«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ърмене
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

—офи€

ћнени€: 19
«дравейте мами! Ќезнам дали давате на бебчовците си каша от ≈лда? ћайака ми е рускин€ и в –уси€ тази каша (гречка) е много разпространена и е на почит.  ато ц€ло е много полезна (поне това което прочетох и на руски и на български). Ќие сега стигнахме до кашите в захранването и искам да попитам дали н€ко€ мама е правила домашна каша от елда? ѕрочетох в рецептите, че първо се смила на брашно, а после се вари на каша, въпроса ми е не мога ли да € свар€ с малко вода, да пасирам и да добав€ јћ?  newsm78
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 581
Ќе виждам причина да не може, като после би могло да се добави кърма или јћ  Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 841
ѕърво сред нас (майките , придържащи се към най-новите тенденции) елдата също е доста попул€рна като каша...и второ -да, правим и домашна и даваме купешка. ƒомашна правих от семена-каф€ви....сварени и пасирани в началото
÷итирай

—офи€

ћнени€: 348
ћожеш,но по първи€ начин (изсушена и смл€на на брашно) ще стане по-гладка.
÷итирай

ћнени€: 6 257
»ма готови смлени...защо ще си играеш да мелиш Rolling Eyes
јз съм купувала безмлечна каша елда, и съм € правила с кърма, кърма и плод..варианти има Peace
Ќо не съм € варила..то просто н€ма нужда-добав€ш јћ/кърма и готово Wink
÷итирай

—офи€

ћнени€: 556
ƒавала съм само домашни каши от всички зърнени култури, които съм въвеждала.ѕървоначално мелех брашно по технологи€та описана тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
јко не ти се занимава, продава се и брашно от елда в магазините за здравословни храни.
ѕасираните зърна са за по-големи дечица над 8 месеца.
—ама прецени кое да избереш и кое е по-вкусно-топла домашна каша или нещо, което е било обработено преди неизвестно време, изсушено и което само тр€бва да разредиш с вода. –азликата за мен е като между мл€ко на прах и течно мл€ко, нескафе и кафе в джезве  Peace
÷итирай

BE, 2260

ћнени€: 5 541
 упувала съм готово башно от елда и съм варила каша, синът ми много € харесваше. ўе взема да го пробвам пак, макарч е от едногодишен е на обща храна.
÷итирай

–усе

ћнени€: 536
аз прав€ редовно и то внесена от –уси€ гречка,свар€вам € малко повечко от обикновено и след това пасирам  Peace става идеално гладка,давам и със зеленчуци и с плодове  Peace
имам и на брашно елда и разликата е че тази на брашно тр€бва да € смес€ с кърма и вода и тогава да прибав€м зеленчуци или плодове,а другата директно € смилам  Peace
а аз редовно си хапвам за следобедна закуска с плодове  Mr. Green
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 584
мо€та дъщер€ инстантни каши не €деше и по тази причина аз и вар€х и пасирах овесени €дки, едла, просо и т.н.ƒаже е по-здравословно така. Peace —амо е добре предварително да се накисне за н€колко часа, за да се усво€т по-добре полезните вещества и после вариш. јз мл€ко не съм добав€ла а плодово пюре или пасиран банан, а по-нататъка и извара. ƒаже мисл€ и за сина ми да процедирам по същи€ начин, а да не купувам.
÷итирай

—офи€

да, аз правих преди малко и € б€х накиснала от вчера късно вечерта и като станах та€ сутрин се оказа,че семаната така са се накиснали,че са меки като сварени...после € варих много малко и др. път съм правила, но не съм киснала толкова.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 324
Ћепне ли като се пасира?
÷итирай

¬ космоса

ћнени€: 1 219
јз дори тази сутрин правих каша от елда за закуска Peaceѕродават готово елдено брашно от Ѕ»ќ производство,което е идеално.“ака или иначе предполагам и елдата на зърна € купуваш и после € мелиш.Ќ€ма смисъл. упи си брашното от елда и с него прави кашите.»наче бебешките каши не съм им фен Mad¬инаги имат нещо добавено #Cussing out,колкото и да са хубави и безмлечни и ала бала...
÷итирай

—офи€

Ћепне ли като се пасира?
ако сложиш водичка, особенно аз слагам повече вода-не...т€ е като ориза
÷итирай

софи€

ћнени€: 77
јз пък само веднъж съм давала на ’ип, ’риса не беше много очарована, да не кажа хич,но съм чувала че е доста полезна наистина
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора