Дайте да проведем една смислена дискусия за дългото кърмене

  • 4 741
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Кое по-точно са знаели?  newsm78
Преди векове децата нито са дъвчели биби, нито шишета. Колкото до това докога са били кърмени, можем и аз, и вие, само да гадаем!  Rolling Eyes
Недей гада Simple Smile Попитай някоя по-стара баба...Моята лична баба ми разказва, че почти всички са кърмели поне до 2г, по-често докъм 3, някои единични случаи - до 5 (и на това не се е гледало като на извращение, забележи, може би само с лека насмешка, знаете случката с 'нацърканата' с кърма филия хляб). Това е била масовата практика. После - знаем как - изкуствените млека навлизат, строим петилетки, модерно е да се дава шише, после кръгът става порочен и в един момент нашето поколение се оказва в небраното лозе отпреди 30-40 години, когато и да иска човек, рядко знае как (да кърми), но това съвсем не е по темата, простете лиричното ми отклонение.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Между другото, не съм отучвала насилствено сина ми нито от бибата (сам - на годинка) нито от памперса (на 2,5 годинки), нито от шишето (годинка и половина)!  Crossing Arms
Което само иде да докаже, че за всичко си идва времето - при всяко дете различно, но идва Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам само да отбележа за протокола, че момичето искаше да си поговорим за дългото кърмене по принцип, не за нейното решение докога да кърми и правилно ли е то или не.Тъй нали, Зъхи?

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ох, сама аз срещу вълци!  Rolling Eyes Mr. Green Laughing Че не мога да ви наддумам или убедя в каквото и да е, това е ясно, пък и време нямам, щото бебата се събуди и трябва да я кърмя  Mr. Green.
Но пък е хубаво ей така да се изприкажем, нали?  Mr. Green

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Искам само да отбележа за протокола, че момичето искаше да си поговорим за дългото кърмене по принцип, не за нейното решение докога да кърми и правилно ли е то или не.Тъй нали, Зъхи?

Тъй, тъй!  Grinning

# 20
  • Мнения: 7 106
Преди векове децата нито са дъвчели биби, нито шишета.

Да, биби като днешните не са имали, но пък са си пригаждали невероятно странни предмети за тази цел. Като например парче восък от меда увито в малря или някакъв по-рехав плат или са пъхали кутре в устата на бебето.


Е, това струва ми се не е точно дете, залепено за полата ми WinkА е само на годинка.....

А бе Niki is the best!!!, затова  Wink

# 21
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Между другото, не съм отучвала насилствено сина ми нито от бибата (сам - на годинка) нито от памперса (на 2,5 годинки), нито от шишето (годинка и половина)!  Crossing Arms
Което само иде да докаже, че за всичко си идва времето - при всяко дете различно, но идва Wink

Е, то е ясно, както казах, не познавам мой набор с биба или шише (е, кърмен може и да има, но сигурно си трае  Joy). Точно затова смятам, че наша родителска отговорност (сори за лозунг-звученето  Laughing) е да го направим навреме!  Wink

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Искам само да отбележа за протокола, че момичето искаше да си поговорим за дългото кърмене по принцип, не за нейното решение докога да кърми и правилно ли е то или не.Тъй нали, Зъхи?

Тъй, тъй! Grinning
Е, дотук добре се справяме Wink
Зъхи, ти си ми гордост голяма. Честно.

п.с. какво стана с личната ти титла 'паника', която щеше да слагаш?

Е, то е ясно, както казах, не познавам мой набор с биба или шише (е, кърмен може и да има, но сигурно си трае  Joy). Точно затова смятам, че наша родителска отговорност (сори за лозунг-звученето  Laughing) е да го направим навреме!  Wink
Е, сама казваш, че не си го насилвала за нищо...Някои баби биха се изумили пред гледката на 2,5 г дете в памперс, но какво от това, когато ти си знаеш, че не е неправилно и ще дойде ден да се свали пампата? Така и за кърменето...

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, ти си ми гордост голяма. Честно.

п.с. какво стана с личната ти титла 'паника', която щеше да слагаш?


Ами отказах се, вече не се паникьосвам лесно, поне не по отношение на кърменето!  Wink
А какво става с тиквения медал, който щях да получа ако кърмя 6 месеца?  Mr. Green

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818


За теб - не тиквен. Истински!! Окачи си го...

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303


За теб - не тиквен. Истински!! Окачи си го...

ТУРЯМ ГО ВЕДНАГА!!!  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз да не се бъркам много-много, където не ми е работа, че все още сме малки и не се вписваме в "дълго кърмени" (макар че, ако питате гинеколога ми, направо дълго си кърмя). Обаче не мога да не отбележа, че това е първият заформен във форума спор, в който наистина се спори, а не се дъвчат хората или да се заключват теми принудително... Все повече ми се издига в очите "кърмаческата секта". Продължавайте, интересно е... Rolling Eyes

# 27
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Зъхи, и аз следя с интерес твоя случай, ти май си една от малкото, които хич не са ентусиазирани да кърмят, а пък ей го на, вече кърмиш ще станат 7 месеца, решила да кармиш и до годинката Grinning  newsm10, аз затова ти писах, че ми е интерсно как ще мислиш като стигнете годинката...

# 28
  • Мнения: 1 722
Не че съм много опитна, но споделям възгледите на Зъхи почти изцяло ... и моето решение /засега/ е да кърмя до годинката. Всъщност целта ми беше минимум първите 6 месеца - най-важните в живота на бебето, но сега си мисля, че ще успеем до годинката.

# 29
  • Мнения: 3 161
Повечето майки смятат, че първите зъбки са знак, че цицата става излишна - аз пък скоро прочетох едно мнение на Инка, че кърменето е необходимо поне до израстването на всички зъбки. И като имам предвид опита си с последните зъби (кътници) на моето пораснало сукалче (много по-болезнени са от резците, и кърменето наистина я успокоява, особено нощем), съм много склонна да се съглася.

Иначе подкрепям почти всички доводи на Хедра и няма да ги повтарям.

Общи условия

Активация на акаунт