Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 217 571
  • 5 679
  •   1
Отговори
# 3 465
  • Мнения: X
Ние говорим за фетална морфология.

# 3 466
  • Мнения: 2 022
Да, Герда, разбрах.... затова казах че Малинова е много добра изобщо .... та една ФМ ли да не може да направи?
И да.... пръстчетата също се броят /колкото и да смешно за някои/.... защото при Даун има липсващи фаланги /костици на пръстите/, а и много деца се раждат с недоразвити крайници или всички пръсти са на топка.

# 3 467
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Малинова е много ерудиран специалист и непрекъсното посещава най-различни курсове, специализации и конгреси. Тя не е лекар, който ще се затвори в определено пространство. Все пак рутината и опита си казват думата и няма да са и необходими две години да специализира, за да схване нещо.

Темата е много обширна. Правете амниоцентеза, вместо да се лутате в несигурност и избор на лекар за ФМ. Това съвсем сериозно.

# 3 468
  • Мнения: X
Със курсове и конференции не се става тесен специалист.
С цялото ми уважение към Малинова, но когато фетусът има проблем, или се очаква такъв, тя не е  добър вариант за фетална морфология.
  Нека не бъдем невежи, въпреки че Пловдив е малък град , е доста изостанал в модерните технологии в сферата на медицината. bouquet bouquet

# 3 469
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Аз не съм правила ФМ. Разчитах само на лекаря, който ми следи бременността. Но сестра ми реши да прави БХС, който да злощастие даде висок риск. Докторът даде 95% гаранция. Амниоцентезата още 5%. При това той дори не е популярно име, което прави ФМ.

# 3 470
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
След като близка загуби бебето си при амниоцентеза...не,благодаря!Трябва да е мнооого наложително.

п.п. ще ни се скарат,че темата май не е за нашите разговори Wink

# 3 471
  • Мнения: X
Аз правих още по-високо рискова продцедура - хорионбиопсия.

Когато се прави от тясноспециализиран специалист с добра ехографска апаратура няма нищо притеснително.
Даже не боли. Само страхът  и шашкането е в повече.
Е, разбира се бях с двама лекари и една акушерка.

# 3 472
  • Мнения: 2 022
Със курсове и конференции не се става тесен специалист.
Момичето каза "специализации"... надявам се знаеш що е то. Точно с тях се става ТЕСЕН специалист.
Цитат
....но когато фетусът има проблем, или се очаква такъв
Как всъшност се очаква да има проблем????
 
Цитат
Нека не бъдем невежи, въпреки че Пловдив е малък град , е доста изостанал в модерните технологии в сферата на медицината.
Ох, ДА.... нека не бъдем невежи на истина. Колко малък град е Пловдив за България.... и колко е изостанал според теб? Какво да кажем тогава за градове като Русе, Сливен, Хасково....примерно.
Айде мислете като пишете.....

# 3 473
  • Мнения: 1 669
Princessa, Герда за да твърди нещо, значи се е сблъсквала с нещата. Тя е пациент на една от най-добрите клиники в Сф, преживяла е много за тези години и не говори празни приказки. Срещала съм доста нейни посове и искрено й се възхищавам за силата и куража. Нека всеки от нас разглежда монетата от двете страни и нека да си обменяме информация без нападки Peace

# 3 474
  • Мнения: X
Аз не се обиждам от постовете на Принцесса ССС, искрено , с най-добро чувство се радвам, че тя не разбира за какво става въпрос. Hug, когато иде реч, за бременност с болно бебе.

 Не нападам д-р Малинова и не оспорвам ерудираната и личност, но като човек сблъскал се с големи проблеми  съм много голям реалист. Това, което си позволявам да споделям е едиствено, за да съм от полза на мами, които биха се озовали в моето положение, защото е много тежко да не разполагаш с информация, да се луташ какъв специалист ти трябва и всеки лекар да се пише на разбирач по всичко. Дано на никого не му трябват моите съвети и  информацията, която споделям.
 bouquet

# 3 475
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Реално погледнато, след като един лекар завърши като такъв, и вземе специалност, единствената възможност да надгражда, са точно курсове, обучения и специализации. На току що взел специалност, ще му отнеме 2 години, но на  лекар с 20 години стаж, който е гледал, гледал ехограф, ще му отнеме чувствително по-малко време. Ако имаш желание да учиш и да се развиваш, разбира се. Защото ФМ е на мода в последните 10 години, с напредването на УЗ техниката.

Лошото е, че всички сме патили от некомпетентност или от злощастно стечение на обстоятелствата, когато и компетентност не би помогнала.

# 3 476
  • Мнения: X
Придобиването на специалност в медицината отнема 5 години след първоначалното следване.
И никак не  е лесно да да си с втора специалност.
За специализация се учи 2 години.
Има доста лекари във фамилията, някои от тях известни на национално ниво, за това си позволявам да коментирам така. Embarassed

Има огромна разлика, когато те гледа на ФМ д-р Димитрова, д-р Малинова, д-р Чачева д-р Марков,.
Отново подчертавам с това  не искам да обидя никого.Всеки има право на мнение, но когато става въпрос за проблеми.... И тук изобщо  не иде реч, дали налагаме един доктор, или отвхърляме друг.

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 19:14 от Анонимен

# 3 477
  • Мнения: 2 355
gerda1, в тоя ред на мисли, кого препоръчваш в Пловдив за ФМ? А за проблемна бременност?

# 3 478
  • Мнения: X
Проблемната бременност е много широко понятие.
Има патологична бременност и за следенето й слава богу има доста добри професионалисти в Пловдив.

Аз за съжаление съм ползвала услугите на софийски специалисти за ФМ, защото се очакваше проблем с бебенцето. Доверих се на специалисти, чиито автобиографии бях проверила и проучила.
Търсех болница в която мога да се следя, да правя ФМ при европейски сертифициран специалист  по фетална медицина, в която да мога да правя хорионбиопсия/амниоцентеза, и ако се наложи да прекъсвам бременност и всичко това да е на едно място.

Случи се едва да не загубя ранна бременност и на късмет останах много доволна от спешния в Селена,въпреки че дежурна беше някаква докторка, която беше пълен кошмар, защото не можеше да намери ембриона в матката. Съпругът ми й каза - вижте какво, акушерке, извикайте някой лекар да прегледа жена ми. Shocked и на късмет се появи проф. Пехливанов.  И след това д-р Матев много ми помогна идваше всеки ден в отделението да се интересува как съм. Включиха ми някакви системи и спасихме бебето.

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 19:45 от Анонимен

# 3 479
  • Мнения: 2 022
И защо да се заяждам....и с какво пък съм обидила някого. Казвам само че се пишат небивалици и объркващи неща. Добре...ще го кажа иначе: подбирайте точни думи. Защото Пловдив НЕ Е малък град. И тук има много добри специалисти...друг въпрос е на кого попадаш случайно. И някак лаишко е "включиха ми НЯКАКВА  система"... нали си от докторски род...дай го по на ниво.
Айде със здраве всички! Спирам да пиша, че съвсем се отдалечихме от темата....който ме равбрал - разбрал.

Общи условия

Активация на акаунт