Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Значи... от 10-ина дни бебето ми започна много да се дърпа от мен като суче, в резултат на което много ме болят зърната, а и гърдите ми са станали адски чувствителни. Може би е имал т. нар. криза на разтежа, защото по едно време искаше да яде постоянно и това продължаваше по много време, със спиране, рев и т.н. Но това премина, остана само яростното дърпане от мен, в повечето случаи без да пуска зърното и... разбирате. Въпросът ми е на какво може да се дължи това и дали ще ми помогне някакво мазило, например Гармастан? За мен кърменето е огромно удоволствие и не искам да има болка! Освен всичко това, започна постоянно да си лапа юмручетата - не е от глад, защото започва веднага, след като се е нахранил. Мога ли да огранича това по някакъв начин? Биберон изобщо не иска. Извинявайте за дългия пост. Чакам мнения.
Цитирай

София, Младост 2

Може би има нещо,което го дразни - макар че сте мънички за зъбчета все още,не е напълно изключено,особено ако много се лигави.Възможно е просто да има някакъв дискомфорт в устата - огледала ли си го за млечница?
Опитай да го махаш от гърдата веднага щом се дръпне - притискаш с пръст ъгълчето на устата му,за да се наруши вакуума.Опитай така да си държиш пръста там,за да можеш веднага да реагираш.Най-често след като повториш няколко пъти този номер,няма да се дърпа така,за да не му пречи на храненето.Може да пробваш и друго - най-честата причина да се дърпат така на тази възраст е,че стават любопитни и искат да видят всичко,което шумка наоколо.Опитай да се кърмите на тъмно или легнали,или да държиш някаква играчка в ръка,така че бебето да гледа играчката и да не се врътка насам-натам.И при всички случаи внимавай много как го слагаш на гърдата и как захваща,дали не се извърта с тяло и да увисва на зърното - ако без да забележиш пада надолу,то тегли зърното,става му неудобно в един момент и буквално с плясък го пуска от устата си,като зърното се наранява от това.
Дано нещо от тези работи да помогне Very Happy
Иначе за болката можеш да слагаш изстудени торбички чай върху зърната и да мажеш с кремче (Лансинох или Гармастан - но ако трябва да купуваш тепърва,купи си Лансинох).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.