«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕродължаващо образование
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
225-239 от 784 отговора

ћнени€: 15
» едно упражнение за желаещи:

”пражнени€ с падежными окончани€ми

ќпределите склонение и падеж, вставьте пропущенные окончани€ Ц≈ или Ц».

1. причалить к пристан..., бежать по тропинк..., написать в тетрад..., нарисовать в альбом..., приехать из деревн..., отдыхать в лагер..., ждать на площад..., играть на площадк..., подарить сестрЄнк..., подарок дл€ дедушк..., радоватьс€ жизн..., работать на стройк..., жить в јстрахан..., скакать на лошад..., идти по улиц..., дойти до рощ..., лежать в постел..., подн€тьс€ по лестниц..., портфель подруг..., думать об опасност...

∆ела€ ви успех!
÷итирай

ћнени€: 7
» едно упражнение за желаещи:

”пражнени€ с падежными окончани€ми

ќпределите склонение и падеж, вставьте пропущенные окончани€ Ц≈ или Ц».

1. причалить к пристан..., бежать по тропинк..., написать в тетрад..., нарисовать в альбом..., приехать из деревн..., отдыхать в лагер..., ждать на площад..., играть на площадк..., подарить сестрЄнк..., подарок дл€ дедушк..., радоватьс€ жизн..., работать на стройк..., жить в јстрахан..., скакать на лошад..., идти по улиц..., дойти до рощ..., лежать в постел..., подн€тьс€ по лестниц..., портфель подруг..., думать об опасност...

∆ела€ ви успех!
причалить к пристан»-бежать по тропинк≈-написать в тетрад»-нарисовать в альбом≈-приехать из деревн»-отдыхать в лагер≈-ждать на площад»-играть на площадк≈-подарить сестренк≈-подарок дл€ дедушк»-радоватьс€ жизн»-работать на стройк≈-жить в јстрахан»-скакать на лошади-идти по улиц≈-дойти до рощ»-лежать в постел»-подн€тьс€ по лестниц≈-портфель подруг»-думать об опасност»
ѕри€тно ми беше да си свер€ часовника.

÷итирай

»— јћ ƒј —Џћ ћјћј, отлично се справи!!!

ћного ме зарадва!
Ќо нека и другите момичета да опитват! Ќали се учите, а аз с удоволствие ще коментирам грешки (ако ги има  Smile)

÷итирай

¬ море от любов!

ћнени€: 111
«дравейте и от мен!
»мам едно въпросче-има ли учебници по бизнес руски?
ћерси!
÷итирай

ћнени€: 340
јз уча руски Smile
÷итирай

ћнени€: 7 525
ѕоздравлени€ за начинанието, много случайно попаднах на темата. ≈то тестове, можете да се пробвате, а когато не знаете верни€ отговор, да го видите, като кликнете на Show. ”спехи! bouquet

ќще тестове за елементарно ниво.
÷итирай

«дравейте и от мен!
»мам едно въпросче-има ли учебници по бизнес руски?
ћерси!

»ма, ето н€кои:

Ѕизнес-контакт

ƒеловое общение на русском €зыке в шест части.

“ърговска кореспонденци€ на руски език на »нформа, но не € намирам в нета, а веро€тно има и още други.
« ѕоследна редакци€: пн, 08 мар 2010, 23:39 от labrex »
÷итирай

в най-нежната прегръдка

ћнени€: 1 213
“акааа, опр€х и аз за помощ, върнаха ме в първи клас  Mr. Green “р€бва да се €в€ на изпит по руски за начинаещи, обаче ще оцен€ват не дали говориш руски, а знанието на граматиката, ко€то, за мой срам и позор, съм забравила много отдавна, още като прохождах в езика. “а ако н€кой може да ми даде линк за руска граматика, ще съм много благодарна.
÷итирай

“акааа, опр€х и аз за помощ, върнаха ме в първи клас  Mr. Green “р€бва да се €в€ на изпит по руски за начинаещи, обаче ще оцен€ват не дали говориш руски, а знанието на граматиката, ко€то, за мой срам и позор, съм забравила много отдавна, още като прохождах в езика. “а ако н€кой може да ми даде линк за руска граматика, ще съм много благодарна.

–ис€, тестовете за начинаещи, които съм дала през един пост нагоре, са точно за правилата на руската граматика, просто всеки въпрос е н€какво правило. Ќо н€ма об€снени€та. ѕросто ги имай предвид, мисл€, че ще ти помогнат.

¬иж “” , може би ще ти е полезно, има и правилата.
÷итирай

в най-нежната прегръдка

Ћабрекс, благодар€, втори€т линк е точно това, което търс€.
»наче аз сме€ да твърд€, че съм на "ти" с руски€  Mr. Green ¬се пак за да съм преводач с този език...  Embarassed ѕросто в јкадеми€та тр€бваше да си избираме език, който да учим един семестър, и аз за най-лесно избрах руски€. ѕък те не искат да им показвам колко добре го знам, а искат да знам кой глагол кое спрежение е, кое съществиетелно кое склонение... ј това съм го забравила още мнооого отдавна...
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 1 183

ѕочнах да прав€ н€колко упражнени€,искам да си припомн€ н€кои неща. ѕо-късно мога да се включа с тестове,сестра ми е завършила –уска гимнази€ и имам доста материали,над€вам се и време да имам!
”смихнат ден !
÷итирай

«дравейте!

“ърс€ н€кой, който има желание да започне да учи или да напредне с немски€. „овек, който владее отлично руски, от който аз ще да мога си усъвършенствам руски€. –азбира се, най-добре да е native speaker. ѕреподавам немски от 3 години и имам професионални познани€ и умени€ по езика.

Ќакратко от мене немски€, от него/не€ руски€. ћол€ ¬и, помислете и говорете с при€тели, които отговар€т на об€вата и може би биха про€вили интерес. √оворим за 1-2 часа седмично учене (в —офи€) под формата на работни или ежедневни ситуации, песни, филми - на който, каквото му е интересно или необходимо. Ѕлагодар€ ¬и!
÷итирай

Bahamas Islands

ћнени€: 8
јко има н€кой в тази темичка искам да попитам нещо
ѕробвам се да уча руски. «апочнах с един самоучител. ¬ първите 5 урока б€ха представени именителен, предложен, винителен и родителен падеж както и кога се използват, е може би не абсолютно всички ситуации при коита се използват. »маше упражнени€, на едното от т€х нещо не разбрах . ”пражнението е кой какво има и какво н€ма
” ќльги есть собака и телефон, у нее  нет автомобил€
ќлга си мисл€ тр€бва да е в родителен падеж обаче не тр€бва ли да е ќльгы според окончани€та.
÷итирай

в най-нежната прегръдка

Ќе, правилно е написано "” ќльги".
÷итирай

ќлга си мисл€ тр€бва да е в родителен падеж обаче не тр€бва ли да е ќльгы според окончани€та.

≈сли последн€€ согласна€ основы Ц одна из: г, к, х, ж, ш, щ, ч, то окончание -ы замен€етс€ на -и.

÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
225-239 от 784 отговора