Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 септ. 2005, 17:15 ч.

kolko vreme predi da rodi6 ti izpisvat sve6ti4ki?

• 520
  • 14
  •   1
Отговори
  • ruse
zdravejte!dnes bqh na lekar no syvsem zabravih da go pitam stana li vreme za sve6ti4kite?termina mi e na 11 oktomvri -37 g sedmica sym

# 1
  • Varna, Bulgaria
За какви свещички става въпрос?
Не се сещам да съм ползвала такива...

# 2
  • ruse
ami maj nqkakvi sre6tu infekcii i t.n.

# 3
  • Sofia
Ако микробиологичното ти изследване е чисто, няма нужда да ти изписват. Някои лекари ги изписват профилактично, но все пак си е медикамент. Мисля, че няколко дни преди раждането.

# 4
  • София- Wien
Аз имах съвсем чиста микробиология, но лекарката ми изписа Polyginax- профилактично, около една седмица преди раждането. Слагат се 6нощи, но при мен раждането закъсня малко.

# 5
На мен не са ми изписвали такива свещички.

# 6
  • София
Лекарите му викат профилактично саниране на влагалището и трябва да приключи 10 дни преди термина(според моята акушерка),но се изписват различни видове глобули.Най-добре да ти вземат секрет,за да преценят има ли нужда и от какво.

# 7
  • гр. София
При първата бременност не са ми изписвали никакви свещички. И не са ми пускали микробиологични изследвания. Но сега съм при друг лекар е още много рано за свещички, но ще имам впредвид информацията ви. newsm78

# 8
  • София- Wien
Лекарите му викат профилактично саниране на влагалището и трябва да приключи 10 дни преди термина(според моята акушерка),но се изписват различни видове глобули.Най-добре да ти вземат секрет,за да преценят има ли нужда и от какво.

Може би си права, вече не помня точно, може и да съм приключила със слагането 10дни преди термина, но и самото ми раждане закъсня. Сега отново ме следи същият гениколог, но понеже е още много далече не съм и питала, а микробиологията засега ми е в норма.

# 9
  • Стара Загора
аз съм почти на финала,но и на мен не са ми правили изследване и не са ми изписвали све6ти4ки.утре е моментът да попитам.добре 4е сте пуснали тази тема!!! Hugвсъшност покрай форума установих много и то важни пропуски в консултациите ми-дано не се окажат фатални за бебчо!

# 10
  • София- Wien
mecka, ако ще раждаш нормално е добре да си направиш микробиология. Важно е за теб, но и най-вече за бебето.

# 11
  • София
Според мен вагиналните свещички се изписват при нужда, а не така профилактично.
Аз не съм използвала никога.

# 12
И аз мисля, че едва след микробиологично изследване ако има нужда могат да се слагат. Какъв е смисълът иначе? Аз държах на такова изследване преди да ми назначат свещичките, нищо, че след това се наложи дори да съм секцио.

# 13
На мен не са ми изписвали такива свещички.

и на мен, там ми правиха промивки с дезинфектанти

# 14
  • София
а ми аз през цялата бременност направих 3 курса по 3 свещички.последния ми го назначи доктора 10 дни преди термина,но така стана,че вечерта си сложих последната,а на другия ден родих Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт