ВЛАГОАБСОРБАТОР??

  • 103 644
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Моля, ако някой ползва влагоабсорбатор (на мен ми трябва специално за банята, понеже образува мухъл), да сподели впечатленията си, има ли ефект и горе-долу колко излиза поддръжката, т.е., таблетките на месец. Благодаря ви предварително за отговорите Stuck Out Tongue

# 1
  • Варна
  • Мнения: 336
точно и аз сега се вълнувам от влагоабсорбаторите, но не за банята, а за другите стаи. в момента в хола ни има от кутиите в които се слагат таблетите. обаче доста бързо  свършва, а в банята ще свършва още по-бързо, имай предвид че едни таблети струват 9 лв. аз съм се ориентирала към влагоабсорбатори работещи на ток, ако някой има впечатления от марки и цени, да даде идея  Hug

# 2
  • Мнения: 1 418
ние сме с влагоабсорбатор на ток.Незнам каква марка е.Сега съм на работа,като се прибера вкъщи мога да проверя ако се интересувате.Не е от известните марки.Ползваме го предимно в хола,понеже там се образува мухъл.(Кухнята ни е преходна с хола затова).В началото се изумих колко много вода събра-7 л на денонощие.Сега гледам че събира около 5 л.Като пари миналата година го взехме от Метро около 150 лв.Не се иска нищо за него допълнително.Само включваш кабела в контакта

# 3
  • Мнения: 64
Ние правихме ремонт в къщи и от новите тапети и новата дограма влагата беше невероятна. Купих 2 вида абсорбатори. Единият е *Церезит стоп влага*. От него съм много доволна-няма и капка вода по прозорците, в стаята също се усеща, че е поставен. Познати го ползваха миналата година-бяха в новопостроено жилище и не можеше да се стои при тях от влага. С този церезит си беше супер. Представлява голяма таблетка активен въглен в горната част на кутия и резервоар за вода в долната част, която се изсипва, като се събере. ползва се около 3 месеца. Има го в *Метро*, около 16 лв. му е цената. Другият вид е от *Била*, не му знам марката. Около 7 лв. е, но нищо не струва. Сложих 2 такива в помещение 5 кв. м., но все едно, че ги няма. Сутрин прозорците плуват във вода.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 439
Ние имаме електрически купен миналата година от Метро-Аляска и сме много доволни  ,а за тези на Церезит не мога да кажа нищо.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 960
Аз купих от ТСМ ( едни които се водят верига немски магазини или нещо подобно) влагоуловител за 70 лева, без консумативи, улавя около 1 литър на седмица! За сега съм много доволна! Такива магазини има на Шишман и Гурко, на Стамболиски до бившата служба по вписванията, в Кр.поляна в големия дълъг блок в който има пицария, БТК и Фантастико....Има и на Мадрид близо до Малък Градски театър!

# 6
  • Мнения: 35 891
от 2 години ползвам някакъв /не на ток/ изрелски, с гранули - средно доволна съм, намаля малко влагата, но има още какво да се желае
определено се замислям тази година и за електрически

# 7
  • Мнения: 0
Моля, ако някой ползва влагоабсорбатор (на мен ми трябва специално за банята, понеже образува мухъл), да сподели впечатленията си, има ли ефект и горе-долу колко излиза поддръжката, т.е., таблетките на месец. Благодаря ви предварително за отговорите Stuck Out Tongue

За бянята няма да има ефект. Аз лично реших проблема с подръчни средства - доместос с малко вода в пулвелизатор и предпазни очила - задълбжително. Пръскаш мястото 2 -3 пъти през 2 -3 дни и мухъла - който е вид гъба- умира. Ефекта е за около 1 месец.  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
"Церезит стоп влага" ползвам трета година, но ефекта не е кой знае какъв.Чак пък да нямам конденз.Има си предостатъчно, но все пак се пълни с вода и си въобразявам, че върши нещо.За банята отварям прозореца, а при майка ми има вентилатор, вързан към контакта.Много бръмчи, но върши работа.Благодаря за идеята с Доместоса.Аз си тровя живота с едно "SAVO".И аз се чудя да вземем ли електрически влагоуловител.Проблемът при нас е спалнята и къде да го сложа newsm78Иначе непрекъснато ли трябва да е включен и шумен ли е много.

# 9
  • Мнения: 133
Сложили сме на балкона където ни е кухнята и уви ефект няма, мухъла избива по стената и това си е.
Пък представям си за баня, по добре си купи един хубав вентилатор, имаше някъде тема за тях.
Ако е мощен, ще кажеш: "Стоп! На влагата" Laughing

# 10
  • Мнения: 0
Благодаря за идеята с Доместоса.Аз си тровя живота с едно "SAVO".

Уточнявам още веднъж - предпазни очила и никой да не влиза поне 30 мин защото във въздъна има микроскопични капчици - личен опит  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 336
И аз в момента ползвам големите таблети на Церезит стоп влага, но не съм доволна. Събира влага, но съвсем не е достатъчно, а и са скъпи и поне при нас много бързо свършват.
Кристи кажи какъв е вашия? и  може ли да се регулира влажноста?

# 12
  • Мнения: 717
купих си такъв уред миналата година. Трябва специално да проучиш обаче какво е подходящо за баня, тъй като не всичко ще ти помогне. аз лично си купих на ток и бях изумена - за първата вечер събра поне 8 литра вода (от стая). доволна съм. струваше около 300 лв.

# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт