подсъзнанието може всичко 18

  • 107 455
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 10 686
Кристофер, мисля че само защото някой случайно преминаващ през темата ни потребител ти е подметнал нещо не е достатъчно основание да се отказваш  Wink
Но, разбира се, решението си е твое  Hug

juliet, започни от първата книга на Крион - "Финалната епоха" Peace

STAR_DUST , благодаря ти, че ми припомни! Разбира се, че при Нютън го бях чела  Hug
От толкова много информация вече забравям кое от къде ми е дошло  Laughing

x-x-x, знам, че от наша гледна точка е трудно да бъде разбрано и оправдано насилието.
Още преди да се въплъти душата си избира уроците и пътя, по който да върви и да еволюира. За някои души болката и страданието са такъв път. Болката е мощно силно средство за еволюция и растеж, както и за възпитание на душите. Проблемът е, че като се обсъждат подробностите на бъдещия живот, много от душите се съгласяват да преживеят болки, които в последствие, когато са в тяло, се оказват непосилни. Защото когато сме отвъд ние забравяме какво е болка.
А особено за души, които преживяват насилие, езотериците казват, че преживяват огромен еволюционен скок и напредък.  Thinking

Ако те интересува тази тематика, виж книгите на Майкъл Нютън и на Долорес Кенън Peace





# 466
  • Мнения: 10 686
svetlina_8 , привет!! Радвам се да те "видя"   bouquet

Разбира се, че ни интересува  Hug

# 467
  • Мнения: 730
За мен най-точен отговор за душата и за - Всичко е Едно и Енергията следва мисълта се дава в "РАЗГОВОРИ С БОГА " и особенно в първата книга, ето я тук:
http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=31

Много ценна книга, в която препрочитайки я за пореден път намирам, откривам и осъзнавам нови истини.  Simple Smile

# 468
  • Мнения: 7 201
Искам да знаете ,че не съм попадала на по-хубаво място и ви намерих в страшно труден за мен период.Обичам ви.  bouquet
Това се отнася и за мен.
БЛАГОДАРЯ!  bouquet

# 469
  • Мнения: 10 686


Разтърсих се из нета и намерих това за АНТАКАРАНА  /на руски е/  Grinning

# 470
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Millla, напълно те разбрах какво искаш да кажеш.  Hug

x-x-x и на мен ми е трудно да приема, че преди да се въплъти отново, душата си избира доброволно такава действителност. Трудно ми е да разбера и родителите на потърпевшото дете, които биха потулили подобен случай например срещу заплащане....Повечето от нас имат деца и знаят за какво говоря.

kambanka 2304, Desss, благодаря.

До края на седмицата няма да се видя с малолетния /тъй като го познавам не казвам детето, защото не го усещам по този начин/. Така, че реших да отложа малко разговора с Висшето му Аз, за да се почувствам по- уверена.

Две поредни вечери водя разговор с едно друго висше Аз и се надявам нещата да се подредят. Има малка светлинка в тунела, но се наложи снощи да продължа разговора. Обичам в разговора да се чувствам комфортно, а този разговор е точно такъв /за разлика от другия, който ми предстои/.

Desss, това е една от любимите ми истории. Винаги съм се чудела дали е истинска и дали Айнщайн е казал в действителност тези думи.

...
Моля останалите за извинение. Понеже мой пост стана повод за нежелано поведение в темата, няма да пиша повече. Ще продължа сама. БЛАГОДАРЯ на всички ви - помогнахте ми много.

Кристофер, както вече са ти писали момичетата и аз не виждам причина да вземеш такова решение. Едва ли сме те накарали по някакъв начин да се почувстваш в темата ни дискомфортно. Ако тук ти хареса ще ни бъде приятно да продължим заедно напред.

# 471
  • София
  • Мнения: 291
Това е символа Антакарана, аз имах предвид Антакарана като моста дъга - това е моста между личността, душата и монадата. Това е духовна нишка от Светлина.
"Именно през Антакарана и централния канал могат да протекат енергиите на душата и духа. Една широка, чиста и добре изградена Антакарана и подобен централен канал давата възможност да бъдете изпълвани със Светлината на духа дори при най-лекото желание"

Аз отивам на работа, като намеря време ще понапиша повече, тъкмо до тогава някои други "страсти" във форума ще се пооталожат Simple Smile

# 472
  • Мнения: 10 686
svetlina_8 , ще чакам с нетърпение повече информация   Grinning
Много ме заинтригува тази Антакарана.

# 473
  • Мнения: 90
Четирите споразумения или практическо ръководство за лична свобода
или толтекска книга на мъдростта

Мъдростта на толтеките се основава на Четири споразумения (договори), които човек сключва със себе си:

1. БЪДИ БЕЗГРЕШЕН В СЛОВОТО СИ

Говори честно. Казвай само това, което мислиш.
Не използвай словото, за да се самоохулваш или за да охулваш другите. Насочи силата на словото към истината и любовта.
Ако проумееш, че словото има силата да твори, че това, което казваш, подготвя твоето бъдеще и бъдещето на другите, ти ще станеш по-отговорен и към себе си, и към света.
Словото има силата на магия: бяла или черна - зависи единствено от теб. Дай на словото си любов и помни, че каквото изпратиш, това ще получиш.


2. НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО

Хората не правят нищо заради теб. Ти не си център на тяхната Вселена. Ти си център единствено на собствения си живот.
Това, което хората казват или правят, е проекция на собствената им реалност.
Когато не приемаш нищо лично, когато проумееш, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ти имаш имунитет срещу мнението и действията на другите и няма да станеш жертва на ненужно страдание.


3. НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ

Намери смелост да задаваш въпроси и да изразяваш желанията си. Никой освен теб не знае твоите мисли, затова - изразявай ги максимално точно, за да избегнеш недоразуменията.
Ти не знаеш мислите на другите, затова не прави предположения, а задавай въпроси, за да избегнеш недоразуменията.
Общувай с другите възможно най-ясно, за да избегнеш недоразумения, тъга и нещастия.


4. ВИНАГИ ПРАВИ НАЙ-ДОБРОТО, НА КОЕТО СИ СПОСОБЕН

Най-доброто, на което си способен, е променлива величина.
При всички обстоятелства давай най-доброто от себе си и няма да се самоосъждаш, самобичуваш и самосъжаляваш, защото съвестта ти ще е чиста.

За да проумееш същността на Четирите споразумения, трябва да преминеш през познанието за Опитомяването и Самоопитомяването, за Одобрението и Справедливостта, за Личния ад на Самоотхвърлянето. И тогава ще разбереш, че Изходът е в Четирите споразумения

# 474
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Кристофер, мисля че само защото някой случайно преминаващ през темата ни потребител ти е подметнал нещо не е достатъчно основание да се отказваш  Wink
Но, разбира се, решението си е твое  Hug

Peace


или срещнали се две ЕГОта  Laughing


svetlina_8 , ще чакам с нетърпение повече информация   Grinning
Много ме заинтригува тази Антакарана.
Hug и аз
.... чакам  Hug

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 10:49 от Desss

# 475
  • GYM
  • Мнения: 814
Момичета, огромни благодарности  bouquet
Аз съм също от онези, които не пропускат и дума от написаното тук, но пишат рядко от притеснение, че няма какво толкова важно или интересно да кажат Blush
Но днес денят е по-специален, а и имам повод дави кажа Благо-Даря, тъй като заради вас и това местенце, което сте създали ми се случват чудесни и все по-прекрасни неща!
На всички вас  bouquet

# 476
  • Мнения: 554
Момичета, не се ли замисляте защо повечето реагирахте по един и същ начин на един пост?   Mr. Green Който между другото наистина е доброжелателен (май само Дарена и Desss го разбраха и написаха) - просто начинът на изказване на различните хора е различен. А тълкуването  е строго индивидуално. Във форуми е така - не виждаш човека и ако не сложи подходящите емотикони, иди доказвай, че нямаш сестра. От друга точка самият факт, че някой каза на Кристофер, че не е готова да продължи сама и да не си тръгва, това вече е подценяване на другия човек. Отстрани така виждам нещата. Оказва се, че наистина е трудно да не приемаш нищо лично и всеки си мисли, че светът се върти около него (его, егоооо).  Grinning А всъщност никой не знае мислите на другите и едно изречение от различни хора ще бъде изтълкувано различно. Така че, мисля, ако на някой нещо не му харесва, подминава го и толкоз. Това не означава, че тонът в темата няма да е добър. Още повече, че никой не е случайно преминаващ потребител - не и в този подфорум  Hug

# 477
  • Мнения: 620
Построяване на Антакарана

 
Антакарана е построяване на мост от светлина, по който трябва да минем към по-високите енергийни пространства. Думата Антакарана е от санскритски произход: "антар" означава среда или вътрешност, а "карана" причина, инструмент. Технически антакарана се използва за представянето на моста между висшето и нисшето съзнание и като посочва Елена Блаватска, това е инструментът, който използваме, за да създадем тази връзка. Антакарана е част от духовната анатомия. Антакарана е връзка между физическия ум/личност/ ,Висшия Аз/душа/ и Монадата/дух/.
В предварителния етап на построяване на  използваме три "нишки", които съществуват във всеки от нас и които са основата на "изтъкаването" ни. Първата се намира между физическото и ефирното тяло и свързва сърцето с далака. Втората свързва ефирното с астралното тяло през слънчевия сплит към сърцето. Третата нишка свързва астралното с металното тяло, като преминава от чакрата на третото око към коронната чакра.  
Самото построяване става на три етапа. При първия се създава връзката между Личността и Душата. Вторият етап е удължаването на тази връзка от Душата до Монадата. Третият етап е създаването на триадата Личност - Душа Монада, след което Душата се слива с монадата и Личността осъществява пряк контакт с Монадата. В процеса на построяване на моста  Антакарана е добре да осмислим, че той трябва да бъде създаден не само в посока Душа  - Монада, но и в посока от долния край н гръбначния стълб до Чакрата на Земята.

Създаването на Антакарана има за цел нашето духовно реализиране в полза на човечеството.

Фигурата може да се използва за медитация. Тя е силен символ, който има свое собствено съзнание. Направлявано от нашия Висш Аз, неговвото въздействие е винаги положително и никога не може да се използва за зли цели. Графичното изображение на символа може да се поставя под маса, легло, стол, врата, стена и т.н. Повечето лечители го поставят под кушетката където работят енергийно с пациент. Антакарана засилва лечебното въздействие на сеансите при всички енергийни системи като рейки, Сейким, Жохрей и т.н.
Символът е триизмерен и въздейства в различните измерения. При обстойно вглеждане ще видим, че това са три седмици, разположени на преден план. Замисълът заложен в тях е : седем чакри, седем музикални тона, седем цвята на дъгата. Три седмици се споменават и в книгата "Откровение", като седем светилника, седем тръби, седем печата. Тяхната енергия се движи през всички измерения докато достигне измерението на Висшия Аз. Въздействието на символа не е много познато, защото се е пазело само от Посветени за Посветени.
Всеки , който го използва ще засилва връзката си между физическия мозък и Висшия Аз Heart Eyes

# 478
  • Мнения: 20
Здравейте! Аз съм от тези, които само четат. Намерих на български за антакарана това: http://reikishcoolcenter.dir.bg/_wm/library/item.php?did=417807& … 739bb97efaa81fb17
Мijjjkа,  моля те да ме извиниш, ако е същото като това, което ти си пуснала, но руския съм го позабравила.

# 479
  • Universe
  • Мнения: 1 556
- това е новият символ - след 2004г.

Старият символ не е престанал да работи. Двата символа не се конфронтират помежду си, доколкото се явяват един и същ. Но, ако искате да работити с всичките 21 Анталъчи и с по-разкритата Антакараническа Мандала, следва да използвате  новия символ – «Вселенская Антакарана» (или «21-Лучевая Антакарана»).

Опитайте да поработити с двата символа и сами  почувствайте разликата.

Можете да медитирате и да работите със символа като го разпечатите на цветен принтер и го държите между дланите си Peace

От тук    



Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 12:44 от lenny_pld

Общи условия

Активация на акаунт