Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 5

  • 155 800
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19
ОФ,хич не съм наясно с тези форуми.Исках цитат да направя,а то какво се получи.Сори на всички за кофтито изглед на страничката

# 646
  • Мнения: 615
Здравейте! Случайно попаднах на този форум и един от вас ме посъветва да пиша. Имах дискова херния на Л5 Ес1. Няма да изброявам как стигнах до нея, нито множеството медикаменти, които взимах. Факт е,че състоянието беше такова,че нямаше друг избор, освен операция. Оперирах се в началото на м. Декември 2009. Болките бяха само първите дни в кръста от разреза. Направо съм нов човек. Сега правя леки упражнения, но скоро възнамерявам да започвам и плуване. По принцип съм активен човек и вярвам в спорта. Като обръщение към Текс - оперирали са ме от апендикс и раждане секцио. Дисковата херния беше най-безболезненото възстановяване от трите операции. За съжаление е и най-дългото..Късмет!

Здравей, добре дошла  Hug Сега трябва много да се пазиш  Peace

ОФ,хич не съм наясно с тези форуми.Исках цитат да направя,а то какво се получи.Сори на всички за кофтито изглед на страничката

Не се притиснявай в началото се случват такива неща Wink

# 647
  • Мнения: 14
Здравей chacha,

Прочетох старите ти публикации. Аз съм на 28 г , а синът ми на година и половина и много добре знам,че колкото и да ти казват да се пазиш, няма как да стане. От една седмица започнах на своя глава да правя тези упражнения: http://lubomirivanov.com/1383.
Тази сутрин бях на консултация с физиотерапевт, който също ми даде комплекс упражнения, които до голяма степен се припокриват с тези в сайта. Единственото, което ми е забранено за момента е упражнение№5.  От понеделник започвам процедури в центъра за физиотерапия, които ще са за укрепване на коремната стена и някакви магнитни за подобряване на кръвообръщението. Процедурите са 2 седмици и ти трябва само направление от личен лекар.
Физиотерапевтката ми каза,че мога да започна плуване от 7ми февруари /2 месеца след операцията/, а по-нататък и всичко останало /спортове имам в предвид/.  Това, което е важно в момента /месец след операцията/, освен всекидневните упражнения в къщи, е носенето на ортопедичен колан докато се занимаваме с децата или домакинска работа. Важно е да имаш такъв не само сега, но и в бъдеще при всяко физическо натоварване.

# 648
  • Мнения: 669
Коланът се носи до два месеца след операция.След това не е необходим.

# 649
  • Мнения: X
Здравейте мислех че ще се включа с по-голям оптимизъм, но нещата при нас се оказаха много сериозни:

Л4 - Л5 голяма екстерзиорала левостранна парамедианна дискова херния
Л5-Ес1 малка десностранна парамедиална
стеноза на спиналния канал Л3-Л4


Симтомите сега са вляво, явно голямата херния е причината, другата може и да е стара, или поне засега не дава симтоми.
Специалистът на скенера каза, че е много сериозно - операция;
Неврологът ни, каза, че ще опитаме още 10 дни конервативно, но иначе като видя резултата от скенера първата рекация беше - операция. Полсе каза че още няма да дава направление за косултация с неврохирург, защото знае той какво ще каже, затова ще се помъчим още 10 дни - с манитол  на системи, дирпофорс на инжекциите и физиотерапия.
Според вас какви са шансовете за закрепване на положението без операция ?
Предполагам ще е хубаво да се направи резонанс?
Има ли някой с подобен проблем, ако може д апрепоръча нещо, специалист, лечение ще съм много благодарна?
Колко бързо трябва да реагирам, страх ме е да отлагам още десет дни?
Какъв е риска да се влошат нещата, щом два месеца симтомите са болкови но нбез изтръпване и нечувствителност? Могат ли да се засегнат други функции на това ниво - ходене до тоалетна напр.
Благодаря на всеки, който отдели време да ме посъветва !  Sad

# 650
  • Мнения: 167
Cecile, непременно направи ЯМР. Комбинацията на ДХ със стеноза не е добра. Направи си предложеното лечение засега, но не предприемай операция без ЯМР.
Засягането на други функции за които питаш е относително. Може да не се появат, но може както и при мен след 10 години да стане това (след направени всевъзможни лечения).
Неврохирурзите направо искат да режат, но пак ще се повторя - да се направи ЯМР, там ще се разбере доколко е увреден нервът и стенозата до каква степен е.

# 651
  • Мнения: X
Багодаря jocco  Hug Всъщност става дума за съпруга ми, записах час за ЯМР . Ще съм благодарна за препоръка за специалист- неврохирург или добър невролог, аз съм от Пловдив, не знам дали тука има много добри специалисти в тази област или направо да опитаме в София?

# 652
  • Мнения: 615
Багодаря jocco  Hug Всъщност става дума за съпруга ми, записах час за ЯМР . Ще съм благодарна за препоръка за специалист- неврохирург или добър невролог, аз съм от Пловдив, не знам дали тука има много добри специалисти в тази област или направо да опитаме в София?

Ориентирай те се към София  Peace
Според мен ще се размине и без операция, не бързайте толкова, ЯМР може да се види какво е положевнието ,н ощом няма изтръпване или нечуствителност е много рано да се говори за операция  Peace На това ниво могат да се засегнат нервите на крайниците.

# 653
  • Мнения: X
tishoo благодаря  Hug Би ли препоръчал лекар/клиника в София ако имаш лични впечатления

# 654
  • Мнения: 59
Здравейте отново Simple Smile
този път пиша за да се запиша и аз в редиците на потвърдените диагнози .
Днес ходих на скенер и ми излезе това :Л4-Л5 - протрузия на диска в ляво парамедианно
Л5-еС1- малък дисков пролабс медианно

 Казаха за момента щом не ме боли да не пия нищо, само физиотерапия и ако се повтори скоро кризата да отида тогава за медикаментозно лечение .
И много да се пазя ....което е доста трудно.
Искам да питам какви тренировки мога да правя ( говорим за обикновен фитнес ) и дали изобщо може /
И ОЩЕ НЕЩО : Може ли някой от вас да ми преведе точно какво значат горните резултати, защото лекрката каза че имам малка ДХ ама така и не разбрах кое от двете е и съответно другото какво значи .

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 16:39 от yaya86

# 655
  • София
  • Мнения: 770
Пролапс и ДХ е едно и също. Протрузията е стадия преди ДХ.

# 656
  • Мнения: 223
Л4-Л5 - протрузия на диска в ляво парамедианно
Л5-еС1- малък дисков пролабс медианно




Протрузия-излизане на диска навън, но без пулпозното ядро да пробие фиброзния пръстен (Предходната фаза на дискова херния, трябва пазене, за да не се стиге дотам). Хернията ти е на долното ниво (пролапс), но спокойно, пише-малка. Моята е огромна. Медианна-дискът излиза точно назад към гръбначно-мозъчният канал. Парамедианна-излизането на диска е насочено между "встрани" и назад. По принцип за най-лоши и трудни за операция се смятат медианните (като моята), но често пъти те създават по-малко проблеми от лево- и десностранните, запушващи неврофорамените и притискащи нервите, водещи към крайниците.
Съветвам те да си обърнеш внимание, докато не е сериозно. Намери си добър рехабилитатор, който да те научи на правилни упражнения, провеждай балнеолечение. За рехабилитатор, попитай на лични jocco, или Sofsan.

# 657
  • Мнения: 615
tishoo благодаря  Hug Би ли препоръчал лекар/клиника в София ако имаш лични впечатления
За София нищо не мога да ти кажа, не съм ходил там за тоя проблем, слушал съм за много доктори но са само слухове, нека колегите от София помогнат. Аз ходя в Пазарджик при д-р Златарева, доволен съм от нея много  Peace

# 658
  • Мнения: 669
di_ta  пощата ти е пълна ....

# 659
  • Мнения: 14
tishoo благодаря  Hug Би ли препоръчал лекар/клиника в София ако имаш лични впечатления
За София нищо не мога да ти кажа, не съм ходил там за тоя проблем, слушал съм за много доктори но са само слухове, нека колегите от София помогнат. Аз ходя в Пазарджик при д-р Златарева, доволен съм от нея много  Peace

Здравей Cecile,

Лично аз имам много добри впечатления от лекарите в Токуда. Невролог - д-р Зографова и неврохирург - д-р Пелинков. С резултата от ЯМР първо се консултирах с невроложката и тя ме препрати към неврохирурга.

Общи условия

Активация на акаунт