Пъпчици по вратлето на новородено

  • 5 714
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
Здравейте мами Simple Smile

Моята бебка има едни гадни мънички червени пъпчици по вратлето и не искат да изчезнат вече няколко дена.  CryЧудя се дали не са от претопляне и тия дни не я обличам много, само по боди и от време на време слагам ританки. Моля ви кажете ми да ги мажа ли с нещо или да чакам сами да си изчезнат? На личицето почти няма от тях, както и по телцето не се забелязват, само на вратлето и деколтето един вид и някъде до раменцата стигат.
Не ми се ще постоянно да звъня на педито, но ако се наложи ще й се обадя и за тия пъпки.
Благодаря ви предварително за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 390
Аз не разбрах по рождение ли са или сега са се появили

# 2
  • Мнения: 2 332
Когато Йоана беше на 3 месеца получи подобен обрив по вратлето - много ситни че рвени пъпчици, една до друга - като вбити направо. Докторката постави пи телефона (?) диагноза контактен дерматит, честно казано не помня кога и как се скриха; но сега водят Йоана че има атопичен дерматит... дано при вас да не е това. Предполагам, че бебка е само на кърма (мляко) - т.е. не може да е реакция от някаква храна? Или ако е реакция - ще знаеш на какво точно се дължи.

# 3
  • Мнения: 1 999
Не, не са по рождение. Появиха се съвсем скоро, но понеже са доста и вече няколко дена не изчезват почвам да се притеснявам. Може и да са от претопляне, но нали не съм сигурна newsm78...А иначе сме само на кърма!

# 4
  • Мнения: 6 390
Ние имаме ситни 4ервени петънца / като пъп4ици, но са петна по кожата/ но от рождение  Rolling Eyes
Педито каза 4е до една година щели да из4езнат от само себе си  Thinking каза 4е било нормално, всяко 5то новородено имало такива  Sad
С нищо не ги мажеме, въобще даже не ги и забелязвам ве4е, само 4ужди майки от време на време ме питат какво й е това на тила  Rolling Eyes

Не ми е ясно как ще из4езнат, след като с тях се е родила... но ще видиме... има време до годинка  Wink

Jenifer,
щом сама се съмняваш дали не са от претопляне, май по добре да свалиш някоя друга дрешка от беба... по добре по малко я обли4ай и я проверявай зад врътлето тялото дали е нормална топлина, или топло и според това коригирай облеклата...
А още като бяхме новородени, се изривахме от всякакви материи освен памук / така 4е и това ако искаш коригирай...

Не мисля 4е трябва да се мажат с нещо пъп4иците / за да не се размножат нещо  newsm78
Но не съм доктор, просто ли4но мнение  Wink

# 5
  • Мнения: 603
Предполагам, че е от топлото. И на нашето бебче са му избивали такива. С нищо не съм ги мазала.
Инъче, не се претеснявай да обаждаш на педиатъра за всяко нещо, което се тревожи. Те обикновено са много внимателни към малките бебчета и мисля, че никой няма да се подразни или да те отпрати.
Поне нашта педиатърка никога не е показвала по никакъв начин, че се дразни, а по едно време всяка седмица бяхме в кабинета Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 89
Дженифър,
На моят син му се появиха подобни пъпчици за пръв път на 2 месеца и след това от време на време (през около месец) му се появявяха пак. От около половин година не съм ги виждала.
Когато го заведох на педиатър ми казаха, че може да е от козметиката  която ползвам. Аз ползвам само на Бюбхен и останах много озадачена.
Каза ми да му купя от аптеката един крем. Казва се Елоком. С едно намазване всичко се скри. Ползвах го до последно. И повече не съм имала проблеми. Все пак се посъветвай се с педиатър ако случайно решиш да го пробваш. Успех.



# 7
  • Мнения: 2 142
Не се притеснявай да звъниш на докторката за всяко нещо, което те безпокои. Това е съвсем нормална реакция. Колкото до пъпчиците, вече са те посъветвали другите мами -претопляне; материи на дрешките; като и с какво ги переш; козметиката. Мисля, че не трябва да ги мажеш с нищо, по скоро се опитай да откриеш причината, ако все пак не изчезват и се притесняваш, непременно звънни на педито, даже най-добре го занеси да го види.  Wink

# 8
  • Мнения: 2 332
Каза ми да му купя от аптеката един крем. Казва се Елоком. С едно намазване всичко се скри. Ползвах го до последно. И повече не съм имала проблеми. Все пак се посъветвай се с педиатър ако случайно решиш да го пробваш. Успех.
И все пак с Елоком-а трябва да се внимава. Макар и много пречистен е кортизонов препарат - мисля че и в листовката пишеше, че не трябва да се ползва повече от 7 до 17 дена (мисля в зависимост от възрастта) без прекъсване. Аз лично не съм го употребявала без прекъсване повече от 5 дена.

# 9
  • Мнения: 1 999
Аз се чудех дали сега да не я мажа със зехтин, или с преварена водичка там?!
Иначе кремче Бочко си имаме и с него мажем само подсеченето дупенце. А преди да се появят тези пъпчици няколко пъти мазахме с крем на Мустела "дермо-възстановяваща грижа".
Там на вратлето нали има гънчици и педиатарката ни беше казала да мажем със зехтин на местата където има такива гънки - близо до раменцата, долу на крачетата и т.н. Та мазахме в началото със зехтин вратлето.
А всички дрешки са й памучни и й ги гладя. Може би не е от тях обривчето.

# 10
  • Мнения: 2 807
Така както обясняваш според мен са от претопляне.
В такъв случай би трябвало за около седмица да изчезнат.
Не ги мажи нищо, ако кожата е по-суха - само с преварен на водна баня зехтин.

Гледай да я слагаш да лежи само върху памучна пелена.

Ако се съмняваш за хранителна алергия, изключи алергените от менюто си (предполагам, че кърмиш  Wink) - кравешки продукти (можеш да похапваш овче кисело мляко, овче сирене и кашкавал), яйца, мъхести и семчести плодове, шоколад и какао също.
Ако е от това би трябвало още след около 2 дни пъпчиците да завехнат.

И пиши като се изчисти детенце, да не ви мисля  Wink  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз се чудех дали сега да не я мажа със зехтин, или с преварена водичка там?!
Иначе кремче Бочко си имаме и с него мажем само подсеченето дупенце. А преди да се появят тези пъпчици няколко пъти мазахме с крем на Мустела "дермо-възстановяваща грижа".
Там на вратлето нали има гънчици и педиатарката ни беше казала да мажем със зехтин на местата където има такива гънки - близо до раменцата, долу на крачетата и т.н. Та мазахме в началото със зехтин вратлето.
А всички дрешки са й памучни и й ги гладя. Може би не е от тях обривчето.

Мила, може и да са от претопляне, ама като ви гледам възрастта се чудя каква е тази Мустела "дермо-възстановяваща грижа".
Нас като ни изписаха от болницата при посещението на педиатъра у дома (на следващия ден), той ми забрани всякакви козметики - само преварен зехтин и един крем за подсичане на дупето. Като навърши 5 месеца и затръгвахме на море, й купих Мустела за предпазване от слънцето, преди да го ползвам питах педиатъра и той каза, че може.
И досега след къпане я мажа и правя масаж с преварен зехтин, кожата й е мека като кадифе и много бяла, на бузките розово-бяла, без пъпчица, без петънце. Но вече започвам да се оглеждам с цел да избера качествена козметика и до края на месеца ще сложим началото на използването й, но ние на каква възраст сме все пак...
Не ме разбирай погрешно, не съм против козметиката, аз ползвам за себе си, но само от най-качествените и съответно най-скъпите, но за всяко нещо си има време, а и становището на нашия педиатър по този въпрос съвпада с моето.
Може би повечето ще кажат, че щом се продава, значи става, но в крайна сметка не бива да се забравя, че това е индустрия и с цел печалба. Дори обаче и да става, не виждам защо да се използва, като потребностите на бебето не го изискват (имам предвид съвсем в началото, след раждането и първите няколко месеца).

Последна редакция: пт, 16 сеп 2005, 15:13 от nati_nat

# 12
  • Мнения: 1 999
Kремa на Мустела "дермо-възстановяваща грижа" го взехме, защото много й се бели телцето. На опаковката му пише, че е за локално раздразнени и сухи зони - зачервяване, раздразнение около устата и излющване при суха кожа, за лице и тяло - в аптеката ни го препоръчаха.
А иначе педито ни каза, че Мустела била една от най-добрите марки медицинска козметика за бебета. Та затова го взехме. Но докато не ни минат пъпчиците никакво мазане!
Явно дори и да са от претопляне, ще минат бавно. Не трябва да очаквам, че ще изчезнат от раз. Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Kремa на Мустела "дермо-възстановяваща грижа" го взехме, защото много й се бели телцето. На опаковката му пише, че е за локално раздразнени и сухи зони - зачервяване, раздразнение около устата и излющване при суха кожа, за лице и тяло - в аптеката ни го препоръчаха.
А иначе педито ни каза, че Мустела била една от най-добрите марки медицинска козметика за бебета. Та затова го взехме. Но докато не ни минат пъпчиците никакво мазане!
Явно дори и да са от претопляне, ще минат бавно. Не трябва да очаквам, че ще изчезнат от раз. Confused

Така е, Мустела е една от най-добрите марки, и естествено ще ви го препоръчат от аптеката - хем е хубав, хем и те за оборот се борят, но си мисля, че сте малки за козметика. А и всяка кожа възприема по различен начин козметиката, някои бебета се чувстват добре и от по-нискокачествените марки.
Като й се бели телцето, пробвай с преварен зехтин, както съм написала, че правим ние. Убедена съм, че ще се оправи за няколко дни и можеш да го почнеш веднага, независимо, че имате пъпчици. Аз като знам моята бебка в какъв вид излезе от болницата и как за отрицателно време кожата и буквално "грейна" с този зехтин, затова ти го препоръчвам горещо.

# 14
  • Мнения: 1 045
Според мен си е от претопляне ! Не се притеснявай за една седмица ще минат. Моя съвет обаче е да мажеш бебка САМО със зехтин първите 2-3 месеца. Повярвай ми от опит ти казвам че от зехтина по-добро подхранване на сухата и белеща се бебешка кожа няма ! Ако ще да и купиш и от 200 лв крем , няма да я подхрани така както зехтинчето Naughty Пробвай и ще се убедиш. Пък ако имаш някакви други въпроси питай  Wink

Общи условия

Активация на акаунт