Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Мори ме едно въпросче от доста време...дядо ми е имал близнак, майка ми е нямала...Каква ли е вероятността аз да имам? smile3515

P.S. Невероятен сайт! Благодаря на създателите му!!! smile3501
Цитирай

Баба ми има близначка. Някой ми беше казал че можело да е през поколение  newsm78
Засега не се оказва вярно, нито при мен и сестра ми, нито при братовчедите ми.
Цитирай

София

По наследство са само разнояйчните близнаци, като имай предвид че си предава само по женска линия. Верно е че е през поколение.
Цитирай

София

Еднояйчните близнаци не са по родствена линия, докато двуяйчите са и то по линия на жената.
Тоест това че дядоти е имал близнак, ти дава голяма гаранция и ти да имаш близнаци.
При мен случая е същия. Моя дядо е имал брат близнак, и сега аз съм бременна с близнаци и ги чакам към ноември.

Така че успех!
Цитирай

Аз пък сигурно ще имам близнаци Laughing И двете ми баби имат близнаци. Тоест майка ми има близначка и баща ми има близнак.  Tired
Цитирай
Радвам се за теб! smile3501 Благодаря ти за отговора! Аз още не сам бременна, но исках да се информирам предварително за възможността! Желая ти леко раждане и дано всичко е наред с бебоците!!!! newsm10
Цитирай
Може и да нямаш, защото раждането на близнаци казват, че е през поколение...което означава евентуално че ти един ден ще бъдеш баба на близнаци  thumbs  thumbs  thumbs, но нищо не е сигурно-природа !!!
Цитирай

"До Чикаго и назад"

Според мен всичко е божа работа.В нашето семейство  само някаква баба на баба ми е имала близнаци до колкото се знае  даже незнам какви.Един от братовчедите на майками има разнояйчни близнаци но не е много близка родствена вразка.Свекървами е имала брат и сестра близнаци т.с двуяйчни(но всички казват че те се предават по женска родствена линия).Сега и аз чакам близнаци незнам още какви обаче.Така че дали е наследство,късмет или защото много исках близнаци само господ знае:)
Цитирай

И в нашия род има близнаци - на нашия тати майка му има брат близнак, както и на моята майка татко и е имал близнак. Аз също се чудех дали няма да си имаме близнаци когато разбрах, че съм бременна.  Laughing Нищо чудно другия път да стане 35
Цитирай

Тц Naughty Още повече щом е бил дядо ти.
Баба ми 2 пъти забременява с близнаци. Но в огромния ни род повече близнаци не са се раждали (а доколкото знам и преди не е имало). Наследствения фактор има много слаба роля и то само по майчина линия. И това не става през поколение- щом майката отделя повече овоцити, то и при дъщеря й може да получи.
Цитирай

София

Да ви кажа по майчина линия в рода е пълно с близнаци, нейния дядо, нейните чичовци, леля и, а нито аз чакам близначи, нито първите ми братовчеди, които имат по 2 деца вече имат близнаци. От страна на мъжа ми баба му пък е близначка. Така че не знам доколо е наследствено.
По принцип 60% от бременостите започват с близнаци, но много рядко оцеляват и двете бебчета, затова често в началото на бременноста се появяват къвене и болки. Поне така ми обясни една лекарка.
Цитирай

софия

По принцип 60% от бременостите започват с близнаци, но много рядко оцеляват и двете бебчета, затова често в началото на бременноста се появяват къвене и болки.
По-точно 60-80% от двуплодните бременности завършват успешно като такива, а не 60% от бременностите започват като двуплодни и завършват като едноплодни. И това е известно от по-нове времена, имим предвид ехографската ера Laughing.
Колкото до това как се унаследяват близнаци, за сега всичко е повече теория, както потвърждават постингите преди мен.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.