Пъпчици по вратлето на новородено

  • 5 723
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Майчета,
Прави сте, че зехтина е най-доброто за новородени, но после бебо ми мирише на салата. Естествено, че преварявах зехтина и въпреки всичко не мирише така хубаво както козметичните продукти. Дори долните  дрешки колкото и да ги пера започнаха да излъчват един специфичен аромат като на гранясало.
Сина си мазах до 2 месеца със зехтин и после започнах с козметика. Честно да ви кажа имах проблем в самото начало, когато не случих на козметика и се наложи да я сменя.  Кожата на Боби винаги е била нежна и мекичка.
Знам, че сте прави, но аз така и не можах да свикна.
newsm12



# 16
  • Мнения: 69
в този период има и хормонални пъпки,които могат да са и по лицето и раменцата и вратлето и минават от самосебе си.   Simple Smile 

# 17
  • Мнения: 4 068
И ние имаме такива пъпчици, но по лицето. Не ги мажа с нищо освен с преварена водичка.
А иначе такива козметики не ползвам. Откак са ни исписали имажа дупето с един крем "Детска витаминска крема" се казва. Не съм видяла подсичане и зачервяване. Много съм доволна. Една такава розова кутия е. Мисля, че го има по бебешките магазини.

# 18
  • Мнения: 1 464
Така,както обясняваш ми се струва че е от претопляне,мойта беба много се поти и малко да и е топло веднага и излизат пъпчици,а вие пък сте толкова мънички... newsm78 ами другите са ти казали-не мажи с нищо и изчакай,ако не завехнат до 2-3 дни се обади на педито! Hug

# 19
  • Мнения: 1 685
Присъединявам се към мнението на повечето,че най-вероятно са от претопляне.Малкият ми син,който е на месец без 3 дни и вчера беше под грижите на баща си,/който в стремежа си да не го разболее вчера го беше прегрял/също получи такива пъпчици по гръдния кош.Други пъпки с които се борим сега са тези по лицето,които мисля са от много целувки по бузите/пак от таткото и неговата набола брада/,но те са с връхчета.За тях педиатърката ни изписа мазане с Фуксин.Два дни мажа с клечка за уши,един път на ден,но определено мисля,че трябва да ви види лекар.
Големия ми син съм го мазала с Елоком,но това е крайна мярка и задължително по предписание.
Що се отнася до зехтина,аз бях твърдо против тези методи/вкючвам и маста/,но сега и аз мажа само със зехтин.В началото кожичката на Коки също се белеше,но продължих и се оправи.Това за зехтина ми го каза педиатърката ни,която е с дете на 2 години и препоръчва неща които и самата тя е използвала,така че и имам голямо доверие.И не е вярно,че мирише.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Майчета,
Прави сте, че зехтина е най-доброто за новородени, но после бебо ми мирише на салата. Естествено, че преварявах зехтина и въпреки всичко не мирише така хубаво както козметичните продукти. Дори долните  дрешки колкото и да ги пера започнаха да излъчват един специфичен аромат като на гранясало.

Естествено, че не мирише на козметика като не е козметика, а е зехтин ... Но след втриване в кожата попива в нея и не мирише въобще, не остава по дрехите и те не миришат дори и преди изпирането им, да не говорим за мирис на гранясало след изпиране...
Ползвам зехтин повече от 6 месеца. Дрешките ни, включително бодитата, ухаят много хубаво и този аромат се усеща от 2 метра. Много други мами ме питат как го постигам - с прах и омекотител естествено - но искам да кажа, че използването на зехтин не влияе върху миризмата на дрешките. Той влияе върху кожата на бебо, при това много добре ...

Общи условия

Активация на акаунт