Запушен, та чак задръстен нос- помощ

  • 57 823
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 130
И аз в момента съм с носни проблеми с малката...
Рая_Никол - степенувам ти моите съвети подред:
1. Имаш ли сополосмукачка - помпичка, която се пуска за прахосмукачката. Изглежда жестоко, но е невероятна! Аз от 1,6 година все се каня да си я купя - вчера ми ядоставиха и се преродих - наистина е магическа (за течни сополи, естествено - твърди кори никой не може да ти ги отлепи) - няма нищо общо с ръчните помпи! Поръчах си я от електронния магазин Данет (по телефона - иначе не се справих) - струва 21,50 с доставката е около 25 лв - доставят ти я на др ден - ето линк:

http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960

Вчера изсмуках огромно количество сополи и гноища - много е щадяща - аз не я вкарвам в ноздрите - само я допирам! Но внимавай, защото честото й приложение изсушвало лигавицата - след всяко използване слагай овлажняваща моркса вода.

2. За морската вода - вече има в аптеките спрей с океанска вода Куикс, който е с малко по-високо съдържание на соли (хипертоничен) и не само овлажнява и почиства носната лигавица, но има и съвсем лек отпушващ ефект, като отбъбва носната лигавица - изтегля от тях излишното количетсво течност. Другите изотонични моркси води не правят това - Стеримар, Диснемар, Низита, Тонимер, Физомер и др.! Додко много добре ти е обяснила как може да правиш и промивки с физ разтвор, но не знам колко ти е голямо детенцето

3. За отпушващите - наричат се още деконгестанти - те сдържат съдосвиващи и така отпушват носа - ВНИМАВАЙТЕ с тях - само преди сън, например - това някой др ти го беше препоръчал - след 3-5 дни те имат обратен ефект - лигавицата изсъхва, носната лигавица не се храни (защото капките съдосвиват) и става сух ринит - имат обратен ефект - не трябва да се пръскат супер често - супер често се пръска океанската вода, а с тези капки -лекичко. Но пък те отпушват носа и детето спи. Виброцил според мен са много по-щадящи (от Ксилометаолин, Олинт, Муконазал и др) - но пък те са за по-леки случаи. Те съдържат и др съставки, които отбъбват носа (антиалергична и симпатикомиметична). Най-отпушващи (но пък агресивни) - Олинт, Ксилометазолин, Муконазал...те всички съдържат ксилометазолин.

4. Антибиотични - използват се заедно с другите - с морка вода, например.  Гаразон, Макситрол, Бактробан маз (струва 24 лв) - те не отпушват, те не овлажняват - но пък те са с АБ...

5. Други - багрила, дезинфектанти и др - напр. коларгол. Внимавайте и с тях - подсуават, но при често и продължително приложение - изгарят лигавицата! Иначе идеално влачат гноища със себе си - стичат се и надолу по гълото и така предотвратяват ангина от стичащи се назад сополи.

Намери си златната среда, без да прекаляваш - пръскай океански води често, помпи сополи по 3-4 пътни дневно и след това пръскай океанска вода, преди заспиване - отпушващи, АБ - по предназначение (аз мажа с бактробан 2 пъти дневно - но май не беше добра идеята, защото го мажа на тампом за уши и така й наранявам лигавицата - май беше по-добре да взема АБ капки...)

Успех!

# 16
  • Мнения: 425
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА + ФИЗ.Р-Р КАПАНЕ В НОСА НИ ВЪРНА УСЕЩАНЕТО ДА МОЖЕМ ДА ДИШАМЕ отново ПРЕЗ НОСА НА МЕН И ДЕТЕТО, С ДЕТЕТО КАТО НАВЪР6И 3Г....!!!! А ако я и пие6 повишава имунитета... Naughty
Peace Praynig

# 17
  • Мнения: 2 011
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА + ФИЗ.Р-Р КАПАНЕ В НОСА НИ ВЪРНА УСЕЩАНЕТО ДА МОЖЕМ ДА ДИШАМЕ отново ПРЕЗ НОСА НА МЕН И ДЕТЕТО, С ДЕТЕТО КАТО НАВЪР6И 3Г....!!!! А ако я и пие6 повишава имунитета... Naughty
Peace Praynig
Клеевата тинктура ! ...
 Аз  я пия , но не съм  я давала на сина си  - той  е на почти 8 години - как да  му  слагам в носа - какъв разтвор се прави ?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
на клечка за уши да се обтрива ноздрата отвътре...или р-ра ,който се прави за пиене-на 50-60мг.вода 20капки прополис и се капе по 1-2капки в носа

# 19
  • Мнения: 17 986
helenblondy, благодаря ти мила за изчерпателния пост   bouquet. Долу- горе до тези изводи съм стигнала и сама, след много четене и пробване. Помпичка нямам, уж сме големи вече, духа милото, ама такова задъръстване досега не е имало. От 4 дни капя Макситрола, но както казваш, той не отпушва, преди да капя от тях, пръскам Стеримар. От вчера пръскам и Олинт. Напрактика през час нещо пръскаме, горкото, от Виброцила никога не съм виждала полза, не знам защо така, просто на нея нещо не и действа. От вчера вече тръгнаха гъсти жълти сополи, надявам се вече да се отпуши, досега нищо не изтичаше. Междувременно ни изписаха антибиотик Сумамед, може и той да е "раздвижил" секрета. Вече не прави и температура. Надявам се да сме към края на това чудо, а иначе, безценни сте направо, благодаря ви.

# 20
  • Мнения: 425
КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА + ФИЗ.Р-Р КАПАНЕ В НОСА НИ ВЪРНА УСЕЩАНЕТО ДА МОЖЕМ ДА ДИШАМЕ отново ПРЕЗ НОСА НА МЕН И ДЕТЕТО, С ДЕТЕТО КАТО НАВЪР6И 3Г....!!!! А ако я и пие6 повишава имунитета... Naughty
Peace Praynig
Клеевата тинктура ! ...
 Аз  я пия , но не съм  я давала на сина си  - той  е на почти 8 години - как да  му  слагам в носа - какъв разтвор се прави ?

 Blush

ЗА В НОСА: 1 АМПУЛА физоилогичен разствор+5 капки клеева тинктура, това е за начало,хубаво е да се прави нов разствор вс.ден и да се засили концентрацията до търпимост ! После, като привикне Може ампулата да я правиш на два пъти + 5 капки клеева т-ра !
3-4 пъти дневно х 2-3 капки в ноздра ! Само с обтриване не Е ТАКА ЕФИКАСНО,защото само течността/капките/могат да достигнат синусовите кухини...!

За възрастни може 1 към 1 ДО чиста тинктура при як синузит : 7-10 дни!!!

Мен с години ме мъчи синузита,защото се възпаляваше от алергичният ми целогодишен ринит/нон стоп запушен нос/бетон/, с години дишах само през уста и думи нямам гърлото колко ми се изсушаваше и болеше..., след вс.трад.лекарства за първопричината мн.ми се спеше , а и мн.вредят/антихистамините:КЛАРИТИН,ЗИРТЕК.../, АЛЕРГИЧНИЯТ РИНИТ ГО ОВЛАДЯХ С ХОМЕОПАТИЯ, А СИНУЗИТА И ГЪРЛОБОЛА С КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА, НАПРАВО СЕ РОДИХ...!!!  bouquet

Малката ми чак на 4г.се нау4и да си духа нослето, мн.е важно ако неможе сама да го чисти6 с помпичка...!!!

п.п.
Една съседка отишла на консултация при хомеопат/80 лв./ за 3-4г.дъщеричка, страдала мн.от сливици,нос, а оттам и нечувала с 1-то ухо,възпалението й засяга  ухото...
Изписала й само клеевата ТИНКТУРА/не е хомеопатично лекарство,а хранителна добавка/ и нищо хомеопатично/друго,
сега детето е ок !!!

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 10:48 от GIULIA

# 21
  • Мнения: 2 011
GIULIA, МНОГО БЛАГОДАРЯ   bouquet Hug
Аз от  скоро  я използвам , точно защото  съм чувала за  вълшебните  и действия!
Сега съм си взела и шведска горчивка да пия .....ама е  Sick Sick Sick Sick - имаш чувството , че пиеш някакво билково уиски !  bowuu
 А за ухото какво  с клеевата тинктура ?
Синът  ми страда и от  уши .... за сега  освен терапии с инфрачервена лампа за ушите и  синузита, капките за уши , топлите  торбички със сол пак за  синузита и  на ушите слагам и  тампони с горчивка ( изцедени ) да  стоят  в ушетата , мислех да  пробвам да  ги  сложа в носа защото има и алкохол вътре .... та да  действат отпушващо ...

# 22
  • Мнения: 425
GIULIA, МНОГО БЛАГОДАРЯ   bouquet Hug
Аз от  скоро  я използвам , точно защото  съм чувала за  вълшебните  и действия!
Сега съм си взела и шведска горчивка да пия .....ама е  Sick Sick Sick Sick - имаш чувството , че пиеш някакво билково уиски !  bowuu
 А за ухото какво  с клеевата тинктура ?
Синът  ми страда и от  уши .... за сега  освен терапии с инфрачервена лампа за ушите и  синузита, капките за уши , топлите  торбички със сол пак за  синузита и  на ушите слагам и  тампони с горчивка ( изцедени ) да  стоят  в ушетата , мислех да  пробвам да  ги  сложа в носа защото има и алкохол вътре .... та да  действат отпушващо ...

НЕ СЕ КАПЕ В УШИТЕ, ПИЕ СЕ УДАРНИ ДОЗИ И ВЪТРЕШНО ОРГАНИЗМА ЩЕ СЕ ПРЕБОРИ С УШНАТА ИНФЕКЦИЯ...!!!

За пиене: Х 2-3 КАПКИ НА НАВЪРШЕНА ГОДИНА ВЪВ КАФЕНА ЧАШКА С ВОДА, НАГЛАДНО И ПОСЛЕ ПОНЕ 30 МИН.НИЩО ДА НЕ ПИЕ И ЯДЕ !
Ако е профилактика 1 път дневно,ако е с лечебна цел 3 пъти на ден !!! Няма да се предозира,без наптрупване е и може цяла зима да си я пие профилактичната доза!   bouquet

Щом мъжът ми я пие като видя ефекта й ПРИ НАС, Атой страдаше от афти нон стоп, СУМАТИ ПАРИ ПОТРОШВАШЕ И БЕФЕКТ 0, а сега послушно си я пие И НЯМА ПРОБЛЕМ, А И Е САМО 2,30 ЛВ., НО НАЙ-ВАЖНОТО Е ПОМАГА И  НЕ ВРЕДИ...!!!
ЗАЩОТО ТРАД.МЕД./ХИМИЯТА/ УЖКИМ ЛЕКУВА ЕДНО, А ни РАЗБОЛЯВА ДРУГИТЕ ОРГАНИ....!!!   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 547
Helenblondy - страхотна си!  Grinning
Такъв разбор направи на възможностите.
Моят наследник е на 4 и половина и повече от 3 седмици е със зелен сопол. Мазен, гноен, който просто не минава и това си е. Ходи си на градина, защото сополи има само сутрин и вечер. Няма температура, идеален е.
Не сме ходили на лекар - мразя да ходим за щяло и нещяло.
Кашля само сутрин като стане, но на разсъмване страшно се задръства и много се мъчи.
Чистя нонстоп със Стеримар и когато е много запушен, слагам Олинт.

Сега изхвърлих Олинта и оставаме на Стеримар и почнах Виброцил.

Кажете само откъде да купя клеева тинктура. Зная, че има много теми по въпроса, но нямам време да търся.

Аз съм със синузит от началото на тази година и също от месец съм задръстена. Не ме боли и не е толкова зле, колкото беше миналата зима, но не е късно, ми се струва. Церих се с Пиносол, но ми донесоха един спрей със зехтин и прополис от Сърбия и е просто страхотен. Дано и тук да има нещо подобно!

# 24
  • Мнения: 2 011
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

# 25
  • Мнения: 425
Helenblondy - страхотна си!  Grinning
Такъв разбор направи на възможностите.
Моят наследник е на 4 и половина и повече от 3 седмици е със зелен сопол. Мазен, гноен, който просто не минава и това си е. Ходи си на градина, защото сополи има само сутрин и вечер. Няма температура, идеален е.
Не сме ходили на лекар - мразя да ходим за щяло и нещяло.
Кашля само сутрин като стане, но на разсъмване страшно се задръства и много се мъчи.
Чистя нонстоп със Стеримар и когато е много запушен, слагам Олинт.

Сега изхвърлих Олинта и оставаме на Стеримар и почнах Виброцил.

Кажете само откъде да купя клеева тинктура. Зная, че има много теми по въпроса, но нямам време да търся.

Аз съм със синузит от началото на тази година и също от месец съм задръстена. Не ме боли и не е толкова зле, колкото беше миналата зима, но не е късно, ми се струва. Церих се с Пиносол, но ми донесоха един спрей със зехтин и прополис от Сърбия и е просто страхотен. Дано и тук да има нещо подобно!


В аптеките я има, на фирма ХИГИТЕСТ= 2,30 ЛВ., НО НАРОЧНО НЕ Я ПРЕДЛАТ ЗАЩОТО ТАКА НЯМА ДА СИ ПРОДАДЪТ СКЪПИТЕ УВРЕЖДАЩИ КАПРКИ И СПРЕЙЧЕТА. Money..!!! Mr. Green
 Blush

Не го оставяй синузита, а го лекувайте,защото засяга о4ите,ушите и мозъка, може да се ослепее,оглушее или минингит..., не е хич шега работа...!
Преди да открия клеевата го преборвах /синузита/с хап4ета аб,но като станаха ежемесе4но ми дойде прекалено ле4ението/250-300лв.аб+вит+антигъби4ни/, добре ми действаше БИОПРОКС-А/аб-шпрей,но поне не вредеше на др.органи/,но след 3 път развих алергия и от него, та добре 4е открих клеевата... ooooh! Peace  bouquet

# 26
  • Мнения: 425
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

Клеят е като восъчни сиви свещи/пръчици/, трябва да го накиснеш в ракия,но да не е менте или спирт, но незнам колко време се чака за да е лечебно, така че предпочетох аптечният= 30% !!!
Незнаем как да го постигнем,защото зависи спирта колко ще е... ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 547
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

Стелс, с пластмасово шишенце е, впръсква се и на него пише ПРОПОЛИС и фирмата на сръбски.

GIULIA, най-смешното е, че свекър ми прозивежда мед. Дава ми прополис, но не знам дали има клей.

Така че вероятно и аз ще избера твоя вариант от аптеката. А колко време можеш да се третираш по този начин? Колко дълго можеш да си слагаш от това в носа? А за дете?

# 28
  • Мнения: 425
Смърфиета , огледай  се на някой пазар - има търговци на мед , предлагат  почти винаги и  клеева тинктура, прополис , мед с восъка ...
Как се казва спрея  със зехтин и прополис ???

Стелс, с пластмасово шишенце е, впръсква се и на него пише ПРОПОЛИС и фирмата на сръбски.

GIULIA, най-смешното е, че свекър ми прозивежда мед. Дава ми прополис, но не знам дали има клей.

Така че вероятно и аз ще избера твоя вариант от аптеката. А колко време можеш да се третираш по този начин? Колко дълго можеш да си слагаш от това в носа? А за дете?

Поне и 2-3 дена след като изчезнат симптомите,колкото е по-концентрирано по-бързо минава, и на мен и на детето/4,5г/, ПРИ ВСЕКИ ОРГАНИЗЪМ Е ИНДИВИДУАЛНО!ЗА СИНУЗИТА ПОНЕ 10 ДНИ ! Peace


НА ШИШЕТО МИ ПИШЕ: прополис (ПЧЕЛЕН КЛЕЙ), ИМА6 ГО, просто е с 2 имена, действай  ! Peace

Порови се в нета,някъде я ВИДЯХ/има/ рецептата за дом.производство на клеевата тинктура,НО АКО ТИ ТРЯБВА ЗА ТИЯ ДНИ ПО4НИ С КУПЕ6КАТА И ПРОДЪЛЖИ С ДОМАШНА, ЗИМАТА Е ПРЕД НАС...ИМА6 ВРЕМЕ !

# 29
  • Мнения: 425

 Hug
Спиртен разтвор на прополис (клеева тинктура)
Употребява се вътрешно и външно. В зависимост от предназначението се използват различни проценти: 2%, 4% в стоматологията, 10%, 15%, 20%, 30% за вътрешно и външно приложение. Най-добре е да се приготви 30% разтвор от който лесно чрез разреждане могат да бъдат получени всички останали концентрации.

Ще разгледаме как се получава 30% спиртен разтвор. Вземат се 50 грама чист прополис и се оставят в камерата на хладилника за 12 часа да се втвърди и стане трошлив. След това се стрива на прах. Прахта се поставя в тъмна бутилка с шлифована запушалка и се залива със 100 мл. 95○ спирт. В продължение на 5 дни се разклаща енергично по няколко пъти дневно. На 6-ия ден се филтрира през филтърна хартия. Филтратът се съхранява в тъмно добре запушено шише на тъмно и сухо място. Гъстият остатък от филтрирането заедно с филтърната хартия се изсушават и се претеглят. Да предположим, че остатъкът тежи 8 грама. Това означава, че от първоначалното количество прополис, което е 50 грама 42 грама са се разтворили в спирта. Щом 30 гр в 100 мл спирт са необходими за 30% разтвор, то в 1 мл. от разтвора има 30/100=0,3 гр. прополис. Когато разделим 42 грама на 0,3 получаваме 140 мл. Доливаме към филтрата спирт до 140 мл. Така получаваме 30% разтвор.

От тук: http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт