Точите ли кори за баница?

  • 17 588
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 72
pina Благодаря и за другия линк,много е добър

# 46
  • Мнения: 305
Чак сега разбрах че има разлика в корите когато се дърпат и точат  Peace   Не съм обаче добра на точенето. Дърпаните ми стават прозрачни. Пак е вкусничко  Grinning

# 47
  • Мнения: 7 416
Дърпаните ми стават прозрачни. Пак е вкусничко  Grinning
    Прозрачни и много по-нежни от точените. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 72
аз един път съм яла дърпани и наистина са много вкусни

# 49
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Меся много, но никога не съм си точила кори за баница. Време е да пробвам май. newsm78
И аз съм така. Иска ми се и точенето да науча, защото мисля, че определено е по-вкусно с домашно точени кори.

# 50
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Точила съм с баба си и майка си .Сама не си спомням да съм го правила.Сега  ми се е прияла една баница с точени кори ,но вътре има или мая или сода ,защото после корите не са тънки а леко се надуват.Не чак като тутманик.Със сирене.Но не знам как става.

# 51
  • Мнения: 1 394
Аз преди малко "мятах" кори за баница.  Crazy....Иначе-да-точа си.Много по-вкусна става баницата,а и не отнема кой знае какво време-точно толкова,колкото да отидеш в хипера да си купиш корите,да чакаш на опашка на касата и да се върнеш до вкъщи.Разликата е,че вкъщи точените кори са по-хубави ,а и знаеш какво си сложила в тях.  Peace
И все пак това си е лично мое мнение.Предпочитам да си ги точа. Peace

# 52
  • Vienna
  • Мнения: 261
До сега дори не съм си мислила, че мога да точа. Ама като чета.... Може и да пробвам.
Пуснете малко снимки за технологията.

# 53
  • Мнения: 4 916
До сега дори не съм си мислила, че мога да точа. Ама като чета.... Може и да пробвам.
Пуснете малко снимки за технологията.


В ютуб имаше клип за точене на кори, дано някой да го пази и да го пусне  Peace

# 54
  • Мнения: 4 999
Точих и аз вчера Laughing справих се според мнението на домашните. Малко ми се накъсаха на места първите, но втората тава беше екстра.

Рецепта ми даде една баба близо до нас.
3 яйца
700гр брашно
150-200мл топла вода
1с.л. сол
2с.л. олио
1с.л. оцет
С водата малко ориентировъчно, да стане меко тесто. Става доста голямо количество, за 2 средни тави. Точих със смес от нишесте и брашно. Имам и снимков материал, но както винаги не намирам кабела Embarassed

# 55
  • Мнения: 11 747
Мисля, че това клипче беше пускано тук. Пише дърпана, а тя бабата и точи, но няма значение, все е полезно!
http://vbox7.com/play:15fc6b86

Не, този беше клипа!!
http://vbox7.com/play:02eaaeb6

Не намирам друго на български, но тия и двата са много полезни, смятам.

# 56
  • София
  • Мнения: 49
Pina, много хубави клипчета! И аз ще се специализирам в точенето!  bouquet

# 57
  • Мнения: 11 747
Смятам, че всеки може да се научи! Не е кой знае какво чудо на чудесата.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 7 853
Значи аз да споделя опита си. Когато тегля корите (а пък и когато ги точа) ги правя по-малки, защото така по лесно работя с тях. То впрочем при точенето си зависи от размера на точилката. При тегленето точилката няма отношение по въпроса ама там пък масата, на която ще работите ограничава размера на кората. Аз по принцип не обичам корите да ми висят отстрани а всичко да е пред погледа ми. При теглене (дърпане) на корите ноктите на ръцете са най-голямата пречка.

# 59
  • Мнения: 764
Божкееее, това бабе ми взе акъла с тази огромна кора дето я получи, че и закачи на  краищата на масата.Ще опитам, но що ми се струва, че няма да ми се получи? Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт