упорита кашлица;(

  • 6 783
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Здравейте!Синът влачи една гнусна кашлица сумати време!Никакво сиропи не помагат---------просто от време на време си буха и така,без да прераства в не6то по сериозно,но все пак не може постоянно да кашля,а и да му давам сиропи,за тов асе чудя  не може ли не6то ефикасно да ми препоръчате !благодаря!

# 1
  • Мнения: 468
Препоръчвам хомеопат

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добрите стари билки  Peace
пробвай с чай от подбел  има го по аптеките/дрогериите Hug

# 3
  • Мнения: 572
Ходи ли на градина? Там си бухат редовно.
И да не би нещо да го дразни и да е алергична кашлица? Какво имате в къщи? Домашни любимци, цветя, килими, мухъл, скорошен ремонт....търси причина.

# 4
  • Мнения: 320
Може да е алергична кашлица, но да си сигурна първо го заведи на лекар. На мен ми помогна ериус, /лоратинидин/.

# 5
  • Мнения: 4 414
След едно боледуване дъщеря ми кашля така повече от месец. Нищо не съм и давала.
Все пак зависи колко време кашля детето и каква е кашлицата. Хубаво е и да се изключи алергия като вариант.
Внимавайте с билките и малките деца. Класически хомеопат бих препоръчала и аз.

# 6
  • Мнения: 3 929
Препоръчвам чай от подбел. 1 с.л. подбел се запарва в 500 мл кипнала вода в продължение на 30 мин. Прецежда се и се дава по 1 каф. чашка няколко пъти през деня. Аз слагам мед или небет шекер, както и захар.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Голямо дете, какво имаш предвид под "скорошен ремонт"? Прахоляка или някакви опасни пластмаси? Ние имаме подобен проблем, от преди и след ремонта, моят (5г.) кашли цяло лято (ремонтът го правихме миналата есен) и се чудя вече какво може да е. Хомеопатията не ни е помогнала (4 години при двама хомеопати съм го лекувала), и към стандартната медицина съм се обръщала - сиропи, инхалации, плюс антибиотик това лято, засега нищо. Единствено по едно време за малко беше спряла кашлицата със сок от черна ряпа и захар.

# 8
  • Мнения: 572
Голямо дете, какво имаш предвид под "скорошен ремонт"? Прахоляка или някакви опасни пластмаси? Ние имаме подобен проблем, от преди и след ремонта, моят (5г.) кашли цяло лято (ремонтът го правихме миналата есен) и се чудя вече какво може да е.

Да му се невиди, това е много време  newsm78 цяло лято.  А зимата кашля ли?
Първо за ремонта - всичко може да го дразни - прах, миризми от разни материали с които се боядисва - лепила, фугиращи смеси, латекси..., миризма от нови мебели. Но това е докато трае ремонта. Минава време, измирисва се и всичко трябва да е Ок. Ама при вас не е...Освен това ти казваш, че ремонта е бил през есента, а кашля цяло лято. Затова те питах зимата как е? Дали пак кашля?
Ако не кашля зимата, може да се търси алергия към разни треви навън. Друго в къщи което можеш да търсиш като причина е мухъл, влага в северна стая, цветя които цъфтят  например , белина, почистващи препарати за под, мебели, стъкла - особено аерозолните фъс-фъс, дезодоранти и омирисители за стая, парфюми, дезодоранти, мъхести завивки...
Не съм привърженик на хомеопатията. Съжалявам. На мен и на малкия също не помогна. Той е с алергия към полени.

Препоръчвам ти темата за рибеното масло :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.0

вече е доста дълга, но си заслужава четенето. Аз я следя откакто беше започната и вече месец и половина пием рибено масло цялото семейство. Полезно е както за предпазване от вируси, така и за алергични дечица.
Същото важи и за витамин Д . Ето я и темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=431279.0;topicseen

Знам че е много за четене, но си заслужава. И ако решиш малкия да пие рибено масло, мисля че ще бъдеш доволна от ефекта.
Аквасорс също е вариант, на мен обаче ми идва малко скъп, но каквото мога - правя. Най-важното е да откриеш причината и ако може - да се премахне.

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 23:55 от Голямо дете

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря ти за отговора!
През зимата кашлеше на периоди - по-скоро, когато лепне вирус. Но предходната зима пък (I група в ДГ) само с този сок от ряпа туширахме кашлицата. От ремонта всичко би трябвало да е изсъхнало, в стаята му има едно цвете хлорофитум, а почистващите препарати не съм сменяла от години. А мухъл засега нямаме... За мъхести покривки, има нещо изкуствено на леглото, може да пробвам да го сменя.
Рибено масло си пие от доста време по препоръка на ЛЛ.
За витамин D ще прочета, благодаря.
Аквасорс предпочитам да не ползвам, защото и по думите на лекаря-разпространител не трябва да се спира цял живот (!?) иначе имунитетът пак пада.
Ще ходим на алерголог, но трябва да се настроя към тяхната гледна точка; лекували са ме като дете без никакъв ефект.
Започвам да си мисля, че всичко е до нервната система на детето и то ще го израсте, когато укрепне психически, но пък как стават хроничните бронхити? Според докторите, с нелекувани кашлици.

# 10
  • Мнения: 363
Ами като цяло спи спокойно,няма сополи,когато излезенавън и се затича не6то като 4ели го дразни.Евентуалнои сутрин за закашля по малко и така....
Ина4е ходи на ясла,това можеби обяснява не6тата до някъде....но искам да поясня ,че само буха,ина4е е здрав няма сополи,температура и тн.Дане би от зъбите да е? newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
marty24, на алерголог пращали ли са ви? или на УНГ?

# 12
  • Мнения: 572
Аквасорс предпочитам да не ползвам, защото и по думите на лекаря-разпространител не трябва да се спира цял живот (!?) иначе имунитетът пак пада.

??? За пръв път чувам такова нещо. Аз страдах от цистит, през месец-два  пиех антибиотици, дори посред лято. Все по-тежки и все по дълго лечение. Пих Зелена енегрия докато бях бременна и още малко след това. Оттогава минаха почти 4 години. Не съм страдала нито веднъж от гадния цистит.

А иначе и аз съм разпространител..., но не говоря врели некипели на хората, за да си създавам постоянна клиентела. На мен лично са ми толкова скъпи, че си позволявам да вземам само за детето (и то отскоро, преди въобще не можех да си ги позволя), а за нас - още по- рядко.


Рибено масло си пие от доста време по препоръка на ЛЛ.


Бреее, един нормален личен лекар. Все още има свестни значи.

 Между другото моето сине на 2 пъти се опитах да го пусна на ясла (като беше по-малък). Повече от 3 дни там не можеше да ходи. Започва веднага кашлица и то страшна, с нощни пристъпи и т.н.. Оставих го в къщи - 6 месеца наред му няма нищо. Втори опит - 3 дни и започва алергичната кашлица. Просто го отписах от яслата. Друг е въпроса, че сега е поотраснал вече и ми се иска пак да го пусна, ама пък сега не е приет  newsm78 .

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 13:29 от Голямо дете

# 13
  • Мнения: 58
Моето дете се разболя в началото на август и след едно респираторно заболяване остана една нощна кашлица. Така до края на септември, въпреки че беше намаляла малко, не спираше. Дойдох в Сандански за три седмици на работа снего. На третия ден спря да кашли! Още сме тук и не съм чула нищо нощем. НИе живеем във Варна иначе. Смяна на въздуха.

# 14
  • Мнения: 425
КЛЕЕВА ТИНКТУРА !!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт