«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

јлтернативна медицина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора

ћнени€: 351
ћол€ ¬и,помогнете със съвет за справ€не с болки в гърлото и ухото. ¬ече 2 антибиотика изпих по предписание на лекар,но гърлото продължава да ме набол€ва и болката отива към ушите. „увствам се отпаднала,пот€ се много,но н€мам температура. јко н€кой може да ми предложи лек за тези проблеми,ще бъда благодарна.
÷итирай

ћнени€: 243
здравей Smile
за болка в ушите помагат капки ќтипакс , над€вам се да се оправиш бързо  Praynig
÷итирай

на втори€ етаж

ћнени€: 129
«а болки в ушите о баба ми знам това:«агрей малко зехтин и с после капни в ухото с капкомер. по 3-4 капки в болното ухо и после слагаш памук вътре , за да не изтече .  Wink
÷итирай

burgas

ћнени€: 84
при болки в ухото помага пъдпъдъчи мас, с тампонче леко се намазва. Ќашата баба специално ни прави да имаме , то тр€бва съсвем малко количество.
÷итирай

високо

ћнени€: 4 366
понеже прежив€х същото /без јЅ/, сме€ да твърд€, че зехтин в ухото не помага. най-веро€тно е започнало събиране на течност в средното ухо и затова те боли. ако н€маш читав хомеопат, можеш да пробваш с “≈—.
внимание! ако има изтичане на течност от ухото, не се прилагат капки, зехтини и др. подобни, защото може да се е перфорирало тъпънчето и капките да попаднат в средното ухо, което е опасно.
÷итирай

ћнени€: 351
ј за гърлото н€какъв компрес бихте ли предложили?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 193
«а гърлото има една много симпатична хранителна добавка ‘»“ќЋќ–, съдържа лайка и б€ла ружа.
 омпреси от белтък или извара, но аз съм на мнение, че да се пие чай от лайка с мед е по-подход€що

ј за ушите, понеже синът ми сега е с болки попрочетох доста и за пореден път намерих мнени€ затова, че е опасно да се капе олио или зехтин в ухото. ≈то и цитат:

¬ъв външни€ слухов проход не р€дко се развиват гъбички от рода на јспергилус. «абол€ването най-често се среща у нечистоплътни лица, при боледуващи от хрони≠чен отит, или при хора, които често си капват зехтин или олио в ушни€ канал. ѕри отомикоза във външни€ слухов проход се образуват налепи, които постепенно го запълват. ќт прохо да изтича белезникав секрет. Ѕолните се оплакват най-вече от силен сърбеж, който ги принуждава да се разчесват. Ћечението на отомикозата се състои в отстран€ване на аспергилуса чрез промивки и капвани€ на салицилов спирт всекидневно в ухото.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 8 053
здравей Smile
за болка в ушите помагат капки ќтипакс , над€вам се да се оправиш бързо  Praynig
“ези капки не лекуват, а само успоко€ват болката.

за гърлото ти предлагам да правиш гаргара с цитросепт и да приемаш капки едновременно. Ќо аз си мисл€, че е добре да отидеш на ”Ќ√ специалист.
÷итирай

ѕлевен

ћнени€: 718
» все пак не разбрах има ли алтернативно лечение за болки в ушите, след като зехтина не се препоръчва?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 193
» все пак не разбрах има ли алтернативно лечение за болки в ушите, след като зехтина не се препоръчва?

“ой зехтина какво всъщност лекува?

-ћазнината може да размекне и разтопи ушна кал, същото се постига и с аудиспрей или отомар,или най-добре продухване, та дори и без вода, както прав€т вече,

-«атопл€нето може да се осъществи външно и това е.

олиото не облекчава болка и не е лечение.

»наче алтернативно -знам от баби,че сок от праз лук се капе, което също лично на мен ми е леко съмнително, поради добрата среда за развиване на бактерии.

÷итирай

на втори€ етаж

ћнени€: 129
Ќе знаех това за зехтина. Thinking
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора