Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

USA, New Jersey

Мнения: 404
Здравейте,

от няколко месеца имам проблеми с месечния цикъл.  Толкова е слаб, че чак не може да се забележи.  Например миналия месец аха да ми дойде и ми вървя само половин ден и това беше.  Този месец няколко дни, но на превръзката нищо нямаше, само когато ходех до тоалетната по малка нужда можеше да се види малко розово петънце на тоалетната хартия.  На 5-ти септември уж ми спря и вчера пак ми дойде, но този път е като нормален мензис. 

Стряскам се защото аз пия противозачатъчни и си мисля че не би трябвало да има проблеми с тях, от две години и половина ги пия.  Те би трябвало да регулират хормоните ми.  Обадих се на лекаря и той ми каза да чакам и да наблюдавам какво ще стане.  Днес ще свърши втората седмица от хапчетата и кога ще ми дойде нормално вече незнам.  Лекаря каза че не може да се предвиди при това положение. 

Моля дайте съвет.  Нормално ли е да се получават такива аномалии когато се пият противозачатъчни?  Забравих да кажа че цяло лято голям стрес изживях та може и това да има значение.  Благодаря на всички коите ще ми помогнат със съвет.
Цитирай

Банкя

Мнения: 2 373
Ох, дано вече да ти идва нормално, но точно заради такива оплаквания от противозачатъчните като твоето, реших никога да не се предпазвам по този начин...
Ако продължи да ти идва пак така ненормално непременно си направи изследвания (хормонални). Успех!
Цитирай

USA, New Jersey

Мнения: 404
Благодаря ти Кики.  Ще изчакам един месец да видим какво ще стане и ако продулжава да е така ще се правят такива изследвания.  Имам чувството че сега ми е истинския цикъл а преди 10 дни е била овулацията колкото и странно да звучи.  Дано да се оправи че незнам, но нямам вяра на презерватива толкова колкото на хапчето.  решила съм след второто ни детенце (след около 3 години) направо или аз да си направя операция по завързване на тръбите или мъжа ми да си направи вазектомия).  Благодаря ти отново, значи не съм само аз.
Цитирай

Хасково

Мнения: 816
И аз имам проблеми последните месеци уж ми два ама по 5 дни ми цапа и тогава едва ми идва. Та решихме с гениколожката да пия противозачатъчни Лейдинийт. И така този месец уж  вече ми дойде и аз започнах да ги пия, но то взе че спря.....! След 6-7 дни зацапа на ново така още 5 дни и после ми дойде нормално имам още 4 дни хапчета. А като ги спра хапчетата  след 3-4 дни пак трябва да ми дойде....!
Вече не знам! Ще чакам и след празниците ще ходя пак на лекар, да видим какво ще измислят!
Съжалявам, че и аз се оплаках!
Дано нещата при теб се нормализират, не е ли много 2,5 години да пиеш противозачатъчни.
За да се направят хормнални изследвания трябва да спреш хапчетата и да изчакаш нормален зикъл и тогава да се изседваш!
Да споделиш какво става с теб!
Цитирай

USA, New Jersey

Мнения: 404
Здравей,

Аз живея в Съединените Щати и тук противозачатъчните така са разработени че да не се преви почивка между отделните месеци, аз също бях учудена от това.  Досега не съм имала проблеми, беше като по часовник, но както казах имах толкова много стрес това лято че нищо чудно от това да е.  Просто ми е странно че се получава тогава когато се пият хормонални таблетки и те уж би трябвало да регулират нещата.

Дано при теб също всичко да се оправи, защото знам че е много неприятно и нездравословно да има една жена нередовен месечен цикъл.  Преди да родя винаги ми е бил много нередовен цикъла и ми се е случвало да ми дойде по 3 пъти в месеца или да ми върви по 18 дни и съответно бях 40кг, защото вече сили не ми бяха останали.  Успех.  Аз ако разбера нещо по-интересно ще пиша.   
Цитирай


Мнения: 4 052
Вчера ходих на гинеколог, който ми каза, че това зацапване от няколко дни и последващо идване на цикъла, говори за нисък прогестерон. Ако ползваш тези хапчета от толкова време, не е лошо да починеш малко или да ги смениш.
Стресът оказва много голямо влияние. Заради него на мен започна да ми идма М на 14-15 дни. Изобщо не е за подценяване!
Цитирай

USA, New Jersey

Мнения: 404
Благодаря ти Вера.

Моите хапчета са на база естроген и са с много ниско съдържание на естроген.  Това е което аз знам за тях.  Лекаря каза да чакам да видя и ще изчакам един месец.  Много стрес имах, много нещо, но сега нещата са се уравновесили малко и дано да се размине с големите здравословни проблеми.  Ще попитам лекаря за това което ти ми каза ако след месец е все така.  Благодаря!
Цитирай

София

Мнения: 110
Аз имах същия проблем доста време, и когато накрая отидох на преглед се оказа, че просто прекалено дълго време съм пила едни и същи хапчета Cilest и лигавицата се била изтънила и за това се отделя толкова малко.Лекаря ми предписа други, уж безобидни Logest и сега ще видим какъв ще е резултата.
Цитирай

USA, New Jersey

Мнения: 404
Благодаря ти Офи.  Ще питам и за това.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.