 ч.л. зехтин+ 10 маслинки+ 1 люта чушка  Mr. Green= 3 блока
вечерна закуска: 30гр. извара, 6 фастъка и 8 гр. черен шоколад( още не съм го изяла него, искам на макс да му се насладя  Mr. Green)= 1 блок

Днес с 1 блок повече ама много ми се дояде шоколад  Blush.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 00:36 от Jana d' Ark

# 511
  • Мнения: 10
80 гр. черен шоколад = 1 БВ  newsm78

доста си се объркала. това си е почти цял шоколад. (1шок. своге=90гр,ако не греша)

а тези 80 гр. които мислиш да хапваш са ти точно 4 БВ. и освен да си докараш една будна нощ извън зоната  Wink  не вярвам да постигнеш нещо друго.

 да ти е сладко все пак Stop

# 512
  • Мнения: 50
Хахаа е объркала съм де, исках да напиша 8 грама, излизащи на 2 квадратчета  Mr. Green.
Бих изяла и целия шоколад, ама нямааа  Mr. Green... и утре е ден  Laughing.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 10:19 от Jana d' Ark

# 513
  • ES
  • Мнения: 2 172
Как бих искала да се присъединя към вас момичета, че вече през кой ли режим не минах. На мен проблема ми не е в качеството на храната, а в нейносто количество и похапването вечер. Ако се храня по зоната ще трябва да закусвам, а аз ям ли сутринта целия ден не спирам да ям. Така, че се страхувам да почвам с яденето от сутринта. Също така без едно мога, но с едно - не. За това гледам да не си кусвам, защото кусна ли отива коня в ряката.  Rolling Eyes Та не знам как да сабудя и засиля моя заспал метаболизъм. С вайкане май няма да стане. Трябва да намеря време и за спорт.

# 514
  • Мнения: 50
Трябва желание и малко инат и всичко става  Simple Smile.

Днешното ми меню:
закуска: кисело мляко и фастъци= 2 блока
обяд: салата с извара и маслинки= 3 блока
след. закуска: половин филийка хляб със 30 грама извара( да кажа че наистина новата партида извара Дядо Либен е уникално яка, мога така да си я ям без нищо, като крема сирене е  Simple Smile ) и фастъчки= 1 блок
вечеря: една купичка супа топчета със полвин филийка хляб= 3 блока ( незнам колко съм в зоната с тая супа, ама ми се ядеше, а няма как да си я премеря)
вечерна закуска, която ще ми е след малко: 18 грама черен шоколад Своге( благодарение на орбит, който ме светна че пак нещо не съм сметнала правилно  hahaha), 30 грама извара и фастъчки= 1 блок

Малко мисля да увелича блоковете, защото почнах всеки ден да тренирам и някакси по огладнявам. Ще си ги преизчисля със друг коефициент и ще видиме колко ще излезне че ми е , предполагам макс 11 Simple Smile.

Къде се загуубихте всички днес ? Май само аз съм си зонова  Simple Smile.

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 00:09 от Jana d' Ark

# 515
  • Мнения: 2
Привет,хора,заех се да си наглася списъка с храни(добър избор,лош избор),но откривам сериозни разлики в количествата храна между "Зоната" и "Ние и зоната".Хората във втората книга просто умножават количествата по 2,а съм живяла доста време в Америка и техните продукти не са чак толкова по-различни от нашите,че да слагат двойна разлика в количествата!!! #CrazyВие по коя книга се водите и какво мислите за тези разлики?Нещо не се връзва май  Crossing Arms  newsm78 Лека вечер.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 89
Аз нямам "Ние и Зоната" и май се отказах да я купувам. За мен водещата е Зоната и по нея се водя. Научих се да гледам етикетите на продуктите на повечето е посочено съдържанието и смятам. 1 блок протеини е 7 гр. 1 блок въглехидрати 9гр. За зеленчуците от двата листа в началото на темата, там са дадени в грамове и ми е по удобно.

# 517
  • Мнения: 50
Аз имам и трите книги и сега ще направя справка.

закуска: 440 г. кисело мляко и 10 фастъчки= 2 блока

Да наистина има някакви разминавки, ама те са основно за плодовете, а те така или иначе са малко объркани. Защото в едната книга примерно е 1/2 портокал, а в  другия 1 портокал, да ама като големина тия портокали са толкова разнородни, че дори и така пак е много общо казано. Трябва си да си се мери и да си се смята по опаковките. Защото една филия хляб на една марка хляб е 1 блок, а на друга е 1/2 филия 1 блок, та това му е майката, смятането....което на мен още нещо не ми се отдава много много  Mr. Green. Все нещо бъркам, струвам, правя и пак не е наред... ама ще се науча, няма къде да ходя  Mr. Green.

беладонна оправи ли ти се на теб корема? защото сега при мен почна този проблем  Confused.

някой чатка ли как се работи с тоя балансатор по зоната?http://www.hranite.info/balansator.php?btype=m

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 12:18 от Jana d' Ark

# 518
  • Мнения: 2
Охх,да,наистина и аз много не си падам по сметките,ама какво да се прави - няма как  Grinning Предполагам ако не е толкова точно чак няма да е проблем,все някакъв резултат ще има  Whistling
А как си сметнахте блоковете ? Може да е малко тъп въпрос,но аз съм нова в тая област и ми е объркано   Crazy Сайтът ми ги изчисли 11,а като реших да си сметна и по книгата стигам до 85.43 крехка телесна маса , дневна нужда от протеини 59.8 и оттам нататък не знам какво да правя с тези цифри  newsm78 Можете ли да ме насочите  Hug

# 519
  • Мнения: 50
Значи ако 59, 8 ти е дневната нужка от протеини, делиш това число на 7, защото 1 блок протеини са приблизително 7 грама, и става...59,8/7= 8, 54 блока на ден, ама като закръглиш ти се получава, че трябва да приемаш по 9 блока на ден протеини.
Въглехидратите и те трябва да са ти 9 блока и това е  Simple Smile.
Сайта винаги показва 11 блока, като минимум, и аз така се чудех в началото и си мислех че нещо не смятам правилно  Laughing.

Кога се почваш ти със Зоната Simple Smile?

# 520
  • Варна
  • Мнения: 89
Делиш 59.8 на 7, толкова ти е 1 блок протеини и получаваш 8.54, закръглено на 9 блока на ден.
100 гр портокал или мандарина е 1 блок, от таблиците в началото на темата.
Корема се оправи долу горе но започнах да пия сутрин чаша топла вода. И пак чат пат прескачам. Забелязвам че в събота и неделя когато съм в къщи съм добре, но през седмицата не съм съвсем редовна. Неприятен е този факт, преди от Дюкан се отказах заради жестокия запек който ме хвана. Ако и тук не намеря решение, ще се откажа. Което ще е жалко...

# 521
  • Мнения: 2
Благодаря ви момичета  Hug  bouquet Апък аз се чудех на какво се дели и търся вече в книгата,то малко акъл трябва,ама на време  Laughing
Жанче,аз мисля да започна след около 2 дена,че баба ми е на гости и само ходи и ме вика да ям манджи  Laughing и да не я обидя женичката,малко може да хапна,ама да види,че ям  bowuu А ти как си,доволна ли си от Зоната,колко време вече си на нея?
_belladonna_ , а ако включиш прясно мляко в менято няма ли да свърши работа, или кафето не помага ли? Аз преди имах точно обратния проблем и тея неща така ми действаха  Rolling Eyes

# 522
  • Мнения: 50
Еми с днешния ден, правя две седмици  Simple Smile. Аз лично май не съм отслабнала въобще, нито на мерки, нито на килограми, но пък за сметка на това се чувствам много добре. Енергична съм, наспивам се по бързо, все хубави неща  Simple Smile.
Може и да не отслабвам, защото си похапвам и от не толкова добрия избор, ям от всички  Mr. Green, а и тук таме ям и други неща извън зоната, ама то няма и как.

И на мен нещо ми се прецака корема, както се хвалех че ми е супер от зоната, сега хич не ми е супер  Mr. Green. Ама вярвам че ще се оправи  Simple Smile.

п.с. дали може да се яде саздърма? предполагам не, ама да питам?

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 14:10 от Jana d' Ark

# 523
  • Варна
  • Мнения: 89
За прясното мляко и аз съм си мислила. Ще опитам. А кафето го намалих до 1 на ден сутрин, че нали е препоръчително да го намалим и основно мисля че проблема ми е че от драстичното намаляване на кафето. Преди пиех поне по 3 на ден. И извари шунки това онова на всяко ядене. И така... От друга страна си мисля...нали това е здравословна и балансираща диета такъв ефект не би следвало да има...

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Здравейте, момичета!Аз не съм писала отдавна, но не съм се и отказала от диетата-къде я спазвам стриктно , къде горе-долу. Азсе тегля веднъж месечно, защото нямама кантар у нас-ходя при майка ми.Резултатът ми за първия месец беше минус 2.5 кг.обаче не отчитам разлика в мерките-все едни и същи си стоят талията и ханша. Няма да се отказвам.Успех на всички! Искам да ви питам банани, грепфрути, киви обелени ли се мерят? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт