Съмнението, че е гладна ме "убива"

  • 836
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Зная правилата за успешно кърмене, но...
Редувам гърдите като винаги предлагам  и от втората, но така се случва нерядко,че бебето ми изсмуква и двете гърди.
Сутрин знам, че е накърмена, но следобед до късна вечер в мен се загнездва съмнението, че не е нахранена хубаво. Сама ми пуска гърдата, заспива, след 4-5 мин. се буди и иска отново и реве. Като е смукала така на поискване за вечерното кърмене не са ми пълни хубаво гърдите и се кърмим дълго докато заспи, но пак остава съмнението у мен, че не е хубаво нахранена. Не й давам вода и се чудя дали не е жадна и при жажда гърда ли да предлагам Thinking.
Синът ми тези дни беше неотлъчно с мен и ми беше неудобно и притеснено да кърмя навън, а като се приберем, се чудя кой първо да оправя. Ако има мами били в моето положение да помагат с идеи как да се справям с двамата , без да ги ощетявам. Когато синчето е около мен чувствам ,че кърмя нервно искам по-бързо бебето да се наяде, защото той е голям беладжия, а и постоянно иска нещо от мен. #Cussing out

# 1
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Светле, що не пробваш с електрическа помпа да видиш колко мляко можеш да изпомпиш, та да си спокойна, че не плаче от глад. Аз така правя, когато имам съмнения. Пък и за самоуспокение.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Първо се успокой.не пишеш как е минала първата консултация.С колко е наддала.След това следи памперсите.Ако често пишка и ака,означава и че се храни добре.Опитай се да кърмиш по-спокойно,когато сина ти е около теб.Обяснявай му,че сестричката му трябва да се нахрани,така както той има нужда от това.Предлагай и винаги ,когато тя пожелае,за да има винаги запаси от кърма.Колкото по-често кърмиш,толкова повече кърма има.Пий често течности и се храни пълноценно.Според мен е излишно да даваш вода.Аз вода започнах да давам,едва ,когато захраних Ели,след 6-ия месец.Нормално е вечр гърдите да са по-празни,но ако бебка е спокойна след като заспи,значи всичко е ОК.Пък и когато плачка,не е задължително да плаче от глад,може да са колики.Просто се успокой и всичко ще е наред.Пак пиши как са нещата при вас.Стискам ви палци Grinning

# 3
  • Мнения: 1 680
Бебка наддаде добре първия месец с цяло кило.
Имам "проблем" с рефлекса на потичане на кърмата и за да си увелича допълнително лактацията се цедя нощем като малката суче от едната, аз цедя от другата. Така изцеждам по 50 мл. от всяка гърда. По колко грама трябва да изпива бебе на нашата възраст горе-долу?
Страшно благодаря за отговорите, така се бях обезверила, а много искам да кърмя поне до годинка.

# 4
  • Мнения: 3 161
Tова с недостига следобед е често срещано май - и на мен не ми достигаше (или пък бебка просто най-много пиеше тогава), така че се цедях сутрин и го давах следобед, когато почнеше да не стига.

Не виждам никакъв проблем да кърмиш навън, ако ти се налага да излизаш с баткото. Стига да не те кара да търчиш след него постоянно... Мисля обаче, че един слинг ще ти бъде много полезен - бебо си стои в него и суче когато поиска, ти тичаш след баткото, ако се наложи, никой нищо не вижда. Потърси с търсачката ако искаш модел за слинг, имаше такава тема и е описан подробно.

Когато сте в къщи: нямам още второ, но съм чела съвети да намериш нещо, с което да ангажираш по-голямото дете, докато кърмиш: най-добре да четеш приказка например. Слингът също е решение и у дома, разбира се.

Иначе се успокой и повярвай в способността на тялото си да произвежда толкова, от колкото детето ти има нужда. Наистина може да го направи. Важно е само да даваш гърда (макар и видимо празна) винаги, когато бебето поиска, и скоро кърмата ще се регулира. Нали отчиташ и че е възможно да сте в криза на растежа? В такъв случай бебо изглежда перманентно гладен, докато не успее да направи ясно заявка към тялото ти да произвежда повече. Когато тръгне повече мляко, всичко се нормализира. Успех и бъди по-уверена в себе си! Всичко ще е наред!

# 5
  • София
  • Мнения: 748
и моите гърди са пълни сутрин,а вечер са абсолютно меки и ми изглеждат празни.и въпреки това, докато бебо суче,аз виждам че гълта,накрая сам пуска гърдата.ако не му достига давам другата и така успокоявам положението.според мен е съвсем нормално това,което ти се случва,пък и бебетата според мен вечер сучат по-малко.щом добре си наддава,значи няма проблем.аз дори се будя нощем и си опипвам гърдите,за да видя дали са се напълнили.знам,че това което правя няма смисъл,човек трябва да е спокоен, защото така ще живее по-лесно.и аз изпитвам като твоите притеснения,но се опитвам сама да се сугестирам.в крайна сметка,както казва мъжът ми,и да нямам кърма,не е фатално,с тези мисли сама си вредя.погледни обективно-виж колко добре се развива детето и се успокой!а ако има кой да ти помага за баткото поне първите 2-3 месеца,смятам,че ще е най-добре.успех!


Последна редакция: нд, 18 сеп 2005, 08:14 от macro

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Светла, не мисля, че остава гладна. По принцип в сутрешните часове кърмата е по-обилна, а в следобедните по-малко (но това не значи недостатъчна!) и затова е нормално да изсуква и двете гърди. Правиш всичко както трябва, т.е. редуваш гърдите и така. Следобед по принцип домашният живот е по-оживен - всички се връщат вкъщи, трябва да се оправя домакинството, готвене, голямото дете и прочие...все пак е някакъв стрес за теб. Ако наистина се тревожиш, заведи я при педиатъра за едно извънредно теглене, едва ли ще ти откаже да я сложи на кантара за 2 минути. А иначе, както са писали, ако пампите са добре заредени - нямаш основания за тревоги.
Може би е добре да помислиш за някакви специални занимания с баткото, които да правите само по време на кърмене - четене на специална приказка, или редене на някакъв особен пъзел - дейности, които да не изискват да го гониш по къщата.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Уффф и аз съм с такъв проблем Sad Още отсега си бера грижите какво ще правя като започнат болестите и се налага често да стои вкъщи Crazy

Не за друго, ама той е такъв дивак, милия, а сестра му е толкова претенциозна откъм атмосферата по време на кърмене, че само дето класика не съм започнала да и пущам Tired

Ще трябва да намираме решение. Нашият батко открай време има афинитет към кърменето и мога да го залъжа с някой плюшен заек или слон да ме имитира hahaha Опитайте и вашия така Wink

# 8
  • Мнения: 1 383
Не разбрах колко голям е баткото, ама някое филмче няма ли да му отклони вниманието за известно време? Може да кърмиш при него, за да не се чувства изгонен, но поне ще се кротне и ще те остави на мира.
Относно количеството кърма - ние сутрин се кърмим през 4 часа, а надвечер през 2 - 2 1/2. Но не е само до количество, поведението на бебето е различно сутрин и вечер. Вечер бебето е по-нервно, спи по-малко, по-бързо се уморява и съответно суче за да се успокои.

# 9
  • Мнения: 1 343
И мен ме интересува въпроса с колко грама трябва да изпива бебе на тази възраст някой знае ли. Казаха ми към 90-100 ама като знам че на 3 месечно дават 160 нещо нереално ми се вижда ?

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 084
И мен ме интересува въпроса с колко грама трябва да изпива бебе на тази възраст някой знае ли. Казаха ми към 90-100 ама като знам че на 3 месечно дават 160 нещо нереално ми се вижда ?
Имаше някаква формула една пета от теглото на детето или нещо от сорта. Съжалявам, че давам акъл, без да съм сигурна. 160 мл не са ли при адаптето newsm78

май пак ще си навлека ядове, че раздавам акъл Embarassed

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ако щете вярвайте, но Емата на почти 7 месеца не може да изяде повече от 120 г наведнъж (а е 9 800 кг  Embarassed). Това го твърдя със сигурност, защото повече от седмица я гледаше сутрин свекърва ми и аз оставях по шише кърма, или кърма + адапте и тя не можеше да изпие всичко, всеки път изпивала по 120 макс., а след това огледнява най-рано след 3 часа. Как става тая работа не знам?!  Shocked newsm78

# 12
  • Мнения: 6 243
Ако щете вярвайте, но Емата на почти 7 месеца не може да изяде повече от 120 г наведнъж (а е 9 800 кг  Embarassed). Това го твърдя със сигурност, защото повече от седмица я гледаше сутрин свекърва ми и аз оставях по шише кърма, или кърма + адапте и тя не можеше да изпие всичко, всеки път изпивала по 120 макс., а след това огледнява най-рано след 3 часа. Как става тая работа не знам?!  Shocked newsm78
Много ти е силна кърмата smile3521

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Как става тая работа не знам?!  Shocked newsm78
Магия, Зъхи, магия babydust7
Освен всичко друго кърмата е и вълшебна течност - от нищо-нещо Mr. Green

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Зъхи, ето тук има един калкулатор за това колко средно трябва да изяжда едно изключително кърмено и незахранено бебе от 1 до 6 месеца.
Е, вие сте малко по-големи и захранени, но пък може да те ориентира поне. Аз лично останах учудена, че при 8 кратно хранене, каквото е нашето, средното количество кърма е само 90 мл. Сина ми на 6 месеца вече ядеше двойно по-големи количества.

Общи условия

Активация на акаунт