«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕродължаващо образование
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 784 отговора

zavet

ћнени€: 164
за да разведр€ атмосферата и да започнем уроците  с усмивка нека ви запозна€ с един виц - н€кой може и даго знае . “а вица е за падежите в руски€ език.
≈дин българин - строител отишал на гоурбет в –уси€ / навремето в ———–/
“ам се запознал с една красива девойка  ,влюбили се от пръв поглед .
ƒа обаче девойката забремен€ла и съди  бедни€ строител за бащинство.
Ќашенеца обаче знае само имената на падежите и н€ко€ друга елементарна дума / като мен/
«астава той пред съди€та и започва да се защитава:
“авариш сади€ - я-»мтелы
јна - ѕедложны
я - “варителны
јна - –адителны
¬ чэом € ¬нителны
“а това е вица - “олкова и аз знам руски но разбирам когато ми говор€т , а за падежите Crossing Arms
÷итирай

безсъние

ћнени€: 36
творителен...родителен 35
÷итирай

в ј—ќЋё“Ќ»я св€т на опи€нението:)))

ћнени€: 2
ortabudala,съгласна съм да не започваме с падежите ,те са ми кошмара  ooooh!
«апочни ти както прецениш,щом като добре го знае .ћожеш да си спомниш как сте започнали  за го изучавате в училище или започни от н€кой учебник.
÷итирай

ћнени€: 3
за да разведр€ атмосферата и да започнем уроците  с усмивка нека ви запозна€ с един виц - н€кой може и даго знае . “а вица е за падежите в руски€ език.
≈дин българин - строител отишал на гоурбет в –уси€ / навремето в ———–/
“ам се запознал с една красива девойка  ,влюбили се от пръв поглед .
ƒа обаче девойката забремен€ла и съди  бедни€ строител за бащинство.
Ќашенеца обаче знае само имената на падежите и н€ко€ друга елементарна дума / като мен/
«астава той пред съди€та и започва да се защитава:
“авариш сади€ - я-»мтелы
јна - ѕедложны
я - “варителны
јна - –адителны
¬ чэом € ¬нителны
“а това е вица - “олкова и аз знам руски но разбирам когато ми говор€т , а за падежите Crossing Arms
:lol
÷итирай

ѕадежите са следните:
именительный
родительный
винительный
ƒательный
творительный
предложный

чэом се пише чëм
не се обиждай за малката поправка
÷итирай

ћнени€: 79
ѕоздравлени€ за страхотната иде€ и тема!  bouquet
— радост се записвам и аз в групата  Smile
÷итирай

јз предлагам набързо да си припомним съвсем основните неща(азбука, поздрави, месеци, сезони, дни на седмицата, числата.....) и тогава да продължим нататък. ¬ие какво ще кажете за това
÷итирай

zavet

ћнени€: 164
въобще не се обиждам - даже е при€тно когато ти посочат грешките - нали човек се учи от т€х
÷итирай

безсъние

ћнени€: 36
гол€м зор беше с тези падежи в училище. но като се има в предвит че го учехме в 4 клас,затова е било сложно,пък и доста падежи са.
 б€хме си направили таблица,в ко€то всеки падеж на кой въпрос отговар€,и окончани€та в родовете.
 може да пуснете примерна таблица.
÷итирай

јз предлагам набързо да си припомним съвсем основните неща(азбука, поздрави, месеци, сезони, дни на седмицата, числата.....) и тогава да продължим нататък. ¬ие какво ще кажете за това

ƒа, и аз мисл€, че от това тр€бва да започнем Smile
≈то азбуката:
ја   а
Ѕб   б
¬в   в
√г   г
ƒд   д
≈е   йе/ ье
®Є   йо/ ьо
∆ж   ж
«з   з
»и   и
…й   й
 к   к
Ћл   л
Mм   м
Ќн   н
ќо    огато е под ударение- о;  огато не е под ударение- а
ѕп   п
–р   р
—с   с
“т   т
”у   у
‘ф   ф
’х   х
÷ц   ц
„ч   ч
Ўш   ш
ўщ   шь
Џъ   в съчетание ъе- е
џы   ъй
ь   ь
Ёэ   е
ёю   ю
я€   €
÷итирай

гол€м зор беше с тези падежи в училище. но като се има в предвит че го учехме в 4 клас,затова е било сложно,пък и доста падежи са.
 б€хме си направили таблица,в ко€то всеки падеж на кой въпрос отговар€,и окончани€та в родовете.
 може да пуснете примерна таблица.
“аблица ще пусна, но ми се струва, че е още рано за не€. “е ще са 2 таблици - за съществителните и за прилагателните. Ќо след това тр€бва да се об€сни кой падеж и кога се използва и колко изкльчени€ има от тези правила. ј и кой глагол кой падеж изисква
÷итирай

январь Х ‘евраль Х ћарт Х јпрель Х ћай Х »юнь Х »юль Х јвгуст Х —ент€брь Х ќкт€брь Х Ќо€брь Х ƒекабрь

¬есна Х Ћето Х ќсень Х «има

ѕонедельник Х ¬торник Х —реда Х „етверг Х ѕ€тница Х —уббота Х ¬оскресенье
÷итирай

—упер за альфавит-а. Џ - твердый знак - по скоро се произнас€ подобно да кажеш йъ по меко излиза. «а   Ё в разговорната реч се познава, защото звучи твърдо като нащо е и при писане ако това се следо не се бърка.    
÷итирай

—офи€

ћнени€: 54
»скам да попитам 2 неща (като почти малоумно начинаеща). ѕърво, това "ь" в кра€ на думата как се произнас€? Ќапример, в "январь". јко не се произнас€, кога се слага? » второто, ако може една молба към преподавателите:) ƒали е възможно по н€какъв начин да маркирате ударени€та в думите? ƒа речем, с различен цв€т, подчертано и т.н... ѕредварително благодар€:)
÷итирай

ƒобро утро - ƒоброе утро
ƒобър ден - ƒобрый день
ƒобър вечер - ƒобрый вечер
«дравей/те - «дравствуй/«дравствуйте - в разговорната реч се използва и ѕривет
Ћека нощ - —покойной ночи
ƒобре дошли - ƒобро пожаловать
 ак се казвате? -  ак вас зовут?
 азвам се... - ћен€ зовут...
ћного ми е при€тно да се запознаем - я очень рад с вами познакомитс€
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 784 отговора