Акушер-гинеколози - гр. Варна

  • 406 331
  • 1 785
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 500
Здравейте момичета и майки от Варна Simple Smile

Искам да попитам дали някоя от вас посещава д-р Корновски от МД. Аз се записах на ЖК при него и засега съм много доволна. От това, което прочетох тук, имам следния въпрос. Къде бихте препоръчали 3D ехограф? В МД, в клиниката на Темелков - при доц. Балев, или при д-р Давидков?

Аз лично при Давидков не бих отишла, ако скоро не си ходила на цирк това е подходящо място   hahaha При Корновски съм ходила отдавна, като бях бременна с първото си дете, но просто в него момент нямаше къде другаде, не беше в МД.


Цитат
Afrodita
Здравей  Grinning Аз раждах първото си дете в Майчин дом и този път пак ще има се доверя. Ние със съпруга ми също сме с RH несъвместимост, това го взеха под внимание още при приемането ми в болницата. Направиха изследвания на бебето още при раждането за да видят неговото RH.

Афродита,

и аз съм с отрицателен RH, за разлика от съпруга ми, който е RH+. Акушерката на 1-та ЖК ми каза, че още е рано да ми пускат изследвания за антитела. Но според теб добре ли е да се запиша на инензивни изследвания? Това ми е 2-ра бременност, след един аборт когато ми биха анти -D гама глобулин, и малко се притеснявам дали както с твоето дете няма да се наложи спешна помощ при раждането. Но от думите ти се успокоих, че в МД са реагирали професионално.

Какво ли не чух досега?! - повечето лекари злословят по техен адрес - колко са комерсиализирани и т,н,, а аз предпочитам да платя официално за медицинска услуга, вместо да си търся правата по ЗК и да плащам същите пари на някой лекар в частен кабинет

Аз също предпочитам да си платя и да получа качествена услуга! С първото ми дете бях на ЖК по ЗК и ми о.раха пейзажа казано грубо и най-общо!
С тази ми бременност започнаха изследване на антитела от 12 гс, а освен това ходя на консулатции на всеки 2 седмици, а то този месец и ехографите са ми на всеки 2 седмици.
Но МД наистина реагираха адекватно и светкавично, аз съм доволна друго нямам какво да кажа!

# 271
  • Мнения: 2 631
но смятам да ходя и паралелно в Майчин дом. Препоръчайте ми лекар там Hug

здравей, аз бях при д-р халачева и съм много доволна
предвид на това, че е много заета - налагало ми се е и да чакам по час пред кабинета й, но обстановката е приятна, топло е (бях бременна зимата), няма кихащи и кашлящи около мен, а само бъдещи майки, така че не е изнервящо, много е любезна, усмихната и спокойна жена, и най-вече - специалист Peace

# 272
  • Мнения: 498
Афродита,

благодаря за отговорите  Hug
За Давидков само подобни неща чувам Simple Smile. Ами тогава - да ходя при Балев???
Чудя, се дали ще се сетят да ме изследват за антитела този път?  Sad Това ще ми е 2 ЖК, а не са ми казали, нищо от рода, за по-чести прегледи и изследвания....Ох, бая въпроси ще им задам този път!

А какъв е цирка?  Joy

# 273
  • Мнения: 4 422
ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ ДОЦ.БАЛЕВ ЗА ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ И ЖК В МАЙЧИН ДОМ...  newsm10
Аз така правих при него ходих-Балев допълнително,наЖК в Майчин дом и раждах при д-р Яков...
Супер доволна съм..И беше много по-добре от първото ми раждане...

# 274
  • Мнения: 5 500
Афродита,

благодаря за отговорите  Hug
За Давидков само подобни неща чувам Simple Smile. Ами тогава - да ходя при Балев???
Чудя, се дали ще се сетят да ме изследват за антитела този път?  Sad Това ще ми е 2 ЖК, а не са ми казали, нищо от рода, за по-чести прегледи и изследвания....Ох, бая въпроси ще им задам този път!

А какъв е цирка?  Joy
При Балев нали знаеш, часове за следващата седмица /доц. Балев преглежда само понеделник и сряда/ се запазват само в петък от 7.30 до към 9 часа, само дето през първите 10 мин. са свършили. Аз и братовчетка ми успяхме да отидем благодарение на една мама от тука, която ми каза, че пуснали извънаредни часове в петък! Споделих с доцента колко е трудно да се вредиш при него, а той каза, че никого не са върнали дори да отиде без час, стига да чака, а феталната морфология му била нещо като хоби  Joy и не гледа сериозно на нея! Предвид това, че се води за най-добрия фетален морфолог в града много се учудих newsm78
За антителата не се чуди ами нахалствай и питай! Къде си на консултация? Настоявай да ти ги пускат навреме, като гледам вече си 16 гс.
А пък цирка си е цяла клоунада, най-велик съм, най-велик, още най-добър hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 09:30 от AFRODDITA

# 275
  • Мнения: 498
Записана съм за ЖК при Д. Корновски в МД Варна. Знам, че за по-интензивни изследвания се заплаща допълнително към таксата за консултация, но кой трябва да реши дали да са по-интензивни??? Аз мислех, че тъй като това ми е 2-ра бременност и съм с Rh-,,,съм към рисковат група.. Sad. По принцип не съм скептична към лекарите, но все пак ми се ще да не пропуснат нещо и после да се окаже късно. НЕ би ли трябвало урината на една бременна да се изследва всеки месец? Поне така пише в книгите  #Crazy

# 276
Здр настояши и бъдещи мами:)!!!При др  Радева съм на консултации но доста се обърках от всичко което прочеч до момента в този форум за нея :сицк: и не знам какво да правя newsm78 :цразъеъес:.Предстои ми съвсем скоро да избера при кого ще раждам.Ако някой е раждал при нея и ли е ходил и е доволен моля да ми каже.10х предварително.Знаете ли актуалните цени за раждане в МД и какво включват те ...кога най-късно може да се отиде там/ако искам там да родя/ и при кого.Препоръчаите ми някои добър професионалист за израждане плс /без значение къде/.Искам всячко да е наред/като всички майки предполагам/  Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 12:20 от Аурелия

# 277
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Zdr nastoqshi i budeshti mami:)!!!Pri dr  Radeva sum na konsultacii no dosta se obyrkah ot vsi4ko koeto pro4etsh do momenta v tozi forum za neq Sick i ne znam kakvo da pravq newsm78 #Crazy.Predstoi mi suvsem skoro da izbera pri kogo shte rajdam.Ako nqkoi e rajdal pri neq i li e hodil i e dovolen molq da mi kaje.10x predvaritelno.Znaete li aktualnite ceni za rajdane v MD i kakvo vklju4vat te ...koga nai-kusno moje da se otide tam/ako iskam tam da rodq/ i pri kogo.Prepory4aite mi nqkoi dobyr profesionalist za izrajdane pls /bez zna4enie kade/.Iskam vsia4ko da e nared/kato vsi4ki maiki predpolagam/  Simple Smile

Аз бях на консултации при Радева.  Mr. Green

Какво да ти кажа....тогава (преди 3 год.) реших да си платя за цялата бременност (тогава при нея беше 120 лв...или 140? newsm78 ..нещо такова, не помня вече). тогава работих и нямах време да чакам пред кабинета, а при нея винаги се чакаше. Та ако и имаше опашка, поне съм чакала вътре в кабинета - нещо като предимство...
Сестрата й е свястна, Радева малко беше шаш и паника, все преувеличаваше нещата (тогава не го разбирах, но сега вече да). Беше казала, че плодът не наддава, изписа ми някакво изкуствено мляко, ок. 10 лв, добре че не го купих, накрая бебето се роди 3,500 при моята конструкция от има-няма 50 кг....
Беше ми предложила да раждам с нея, струваше отделно към 300 лв май, не се навих, и по-добре. После в родилното видях как стои до леглото на една родилка, говори с нея, един вид присъства...
Самата тя тогава като ме видя (бях родила вече) ме попита как съм и понеже бях с епизиотомия и кърпена, сама ми предложи да дойда в кабинета й да ми свали шевовете -  без да ми взема пари.

Има и добри моменти Радева, има и не много....не давам крайна оценка...не знам...зависи....

# 278
  • Мнения: 4 422
Zdr nastoqshi i budeshti mami:)!!!Pri dr  Radeva sum na konsultacii no dosta se obyrkah ot vsi4ko koeto pro4etsh do momenta v tozi forum za neq Sick i ne znam kakvo da pravq newsm78 #Crazy.Predstoi mi suvsem skoro da izbera pri kogo shte rajdam.Ako nqkoi e rajdal pri neq i li e hodil i e dovolen molq da mi kaje.10x predvaritelno.Znaete li aktualnite ceni za rajdane v MD i kakvo vklju4vat te ...koga nai-kusno moje da se otide tam/ako iskam tam da rodq/ i pri kogo.Prepory4aite mi nqkoi dobyr profesionalist za izrajdane pls /bez zna4enie kade/.Iskam vsia4ko da e nared/kato vsi4ki maiki predpolagam/  Simple Smile

Д-р Яков в Майчин дом!

# 279
Здървеите момичета и от мен !!!!
Аз ходи при д-р Радева от скоро но това което чета тук много ме отчайва и сега се двуомя какво да правя,защото минусите за нея са повече от плюсовете което въобще не говори добре за нея!!!!
Моят проблем е че имам проблемно забременяване,МОЛЯ помогнете ми за избора на лекар които ви е помогнал при същия проблем!!!!
Не са важни парите а това което ще направи за мен,съгласна съм да дам и много но да има насреща нещо!!!

P.С.На мен ми каза че имам рак на шийката на матка от един преглед а на мен ми няма нищо,аз ходих на профилактичен при нея,е може да е права но искам да се консултирам с лекар които е помогнал и на вас,не искам да вярвам само на един,доста се напарих от добри лекари!!!
ЩЕ ВИ БУДА МНОГО БЛАГОДАРНА АКО МИ ПОМОГНЕТЕ!!!


------------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 12:21 от Аурелия

# 280
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Алката, за Проблемно забременяване във Варна май най-добра е доц. Маркова. Аз лично смятам да я посетя през август преди отново да опитам да забременея. Преглежда в Майчин дом. Успех!

# 281
Аз бях на консултации при Радева.  Mr. Green

Какво да ти кажа....тогава (преди 3 год.) реших да си платя за цялата бременност (тогава при нея беше 120 лв...или 140? newsm78 ..нещо такова, не помня вече).
 
10х за отговора кица.А ти как роди-по здравна каса ли?Има ли значение/относно качеството на работата им/ дали ще съм с лекаря на които плащам  или без нея в родилното?Другите лекари в окръжна добри ли са?тези които си плащат и останалите в едни и същи условия ли раждат и каква е разликата/освен че даваш пари/?
  някой знае ли "тарифите" на др.Яков?/раждане/
10х

-------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 12:22 от Аурелия

# 282
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Аз бях на консултации при Радева.  Mr. Green

Какво да ти кажа....тогава (преди 3 год.) реших да си платя за цялата бременност (тогава при нея беше 120 лв...или 140? newsm78 ..нещо такова, не помня вече).
 
10x za otgovora kica.A ti kak rodi-po zdravna kasa li?Ima li zna4enie/otnosno ka4estvoto na rabotata im/ dali shte sum s lekarq na koito plashtam  ili bez neq v rodilnoto?Drugite lekari v okrujna dobri li sa?tezi koito si plashtat i ostanalite v edni i sushti usloviq li rajdat i kakva e razlikata/osven 4e davash pari/?
  nqkoi znae li "tarifite" na dr.Qkov?/rajdane/
10x

Да, родих си по здравна каса, без да плащам нищо, само на акушерките, дето ме израждаха и на доктора, който беше на смяна и от когото бях доволна (обърна ми длъжното внимание без да му плащам) бях дала по една торбичка с руски бонбони и руска водка.  Simple Smile

Няма разлика дали си платил - всички раждат в една и съща зала, всички са в еднакви стаи, единственото "успокоение" за родилката, е че лекарят на който е платила евентуално ще е до нея, познава я, знае й проблемите (ако има такива) и би реагирал адекватно, ако се наложи нещо...

Обаче съм била свидетел как една родилка дето си беше платила, първо го чака 1 час да се появи, после той я сложи на системи в предродилна зала и изчезна, а тя се мъчи като луда, накрая роди с триста зора...

# 283
Как мога да се запиша при Д-р Яков?
Благодаря ВИ предварително!  bouquet

# 284
  • Мнения: 5 500
Как мога да се запиша при Д-р Яков?
Благодаря ВИ предварително!  bouquet
Обади се на 33 11 44 или на 33 20 00 и си запази час при д-р Яков.

Общи условия

Активация на акаунт