За добрата козметика - 3

  • 99 827
  • 747
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 415
За скъпата и евтината козметика
За скъпата и евтина козметика - 2
За добрата козметика
За добрата козметика - 2

Тъй като темата е стойностна си позволих да я продължа.
  bouquet за всички, които отговарят на нашите въпроси

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 415
моят въпрос от предната тема:
Първата тема я следих...тази чета от няколко страници...много е полезна...научих за себе си много неща от първата тема. Благодаря на всички, които имат нерви да отговарят 
Та искам да попитам аз за шампоан със следните съставки...
aqua, glycyrrhiza glabra (licorice) extract and aspergillus ferment extract (gatuline whitening), decyl glucoside, sodium lauroyl cat, aminoacids, silt, ethoxyglycol, algae extract,  citrus medica lionum (lemon) extract, arcostaphylus uva ursi (bearberry) extract, pimpinella anisum (anise) extract, ascorbic acid (vitamin C), tocopherylacetate (Vitamin E), aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract, linoleic acid, retinyl palmitate, dehydroacetic acid, maris sal (Dead Sea salt), fragrance.
Превеждам си доста от съставките, но нищо не ми говорят   ... пише също, че е без парабени. Преписвах от опаковката и може да не съм ги написала правилно, но се постарах доста 


и въпроса на pink rose:
Здравейте,
Бих искала да попитам CI а следното: на няколко пъти пишеш, че косъма не може да се хидратира. В такъв случай кои са съставките в шампоаните, балсамите и маските за коса, които задържат влагата в косъма? Защото ако съм разбрала правилно, това е рецептата за дехидратираната коса. Моята е чуплива и доста суха в краищата и затова има нужда от по-специални грижи.
И още един въпрос. Вредни ли са стилизантите за коса, които се ползват за "начупване" и фиксиране на косата - такива, от типа на пяната например, които се нанасят и остават върху косата до следващо измиване? Защото съм чувала какви ли не изказвания от типа "пречи на косата да диша" и т.н. Има ли нещо вярно в това?

# 2
  • Мнения: 1 167
И аз се домъквам с въпроса си от старата тема  Wink

CI, FDA имам питане, свързано с дезодорант-кристала на IceGuard. Тук пише, че няма алуминий http://www.wellbeing-uk.com/IceGuardCrystalDeodorant.aspx?jse=true , но в състава присъства под някаква форма. Въпросът ми е дали е вреден?
Ето какво пише на етикета:
Ing: Natural Mineral Salts, Ammonium Alum.

# 3
  • Мнения: 6
az da se pohvalia 4e iz4etoh vsi4kite vi predi6ni temi  Joy
drug e vuprosa 4e 6te me izvinite 4e ne vsi4ko zapomnih, 4e sled rabota ne sum mnogo v kondicia  #Crazy i estestveno imam vupros4eta!
Blagodaria na Sofi, Ci i Sissi
Ta po kakvo da poznaem dali 1 emulsia e obratna?
Blagodaria predvaritelno   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 009
Ох и все пропускам да попитам за околоочния крем на Биофреш, по конкретно се чудя доколко би следвало да ме притеснява наличието на парабени и Феноксиетанол в продукта. Чела съм мнения, че не са удачен вариант в продукти оставащи върху кожата и като се има впредвид, че става въпрос за кожата около очите, честно казано го нанасям с притеснение, тъй като не съм наясно какво точно биха ми причинили тези съставки. A така също и пропилен гликола:

AQUA, ROSA DAMASCANA DISTILLATE, BUXUS CHINENSIS OIL, POLYACRYLAMIDE /AND/ C13-14 ISOPARAFFIN /AND/ LAURETH-7, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL METHACRYLATE /AND/ PROPYLENE GLYCOL /AND/ PAIMITOYL OLIGOPEPTIDE, BUTYLPARABEN /AND/ ETHYLPARABEN /AND/ ISOBUTYLPARABEN /AND/ METHYLPARABEN /AND/ PHENOXYETHANOL /AND/ PROPYLPARABEN, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, BHT, PARFUM, CITRONELLOL, GERANIOL

Благодаря ви предварително!!!

# 5
  • Мнения: 6
Ranimi az kato nekompetentna 6te opitam da ti kaja do kolkoto sum razbrala propilen glycola e za izvli4ane na ekstrakti ot bilki kato uj sapazva svoistvata im, no do kolkoto znam e dosta kofti i vredna sustavka, a za parabenite ima 100 puti kazvano 4e sa gadni konservanti!   bouquet

# 6
  • Мнения: 574
FDA,CI,
kakви по-специални сьставки трябва да сьдьржат продуктите за кожата за зимно време?Аз сьм на 40,по4ти и кожата ми  е смесена кьм суха.

# 7
  • Мнения: 1
Ranimi az kato nekompetentna 6te opitam da ti kaja do kolkoto sum razbrala propilen glycola e za izvli4ane na ekstrakti ot bilki kato uj sapazva svoistvata im, no do kolkoto znam e dosta kofti i vredna sustavka, a za parabenite ima 100 puti kazvano 4e sa gadni konservanti!   bouquet
Напротив, CI неколкократно се е изказвал, че в парабените няма нищо лошо. Потенциално опасни са бутил и изобутил парабените, но и за тях няма нищо доказано все още. Има далеч по-гадни и вредни консерванти от тях. А за пропилен гликола също беше писал, че няма нищо притеснително. 

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
az da se pohvalia 4e iz4etoh vsi4kite vi predi6ni temi  Joy
drug e vuprosa 4e 6te me izvinite 4e ne vsi4ko zapomnih, 4e sled rabota ne sum mnogo v kondicia  #Crazy i estestveno imam vupros4eta!
Blagodaria na Sofi, Ci i Sissi
Ta po kakvo da poznaem dali 1 emulsia e obratna?
Blagodaria predvaritelno   bouquet


Здравей,
Аз рядко да пиша, ама като ми каже някой, че е прочел и трите теми Simple Smile))
То пък оставаше и да запомниш всичко.

За обратните емулсии най-специфични са емулгаторите, но сигурна ли си, че искаш да ги учиш и да ги помниш? Можем да ти дадем някои не е проблем, ти само кажи, че ще ги учиш Simple Smile
Най-лесният начин е ако откриеш в състава Sodium Chloride или Magnesium Sulfate.
Почти сигурно е. Може и да е обратна емулсия и без присъствието на тези съставки, но тогава остава разпознаване по емулгаторите.
А най-добре е да дават отговор самите продавач-консултантки, крайно време е да се образоват поне малко ако искат да продават.

# 9
  • Торонто
  • Мнения: 837
моят въпрос от предната тема:
Първата тема я следих...тази чета от няколко страници...много е полезна...научих за себе си много неща от първата тема. Благодаря на всички, които имат нерви да отговарят 
Та искам да попитам аз за шампоан със следните съставки...
aqua, glycyrrhiza glabra (licorice) extract and aspergillus ferment extract (gatuline whitening), decyl glucoside, sodium lauroyl cat, aminoacids, silt, ethoxyglycol, algae extract,  citrus medica lionum (lemon) extract, arcostaphylus uva ursi (bearberry) extract, pimpinella anisum (anise) extract, ascorbic acid (vitamin C), tocopherylacetate (Vitamin E), aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract, linoleic acid, retinyl palmitate, dehydroacetic acid, maris sal (Dead Sea salt), fragrance.
Превеждам си доста от съставките, но нищо не ми говорят   ... пише също, че е без парабени. Преписвах от опаковката и може да не съм ги написала правилно, но се постарах доста 


Хубав е, изглежда доста щадящ, но дали пени достатъчно и ще почувстваш косата си чиста достатъчно не е много сигурно.
Някой от екстрактите са странни като за коса, но може би аз не съм запозната с действието им.
Иначе количеството им е доста прилично.

# 10
  • Торонто
  • Мнения: 837
FDA,CI,
kakви по-специални сьставки трябва да сьдьржат продуктите за кожата за зимно време?Аз сьм на 40,по4ти и кожата ми  е смесена кьм суха.


Смятам, че това можеш да установиш най-лесно с тестери.
Съставките сами по себе си са много и малко от тях са афиширани на лицевия етикет (в смисъл, че обикновено това не са активни съставки).
Пробвай обратни емулсии, точно за това състояние което си описала са подходящи.

# 11
  • Торонто
  • Мнения: 837
Напротив, CI неколкократно се е изказвал, че в парабените няма нищо лошо. Потенциално опасни са бутил и изобутил парабените, но и за тях няма нищо доказано все още. Има далеч по-гадни и вредни консерванти от тях. А за пропилен гликола също беше писал, че няма нищо притеснително. 


Да, принципно не е притеснително. Може да има отрицателен ефект при някои индивиди.
Честно казано американските фирми все по-рядко го използват (вкл. и ние), но те тук обичат да се презастраховат за всичко.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 415
моят въпрос от предната тема:
Първата тема я следих...тази чета от няколко страници...много е полезна...научих за себе си много неща от първата тема. Благодаря на всички, които имат нерви да отговарят 
Та искам да попитам аз за шампоан със следните съставки...
aqua, glycyrrhiza glabra (licorice) extract and aspergillus ferment extract (gatuline whitening), decyl glucoside, sodium lauroyl cat, aminoacids, silt, ethoxyglycol, algae extract,  citrus medica lionum (lemon) extract, arcostaphylus uva ursi (bearberry) extract, pimpinella anisum (anise) extract, ascorbic acid (vitamin C), tocopherylacetate (Vitamin E), aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract, linoleic acid, retinyl palmitate, dehydroacetic acid, maris sal (Dead Sea salt), fragrance.
Превеждам си доста от съставките, но нищо не ми говорят   ... пише също, че е без парабени. Преписвах от опаковката и може да не съм ги написала правилно, но се постарах доста 


Хубав е, изглежда доста щадящ, но дали пени достатъчно и ще почувстваш косата си чиста достатъчно не е много сигурно.
Някой от екстрактите са странни като за коса, но може би аз не съм запозната с действието им.
Иначе количеството им е доста прилично.


Много благодаря   bouquet аз го пробвах...пени се добре и измива отлично

# 13
  • Мнения: 6
az da se pohvalia 4e iz4etoh vsi4kite vi predi6ni temi  Joy
drug e vuprosa 4e 6te me izvinite 4e ne vsi4ko zapomnih, 4e sled rabota ne sum mnogo v kondicia  #Crazy i estestveno imam vupros4eta!
Blagodaria na Sofi, Ci i Sissi
Ta po kakvo da poznaem dali 1 emulsia e obratna?
Blagodaria predvaritelno   bouquet


Здравей,
Аз рядко да пиша, ама като ми каже някой, че е прочел и трите теми Simple Smile))
То пък оставаше и да запомниш всичко.

За обратните емулсии най-специфични са емулгаторите, но сигурна ли си, че искаш да ги учиш и да ги помниш? Можем да ти дадем някои не е проблем, ти само кажи, че ще ги учиш Simple Smile
Най-лесният начин е ако откриеш в състава Sodium Chloride или Magnesium Sulfate.
Почти сигурно е. Може и да е обратна емулсия и без присъствието на тези съставки, но тогава остава разпознаване по емулгаторите.
А най-добре е да дават отговор самите продавач-консултантки, крайно време е да се образоват поне малко ако искат да продават.




ami az dnes si kupih novo krem4e  i kato kazah na konsultantkata, 4e iskam da e paraben free, bez UV filter me i stana lo6o po4udi se 2 minuti gledaiki me  Shocked i taka sled kato po4nah da rovia si namerih no utre 6te pi6a ingredients ako e vuzmojno  Praynig da go razkonspirirate, 4e to mnogo ne6to i polovinata ne izlizat v wikipedia Sad

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 415
titinka_8, писането на кирилица е задължително във форума  Peace

Общи условия

Активация на акаунт