Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 155 999
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Благодаря ти aha  Hug
Иначе ето в общи думи: Имаше ужасно силна болка в кръста в началото  - не можеше да мръдне от леглото, но тя понамаля за няколко дни дотолкова че да може да става и се движи бавно; болката се премести към прасеца и напоследък глезена и началото на ходилото. В легнало спокойно състояние се усеща основно в прасеца и глезена като понякога сутрин се буди от нея; в другите зони боли при движение, ставане, сядане, навеждане. Като ходи заема поза настрани като избягва да стъпва на крака понеже е болезнен, но иначе не е изтръпнал и е чувствителен. Рентгеновата снимка показа начално ошипяване и снишаване на диск л4-л5, утре мисли да пита за скенер. Иначе схвщането стана при навеждане за вдигане на нетежък предмет.

# 631
  • София
  • Мнения: 2 020
Как става подобрението на състоянието на нерва в този случай ако той е по-някакъв начин "прищипан" и не му се въздейства по механичен път. Понеже ние сме на този етап мъчим се само с лекарства да оправим нещата и не става. П

Има едно лекарство - манитол се казва.
То се влива на системи 3 до 5 дни, когато има прищипан нерв.
Подпомага отбъбването на нерва.

# 632
  • Мнения: 803
Има едно лекарство - манитол се казва.
То се влива на системи 3 до 5 дни, когато има прищипан нерв.
Подпомага отбъбването на нерва.

Между другото манитолът ми помогна преди двете операции да отида пеша в операционната без придружител. Според мен това е единственото лекарство, което ми е помогнало по някакъв начин освен оперативната намеса. Жалко, че само в болнична обстановка се влива.

# 633
  • Мнения: X
Благодаря за мненията  Hug

# 634
  • София
  • Мнения: 2 020
Между другото манитолът ми помогна преди двете операции да отида пеша в операционната без придружител. Според мен това е единственото лекарство, което ми е помогнало по някакъв начин освен оперативната намеса. Жалко, че само в болнична обстановка се влива.

На мен ми е вливан в домашна обстановка.
Само че трябва да има кой да ти включи системата и да я изключи, разбира се.

# 635
  • Мнения: 669
Едвали началното ошипяване му създава поблем.По скоро снишения диск говори за такъв.Но рентгена може да покаже толкова.Болките в кръста не са толкова страшни.

# 636
  • Мнения: 223
Мнението на Текс ме подсети, нали съм нова и не ми е съвсем ясно- с лекарствената терапия се лекува нерва, но реално не се третира причината за възпалението, която е травматична - било то шипове или херния. Как става подобрението на състоянието на нерва в този случай ако той е по-някакъв начин "прищипан" и не му се въздейства по механичен път. Понеже ние сме на този етап мъчим се само с лекарства да оправим нещата и не става. При вас колко време отне - 1,5 месеца много време ли е за отшумяване на болковата фаза ?


Лекарства като нивалин и милгама-Н имат за цел да "подхранят" нерва и да му помогнат да се възстанови. Други две групи лекарства- кортикостероидите и нестероидните противовъзпалителни средства, се борят точно с възпалението и болката. На всеки помагат различно, но имат неприятни странични ефекти, затова лечението с тях не може да бъде продължително. Решават лекуващите лекари.
Ще споделя личния си опит. Пробвал съм повече от 10 различни НСПВ, но на мен не ми действат изобщо, като изключим раздразнения стомах и повишеното кръвно. С кортикостероиди съм лекуван два пъти, като първият имаше мигновен резултат (Флостерон), а вторият почти никакъв (Дексаметазон). Имал съм кризи, продължили повече от 20 дни, през които не съм пил нищо, минава ми постепенно с времето.Последната криза продължи повече от три месеца. Отшумя, докато правех физиотерапия, не знам дали е от нея, или просто съвпадение. Оттогава, близо година, съм много добре (да чукна на дърво). Наистина при всеки е различно.
При силни болки не може без лекарства, но ви съветвам да не разчитате прекалено на тях. Трябва да се промени начина на живот. Като поотмине на мъжа ти, опитайте физиотерапия, балнеолечение, лечебен масаж, иглотерапия, или нещо друго, но да е при професионални, доказани терапевти. И аз съм категорично против чакръкчиите (говоря за тези, които усукват, изпукват, дърпат...) Друго решение, но вече като крайна мярка, е операцията. Ако обаче не е съвсем належащо, човек трябва да опита всичко друго преди това. Успех!

# 637
  • Мнения: 7
  Благодаря за посрещането.
  Описах как стигнах до операцията. А сега за след нея. Болка имах само в кръста- от операцията и разтварянето на прешлените за достъп до хернията. След втория месец имах болка след 2 - 3 ч. стоене или седене. Бях уплашен като всеки преминал по този път. Страхувах се, че никога няма да водя предишния живот. Когато премина четвъртия месец започнах да се подобрявам много бързо.
Вече можех да стоя прав или да седя почти цял ден преди да усетя някаква болка. Време беше за санаториум. За съжаление ми се наложи да се прибера след осмия ден. Чувствах се здрав и се разхождах по цял ден. Започнах да ходя на лов /ловец съм/ с 4 кг. пушка, раница, 1 л. вода, храна, дрехи можех да вървя от сутрин до вечер, изкачвам се на 1200 м. височина и слизам без умора и болка.
  Сега /7 месеца след операцията/ ходя на работа без проблем, а през почивните дни се катеря по планините.

# 638
  • Мнения: 223
 Благодаря за посрещането.
  Описах как стигнах до операцията. А сега за след нея. Болка имах само в кръста- от операцията и разтварянето на прешлените за достъп до хернията. След втория месец имах болка след 2 - 3 ч. стоене или седене. Бях уплашен като всеки преминал по този път. Страхувах се, че никога няма да водя предишния живот. Когато премина четвъртия месец започнах да се подобрявам много бързо.
Вече можех да стоя прав или да седя почти цял ден преди да усетя някаква болка. Време беше за санаториум. За съжаление ми се наложи да се прибера след осмия ден. Чувствах се здрав и се разхождах по цял ден. Започнах да ходя на лов /ловец съм/ с 4 кг. пушка, раница, 1 л. вода, храна, дрехи можех да вървя от сутрин до вечер, изкачвам се на 1200 м. височина и слизам без умора и болка.
  Сега /7 месеца след операцията/ ходя на работа без проблем, а през почивните дни се катеря по планините.

Поздравления за успешната операция. Дано повече такива като теб пишат тук, да ни дадат кураж на тези, които още не сме се решили.

# 639
  • Мнения: 7
  Точно за това описах своето положение.

# 640
  • Мнения: X
Текс, благодаря много за пояснението  Hug Много съм благодарна на всички, които виртуално ме подкрепяте   bouquet

# 641
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Здравейте,

преди време надникнах при вас, защото се интересувах от акупунктура и по-точно търсех отзиви за специалисти по акупунктура и търсачката ме насочи към вашата тема. Сега влизам за да споделя с вас следното: лекувам друго неврологично заболяване, също свързано с  много болки. Традиционната медицина не може да направи много за съжаление.  Реших се и посетих този лекар   http://bolka.bg/bg/aboutpain/kakvo-tryabva-da-znaem-za-lecheniet … -diskova-kherniya
Лекарят всъщност се занимава основно с лечение на болки, предизвикани от  ДХ, както и от различни ставни заболявания (в сайта са описани подробно).  Чух за хора, а и видях такива, получили сериозно облекчение на болките от ДХ.
Извинявам се предаврително, ако вече сте коментирали възможностите на акупунктурата и източната медицина като цяло. Дано не го приемете за реклама, но реших да споделя.

# 642
  • Мнения: 223
Здравей, samuel. Срещал съм те в темите на Pink Panther.
За въпросния доктор Руйчев и клиниката му е ставало дума в нашата тема преди време. Имаше някакви нескопосани опити за реклама и самореклама, доколкото си спомням, които хич не бяха приети добре от съфорумниците. Иначе акопунктурата, китайсата и нетрадиционна медицина са коментирани и друг път, има хора, които са доволно от резултатите.
Ако ти самата се лекуваш в клиниката на д-р Руйчев, много те моля да споделиш подробности и най-вече лични впечатления и резултати. Наистина ще ни бъде полезно.

# 643
  • Мнения: 14

 
Поздравления за успешната операция. Дано повече такива като теб пишат тук, да ни дадат кураж на тези, които още не сме се решили.
[/quote]

Здравейте! Случайно попаднах на този форум и един от вас ме посъветва да пиша. Имах дискова херния на Л5 Ес1. Няма да изброявам как стигнах до нея, нито множеството медикаменти, които взимах. Факт е,че състоянието беше такова,че нямаше друг избор, освен операция. Оперирах се в началото на м. Декември 2009. Болките бяха само първите дни в кръста от разреза. Направо съм нов човек. Сега правя леки упражнения, но скоро възнамерявам да започвам и плуване. По принцип съм активен човек и вярвам в спорта. Като обръщение към Текс - оперирали са ме от апендикс и раждане секцио. Дисковата херния беше най-безболезненото възстановяване от трите операции. За съжаление е и най-дългото..Късмет!

# 644
  • Мнения: 19
Здравейте! Случайно попаднах на този форум и един от вас ме посъветва да пиша. Имах дискова херния на Л5 Ес1. Няма да изброявам как стигнах до нея, нито множеството медикаменти, които взимах. Факт е,че състоянието беше такова,че нямаше друг избор, освен операция. Оперирах се в началото на м. Декември 2009. Болките бяха само първите дни в кръста от разреза. Направо съм нов човек. Сега правя леки упражнения, но скоро възнамерявам да започвам и плуване. По принцип съм активен човек и вярвам в спорта. Като обръщение към Текс - оперирали са ме от апендикс и раждане секцио. Дисковата херния беше най-безболезненото възстановяване от трите операции. За съжаление е и най-дългото..Късмет!
   













































Здравейте на всички! За много години и само усмивки без болежки. Тук съм преглеждам темата всеки ден,но нямам много време да пиша,защото активно си се грежа за децата.
Искам да попитам misha 717,какви точно упражнения правиш. Ако погледнеш по-напред,ще видиш,че и аз съм оперирана в началото на декември.








Общи условия

Активация на акаунт