Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Алтернативна медицина
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-216 от 216 отговора

Много се чудих дали да пусна нова тема, но накрая реших, че старата е от миналата година, а тази може да е полезна за начинаещите като мен.
Интересува ме има ли някой, който е правил упражненията от книгата Уроците на Норбеков вкъщи и имаше ли траен резултат.
На мен много неща не са ми ясни от книгата. Упражненията ми отнемат около 2 часа, а пише, че трябва не повече от час да се занимава човек.
На страницата пише, че има интернет курс, но няма никаква по-подробна информация как точно се провеждат занятията и кой ще ги води.
Цитирай

Universe

В_и_В_и ,  Hug -    ето ти гимнастиката - наистина отнема около час smile3521

Започва се  от първото видео - масаж на биологически активните точки / може да се прави и самостоятелно/ - около 8 мин. Следва самата ставна гимнастика /тя винаги се предхожда от първата/ - около 50 мин. Тук са показани много добре Peace
Аз съм карала курса 1-во ниво с руски инструктор от ИСЧ, а моя близка - по интернет. Имах някъде материалите й - доста ме разочароваха - повтарят книгата, нищо по-различно не дават. По-добре си вземи книгата и почни с упражненията Peace

П.П. Майка ми само с книгата си свали очилата, но й отне доста време да ги разучава.

Успех      smile3525 и не забравяй - осанка, усмивка, настроение newsm10
Ще се включвам пак, даже, ако имам материалите от интернет курса, ще ги кача Peace

« Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 00:12 от lenny_pld »
Цитирай

на втория етаж

Ще следя темата!  Peace
Цитирай

София

И аз ще следя темата, стана ми интересно!

lenny_pld - Много ти благодаря за гимнастиката!
Цитирай

Universe

ПЪРВИ ДЕН

В процеса на работа ще трябва да си водите дневник на постигнатите успехи. За тази скучна работа ще Ви е необходима тетрадка от минимум 48 листа.
      На първата страница след корицата залепете своя снимка, на която все още не приличате на мекотелото, което сте в момента. Ще извинявате. Може пък и сега да не сте мекотело, а само мъничко мекотелце, но все пак – залепете я.
      Каква трябва да е тази снимка?
      Красива. На нея трябва да изглеждате така, както бихте искали да изглеждате и сега. Образът на вашата младост.
      Като я погледнете трябва да Ви обземат чувства напълно противоположни на тези, които изпитвате сутрин, гледайки се в огледалото преди да се гримирате, мили дами.
     Желателно е мъжете също да се харесват на снимки си.
     Изобщо, това е снимка, на която сте млади, здрави и щастливи. Обикновено щастието и здравето се асоциират с младостта.
    Как да я изберете ли? Ще е необходимо малко време. Не бързайте да съдерете от някой албум снимка за паспорт. Тя ще е чудесен избор за надгробния Ви паметник.
    По-добре попрегледайте семейния албум не само, за да откриете подходящото фото, но и за удоволствие. Различните снимки ще предизвикват у Вас разнообразни емоции и усещания в тялото.
    Ако не Ви е ясно какви са  тези усещания, мъжете могат да си спомнят себе си, когато са разглеждали “Плейбой”. Спомнете си.Smile) Там усещанията настъпват доста бързо.
    Ако нищо не става – това е поправимо. Ще поработим по въпроса.

-   Нещо става с мен. Преди само при мисълта за жена вече бях в бойна готовост. А сега мисля...мисля...и мисля...

Хайде стига вече лирически отклонения. Въоръжихте ли се с “Плейбой”? О, простете, приготвихте ли семейният албум ?
    Ако сте ерген или мома вземете личния си албум. Готови ли сте? Чудесно.
    Започнете да го прелиствате. Разглеждайте снимките. Вслушвайте се в реакциите на организма си.
    Ето я и снимката, която предизвиква най-приятните спомени у Вас, на която сте млади и щастливи.
    Докато я гледате, вълна от нежност и възторг изпълва душата Ви. Приятна топлина обгръща тялото Ви.
    Обаче на снимката непременно трябва да сте Вие. Дори да е на фона на паметник, присъствието Ви е задължително. Само паметника не може, каквито и чувства да предезвиква у Вас.
    Все пак това е образът, към достигане на който ще е насочена работата на организма Ви. Та, колкото и да Ви харесва Медният ездач...Нали разбирате. Въпреки че ако сте свекърва или още по-зле – тъща, то снаха Ви или зет Ви може и да намерят известна прилика между Вас и един от персонажите в тази композиция. Но това ще е докато не започнете да работите на занятията.
    И тъй, имате снимката , на която сте щастливи и се харесвате. Една четиридесет и шест годишна Кралица беше залепила своя снимка, на която е на 45 години. Човек би си помислил “що за образ на младостта може да бъде това”? Но на тази снимка Кралицата се омъжва в прекрасна сватбена рокля. Това е най-щастливият ден в живота й. Това е нейният “Образ на младостта”. Открийте този момент от живота си, който с радост бихте преживяли още веднъж.

ВНИМАНИЕ!!! ТЕХНИКА ЗА БЕЗОПАСНОСТ!!!
    Не се увличайте много. Не прекалявайте.
    Отваряме един от дневниците. На първата страница пише: Иван Иванович Иванов, шейсет и пет годишен. Следва снимка: бебе на гърне, с биберон в устата. Наистина ще се подмладяваме, но нека да не изпадаме в крайности.
    На друга снимка виждаме млада и красива жена, но от едната и страна някой е откастрен. Едва ли това са най-хубавите й спомени.

Водете дневника си ежедневно по време на курса. Наслаждавайте се всеки ден на Образа на вашата младост.
    Запишете в дневника антропометричните си данни : ръст, тегло, интересуващите Ви диаметри на тялото.
    Мерете ръста си по едно и също време на денонощието. В процеса на работа ще отбележите интересно явление: килограмите Ви не са мръднали, а диаметрите на тялото Ви са променени. Случва се и обратното.
    Измерете дефектите по кожата си: белези, кокалчета на краката, шпори, пигментни петна. Дами, отбележете големината на стриите.
    Измерете всичко. Постепенно ще се отървавате от всички тези остатъци на хемороидния период от живота Ви.
    Всеки ден наблюдавайте промените.
    Запишете в дневника си чертите от характера си, които Ви помагат и тези, които не са Ви от особена полза.
    Помислете каква е целта на живота Ви. Искате да сте здрави? Какво ще го правите това здраве?
    “Да бъда здрав” не може да бъде цел в живота!  С такъв подход възстановяване на здравето е невъзможно.
    Значи, ако искате да оздравеете, уточнете за себе си с каква цел.
    Напишете каква е вашата мечта. Без значение е, че вече сте зрял човек. Помечтайте си. Това не е вредно. Даже е много полезно. Помислете си добре, каква е разликата между целта и мечтата.
    Нашият съвет е да надникнете след около година в своя дневник. Мечтите имат естеството да се сбъдват.
    Една от страниците разделете вертикално на две половини. Отляво напишете всички претенции, които имате към здравето си. Отдясно отбележете конкретни срокове за удовлетворяването им.
    Срок за оздравяване е нужен за всяка конкретна болежка. И не го разтегляйте във времето. Един мъж беше написал: “Да се науча да се усмихвам  до 5 години”.
    Проточвайки процеса на оздравяване с неопределени срокове получавате неопределени резултати.
    Определете си сроковете сами. Планирайте оздравяването си по същия начин, по който планирате всичко останало в живота си. По-точно не по същия, а съвсем конкретно.
    Напомняме още веднъж – конкретните срокове вие ще определите за себе си сами. Ние можем само да Ви дадем примерни ориентири, изхождайки от средностатистическите данни за курса.
•   За възстановяване на съня се отпускат максимум 3 дни.
•   За нормализиране работата на стомашно-чревния тракт – 5 дни.
•   За пълното премахване на дефекти по кожата – 10 дни.
•   При остеопороза и различни заболявания на ставите се дават 10 дни за отстраняване на болките, а за пълно освобождаване от болестта – 30 дни.
•   За кисти, миоми и доброкачествени туморни образувания – 10 дни.
•   За възстановяване на зрението – от 4 до 6 дни за 1 диоптър.
•   За възстановяване на обонянието – 15 минути.
•   При различни хернии  - 10 дни.
  Не е необходимо да се изрежда останалото. Важното е, че неизлечими болести няма!
    Всичко зависи от Вас. Както и сроковете за възстановяване.

Попълвайте дневника си всеки ден. Отбелязвайте и най-дребния успех.
    Радвайте му се. Хвалете себе си. Това е много важно. Случва се да попаднем  на такива бележки: “Зрението ме се подобрява бавно”.
    Отбелязвайте че се ПОДОБРЯВА! 30 години сте влачили тези очила, тези тоалетни чинии  на носа си! А когато нещата тъкмо са помръднали от мъртвата точка, представете си, това не било достатъчно! За недоволство от постигнатите резултати на курса “убиват”. В “пряк” и преносен смисъл. И най-важното – не се правете на умници.

Един мъж беше попълвал през целия курс дненика си така:
“1-ви ден. Урина – 300гр. Сърбят ме ушите.
 2-ри ден. Урина – 350 гр. Ушите пак ме сърбят”. И т.н.
    Цял курс за урина и сърбеж в ушите!? Нима няма какво повече да кажеш на себе си?
    Можем да Ви дадем и един по-различен пример. “ Докато разхождах днес кучето си видях жилчиците на едно листенце от бреза. След 30 години с болни очи, когато си се притеснявал да говориш с хората, защото след една минута се размиват пред погледа ти, да видиш тези жилчици и да им се любуваш....Усещането не може да се опише”.
    Има групи,  в коита слушателите говорят само за здраве. Налага се да им напомняме, че е необходимо да се отбелязват и други резултати.
    Какво се променя във взаимоотношенията с близките хора?
    Какво става в душата?
    Случва се и обратното - питаш за здравето, а чуваш следния отговор:
    - Какво ти здраве, какви промени в живота ми започнаха само!
    В такъв момент отново се налага да подръпнем юздите. Не отделяйте душата от тялото. Когато му дойде времето те сами ще се разделят.
    Възпитавайки духа се тренира и тялото. Тренирайки тялото се възпитава и духа.
    Само комплексен подход. Всичко е взаимосвързано.
    От изстинали крака се разболява гърлото, при болно гърло краката отказват.
    Това е положението.

ДОМАШНА РАБОТА

След като се събудите сутрин или по което време на деня се събуждате, отивате в тоалетната и се изпишквате в бурканче. Ако тоалетната е заета можете да свършите тази задача и на терасата.
    По принцип мястото не е от значение. Веднъж така се пошегувахме на курса, а една възмутена дама заяви:
-   Ама аз нямам балкон!
    Хора с ампутирано чувство за хумор се срещат навсякъде. Те до такава степен са окастрени от него, че всичко възприемат буквално. По този въпрос могат да се изпишат томове...
    Оставете бурканчето с урина на закътано местенце (само гледайте да не го скриете и от себе си) за 10-15 минути, не повече, защото след това се появява утайка, която е нормална.
    След 10-15 минути разгледайте съдържанието на светлина. Според това как протича прочистването в организма Ви, ще започнете да  констатирате резултатите от този процес на дъното на  бурканчето. Под формата на едри снежинки, утайка или песъчинки. Може даже да откриете там съвестта си...
    На дъното ще се утаяват дребни камъчета, песъчинки, ако, разбира се,  има причина затова. Малките камъчета ще напускат органите Ви цели, а по-едричките се разтварят в процеса на работа и ще излизат под формата на песъчинки.
    Една Кралица беше написала в дневника си: “ Така интензивно изхвърлям песъчинки, че се разхождам по заледените тротоари, без да се притеснявам, че ще се подхлъзна”.
    Темата за анализа на сутрешната урина е винаги много обсъждана на курсовете. В деня на завършването дори се четат стихове в нейна чест. В дневника на една Кралица четем ода за урината:
    “Урината е жълта и горчи,
    а дъното е чисто пред моите очи”.
    Имаше и такова заключение: “ Урината ми е с цвят на чай “Липтон”, но си мирише на урина”.
    Веднъж на един от курсовете мъж сподели с нас следния резултат: “Днес в бурканчето си с урина открих четири милиметров винт”. Като видя леко шокираните ни изражения, той побърза да ни успокои:” Оказа се, че съм втръснал на тъща ми с моя буркан и тя решила да си отмъсти”.
    Разбира се, не бива да досаждаме на близките си. Не е задължително да осъществяваме сутрешните си изследвания докато всички вкъщи закусват. И без това родните архитекти са се погрижили вратите на кухнята и тоалетната в повечето апартаменти да са една срещу друга. Така че този, който е в тоалетната и този, който по стечение на обстоятелствата се храни в този момент в кухнята, постоянно да чувстват взаимното си присъствие.
    Не е необходимо да изостряте още повече обстановката като размахвате въодушевено буркана си с урина. Повечето нашенци по някакви причини предпочитат семейната трапеза да е в кухнята, а не в трапезарията. Имам предвид собствениците на апартаменти. Тези, на които им се налага да делят държавно пространство с още някое семейство, са отделен разговор. Тяхната психология е цял научен раздел.
    На курса темата за сутрешния анализ на урината отстъпва по популярност единствено на гинекологичния и урологичния масаж. По тази тема също се пише постоянно. С нея дори се представят на завършването на курса. Само си представете група мъже на сцената, които прочувствено пеят под звуците на мотиви от известна песен:
     “Туй не е член , а пламенен мотор,
        все по-нагоре и нагоре...”
    Може и да не Ви харесва това, въпреки, че ако вие самите бяхте постигнали победа в тази битка, въодушевлението Ви сигурно щеше да е още по-голямо. Ако, разбира се, не сте жена. За какво й е на една жена подобен успех?

Още едно задължително сутрешно упражнение. Усмивка пред огледалото.
    С всичките Ви присъстващи на теория 32 зъба. Няма значение, че от този сбор може да са останали само няколко ветерана. Или, че на мястото на някои от тях зеят празни места, като в разградена селска ограда. Или пък, че местата на някои от коренните жители са заети от метални юнаци без нерви. И дори всичко това да е в комбиация, усмихнете на себе си с холивудска усмивка.
    Представете си, че имате 32 ослепително бели зъба.
    Желателно е да правите това упражнение на четири очи с огледалото, защото докато сте начинаещ, скептичните усмивчици на вашите близки могат да попречат на настройкта Ви.
    Най-подходящият момент за сутрешната усмивка е веднага след пишкането в буркана, докато урината престои нужното за анализ време. Усмихвайте се минимум 5 минути. А максимум, ако щете дори час и половина.
    Наслаждавайте се на себе си и си говорете с най-милите и нежни думи.
    Повечето хора само при мисълта за това упражнение след ставане от сън  изпадат в естествен ужас. Необходимо е самопринуждение.
    С усилие на волята трябва да отидете пред огледалото. Със същото усилие трябва да се задържите на това място след внезапно появилото се желание да избягате. В крайна сметка от вас не се иска да правите това преди лягане. През деня полеке-лека ще го забравите, така че едва ли ще сънувате кошмари.

ТЕХНИКА ЗА БЕЗОПАСНОСТ!

Абсолютно забранено е да правите пред огледалото това, което повечето хора са свикнали да правят. Забранено е да търсите в отражението си признаци за приближаваща  смърт. Не търсете по себе си и нови бръчки, бели косми и т.н.
    Търсете това, което би ви зарадвало. Никой не е казал, че ще е лесно. Постарайте се.
    Един съвет към жените – шерше ла фам. В образа отсреща търсете Жената. От днес нататък в огледалото ви няма място за познатия впрегатен кон.
    Откъси от дневници:
  “Усмивката ми пред огледалото става все по-естествена, а на моменти дори  нагла”.
    “Сутринта се усмихвах пред огледалото. Вече е доста по-добре. А като си придържам с език протезата, за да не изпадне, дори е забавно”.
    “Станах сутринта и свалих огледалото от стената, за да тренирам усмивката. От него ме гледаше някаква чукча с цепки вместо очи и категорично отказваше да се усмихне. Тогава решително й заявих, че ще направя от нея секссимвол на ап.286... Мъжът ми, който без да забележа беше влязъл в стаята успя да каже само: “Ще ме разбиеш направо...”.
    Наслаждавайте се на себе си минимум 5 минути. В образа на младостта и здравето. Кажете си няколко мили думи. След това прегледайте урината
си. Живеете като в реклама: пишкате и се усмихвате.

Сутрин на гладно и вечер преди лягане изпивайте по една чаша гореща вода. Много гореща, не от топлия кран. Чиста, без нищо в нея.
    Без мед, отвари, лимон, евкалипт, урина, жен-шен, кора от столетен дъб, рог от еднорог, бял прах, пристигнал по пощата, сладко, ябълков оцет, стружки от рогата на мъжа ви, пипер, сол, гнилоч от миналогодишни есенни листа, семчици от манго, подправки, неподправки, кърма от девственица.
    Чиста вода. Абсолютно чиста. Най-обикновена вода, колкото и да ви е трудно да си го представите. Гореща като чай.
    Не напразно изброихме всичко това. Постоянно се налага да отговаряме така подробно на курса, след като вече сме уточнили, че горещата вода трябва да се пие абсолютно чиста. Все пак повечето хора в залата са висшисти, поради което се налагат по-подробни обяснения какво точно значи чиста вода.

Освен това, което трябва да правите, не по-малко място в домашната ви работа заема онова, КОЕТО НЕ ТРЯБВА ДА ПРАВИТЕ:

Не трябва да гледате, слушате, четете и миришете негативна информация.
    Това значи да не гледате новини, да не ги слушате, четете и т.н. Напълно разбираме загрижеността на представителите на втората по древност професия. Дори и нищо страшно да не е станало по света, те все пак нещичко ще намерят... Струвало ви се е, че съвременният свят е малко по-спокоен? Как не!
    Още от лятото започват да ни подготвят за настъпващ през зимата ужасяващ грип, който отново е мутирал. Децата вече не ги плашат с торбалан, а с микроби. Средствата за масова шизофрения още от май започват да ни подсещат, че още от май започват да ни подсещат за зимата.
    Така че, изолирайте от себе си всички новини в стил “Алфред Хичкок”.

Не общувайте с мърморковци.
    В противен случай резултатите ви ще бъдат отчайващи. Емоциите са заразни. Обърнете внимание на психиатрите, които имат двайсетина години стаж по специалността си.
    В психиатричния кабинет влиза пациент и колебливо измънква:
    - Докторе, ами, как да кажа....май от време на време ме обзема мания за величие...
    Докторът се измъква из-зад бюрото си и оглежда пациента от главата до петите:
-   Кво?! Ти, жалка гнидо, си с мания за величие?!!
   Микробите на унинието и неверието в себе си са много по-страшни от грипните. Ако в обкръжението ви има човек с унила физиономия, бъдете сигурни, че скоро и вас ще ви обземе същият синдром и ще клюмнете. Много е заразно! И трудно се лекува!
    Този род хора са изключително талантливи. След като погребат всичките си мечти и стремежи, започват “ефективно” да помагат на близките си. Но и тези таланти са оптимисти по-своему. Когато песимистът с тъга констатира “Да-а, по-лошо от това не може да стане”, тези “оптимисти” бодро възразяват:
      - Може, може!
    Постепенно започва да ви обзема съзнанието, че животът е тежка венерическа болест: предава се по полов път и има летален изход. И единственото, което може да се направи е, да се чака неизбежният край. В главата вместо мечти и стремежи се намества представата за края. От тук идва изразът, че живота е скапана работа. Обръзът от главата се проектира върху целия живот.

По време на занятията ограничете достъпа на алкохол до организма ви, т.е. не пийте изобщо.
    Дори никога да не сте близвали, пак се ограничете. Наложете си тотален отказ. Когато активирате свръхмощния процес на очистване, 50 гр. Могат да предизвикат тежко алкохолно отравяне.
    Интересното е, че след оповестяването на това ограничение на курса, първите въпроси задават жените.
    - А бира може ли?
     -  А джин?
   Мъжете в това време мълчат. Може би изпадат в мълчалив транс.
    Пак повтаряме: Не може! Изобщо! Предпазете се!
    Попълвайте дневника си всеки ден. Записвайте и най-незначителните си наглед успехи.
  В един дневник четем: “Върнах се след курса вкъщи и започнах битка с алчността. Сложих в чинията на свекърва си две парчета торта вместо едно.”
    Това също е успех. Развивайте и него. Само че постепенно, за да не ви се свива душата. Не забравяйте здравето.
    Нека сега да видим как, приложен на практика, мускулният корсет ще ви отърве от хроничните болежки. Помнете, че най-важното не е кое упражнение правите.
    Същността е в това КАК го правите. В какво състояние.

ВНИМАНИЕ! ПОВТАРЯМЕ!
    По време на което и да е упражнение 90 % от вниманието ви трябва да е насочено към създаването на необходимото състояние и само 10% към точността на изпълнението.
    Обикновено точно тук се правят основните грешки. Обърнете внимание на ТОВА. Едно и също упражнение може:
-   да ви бъде от полза
-   да бъде безполезно
-   да ви навреди
   Абсолютно забранено е упражненията да се правят в лошо настроение.
    Преди да започнете трябва да вдигнете нивото на мислите и емоциите си. Как да постигнете това?
    Точна така. Като си сложим мускулния корсет. За това вече е писал Мирзакарим Норбеков в книгата си “Опитът на един глупак...” по схемата за работа със зрението. Механизмът за премахване на недъга е един и същ.

Цитирай

Universe

...
Виждате, че се повтаря книгата - нататък Ви е ясно - просто - действайте Peace
Успех  bouquet

Цитирай

София

lenny_pld - Златна си! Обичам те!  Love

Утре сутрин започвам с ден първи и очаквам ден втори с нетърпение.  Hug

Цитирай

Лени, страхотна си bouquet Днес правих упражненията от линка. Много по-добре е отколкото само сухо четене от книгата  Very Happy
Имах чувството, че гръбнакът ми е скован в бетон, който леко се пропука. Преди си мислех, че като карам колело от време на време, голямо чудо съм направила ooooh!
Ако имаш други интересни неща от курса, много ще се радвам да ги споделиш. Може и на лични Love
Цитирай

записвам се  Peace

............ и дано съм по-сериозна, отколкото с тибетците,
че кръста не ще и не ще да спре да ме боли  Tired

за филмчето  bouquet
« Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 16:24 от Herzen »
Цитирай

високо

Извинете ме, ако се включвам неадекватно, но за подобряване на зрението ли става дума? Embarassed
Някой ходил ли е на курса "Здрави очи, без очила" на здравен център Дар: http://www.dar-center.com/page/?page=45. Пише, че ползват И Норбеков.
Бих се радвала на отзиви.
Пак моля за извинение, ако питането ми не е по темата.
Цитирай

Universe

agneshka, аз съм карала курса по Норбеков и имаше доста хора, които за 1 седмица намалиха диоптрите. Част от тях бяха лекари /скептици Wink
Майка ми сама си ги намали, като се ръководеше единствено от книгата - отне й около 6 месеца, но все пак тя поглеждаше всяко упражнение поне 1 - 2 месеца докато свикне. Аз въобще не й вярвах и страшно се дразнех, че четеше без очила /т.е. трудно/ Embarassed  Но като ги махна и си намали един голям белег до размера на едва забележима стрия  #Crazy, посетих организиран курс по системата на Норбеков. Доволна съм.
"Дар" са добри, но това не съм го посещавала - аз съм на 49г. и чета без очила Peace И все пак, нищо не ти пречи да отделиш пари, защото ползата несъмнено ще бъде голяма, ако махнеш очилата, което ти го пожелавам Hug

П.П. В_и_В_и, Lilian_V ,  Herzen   Smile премерете се колко см сте сега. След 1 седмица до 10 дни, ако ги правите всеки/ през/ ден, ще трябва да сте "пораснали" с 1-2 см - всъщност това показва, че  прешлените Ви "работят" нормално - т.е.  смаляването с възрастта и прегърбването се обяснява именно с мързела на гръбначния стълб.
Не искам да задълбавам в тази медицинска тематика, защото не съм специалист и не желая някой да гракне за ненаучното ми обяснение, но пробвайте и ще бъдете удивени от резултата.
 В_и_В_и , ако знаеш на курса какво пукане на кости се чуваше в началото  hahaha Нормално е и отшумява  Peace
И да пишете, ей  bouquet
Цитирай

Лени , страхотна си ! Огромно благодаря !  Hug
Цитирай

високо

Лени, много, много благодаря! bouquet bouquet
Цитирай

Universe

bouquet  Благо-Даря, момичета  Hug

Книгите на Норбеков

Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата.....torrent
« Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 23:58 от lenny_pld »
Цитирай

на втория етаж

lenny_pld, невероятна си, благодаря ти! Hug
Цитирай

Чудесна тема!  bouquet
Аз вече писах в подобна за Норбеков, но беше отдавна. Да споделя и тук скромния си опит.
Свалих очила след почти 20 год.непрекъснато носене. Имам още да поработя върху зрението, за да се каже, че е на 100% възстановено. Иска се време и сериозни занимания.
Благодаря ви, че сега ми давате отново стимул да се заема и довърша започнатото. Hug
Справих се само с книжката Опитът на един глупак за около 3-4 месеца, преди поне 4-5 години. После се провеждаха и курсове, но нямах възможност да ги посещавам. Все се случваше да отсъствам от града за по-дълго време.
До днес си продължавам обаче със ставната гимнастика почти всяка сутрин. Тя ми спаси гърба. Бях се сдобила с двустранен плексит, от който поне два пъти годишно сериозно се схващах. Откакто започнах с гимнастиката на Норбеков, гръб не ме е болял.
Много ми помогна и за по-бързо и лесно раздвижване на лошо счупена лакетна става. С две думи-супер доволна съм! Peace
"Пукането" в началото наистина е много звучно, но пък после се чувстваш невероятно раздвижен!  Laughing
Цитирай

Благодаря на всички, които пишат и се надявам да продължавате да го правите Hug
Аз си поръчах Опита на един глупак и чакам да пристигне. Имам и диоптри за сваляне, но проблемите с гърба са по-належащи.
Пожелавам на всички ви хубава вечер Love
Цитирай

София

Действайте момичета, но аз ви съветвам и да посетите курсовете и 2те оздравителни нива. Тази емоция и насърчение, което можете да получите там са повече от колкото можете да очаквате.
И така се засилва всичко, че с радост човек продължава и сам
Не само гимнастиката, ами и медитативните упражнения, прощка, октава...всичко
УСПЕХ!
и още нещо - махането на очилата е най-малкото!
 Very Happy
Усмивки и възторг!
Цитирай

Universe

Подкрепям казаното от MaLe  Peace, но тази емоция я няма в интернет курса Sad, видно е от това, което публикувах  Hug

Хайде, дами, да Ви зарадвам  Коррекция фигуры. мр3
« Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 22:53 от lenny_pld »
Цитирай

София

Подкрепям казаното от MaLe  Peace, но тази емоция я няма в интернет курса Sad, видно е от това, което публикувах  Hug

newsm10

Корекция на фигурата по 20 пъти на част от тялото (да речем бюст, бедра, ханш)
СТрахотно!
Изглеждайте такива, каквито ви се иска да бъдете!

Лени, страхотно!
И в тези дни на простудни заболявания един 'трилистник' също ще е добре да постнеш! Hug bouquet

Цитирай

Universe

За agneshka  Hug и за всички, които искат да се отърват от очилата   Peace Времетраене на упражненията за възстановяване на зрението - 30 минути  Peace

Упражнения для восстановления зрения 1
Упражнения для восстановления зрения 2
Упражнения для восстановления зрения 3

Нужна Ви е и   таблица за корекция на зрението

Отделете няколко минути и на инструкцията за таблицата

П.П. Добре е да имате и книгата "Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата"  smile3529
« Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 01:02 от lenny_pld »
Цитирай

високо

Лени, невероятна си! Благодаря!  bouquet bouquet bouquet

Цитирай

Universe

Прочетете с особено внимание  този раздел. Не трябва да започнете обучение без детайлното познаване /осмисляне/ и приемането на следните разпоредби.

Забрани:
1.Не бързайте напред. През първите три или четири дни на самостоятелна работа – никакви глобални решения за себе си, за своето състояние и перспективите, както и за този метод.
2. Не слушайте мърморковци, не се консултирайте с умници.
3. Не се разсейвате по време на занятията (дори и по телефона).
4. Не ги превръщайте в  механизъм. Помнете смисъла и целта. Обучение за самото обучение = път към нищото.
5. Не се пренапрягайте. Работете до появата на лека умора. Симптом за претоварване е чувството на тежест в главата. В този случай, намалете интензивността на занятието.
6. Не пристъпвайте към занимания, ако се чувствате сънливи.
7. Не пристъпвайте към занимания, ако сте гладни или уморени.
8. Мързелът и пасивността са неприемливи. За тях, няма извинение.
9. Основният съвет - не проточвайте процеса на оздравяване до безкрайност.

Заповеди
1. Събудете се с чувство на радост, щастие, полет. Бъдете в такова състояние през целия ден. Ако в първите дни такива чувства не възникват спонтанно, опитайте се да ги създаде изкуствено, спомняйки си най-ярките моменти от живота си.
2. В главата по време на занятия трябва да преобладава небрежна лекота /без мисли/. Не позволявайте на мозъка да анализира, да мисли. Възприемайки странична информация, не се опитвайте да я задържите. Освободете Ума от условностите и ограниченията.
3. Настройте се за пълно възстановяване /оздравяване/. Увереността в победата способства за реализацията на замисъла повече от всичко друго. Не се обезкуражавайте, ако нещо се обърка. Доверете се на интуицията си, тя ще Ви подскаже какво трябва да промените.
4. Забравете думата "болест", изхвърлете я от съзнанието. Повтаряйте често на ум и на глас: "Аз съм здрава ... Аз съм щастлива ... Аз съм млада ... Аз мога всичко ...."
5. Винаги се визуализирайте такива, както бихте искали да бъдете /вътрешно и външно/.
6. Отнасяйте се към себе си с любов и уважение. Никога, дори и мислено, не се гълчете или унижавайте. Хвалете себе си, дори и за най-малкото постижение. Не забравяйте - всичко е във Вашите ръце!

Цитирай

Universe

ДНЕВНИК САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ РАБОТЫ

Если, во время прохождения 1 части учебно-оздоровительного курса в аудитории, вы уже начали вести дневник, можете продолжить работать с ним. Или воспользуйтесь предложенным в данном пособии «Дневником самостоятельной работы», начиная с  11 дня занятий.
Для тех, кто изучает систему академика М.С.Норбекова самостоятельно, необходимо заполнять дневник ежедневно, начиная с первого дня освоения методики.

1.Каждый раз в любой работе необходимо ставить четкую цель и сроки ее достижения. Так вы сможете  задать организму программу, по которой будете работать ежедневно в течение 40 дней.
Заполните «Генеральный план Победы». Исходя из расчета 40 самостоятельных занятий    по системе М.С. Норбекова, запланируйте, сколько дней на восстановление каждого органа (функции организма) вы отводите, и к какому числу будет получен результат.

Таблица №1
                                  ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ПЛАН ПОБЕДЫ
№   Временный недуг, диагноз   Срок выздоровления   Отметка о результате (40 дней)
      Дни   Число   
1            
2            
3            
4            
5            
6            
7            
8            
9            
10            

2. Корни вашего недуга могут скрываться в вашем характере. Поэтому надо осознать, какие именно черты работают на вас, а какие против вас.  Чтобы знать, на что обратить внимание, заполните таблицу №2.
Бороться с, так называемыми, мешающими чертами характера вам не надо. Это не самый легкий и эффективный путь. Обратите  внимание на черты характера противоположные мешающим чертам. На них делайте акцент.
Например, если в списке мешающих черт характера есть лень, то бороться с ленью – это значит, лишний раз обращать внимание и развивать ее же. Сделайте акцент на чертах характера, которые противоположны мешающей. Допустим, на целеустремленности, силе воли, трудолюбии.

Таблица №2
                                         РАБОТА С ЧЕРТАМИ ХАРАКТЕРА
№   Черта характера
   Помогающая   Мешающая   Противоположная мешающей
1         
2         
3         
4         
5         
6         
7         
8         
9         
10         
11         
12         
13         
14         
15         
3. Чтобы ПОПАСТЬ туда куда хочется, надо (самое меньшее  J) ЗНАТЬ куда хочется J. Прописаны ли у вас ЦЕЛИ?
Ни одна мечта не сбывается сразу и внезапно. Для ее достижения требуется определенная работа. Разбейте путь достижения ваших целей на конкретные шаги с конкретной привязкой ко времени.
Так, например, если есть цель заработать миллион долларов через 5 лет, то необходимо прописать, сколько вы заработаете через месяц, три месяца, полгода, год и т.д. и какие шаги вы для этого предпримете.
Заполните таблицы №3, 4, 5.

Таблица №3
                                                        МОИ  БЛИЖАЙШИЕ ЦЕЛИ
№            Цель на 40 дней
самостоятельной работы   Действия для достижения цели   Сроки
1   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
2   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
3   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      

Таблица №4
                                                  МОИ ДАЛЬНИЕ ЦЕЛИ
№   Дальняя цель   Действия для достижения цели   Сроки
1   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
2   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
3   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
И если целей больше чем места в таблицах – возьмите еще лист бумаги и пропишите их ВСЕ!

Таблица №5
                                                        МОИ МЕЧТЫ
№   Мечта                           Ваши действия   Сроки
1   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
2   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      
3   1      
      2      
      3      
      4      
      5      
      6      

4. Чтобы поддерживать себя во время выполнения самостоятельной работы, точно знать свои результаты, видеть полную картину изменения вашего организма и самочувствия, ежедневно по 10-бальной шкале выставляйте себе  оценки в таблицах  № 6, 7.

Таблица №6
                  РЕЗУЛЬТАТЫ ИЗМЕНЕНИЯ МОЕГО ОРГАНИЗМА  И САМОЧУВСТВИЯ
ДНИ      Улыбка   Осанка   Общее самочувствие   Настроение   Аппетит   Сон
1 день                  
2 день                  
3 день                  
4 день                  
5 день                  
ОТДЫХ                  
6 день                  
7 день                  
8 день                  
9 день                  
10 день                  
ОТДЫХ
  2-3 дня                  
11 день                  
12 день                  
13 день                  
14 день                  
15 день                  
ОТДЫХ                  
  16 день                  
17 день                  
18 день                  
19 день                  
  20 день                  
ОТДЫХ                  
21 день                  
22 день                  
23 день                  
24 лень                  
25 день                  
ОТДЫХ                  
26 день                  
27 день                  
28 день                  
29 день                  
30 день                  
ОТДЫХ                  
31 день                  
32 день                  
33 день                  
  34 день                  
35 день                  
ОТДЫХ                  
  36 день                  
37 день                  
38 день                  
39 день                  
40 день                  
ОТДЫХ
15-20    дней                  

Таблица №7
                                                     МОЕ ИДЕАЛЬНОЕ ТЕЛО
Рост (см)   Вес (кг)   Окружности тела (см)
      Грудь   Талия   Бедра   
1 день               
Моя цель               
2 день               
3 день               
4 день               
5 день               
6 день               
7 день               
8 день               
9 день               
10 день               
11 день               
12 день               
13 день               
14 день               
15 день               
16 день               
17 день               
18 день               
19 день               
20 день               
21 день               
22 день               
22 день               
23 день               
24 лень               
25 день               
26 день               
27 день               
28 день               
29 день               
30 день               
      31 день               
32 день               
33 день               
34 день               
35 день               
36 лень               
37 день               
38 день               
39 день               
40 день               
Также ведите наблюдение за дефектами кожи, еженедельно заполняя таблицу №8. 

Таблица №8
                                          НАБЛЮДЕНИЕ ЗА ДЕФЕКТАМИ КОЖИ
№   Дефекты кожи
1 неделя   Шрам    Вена   Косточка      
2 неделя               
3 неделя               
4 неделя               
5 неделя               
6 неделя               
7 неделя               
8 неделя               

Ежедневно отмечайте результаты, которые происходят в работе по чертам характера и в работе с целями. Таблица  №9.

Таблица №9
                РЕЗУЛЬТАТЫ ПО РАБОТЕ С ЧЕРТАМИ ХАРАКТЕРА И ЦЕЛЯМИ
№   Изменения в чертах характера   Достижения по работе с целями
1 день      
2 день      
3 день      
4 день      
5 день      
6 день      
7 день      
8 день      
9 день      
10 день      
11 день      
12 день      
13 день      
14 день      
15 день      
16 день      
17 день      
18 день      
19 день      
20 день      
21 день      
22 день      
   23 день      
24 день      
25 день      
26 день      
27 день      
28 день      
29 день      
30 день      
31 день      
32 день      
33 день      
34 день      
35 день      
36 день      
37 день      
38 день      
39 день      
40 день      

Удачи Вам! newsm10

Цитирай

на втория етаж

Подкрепям казаното от MaLe  Peace, но тази емоция я няма в интернет курса Sad, видно е от това, което публикувах  Hug

Много ми хареса тази техника за корекция на фигурата. Трябва да се опита Peace lenny_pld, пускаш много полезни неща bouquet
Цитирай

София

1.Не бързайте напред. През първите три или четири дни на самостоятелна работа – никакви глобални решения за себе си, за своето състояние и перспективите, както и за този метод.
7. Не пристъпвайте към занимания, ако сте гладни или уморени.

Аз май не мога да започна сега с Норбеков, защото сега вземам всеки ден някакви глобални решения и съм гладна ( на Дюкан съм )   newsm78
Цитирай

В сърцето(моето)иначе DE

Интересна тема,мерси Smileна мен  ми попадна в ръцете преди време една книга на Норбеков,но нещо не ме впечетли тогава,то беше и отдавна де,но напоследък все по-често чувам за него може пак да се опитам да го прочета.
Цитирай

На седмото небе

Аз съм се записала и от 13 ноември отивам на курс 1во ниво. Ще докладвам как е хавата.
Цитирай

Universe

e4o_me4o    :bouquet: Дано попаднете на харизматичен преподавател  Peace Споделяй  Hug
На новоприсъединилите се   welcome
За всички - ЖИВЕЙТЕ В ОКТАВА!!! newsm51
« Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 02:24 от lenny_pld »
Цитирай

На седмото небе

Преподавател ще е ДРАГОМИР ДЕНЕВ - първият българин. Казаха ми, че хората разбират по-добре, тъй като не се налага превод. Ще видим  Hug

Цитирай

Universe

Моят беше Филипп Калмиков - ние бяхме първият му български курс !
Благо - Даря му индиректно, за това, на което ни научи и което сподели с нас  bowuu

Препоръките на Филипп : По системата: положете усилие, за да намерите онова настроение, в което ще Ви бъде интересно да правите упражненията. Това ще бъде състоянието, в което Вие ще чувствате личността си и отговорността за последствията от постъпките Ви. Всъщност това е състоянието, в което ще бъдете способни да се погрижите за себе си. Погледнете назад в миналото си -  там има успехи, които сте постигнали сами, може да са Ви помогнали, но главното сте били Вие! Точно тези победи, постижения, преодолявания…Спомнете си ги и непременно опишете на един лист за какво сте мислили тогава, какво сте преживявали по време на тези успехи, как възприемахте личността си, какво Ви се искаше да направите след това, какво беше настроението Ви? Опишите 3-5 такива събития, защото това ще Ви помогне да откриете състоянието, в което ще бъдете изпълнени със сила да се придвижите напред и да преодолеете и разрешите много нерешени задачи. Поставете си задача да опишете мислите и чувствата си така, сякаш искате всеки който ги прочете да ги почувства, ясно да ги усети, сякаш искате от сърцето си да предадете това настроение. Именно на лист, с най-малките подробности!
Цитирай

вече в наш апартамент

Днес сутринта направих упражненията от видеото дадено от Лени Hug В началото ми беше много трудно това с очите ,никога не можех да ги завъртя последни ,все изпреварваха главата,но в последното упражнение успях Very Happy Смятам и аз да се запиша на курс,но тук във Варна не зная кой ги води ,ще се интерисувам, тъй като се чувствам страшно задръстена физически.Нямам определени здравни проблеми ,но зная че нещо ми липсва.,въпреки че покрай малката ми дъщеря съм постоянно на разходки в Морската градина .Сега няколко часа след упражненията имам чувството ,че ще ме "хване" мускулна треска.
Голямата ми дъщеря иска и тя да ги прави ,мислите ли че е правилно преди да сме посетили курса и тя да се упражнява с мен у дома?
Цитирай

Аз правя упражненията от 5 дена. Целият ми гръб, гръбнак и кръст се чувстват по-добре. Не ме болят толкова, колкото преди и  не съм толкова схваната. Не мога да се сгъвам и усуквам както трябва при всички упражнения, но се надявам с времето ще имам напредък.
Започнах да правя и тренировката за бодежи, топлина и студ.

Лени, благодаря ти за полезната информация bouquet
Цитирай

София

Здравейте на всички!
Пожелавам успех на записалите се! Предстоят мноооого хубави емоции е4о, и много хубави срещи.
Драгомир Денев го познавам , с него заедно бяхме на основния курс и за малко щяхме да сме на Мастерская, но аз не отидох.
По времето на 1во и 2ро ниво, когато аз ги посещавах, той беше асистент.
Той постигна много и аз лично съм впечатлена от него. Успех и мноооого хубав курс ти желая.

Аз имах късмета да карам курса при Лариса!
и 1 и 2 ниво, Също така пак големия шанс,  Основния да карам пр Макрица и Возгенович.
Това беше преди доста време, много неща се промениха, много резултати, много добри срещи,
приятели, здраве, успехи и знание от тогава та досега!

За руския език - съм на мнение, че има нещо, което може да се получи в повече от курс, проведен на руски.
Има специфично звучене, има по-различно въздействие и по-дълбоко, особено за някои медитативни упражнения.
Ние дори основния курс, го изкарахме и без превод, умишлено разбира се.

Juliet, няма никакъв проблем и дъщеря ти да прави упражненията от гимнастиката.
Силовата, която е за по-напреднали може и да й е по-трудна и там тррябва да се внимава, но както със всяко по-трудно упражнение.
Няма проблем иначе, изберете си хубава музика и действайте.
Smile

УСМИВКИ ЗА ВСИЧКИ!
Цитирай

На седмото небе

МАle, a за тези които си нямат хал хабер от руски? По-добре ли ще е с руски преподавател, отколкото с български?
Питам, тъй като сега имах възможност да го карам при Какосян в София, но избрах Драгомир, защото в Благоевград ще ми е по-удобно.
Цитирай

София

МАle, a за тези които си нямат хал хабер от руски? По-добре ли ще е с руски преподавател, отколкото с български?
Питам, тъй като сега имах възможност да го карам при Какосян в София, но избрах Драгомир, защото в Благоевград ще ми е по-удобно.
Да, аз незнаех руски,но то се разбира.
Те ще общуват с теб и на други нива

НО въпреки всичко, за1во ниво съм склонна да се съглася, че е по-добре при Драго.
(Дори в началото ниво при нас:)SmileSmile Драго превеждаше )

УСПЕХ!

Цитирай

Universe

Аз бих избрала руския преподавател, знам ли  newsm78 - все си мисля, че ние всичко побългаряваме Sad
Дано в случая не е така Peace
Аз пък като се записах въобще не бях чела нито ред от книгите. Другите бяха едни подготвени hahaha
Много съм доволна  bowuu Ако имате възможност, посетете поне едно ниво  bouquet

П.П. e4o_me4o,   Благоевград е моят роден град  Hug
Juliet Smile, MaLe ти е отговорила  Hug
Цитирай

София

Драго е изключителен ,а и  е хубав човек, със сигурност няма да съжаляваш, а и в крайна сметка, твоят труд е най-важен,
За Миша Какосян също смея да твърдя, че е изключителенм та и в повече. Той ми е водил гимнастиките и част от медитативните.
Доста ни поизпотяваше на упражненията, особено силовите, а медитативните с него си бяха изживяване, шанс е да се срещнеш с подобни хора.
НО
разчитай на своята емоция и интуиция,
каквото и да избереш, важна си ти!

поздрави!
Цитирай

Universe

Излекуването на императора - Мирзакарим Норбеков
Цитирай

На седмото небе

lenny  Hug мъж ми е от там
Кой от по-запознатите може да ми каже доколко упражненията се покриват с йога?
Цитирай

с тази йога на която ходя, не се препокриват
може би само при въртеливите движения на китката и ходилата

повече ми приличат на стречинга след пилатес,
ама той си е от инструктурката  Peace
Цитирай

Universe

Когато казвате, че желаете нещо, това означава, че в момента не го притежавате. Така ли е  Wink? Вашето желание да станете здрава за подсъзнанието е равносилно на команда: “Аз съм болна.” Ако казвате, че много искате да сте здрава, подсъзнанието го възприема като: “Аз съм много болна!”
От този момент премахваме лозунга “Искам да съм здрава!”.
Новият ни лозунг е: “Аз съм здрава!!!” 
Само така Peace. Заставате пред огледалото и гордо заявявате това свое състояние:

- Аз съм здрава!!!

« Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 01:05 от lenny_pld »
Цитирай

София

И аз се интересувам от упражненията на Норбеков и от Норбеков. Имам няколко негови книги. Ще започвам с упражненията, че последната година много се схващам и болежки, джипито каза, че са от липса на движение. Сутринта ще чета какво сте писали в темата, че сега е вече много късно ...
Хубав ден на всички!!!
Цитирай

Момичета, как върви курса?
Искам да ви питам по колко пъти са ви казали да правите упражненията от ставната гимнастика. В книгата пише по 8/10 пъти, а на друго място четох по 30 пъти.

Лени, точно за утвържденията си мислех днес. В другата тема беше коментирано, че е по-добре да се утвърждава за нещо конкретно за здраве, а не общото аз съм здрава. Правилно ли съм разбрала или по-добре да се ползва общото. В повечето случаи човек има няколко болежки и може да са нужни 2-3 отделни утвърждения.
Цитирай

На седмото небе

Минавам само да отбележа, че днес ми е първи ден от курса и съм с ей такава  Laughing, корона и осанка.
А Драго е направо очарователен  Love
Цитирай

на втория етаж

Когато казвате, че желаете нещо, това означава, че в момента не го притежавате. Така ли е  Wink? Вашето желание да станете здрава за подсъзнанието е равносилно на команда: “Аз съм болна.” Ако казвате, че много искате да сте здрава, подсъзнанието го възприема като: “Аз съм много болна!”
От този момент премахваме лозунга “Искам да съм здрава!”.
Новият ни лозунг е: “Аз съм здрава!!!” 
Само така Peace. Заставате пред огледалото и гордо заявявате това свое състояние:

- Аз съм здрава!!!

Така и правя!  bouquet
Цитирай

GYM

Здравейте, страхотна темичка, идва ми съвсем на време...Както и повечето напоследък неща...
Извинявам се за записа, ама като имам какво да ви кажа, ще ви пиша пак. поздравления bouquet
Цитирай

GYM

Да повдигна малко темата.... Започнах със ставната гимнастика, но за останалите неща.. не ми се получи Embarassed Нямам никакво възможност да се усамотя и да правя медитативните упражнения... Сега ми предстои пътуване, на което ще имам време на разположение и смятам да го оползотворя... Чудя се- дали да се запиша на он-лайн курс или да следвам препоръките в книгата, а после да запиша курса, на "живо" като се върна newsm78 Какво ще ме посъветвате?
Цитирай

Universe

bluelady♥D   Love
Препоръчвам "на живо", ако попрочетеш цялата тема, ще разбиреш защо  Hug
Успех  bouquet
Цитирай

GYM

Мерси, Лени Love Темата съм я чела, но като че ли нямам търпение... Ще изчакам до март, и без това не е сигурно дали ще имам нет в морето Hug
Цитирай

Universe

bluelady♥D   Hug
Свали си книгите и гимнастиката на един диск и действай в морето  Peace
После сама ще решиш дали ти е необходим курс  Hug
Цитирай

GYM

Ооо, книгата я имам вече, остава да си смъкна и гимнастиката и ще съм на линия Hug
Цитирай

Здравейте момичета Smile
Отдавна съм чувала за Норбеков, но така и не съм се поинтересувала повече. Скоро попаднах отново из интернет за него и си взех книгата "Опитът на един глупак...". Почти я привършиш и искам да започна в най-скоро време упражненията. Преди време и други книги съм чела за подобряване на зрението, но ентусиазмът ми бързо спада. Надявам се сега да успея да се въодушевя и да си коригирам зрението.. и да мога да се похваля Smile) Ще се радвам на отзиви от курса и от метода от други, които са по-запознати или в момента практикуват.
Цитирай

Фен съм на Норберков Peace
Цитирай

София

Здравейте момичета,
приятелят ми правя упражненията от книгата "Опитът на един глупак ..." вече 2 седмици, но за сега не вижда почти никаква промяна. Леко му се подобри зрението, но е далеко от коментираните в книгата 1 диоптър на 4-6 дни. По-точно, според него, няма и 0.5 диоптъра подобрение за целия период на тренировки.
Носи очила -2.25, но ходи на очен лекар за корекция и се оказа, че е за - 2.75. Сега още се оплаква, че не вижда добре. Какви са при вас резултатите и същите ли са както пише в книгата 1 диоптър за 4-6 дни ?
Цитирай

Universe

betka`,   Hug

За по-добри постижения, освен упражненията за възстановяване на зрението, трябва да прави и ставната гимнастика, и Октава, и Трилистник.... и, въобще, упражненията, които са посочени в книгата  Peace

Много често като причина за по-малките успехи - е фактът, че упражняващите се съсредоточават в/у изпълнението. А не е важна прецизността на  самото изпълнение, а настройката - Образът на младостта + Октава + "Аз виждам всичко до най-малките подробности"

И все пак - всичко е индивидуално. Да не забравяме, че трябва да се поощряваме за всеки успех  - дори да е по-малко от 0,5 - пак е добро постижение и аз го поздравявам. bouquet

Да не се отказва  Praynig bouquet
Цитирай

София

Здравейте, записвам се, била съм на първото ниво, излекувах дългогодишни болки в гърба си, сега се опитвам да правя веднъж седмично ставната гимнастика.
Цитирай

Universe

Теория на духовната практика и как да се самовъзстановиш с помощта на Норбеков    - http://www.self-help.bg/wellness/praktiki/276-teoria-na-duhovnat … -na-norbekov.html

Теорията
Всеки, който има интерес към духовното, в общи линии знае теорията наизуст – за да живееш добре, трябва да гледаш от положителната страна на живота, да намираш възможностите, които стоят зад проблемите, да се държиш с останалите така, както искаш те да се държат с теб, да се грижиш за природата, защото светът отвън го виждаш така, както си подредил този вътре в теб и обратно – обичайки света навън, се научаваш да се грижиш за вътрешния си мир. Знаеш, че всичко е в твоите ръце и трябва да действаш тук и сега. Четем много и когато се докоснем до някоя истина, тя толкова силно резонира в нас, че интелектът и емоциите ни затрептяват от удоволствие.
Казваме си: “Това е! Отсега нататък съм нов човек.” Не след дълго обаче установяваме, че ефектът на книгата, която ни е повлияла толкова силно, трае едва няколко дни. Един ден се събуждаме и разочаровано установяваме, че светът си е същият и изобщо не е розов, нито вън, нито вътре в нас. И лека-полека започваме да забравяме за ентусиазма си да се променим и да повлияем на външната ни действителност. Губим вяра в нещата, които знаем, че съществуват и са точно такива, каквито ги описват в духовните книги. До следващата книга/семинар/среща с осъзната личност. Тогава искрицата в нас пак се разпалва, ентусиазмът се връща и така няколко дни. После пак – спад в настроението и вярата. Пропадаме и се издигаме, докато не намерим нещо, което трайно да ни накара да повярваме в себе си. Кое е то?

Практиката
Ежедневната практика. Някак, прекалено много четем (тези, които го правим изобщо). Пълним главите си с разнородна информация. И после очакваме някой да ни възнагради за прилежността и извънредните часове, посветени на теорията на духовното. И се разочароваме, когато не виждаме резултати в живота си. И се хвърляме към следващата книга. И повтаряме същия процес. А знаем добре, че едно и също действие води до едни и същи резултати. Но да захвърлим книгите ли? Не е нужно. Просто трябва да осъзнаем, че понякога четем, за да не действаме. А практиката е единственото нещо, което показва резултати. За да пребориш мързела, ти е нужна воля, самодисциплина и кратък план за действие. Оздравяването на тялото, душата, отношенията и бизнеса ти са в твоите ръце. Спри да чакаш!

Възстановяване на здравето с Норбеков
Мирзакарим Синакулович Норбеков ръководи институт в Русия, където 3000 души провеждат мултидисциплинарни изследвания, преди да предложат някоя практика. Когато посетиш курса му, интуитивно долавяш дълбочината зад всяка казана дума, а тялото и душата ти трептят от удоволствие след практиката. Първо ниво е посветено на здравето и баланса – възстановяване на зрението, органите, мирогледа. Това, което го прави най-посещавания курс в България, са доволните от резултатите посетители.

А з – в ъ л ш е б н и к ъ т

Възстановяване на зрението
Когато имаме проблеми със зрението, не е само защото не виждаме, а защото не забелязваме света около нас. Очите ни са първите, които реагират на това. За да подхраним очите си, да съживим капилярите на очното дъно, да нормализираме вътреочното налягане и да създадем добър контраст на гледаното, ви предлагам някои от многобройните упражнения на курса. Останалите трябва да се извършват под опитен надзор.
Соларизация. Гледаме слънцето, докато излиза или се скрива зад хоризонта. Когато се покаже/скрие цялото или ни потекат сълзи, спираме да го гледаме. Когато нямаме възможност да наблюдаваме слънцето, взимаме тънка свещ на разстояние протегната ръка, с пламъка на нивото на очите и гледаме сиянието над пламъка, докато не тръгнат сълзи от очите ни (между 5 и 7 минути).
Акомодация. Залепяме малка картинка на прозореца и гледаме известно време нея, след това – известно време гледаме в далечината. И отново наблизо, надалече. (7 минути).
При работа с компютър - правете почивки на половин час с потъркване на длани една в друга и полагането им върху очите. Или отидете до прозореца и просто погледайте навън.

Самолекуване на органи
Болестта започва на енергетично ниво. Където е блокирана енергията към органа, той заболява. Емоционалните блокажи се появяват върху тялото, блокирайки първо енергията. Упражненията и медитацията изчистват тези задръствания и хармонизират тялото.
(Практика на курса – Любим орган – гръбначен стълб, черен дроб, бъбреци, Идеомоторен масаж, Топло-студено-побоцкване в органа, Трилистник – за възстановяване на имунитета, Шумен град – за доброто функциониране на стомаха и червата, Премахване на белези по кожата, стрии, кокалчета, израстъци, разширени вени, Медитация за здраве)

Кой е хроничният неудачник
Той е приспособил живота си спрямо своя недъг – болестта, която го мъчи, лошият късмет, който го преследва. Удобно му е да не прави никакви усилия и се оправдава с него, за да не върши нещата, които трябва да свърши. Когато оздравее, тогава ще има цели и ще гони успеха. Точно обратното ни съветва обаче, М.С.Норбеков – да имаш цели, за да си здрав, да създаваш изкуствено образ на здраве и щастие, да формираш нови черти на характера си, за да се държи здравето ти за тях. Болните хора имат сходни черти на характера, сходно отношение към живота. Те, за разлика от здравите, не се стремят да поддържат тонус. Нямат цели и поради това имат много свободно време, за да боледуват. Оттам самооценката им е ниска, а пасивността – висока. Те не се борят с чертите от характера, които влошават качеството на живота им.
Практика – напишете на един лист чертите на характера, които ви пречат да постигате целите си, а срещу тях запишете противоположните им черти – тези, които ги неутрализират и биха ви помогнали - пр. избухливост – спокойствие, търпение, толерантност, уравновесеност, приемане. Всеки ден тренирайте по една от тях.
Забележка: Не е нужно да се борите с черта от характера си, а да придобиете и нейната противоположност, за да можете да реагирате адекватно на ситуацията, вместо липсата на дадено качество да ви пречи да постигате целите си.
(Практика на курса – Октава – велика сила и спокойствие)

В Института по самовъзстановяване са установили, че при някои от гинекологичните заболявания при жените, те имат сходно отношение към себе си. Поради професията или личните си несгоди, те са отработвали в характера си мъжки лидерски качества. Това е довело до промяна в хормоните им. Започнало е отработването на повече мъжки полови хормони за сметка на женските, защото тези жени вече почти не ползват женски черти в живота си. Когато жената се бори като мъж, организмът възприема, че някои органи вече не са й нужни и организмът й се видоизменя – нещо, познато от теорията на еволюцията. Нужно е жената да обикне себе си и да се научи отново да бъде женствена.
(Практика на курса – Гинекологичен/урологичен масаж)

Кои са спънките по пътя към оздравяването
Принципите, според които работят оздравяването, постигането на успех и щастливият семеен живот са едни и същи. Спънките по пътя са мързелът, недоволството, непоставените задачи и условният рефлекс.

Мързелът
Нежният мързел, който гальовно ни говори да не се пренапрягаме; агресивният мързел, който вечно мърмори: “Какви са пък тези, че ще ми кажат”; умният мързел, който винаги има оправдание: “Нямам време”. Волята противостои на мързела.

Недоволството
Дори да си доволен по няколко параметра в живота си, има ли недоволство дори по един, се събуждаш всеки ден с него. Дори дребно, то е като капчица отрова. Започва от нещо малко и лека-полека се стоварва във всички сфери на живота.
Недоволството от някой до нас е недоволство от нас самите. Ако дадена ситуация не ви харесва, не се опитвайте да променяте другите в тази ситуация, а се запитайте как вие трябва да се държите, за да не се повтаря. Когато вие започвате да се променяте, влизате в същата ситуация като друг човек. Останалите се учудват и реагират различно. Ситуацията спира да се повтаря.
(Практика на курса – Анализ и премахване на недоволството и Прошка)

Когато критикуваме себе си и пропускаме да си благодарим за усилията, които сме положили, се появява недоволството от нас самите. Ако не изразяваме отрицателните си емоции, защото в обществото не е позволено, те се превръщат в обвинение срещу нас. Важно е да пускаме негативните чувства навън по положителен начин, за да отпуснем нервната система. Днес 95% от заболяванията са психосоматични. Любовта и доброто отношение към себе си противодействат на самокритиката.
(Практика на курса – Любов и благодарност към себе си)

Непоставените задачи
Мозъкът е компютър и му трябва програма. Да се напише конкретната задача и срока за реализирането й. Поставяне на цели и действие в тяхна посока.

Условният рефлекс

Всяко ново нещо се усвоява от организма ни за 40 дни упорит труд. 40 дни практика изграждат новия навик.

Волята - оръжието по пътя към оздравяването и успеха
Чудим се защо някой е по-успешен от нас, въпреки че не е нито по-умен, нито по-способен? А виждаме ли волята и труда, които е положил за успехите си? Не. Волята противостои на мързела. На която от двете сили се подчиняваме в ежедневието си, тя ще определя резултатите в живота ни. Волята е да правиш това, което не ти се иска. Започнеш ли да се отпускаш, започваш да изоставаш всеки ден малко по малко. Няма дребни неща в живота. Дори малка воля да проявим, трябва да се поздравим за усилията, за да се почувстваме, че сме направили нещо важно и да продъжим да го правим всеки ден.
Практика – дръжте ръцете си изправени колкото може по-дълго и усетете как мързелът ви кара да се уморите, да се почешете, да ви заболи някъде. Вие обаче трябва да устоите. Трябва да се преборите с условния рефлекс. И задължително след това да се поздравите за усилията!

Страстта помага на волята. Уж искаме много силно да сме здрави, но къде е страстният стремеж? Използваме ли го? Нужно е да намерим силата на страстта в нас и да я удържим дълго време. А не да се предаваме с времето, защото сме свикнали с установеното положение. Попадналият в затвора, в началото желае страстно да излезе, бори се. След петата година обаче, започва да свиква, а след десетата характерът му вече подхожда на затвора и свободата предизвиква дискомфорт у него.

Управление на емоциите чрез тялото
Нашата осанка зависи от нашето настроение. Когато сме влюбени, раменете ни се изправят и ние вървим с гордо вдигната глава. Когато на душата ни е пусто, тялото ни се отпуска. Когато нямаме настроение, понякога нямаме сила да си вдигнем ръката. Не само осанката ни зависи обаче от настроението, но и настроението ни зависи от нашата осанка. Тялото запомня, че определена поза отговаря на определено настроение у нас. Когато сме хванали глава с длани, тялото ни се настройва за неприятни усещания. Когато се усмихваме изпъчено, то подразбира, че сме щастливи. Манипулирайки осанката си, управляваме своите емоции. И когато сме практикували ежедневно в изкуствени условия да разлюляваме махалото на емоциите си и да го връщаме в спокойно състояние, никакво събитие в реалния ни живот не може да ни разклати.
(Практика на курса – Махалото на емоциите)

Емоционалната настройка е най-важна при изпълнение на ежедневните упражнения. Любовта към себе си и неизменната лека усмивка на лицето, говорят на тялото ни, че всичко е наред и го карат да се възстановява по-бързо. Походката и жестовете на победител дават на душата усещане за победа и кураж, че ще се справи с всичко. Всички упражнения се правят на игра, не толкова сериозно. Важен е процесът на наслаждение! Ако изтисквате от себе си всички сили, за да има резултат, се нарича - да си привързан към крайния резултат. А тази привързаност означава съмнение, че ще се получи. Бъдете като децата – те се вживяват в играта, преживяват ролята, без да се съмняват.Те нямат цензор, който казва: “Абе това е игра, действителността е друга”. Вярата твори чудеса. Децата вярват. Колкото по-ярко си представяте образите и картините, толкова повече се изключва вътрешния цензор. Състоянието на удоволствие премахва вътрешния контрол.

Състояния на душата
Ако в духът ви е да сте музикант, но сте станал счетоводител, има разминаване между това, което иска душата и това, което правя в живота. Колкото по-голямо е разминаването, толкова по-дълбоко страда душата, тялото и толкова по-дълбоки са заболяванията. Понякога, за да оздравееш, е достатъчно да надникнеш в себе си и да си позволиш да се реализираш. Не става въпрос да зарежеш всичко и да хукнеш да осъществяваш таланта си, а да си намериш хоби и да му посвещаваш поне по 1 час.

Всеки трябва да открие онова свое състояние, в което организмът му се възстановява – може да е любов, може да е благодарност, може да е воля, позивитизъм или друго. Човек трябва да живее в това състояние. Забелязали ли сте, че когато се променя вашето състояние и светът около вас се променя. Светът е нашето огледало. Когато сме спокойни, променяме характера си и реакцията си към света и той става различен. Нужно е да се научим да живеем в добрата ни половина – тази с хубавите черти на характера, с приятните мисли, любящата, благородната и благодарната. Това е страната на нашата сила. Другата е тази, която страда и се самоизмъчва, мрази и се ядосва. Всичко тръгва от една мисъл. Когато тя е лоша и решим да я последваме и обмислим, влизаме в лошата половина. За да излезем, трябва да създадем онова свое състояние, в което се чувстваме добре – чрез осанка на победител и усмивка. Всяка неприятна мисъл е свързана с неприятно напрежение в тялото. Когато имаш лоши мисли, отпусни всички мускули. Провери всяка част на тялото дали се е отпуснала. Ако не е, я напрегни още по-силно, за да се отпусне.
(Практика на курса – да влезеш в добрата си половина и да простиш)

Цитирай

Искам да предупредя за нещо, което се е случило с мой колега. Той е посещавал 2 курса на Норбеков. Обяснява, че по време на курса, преподавателите вкарват групата в лек транс чрез медитативни упражнения, като така създават връзка със всеки един от хората. С всяко следващо упражнение тази връзка се засилва и съответно влияние върху човека става по-силно. Първоначалните резултати при моя колега са били много добри – подобряване на здравето, на благосъстоянието, подобряване на отношенията в семейството. Но се оказва, че това е една маска, под която седи система за манипулиране и енергиен паразитизъм. При повечето хора това може да остане незабелязано. Конкретно, моят колега след втория курс започва да чувства невероятна загуба на енергия, слабост и липса на концентрация. Говорил е с преподавател, Моника Балаян, и тя е твърдяла, че това е изпитание, което трябва да премине, за да продължи напред. В това време усеща изтичане на енергия и силно стягане в различни части на тялото. В същото време ясно се усеща присъствието на Моника. За около десет дни отслабва със 7-8 килограма. В един от дните състоянието му става изключително критично – силна загуба на енергия, невъзможност за поемане на дъх, силно треперене на цялото тяло, направо усеща, че умира. Обърнал се за помощ към “Бърза помощ” в гр. Троян, където бил на почивка през това време. Там нямат обяснение за тремора, не могат да му помогнат, правят му психологически тестове, които показват нормално възприемане на ситуацията. Той отново се опитва да говори с Моника, тя през цялото време твърди, че това част от изпитанието. Заедно с асистентката си, Симана Златева, започват да му се подиграват, казали са му, че им е “много вкусен и няма лесно да го пуснат”. В момента търси помощ от различни места, за да се прекъсне връзката. Иска да разкаже на хората това, което му се е случило, за да предпази други от подобна злоупотреба.
Цитирай

Имам близка, която е била на тези сеанси, наистина разказва ми доста необичайни и любопитни неща.
При нея обаче имаше съвсем различен ефект.Положителен.
Това което пишеш обаче е доста обезпокоително newsm78

И аз се бях засилила от любопитство да отида на първия курс, но нещо се разколебах.Сега като чета това, май ще си остана с приложението му в домашни условия.
Цитирай

София

Здравейте и от мен!

Честита да е Новата Година, да донесе на всички ни късмет и любов!

Бих искала да напиша,че форумите са място, където можеш да прочетеш много мнения, много препоръки, много съвети и опит.
Можеш и да споделиш много.
Въпрос на избор е на какво ще се довериш, какво ще последваш, какво ще вземеш за истина.

Интернет също, безкрайно поле от информация, в което ние се ровим, образоваме, разбираме и дори забавляваме.
НО
сами правим своите изводи, изграждаме своята истина!

Можем много да четем за всякакви алтернативни школи за самовъзстановяване и изграждане, можем да четем за лични примери и лични нещастия, винаги можем да открием не само две (положителна и отрицателна) страни, но и още много....
НО
всичко, което разбираме и мислим, зависи от НАС самите.

МОЛЯ не бъдете крайни,
мислите позитивно за това, което ви предстои.

Вярно много пише за енергиен вампиризъм и сектантски привкус на алтернативните школи...
но...моля ви...
е, не мисля да оспорвам това, което преживява колегата на pak.vessela,
но си мисля, че нещата на които повярваме се случват.

Аз лично, смятам, че подобен род осъществяване на връзка, не би бил от полза...за никого,дори за т.нар. манипулатори.

Всяка една система може да се превърне в манипулатор на съзнание,
но идеята тук е сами да овладеем собственото си съзнание, да изманипулираме себе си.
Да се ръководим само от себе си, и да вярваме само на себе си!

Аз съм посещавала курсовете от тази система,няколко нива. Занимавала съм се и с други подобни практики,
конкретно за тази школа съм настроена позитивно,затова реших и да напиша това,
правете изборите си мислейки и ще е по-добре ако не търсите винаги някаква уловка.

Пожелавам на колегата на pak.vessela да намери своят собствен път, да излезе от това състрояние и да ликвидира причините, каквито и да са те, и след което да бъде щастлив и позитивен!

На всички вас, мнооооого късмет и любов през Новата година!

Цитирай

Universe

pak.vessela, аз съм много доволна от единия курс, който изкарах, въпреки че, бях доста скептично настроена предварително.
Според мен, ако има проблеми при твоя близък, те са следствие от някакъв пробив в аурата му, който, едва ли newsm78, умишлено е предизвикан от преподавателите, с цел енергиен вампиризъм  Thinking
Пожелавам му от сърце възстановяване   bouquet
Цитирай

Много ви благодаря за отговорите!  bouquet Ще предам на моя колега. Струва ми се, че той вече изглежда по-добре. За мен лично неговият опит означава, че не винаги ни е ясно с какво се захващаме и къде ще ни отведе (по каквито и да било причини).
Цитирай

На седмото небе

Mоника Балаян вече не е в института на Норбеков, а си води сама курсове. Не ми се вярват тези неща, но ако ги е правила може затова вече да не там.
Цитирай

Sofia

Привет и от мен.
Много хубава темичка сега я открих.
Имам книгата на Норбеков за подобряване на зрението, прочетох я и я харесах, но я бях позабравила.
Благодарение на хубавата темичка ще се взема в ръце сериозно. Мисля и други негови книги да си поръчам.

Още веднъж поздравления.
Цитирай

Sofia

pak.vessela, ужасно звучи това, което пишеш. Мислех да записвам сина ми там на курс, защото така и не успях да го мотивирам вкъщи да правим каквото и да е, свързано със зрението му, но определено ще се откажа. От разказа ти си направих съвсем същия извод - че не винаги е ясно с какво се захващаме и къде ще ни отведе. Възрастните все пак имат някаква защита, но когато става дума за дете... не знам, уплаши се доста честно да ви кажа.
Цитирай

Много готина тема .Тези упражнения за очи всеки ден ли се правят или задължително трябва да се почива  един - два дни  в седмицата ? Аз имам доста диоптри да свалям.Започнах от  - 6.5  като още от първия ден на упражненията сложих очила - 4.00. Правя упражненията всеки ден, ставната гимнастика също  в продължение на един месец вече , но все още новите очила не са за смяна с по-малък диоптър.Дали някой с такъв диоптър е успял да свали 2 диоптъра за един месец или аз се движа бавно ? Имам вяра и продължавам в същия дух , напред и само напред , но въпреки това имам нужда от малко кураж .
Цитирай

materialgirl, аз още чета книгата Опитът на един глупак и след това мисля да почвам с упражненията за очите. Иначе гимнастиката я правя и съм много много доволна. За очите пише, че не се правят всеки ден.
Цитирай

Пловдив

materialgirl ,   Hug дано долното ти даде отговор
Премахване на късогледство - http://xpucmo.com/blog/?p=150
Историята на Павел Марион - http://keratoconus.atspace.com/stories-pavel.html
Цитирай

Благодаря Ви за бързия отговор  coolcool и за хубавите истории ! Аз силно вярвам в този метод , тъй като в интернет прочетох единствено положителни отговори и коментари за това .Аз разбрах за него от един лекар , който  също така успешно е свалил диоптрите и вече е без очила .Може би ще е най-добре след някой друг ден да отида да си измеря диоптрите , за да видя какво съм направила за този един месец.
 Относно ставната гимнастика - успях да нормализирам теглото / поддържам си едни и същи килограми/ , стегнах тялото , намалих някой и друг сантиметър от бедра ,талия . Правя  я от два месеца  вече .
Цитирай

Universe

Това е за тук  Wink

Здравейте,
лекар съм, занимавам се по системата на Норбеков от 2 години и половина и съм много доволна от всичко, което научих от тези курсове. Интересуващите се могат да намерят повече информация за системата на www.love-aholic.com, я също и споделен личен опит. Всеки елемент от системата на Норбеков има своето научно обяснение - като цяло има за цел създаване на рефлекси и навици за здравословен начин на живот - физически упражнения, техники за контрол над емоционалните състояния, които водят до възстановане на равновесието в организма, а в по-горните курсове - и развитие на интуицията.

Може да се прехвърля за информация  Peace
Цитирай

Вече споменах , че започнах от - 6. 5, но при започване на упражненията сложих - 4.00 .Кога подменяте очилата  с по-слаби , когато виждате  вече идално  или при напредък ?
Също така се интересувам колко често използвате гледането в свещ ?
Цитирай

По принцип диоптрите се намаляват регулярно - примерно за всеки диоптър си даваш по 2-3 дни и на всеки 2-3 дни слагаш очила с по-нисък диоптър, дори с предишния да не виждаш идеално. За 2 дни няма и как да стане, защото процесът върви синусоидално - единия ден можеш да виждаш прекрасно, а на следващия много зле, но това е нормално. Номерът е да изпитваш лек дискомфорт от това, че не виждаш, защото няма друг начин да кажеш на организма си, че искаш да виждаш добре. Поради това в началото процесът върви бързо, а накрая последни 1-2 диоптъра често са голяма мъка - защото не пречат, човек се оправя и така и е трудно да се мобилизира, за да се справи с тях.
Цитирай

По принцип диоптрите се намаляват регулярно - примерно за всеки диоптър си даваш по 2-3 дни и на всеки 2-3 дни слагаш очила с по-нисък диоптър, дори с предишния да не виждаш идеално. За 2 дни няма и как да стане, защото процесът върви синусоидално - единия ден можеш да виждаш прекрасно, а на следващия много зле, но това е нормално. Номерът е да изпитваш лек дискомфорт от това, че не виждаш, защото няма друг начин да кажеш на организма си, че искаш да виждаш добре. Поради това в началото процесът върви бързо, а накрая последни 1-2 диоптъра често са голяма мъка - защото не пречат, човек се оправя и така и е трудно да се мобилизира, за да се справи с тях.

Благодаря ти много ! Не знаех това .
Има ли някой , който да се похвали с  нов резултат  и подобрение?
Цитирай

Бургас

Чудя се технически как ще стане сменянето на очилата ,защото той казва да не се използват старите  Thinking ,но аз нямам на разположение очила с по-ниски диоптри .Трябва да си правя нови ,а то отнема време ?

Единственото което ми хрумва е да си направя очила с по-нисък диоптър предварително и когато стигна до тях пак да сменя  предварително стъклата на другия чифт?

Сигурно за далекогледите е по-лесно от късогледите ?  Thinking
Цитирай

Universe

Чудя се технически как ще стане сменянето на очилата

Единственото което ми хрумва е да си направя очила с по-нисък диоптър предварително и когато стигна до тях пак да сменя  предварително стъклата на другия чифт?

Идеалното решение  Peace
Цитирай

Swiss

Здравейте!
Норбеков за мен е голям симпатяга в най-добрия смисъл на думата! Сигурно всички негови книги изчетох в голямо настроение! Преди може би четири години направих самостоятелно цялата му програма. Още си пазя дневника, в който трябваше да описвам всички промени (урина, настроение, сън, физически тонус...) Цялата гимнастика, заедно с медитативните упражнения ми подействаха страхотно! Може би по средата на програмата имах чувство, че са ми пораснали криле - бях изпълнена с енергия и желание за действие. Само от упражнението, в което мисловно мириша роза, ми се възвърна отдавна загубения заради синузит нюх. Мръсотията, която излизаше от мен всеки ден ме смая. Ала и доста напълнях по време на тия около 45 дни! Самият той пише, че това е възможно заради усиленото изчистване на токсини от тялото.
Но и допуснах две грешки, за които искам да предупредя тия от вас, които още не са направили програмата с упражнения! Първата ми грешка беше точно с упражненията за очите. Въпреки че беше изрично споменато в книгата да се внимава в кръговите движения, ляво-дясно, горе-долу, явно не съм внимавала достатъчно и получих доста неприятна болка в двете очи.
Втората ми грешка отново беше от невнимание. Пишеше, че когато се прави топло-бодлички-студено на кожата на лицето, трябва да се внимава, да се прави само на повърхността на кожата, да не се навлиза навътре. В предпоследния ден от програмата обаче, неволно съм пренебрегнала този детайл докато правих усещанията на челото си, вследствие на което получих неприятни болки, наподобяващи мигрена. Продължиха около три месеца.
Та внимавайте за нещата, за които Норбеков предупреждава! Така например, сърцето и мозъка никога не трябва да се третират по описания от него начин (и на това той набляга в книгата).
Успех на сериозните!

pak.vessela, ще разкажа историята на колегата ти на човек, който разбира повече от мен от вампиризъм и енергии. Ако разбера нещо, ще пиша.
Цитирай

в резерват

Тони, благодаря, че го сподели.....че аз каквато съм си джаста -праста, все щях да се омотам някъде  Blush
Цитирай

Swiss

Коконке, тогава да споделя още нещо, което се е случило не само на мен Laughing В началото така се престаравах с упражненията, че на третия ден бях ужасно схваната, особено във врата - обездвижих се от престараване.  hahaha Направих си почивка няколко дни и по-спокойно започнах наново.

Днес в разговор с приятелка, споменах за случая с колегата на Весела. И приятелката ми си спомни, че е чула от близка подобен случай в група, може би преди 5 години. Странното обаче е: Как така само на този човек от групата се е случило това? newsm78

Да взема пак да си направя гимнастиката на Норбеков аз!  Very Happy
Между другото по време на гимнастиката всяка сутрин пиех топла вода на гладно. Много изчистващо. Бързо и лесно изпълнимо  Wink Мисля, че беше един от съветите на Норбеков - не помня вече...
Цитирай

Мен малко ме притесни това с напълняването.

Аз започнах ставната гимнастика в началото много внимателно. Но бях толкова зле, че въобще не можех да направя като хората завъртане с глава или наклони с глава встрани. Да не говорим в гръдната част на гръбнака колко много пукаше всичко. Толкова години стоене пред компютъра си бяха казали думата. Най-интересното е, че винаги спортувах нещо-джогинг, аеробика или каране на вело. После болките в рамене, врат, кръст ставаха още по-силни. Постепенно се отказах да спортувам. Лекари-мекари нищо не ми откриха, а бях като баба. И накрая тази проста гимнастика всичко промени. Вече мога да бягам или да карам вело без проблеми. Забелязвам, че ако не правя упражненията дълго време и ако стоя пред компа и пак започвавм леко да се схващам.
Топла вода и аз пия редовно, а преди това жабуря с олио.

За съжаление много несериозно от моя страна все отлагам упражненията за очите, уж за да съм по-свободна, защото отнемат много време Blush
Цитирай

София

Искам да предупредя за нещо, което се е случило с мой колега. Той е посещавал 2 курса на Норбеков. Обяснява, че по време на курса, преподавателите вкарват групата в лек транс чрез медитативни упражнения, като така създават връзка със всеки един от хората. С всяко следващо упражнение тази връзка се засилва и съответно влияние върху човека става по-силно. Първоначалните резултати при моя колега са били много добри – подобряване на здравето, на благосъстоянието, подобряване на отношенията в семейството. Но се оказва, че това е една маска, под която седи система за манипулиране и енергиен паразитизъм. При повечето хора това може да остане незабелязано. Конкретно, моят колега след втория курс започва да чувства невероятна загуба на енергия, слабост и липса на концентрация. Говорил е с преподавател, Моника Балаян, и тя е твърдяла, че това е изпитание, което трябва да премине, за да продължи напред. В това време усеща изтичане на енергия и силно стягане в различни части на тялото. В същото време ясно се усеща присъствието на Моника. За около десет дни отслабва със 7-8 килограма. В един от дните състоянието му става изключително критично – силна загуба на енергия, невъзможност за поемане на дъх, силно треперене на цялото тяло, направо усеща, че умира. Обърнал се за помощ към “Бърза помощ” в гр. Троян, където бил на почивка през това време. Там нямат обяснение за тремора, не могат да му помогнат, правят му психологически тестове, които показват нормално възприемане на ситуацията. Той отново се опитва да говори с Моника, тя през цялото време твърди, че това част от изпитанието. Заедно с асистентката си, Симана Златева, започват да му се подиграват, казали са му, че им е “много вкусен и няма лесно да го пуснат”. В момента търси помощ от различни места, за да се прекъсне връзката. Иска да разкаже на хората това, което му се е случило, за да предпази други от подобна злоупотреба.

Била съм на два курса при Моника и това, което чета по-горе, не съвпада с моето мнение. Аз надушвам енергийния вампиризъм отдалече. Специално на моите курсове нямаше нито манипулация, нито енергиен вампиризъм. Преподавателите са свежи и взаимно се зареждаме с енергия с шеги и майтапи. Освен това пада голям смях. Може би това са имали предвид, като са му казали, че е вкусен и няма да го изпуснат, но той не е разбрал шегата, защото му е било зле и е нормално да не понесе майтап в такова състояние. Аз мисля, че колегата ти нещо не доизказва - това не е цялата история. Нека ти разкаже същата история още веднъж и ще видиш какво е пропуснал. Peace

Soleil*, на мен упражненията за очите ми отнемат 10-ина минутки. Хич не е толкова много  Wink По-добре да ги правиш няколко пъти на ден, отколкото да се преуморяваш наведнъж.

Тони, който и да разбира от енергия, ако не е присъствал на място, няма как да знае и да прецени ситуацията.  Peace
Цитирай

Swiss

Soleil, да не те притеснява напълняването! После пак се свалят килограмите, а една приятелка пък отслабна по време на гимнастиката на Норбеков!  Very Happy

eldivine,  Peace наистина упражненията за очите отнемат малко време и никой не трябва да се притеснява за няколкото минути или да се подготвя за тия упражнения. Решава се и се започва.  Very Happy
А идеята ми е не да се прецени ситуацията, а да се помогне на човека да се възстанови.  Wink Нещо като въздействие на отминала ситуация - знаеш какво имам предвид, или пък друго, което не ми хрумва.  Very Happy
Цитирай

София

Тони, ъхъ.  Very Happy Хубаво е първо да се усили и изглади аурата, а след това да се изпълни с чиста енергия. И ще спре изтичането на енергия или там каквото е. Има още неща, ама... то зависи от самия човек. Ако не се промени, пак ще си върне състоянието. Знаеш, че енергията като такава е относителна величина - постоянно се променя  Wink
Цитирай

Swiss

eldivine, остава човека да има желание да се довери на такъв тип работа върху себе си.  Smile Разбрало се е, че лекарите не могат да му помогнат, - пак към нещо алтернативно ще трябва да се насочи.
Цитирай

Искам да предупредя за нещо, което се е случило с мой колега. Той е посещавал 2 курса на Норбеков. Обяснява, че по време на курса, преподавателите вкарват групата в лек транс чрез медитативни упражнения, като така създават връзка със всеки един от хората. С всяко следващо упражнение тази връзка се засилва и съответно влияние върху човека става по-силно. Първоначалните резултати при моя колега са били много добри – подобряване на здравето, на благосъстоянието, подобряване на отношенията в семейството. Но се оказва, че това е една маска, под която седи система за манипулиране и енергиен паразитизъм. ..

Имай предвид, че човек в каквото вярва, това му се случва. По време на тези курсове дествително се усилва собствената енергия на човека, което се дължи на повишеното настроение, мобилизацията на организма като цяло. Ако твоят приятел е имал притеснения за подобни въздействия - а на тези курсове ходят хора, които четат окултни книги и вярват във всякакви неща - ако е имал подобно притеснение, просто го е претворил в реалност.

Моника ми е водила първо ниво. Личното ми усещане за нея е, че е доста дистанцирана от хората, с които работи. Върши си работата прекрасно, много харизматична личност е - но толкова. Между нея и хората има една преграда, която е усетил всеки, който е имал личен контакт с нея. Моника е доста напреднала, за да си позволи да точи енергия от болни, объркани и слаби хора - това значи да замърси себе си. По-скоор полага всички усилия, за да се опази от енергията на курсистите. Такава енергия едва ли някой иска.

Мен Моника не ме притесни, но когато реших да отида на Мастерская успеха, водена лично от Норбеков, признавам си, че се замислих доста. Отидох, защото имах много добро усещане за този човек от всичко прочетено и изгледано, от отзиви от познати хора, от първия курс. Но бях нащрек в началото. Този човек има невероятно излъчване. Любовта не може да се подправи - когато човек усеща позитивната енергия на друг човек, той преминава в друго измерение. В присъствието на Норбеков изпитах чувството, което съм изпитвала към мъжете, които най-много съм обичала в живота си, но без да съм влюбена в него като мъж. Това е усещането, когато човек получава чиста и позитивна енегия - всеки познава любовта. Подобно усещане, но много по-слабо, изпитах и към неговите ученици, които водеха упражненията.  Това усещане не изпитах към Моника - при нея воденето на курса беше про форма.

Но за Норбеков мога да кажа само изключително хубави неща. Докосването ми до този човек е едно от най-хубавите неща, които са ми се случвали през живота ми. Никакъв вампиризъм и хипнози няма тук - този човек по-добре от всеки си дава сметка каква е цената на тези въздействия. На Мастерская ни каза изобщо да не контактуваме с хора със слаба енергия, с неудачници - защото заразяват. Каза, че здрав човек със силна енергетика може да издържи около 30 човека, които зависят от него - служители, приятели, роднини. Аз го попитах какво да правим тогава, тъй като повечето хора действиетлно са такива, това значи да останем сами. А той ми отговори: "Да, по-добре е да останем сами".

За мен е абсолютно несъстоятелно този човек и учениците му да източва енергията на болни и изпаднали хора. По-скоро човекът сам си е навредил, неизпълнявайки точно упражненията.
Цитирай

Universe

maggee,  202uu
Цитирай

Home

Здравейте! Записвам се и аз във фенклуба  Wink
 Книгата "Опитът на един глупак.." ме намери преди около мосец, в момент, в който бях доста отчаяна и депресирана. Останах очарована от казаното в нея и с голям ентусиазум започнах да прилагам описаните техники. Мога да кажа, че определено има подобрение в зрението ми, въпреки че не съм ходила още на лекар, за да го "документирам" Wink Зная че това подобрение може да се превърне в напълно излекуване и съм изключително благодарна, че тази книга ме събуди. Отбелязвам, че напоследък мързелът се опитва да ме спъва, особенно при ставната гимнастика сутрин.. Но ето - тази тема ми напомни да не се давам  Peace

Понеже аз съм с малък диоптър късогледство и астигматизъм,  направо спрях да нося очилата си. Имам едни стари, съвсем слаби, които понякога слагам, предимно вечер в къщи.
Цитирай

Здравейте! Записвам се и аз във фенклуба  Wink
  Понеже аз съм с малък диоптър късогледство и астигматизъм,  направо спрях да нося очилата си. Имам едни стари, съвсем слаби, които понякога слагам, предимно вечер в къщи.
И аз започнах така. Имах късогледство, от 16-17 години носех лещи, на едното око 2.5, на другото 3.25 с астигматизъм. Махнах ги и ги изхвърлих. След 2-3 дни забравих, че съм без тях - не виждах перфектно, но достатъчно добре, за да ги забравя напълно.

С времето забелязах, че остротата на зрението отразя състоянието на организма ми. Човек си има нормални биоритми, има дни, в които човек не се чувства на 100%. В тези дни "късогледството" ми припомняше за себе си.

Всъщност, работата с таблицата има за цел точно това - да ни покаже как настроението ни влияе върху зрението ни и върху всички функции в тялото ни и да ни научи да забелязваме и да контролираме настроението си. А с позитивното настроение и с правилното мислене се възстановяват и фукциите на организма.

Цитирай

София

И аз съм голям фен на Норбеков, книгите му са фундаментални за мен, преди година купих и прочетох всичко, което беше излязло тогава. Дълбоко ме докоснаха и промениха кръгозора ми по много въпроси. Упражнения не съм правила вкъщи, искам да отида на курсовете.
Сега видях че предлагат и онлайн курс за първо ниво, което е улеснение за мен , тъй като съм с малко дете.
Най-голямото предизвикателство е Мастерксаята, мечтая да отида от 2 от миналото лято,, но все я организират на морето и ми беше невъзможно, сега тази година ще е в София и имам шанс.
maggee Би ли споделила, кои нива премина преди работилницата, първо ниво предполагам и други какви, основния курс ?
Също живо ме интересува реално успя ли да развиеш интуицията си, изобщо на какво набляга курса, възстановяването на здравето или развиването на интуицията, в блога ти прочетох за упражненията с карти, които сте правили, тях ги има описани и в "Къде на майната си зимуват звездите по пладне...". Бих се радвала да споделиш ако е удобно какви резултати постигна в тази насока конкретно. Smile
Цитирай

Home

maggee, скрих очилата, за да е ясно, че повече няма да ми трябват  Peace
Сега като се замисля, наистина е така с таблицата - колкото по-добре се чувствам, толкова по-ясно виждам.
Всъщност мисля, че вече проблема почти е изчезнал, но съм в период на "заприходяване" на все по-доброто зрение. Набелязвала съм си един ориентир и забелязвам, че като погледна ненадейно към него /най-вече сутрин/ го виждам съвсем ясно и безпроблемно. Със следващото мигване обаче образа помътнява, сякаш си спомням, че по принцип не би следвало да го виждам ясно. Това е нещо много интересно и ново за мен. Успоредно чета за позитивното мислене и подсъзнанието, което наистина много ми помага, не само за зрението  Peace Радостна съм, че ви има и вас, които споделяте и още повече се убеждавам че съм на правилния път!  Hug
Цитирай

София и Морето от време на време

Интересна и полезна тема. Засега само запис и в следващите дни, при наличието на повече време ще я изчета.
Цитирай

maggee Би ли споделила, кои нива премина преди работилницата, първо ниво предполагам и други какви, основния курс ?
Също живо ме интересува реално успя ли да развиеш интуицията си, изобщо на какво набляга курса, възстановяването на здравето или развиването на интуицията, в блога ти прочетох за упражненията с карти, които сте правили, тях ги има описани и в "Къде на майната си зимуват звездите по пладне...". Бих се радвала да споделиш ако е удобно какви резултати постигна в тази насока конкретно. Smile
Аз започнах да се занимавам сама и за месец-два постигнах много добри резултати, най-вече с очите и с една хронична гръбна болка. Не смятах да ходя на курсове. Но един ден реших, че искам да видя Норбеков, защото имах страхотно усещане за него. Организаторите на курсовете му в България ми казаха, че за собствена сигурност трябва да мина поне първо ниво. То започваше след 2 дни, така че направо се записах без много да мисля и останах много приятно изненадана от общата атмосфера. Много би помогна това, че вече бях усвоила упражненията, усещанията, преместването тна усещанията, създаването на образи. Тогава разбрах какво не правех точно както трябва. Матерская започна месец по-късно, така че от първо направо скочих на високото. Но при мен специално не беше проблем, дори имах предимството, че в старанието си да компенсирам пропуснатите нива (и особено третото), положих повече концентрация и имах чудесни резултати.

За интуицията.
При мен започна една седмица след началото на заниманията ми вкъщи. Не бях чела другите книги на Норбеков. Един приятел ми каза за него, намерих една книга с упражнения и като любител на експеримента започнах да ги правя. След десетина дни настъпви много силно изостряне на сетивата ми, особено на вибрацията - усещах движението на асансьора като земетресение. Усещах стъпките на съседите от долния етаж. Много дискомфортно беше. Зопчнах да сънувам и сънища, които до няколко дни или седмица се сбъдваха - почнях да живея с няколко дни напред.

Не знаех какно се случва и много се стреснах, зарязах упражненията за 1-2 месеца, но после започнах отново. По-късно разбрах, че това изостране на сетивата и интуицията всъщност е нормално. Не се случва при всички, по-скоро е изключение, но аз винаги съм имала по-изострена чувствителност и промяната беше осезаема.

За Мастерския курс - там се работи за интуицията. По принцип човек трябва да се занимава с това едва коато е разрешил здравословните проблеми. Просто защото те са показател, че нещо в мисленето на човека не е както трябва. Упражненията за развитието на интуицията разкриват съкровенните кътчета на човека и процесът е двупосочен  - всяка мисъл, правилна или не, се превръща в програма на подсъзнанието, както и вътрешните процеси започват дасе усещат по-добре, човек започва по-добре да разбира себе си и околния свят.

На този курс аз се събудих. Писала съм и в моя блог, че усещането бе като че цял живот бях живяла в полусън. На третия ден от курса видях целия си живота като на карта - с всички причинно-следствени връзки. Дори само заради това усещане си заслужаваше. На самия курс по време на упражненията се убедих, че мислите могат да се предават и приемат от хората. Норбеков каза, че скоро ще започнем да разбираме кои мисли са наши и кои не. На мен ми прозвуча като научна фантастика, но факт - 2-3 седмици след курса започна а се случва. Това е уникално усещане. Смятам тези дни да напиша отделна тема за това в блога си.

Неговите ученици, които водеха курса заедно с него, провеждат тук т.нар. VIP оздравителни курсове. През декември имаше VIP I ниво, на което ни обясниха кое как и защо точно се прави. Беше изключително интересно. След 2 седмици ше има VIP II ниво. Но те са само за тези, които са преминали Мастерская.

Общо взето, първо ниво е концентрирано върху здравето - то е достатъчно. От II ниво започват "страничните" ефекти - развитието на интуицията. И човек трябва да помисли много добре дали действително го иска, защото връщане от там няма. В смисъл такъв, че отвориш ли очи, светът вече никога няма да бъде същия. Отношението към живота се променя, към близките хора, всичко става съвсем различно. Позитивните преживявания нарстват, но и негативните също. Има много плюсове и също толкова минуси. Просто се усеща всичко в повече.

maggee, скрих очилата, за да е ясно, че повече няма да ми трябват  Peace
Сега като се замисля, наистина е така с таблицата - колкото по-добре се чувствам, толкова по-ясно виждам.
Всъщност мисля, че вече проблема почти е изчезнал, но съм в период на "заприходяване" на все по-доброто зрение. Набелязвала съм си един ориентир и забелязвам, че като погледна ненадейно към него /най-вече сутрин/ го виждам съвсем ясно и безпроблемно. Със следващото мигване обаче образа помътнява, сякаш си спомням, че по принцип не би следвало да го виждам ясно. Това е нещо много интересно и ново за мен. Успоредно чета за позитивното мислене и подсъзнанието, което наистина много ми помага, не само за зрението  Peace Радостна съм, че ви има и вас, които споделяте и още повече се убеждавам че съм на правилния път!  Hug
Да, познато усещане Smile Всечко е ОК, докато не си спомним, че има проблем Smile)
Цитирай

София

Да вметна само нещо и аз,
за основния курс, курс за интуицията.
Ако се пропусне със сигурност е нещо, от което се лишаваме, нещо от което идва много много любов, към себе си, към всичко и всеки.
Особено с добър преподавател.
Ако мога да ги класифицирам според собствения си опит, то 1вото ниво е ниво на опознаване, 2рото на утвърждаване, на придобиване, а основния курс е ниво на любовта и много голям скок нагоре.
Не мисля,че можеш да вземеш  всичко от Мастерская, преди да си преминал всички други стълби, не че няма да е добре, по-скоро няма да е пълноценно.
Дори и без да си минал 1во ниво, общуването с преподавателя или другите от работилницата е добро, вдъхновявашо и полезно, но ако си получили и си си дал сам отскока, онова за което си си отворил очите...ще те отведе много  по-напред.

Но това е само мое мнение, не искам да констатирам нещо за всички.

А преподавателите - същшествената част,
шанса да се докоснеш до личности като Лариса, като АНдрей Макрица...никак не е за подценяване,
само от тях взимап няколко скока наведнъж и с лекота.

Поздрави за всички и успех и мноооого много Любов към Вас самите!
Цитирай

Съгласна съм, че е най-добре да се върви по ред, защото става въпрос за нещо, към което трябва да се подходи с цялата възможна отговорност.

На мен от години ми се случваха нещата, за които хората отиват на курс за развитие на интуицията. 4 пъти съм проваляла връзката с любимия си мъж, защото не съм знаела, че с мисълта си човек умее да влияе на другите хора и на света. Всяко желание, което съм имала, се е сбъдвало - дори когато не съм го искала наистина и сериозно, понякога е достатъчна една мисъл. При мен е точно така. Преди 3 години преживях много драматична ситуация (на живот и смърт) и всички тези процеси започнаха да се случват още по-бързо. В няколко ситуации забелязах, че влияя върху волята на хората около себе си - това е страшно. И ме блокира за дълъг период от време, следях всяка своя мисъл, за да не направя някоя глупост - защото всяка моя мисъл се случваше и в повечето случаи до 24 часа. Преди това ми се е случвало да имам усещания за това какво ще се случи в бъдещето.  В един момент започнах да усещам много повече. Знаех какво се случва с любимия ми човек на 2000 км без никаква връзка - с детайли.

Започнах да търся информация и така стигнах до книгите на Норбеков, там той беше описал точно това, което ми се случваше - и му се доверих.

Това беше моята причина да ида на Мастерская - да разбера по-добре какво точно се случва и да се науча да го владея. Ако зависеше от мен да пожелая да развивам тези способности, никога нямаше да пристъпя към това дороволно. Аз съм лекар, бях приела това, което съм учила в университета и толкова. Не съм вярвала в живота сред смъртта, дори не съм мислила за това, никога не съм се интересувала от паранормалното. Но то започна да ми се случва спонтанно. Мисля, че всеки човек си има свой път на развитие и няма смисъл да го насилва. Когато нещо се появи в живота, дали искаме или не, налага се да го приемем и да продължим да живеем с него. А което не се е появило още - вероятно не му е времето.

Вярно е също, че от Мастерская, какво и от всеки друг курс, всеки взима колкото може и колкото му трябва за момента. Повечето от хората на Мастерская не бяха там за първи път и няма да бъдат за последен. Всеки момент, прекаран заедно с Норбеков и учениците му, е истинско вълшебство - дори човек нищо друго да не цели за развитието си.

За мен I ниво е нивото, в което чомек се учи как да въздейства върху себе си и върху света. За да пормени нещо в тялото си, трябва да намери пътя към себе си - без насилие, с любов. Работейки върху себе си, човек разбира кое и как действа. Как да дадеш команда на тялото, как то я изпълнява - това е процес на проба/грешка (както и всичко в живота). Същият механизъм на взаимодействие важи и при общуването с другите хора и със света. Състоанието, в което успяваме да променим тялото си, е състоянието, в което можем да предизвикаме сбъдването на желание или определена реакция от друг човек към нас. Следващите нива дават повече информация за усилването на личната енергия, за да стане волевото желание на човека по-силно и целенасочено - многостепенната Октава.

Но не е необходимо дори да се ходи на курс - тези неща се случват в живота ни, защото те са част от него и е достатъчно човек да наблюдава себе си. Когато отидох на Мастерская повечето от нещата вече ги знаех от личен опит. Както ги знаят и повечето хора, но просто не осъзнават това.
« Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 08:19 от maggee »
Цитирай

Искам да попитам тези, които са правили ставната гимнастика как са се чувствали след първите една две тренировки. Аз започнах вчера да ги правя и рамената и врата ми са схванати в момента, едвам се обърщам на ляво. Незная дали е от упраженията или съм спала накриво, но се притсних все пак. Днес пак правих, но парди схващанието ми много от тях почти не можах да изпълня.
И още нещо да попитам относно упраженията за очите. Всеки ден ли ги правите или както Норбеков казва по 3-4 пъти в седмицата?
Цитирай

София

elzbieta, нормално е да има схващане при първите упражнения, защото това се равнява на бягане, фитнес и т.н. Тоест това си е като мускулна треска. Би трябвало за няколко дена да мине, като съвсем се разгреят мускулите, освен ако не прекаляваш с това. Къде пише Норбеков за упражненията за очите само няколко пъти на седмица? Напротив, моят спомен е, че първите 10 дена се правят всеки ден по 2-3 пъти и по малко време, за да не се претоварят очите. Както и останалите 30 дни, за да се затвърди условният рефлекс. Поправи ме - може да греша, отдавна бях на курс, а сега не ми се рови в материалите  Wink
Цитирай

Home

И аз съм със същото впечатление като eldivine  за упражненията за очите. Аз ги правя поне веднъж на ден, всеки ден. Peace
Цитирай

Останала съм такова впечатление от книгата, хем я четох наскоро. Но няма значение, щом вие ги правите всеки ден значи не вреди. Няма да се ограничавам с дните и ще ги правя и аз всеки ден. Вие кога усетихте първите промени? Че аз при себе си все още не забелязвам такива, а подходих с голям ентусиазъм.
Цитирай

Universe

ДОМАШНА РАБОТА  

Курсът приключи  newsm44!
    Можете да си починете, да побездействате няколко дни, два или три, а после ще пристъпим към работа.  thumbsup

На първо място, упражненията трябва да се правят в прекрасно разположение на духа! Само в добро настроение! Помнете, че по време на упражненията вие като че увеличавате това състояние, в което се намирате докато работите.

Вземете като правило: през седмицата 5 дни работим, 2 почиваме. Просто почиваме. Нищо не правим  

А през петте работни дни постройте работата си по следния начин:

1. Загрявката за тяло е нещо чудесно. Нея можете да правите всеки ден.
2. Загрявката за очи - всеки ден, дори може и три пъти на ден.
3. Работа с табличката - три пъти дневно.
4. Корекция на орган /внимание - отклик - образ - така да бъде!/ три пъти за пет дни, като на ден могат да се поемат да 7 органа или области от тялото.
5. Любим орган - два пъти седмично.
6. Шумен град. Който има проблеми с червата - три пъти през седмицата, а който няма - два пъти.
7. Медитативно дишане - кой колкото иска.
8. Преместване на усещанията - два пъти седмично, а ако има проблеми със съдовете - три пъти.
9. Идиомоторен масаж - 2-3 пъти седмично, както дойде.
10. Работа с дефектите по кожата - 2 пъти седмично. Щом дефектите изчезнат спираме да работим по този въпрос.
11. Трилистник - 2 пъти седмично.
Постройте си работата така, че да не работите в един ден върху един и същ орган с няколко упражнения, свързани с чувствата за топлина и прохлада!!!
12. Медитация за очи - веднъж седмично.
13. Масаж на лицето - ако щете всеки ден преди лягане.
14. Корекция на фигурата - две седмици, всеки ден без прекъсване!  
какво остана?
15. Прошка - според необходимостта.
16. Образ на младостта - ЖИВЕЕМ В НЕГО!
17. Октава - веднага, щом загубите чувството за сила и увереност!
18. Гинекологичния и урологичния масаж.
      За Кралиците три пъти седмично, по-често не е необходимо.
      За Кралете - АКО ЩАТ И ВСЕКИ ДЕН!!! както винаги за мъжете повече  

И с това темпо ще работим още 30 дни за закрепване на получените и за постигане на нови резултати.
    Ако не успеете да приключите с проблемите за тези 30 дни правите почивка, а после работите още

Коригирайте целите си, отделяйте повече внимание на своите качества и черти от характера!
    Много радости успех!
    Короната да не се сваля!
    Можете да продължите да пиете водичката сутрин и вечер.
    В бурканче можете да спрете да пишкате.
    Усмивката да е на лицето, раменете изправени! Напред!!!!  
    И късмет!

newsm51
Цитирай

А за отсраняване на дефекти по кожата каква техника се прилага? Или ако има определена книга, моля препоръчайте ми!
Благодаря!
Цитирай

Здравейте, аз също се интересувам от системата на Норбеков, но имам няколко въпроса Smile

maggee каза, че си започнала сама да развива интуицията си. С помощта на книгата "Един милион решения" ли беше и кои точно бяха упражненията Smile Също искам да попитам дали е безопасно ако тренирам сам.

Много бих искал да посетя курсовете на Норбеков. Когато става въпрос за здраве парите не са от значение, но каква е приблизителната сума на курсовете. Благодаря.
« Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 11:51 от s1mm3r »
Цитирай

софия

Здравейте и от мен.
И аз ще бъда благодарна ако някой даде ориентир на питането по-горе за курсовете
Цитирай

Може да погледнете на сайта какви курсове се предлагат в кои градове. Отляво на страницата http://norbekov.bg/
Интернет курсът последно беше 120евро.
Цитирай

гр.Добрич

Миналата година мисля, че беше 250лв. за първо ниво. Аз тогва много исках да отида, но не можах. Всяка вечер от 18 до 22ч. е доста ангажиращо, пък и става късно. Сега  с 3 деца хич, но започнах да чета книгите, пък да видим.
Цитирай

На седмото небе

1ниво - 250лв; за студенти, ученици и двама членове на семейство - 200лв
2ниво - 300лв - 380лв
Основен курс - 560лв
Мастерская - 1000лв
Цитирай

На село

1ниво - 250лв; за студенти, ученици и двама членове на семейство - 200лв
2ниво - 300лв - 380лв
Основен курс - 560лв
Мастерская - 1000лв

Цената на Мастерская е 1000 евро, не лева.
Цитирай

Освен трите линка предложени от lenny_pld :/Упражнения для восстановления зрения 1, 2, 3/, къде другаде могат да се видят упражненията на Норбеков в интернет за възстановяване на зрението /изключвам книгата/.
Цитирай

Здравейте,

Видях случайно това и щях да се спукам от смях.
Весела, аз го знам този колега. Момчето просто се влюби в Моника и се чуди как да стигне до нея. Първо и пшеше мейлове (от него го знам), като не се добра до среща се записваше на всичките й курсове. Накрая, като не успя с добро опита с лошо. Малко след нова година, всички получихме мейлове (много странно, не от неговия мейл, защото го имам), в който се разправяха всички тези небивалици. Аз говорих с него - той хабер си няма момчето че името му се използва за такива цели.
Цялата работа е, че от Септември месец Моника Балаян работи самостоятелно. Не се учудвам - почти никой не е успял дълго време да работи с Жана Иванова - организаторката на Норбеков за България - нито Галина Муравьова, нито Лариса Зарицкая, ното Светлана Аминева, нито Филип Калмиков, нито Андрей Макрица. Моника според мен търпя твърде дълго. А Жана започна да използва всякакви методи за да очерни Моника. Както беше и с Галина Муравьова, и с Лариса навремето, и с Филип и с останалите.
Аз лично харесвам системата на Норбеков. Но след като минах 3 курса - І ниво - при Лариса, ІІ Ниво и Основен при Моника, силно се двоумях за Мастерская. Разговарях с хора, които са били на този курс и някои от тях са силно разочаровани. Норбеков почти не се появявал, а когато се появявал обиждал хората - единият бил гей, друга пък не ставала за ръководител, защото била жена. Това на мен ми звучи твърде ориенталски. Може и да е парвилно в Узбекистан, но ние сме си в България и тук това че някой мъж е с дълга коса не го прави гей, а това че жена е управител на голяма фирма не е случайно.
Това обаче, което ме спря окончателно да ходя на курсовете на Норбеков беше нещо, което научих абсолютно случайно. Оказва се, че въпросната Жана Иванова, с парите, спечелени от курсовете и от книгите на Норбеков си е направила няколко операции на очите, за да си възстанови зрението. Въпреки че сигурно всеки има право да си харчи парите както намери за добре, на мен ми се струва неморално да събираш парите на хората за да им възстановиш зрението, и с тези пари да отидеш и да се оперираш.
Затова в момента не ходя на никакви курсове - не искам да спонсорирам чуждо лечение. Работя в къщи, намерих си и книгата на Бейтс в интернет и съм много доволна.
Цитирай

Home

.......
Работя в къщи, намерих си и книгата на Бейтс в интернет и съм много доволна.
rosi-ros-21, може ли да споделиш от къде я намери /ако ти е удобно на ЛС, че не е по темата/ Hug
« Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 15:20 от Starlight' »
Цитирай

Всички методи се базират на Бейтс/някъде го пишат Бейц/.
Многа лекари и автори след него го копират, както и част и подобни упражнения забелязах и в книгата на Норбеков.
Ето две упражнения с тибетско колело и с въже.
http://dostoenzivot.hit.bg/mdl/broi24-0309/JivotBezOchila.htm

Незнам дали е удачно да се дават тук методите на Бейтс или в темата за подсъзнанието или алтернативно лечение, защото определено заслугата не е на Норбеков за тези упражнения.
« Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 14:01 от viola2003 »
Цитирай

.......
Работя в къщи, намерих си и книгата на Бейтс в интернет и съм много доволна.
rosi-ros-21, може ли да споделиш от къде я намери /ако ти е удобно на ЛС, че не е по темата/ Hug

Пратих ти линк на лични  Rolling Eyes
Цитирай

За да не ми пращате повече въпроси на лични отворих нова тема за Бейтс. Там съм сложила линковете.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=488270.new#new

Rolling Eyes
Цитирай

Разговарях с хора, които са били на този курс и някои от тях са силно разочаровани. Норбеков почти не се появявал, а когато се появявал обиждал хората - единият бил гей, друга пък не ставала за ръководител, защото била жена. Това на мен ми звучи твърде ориенталски. Може и да е парвилно в Узбекистан, но ние сме си в България и тук това че някой мъж е с дълга коса не го прави гей, а това че жена е управител на голяма фирма не е случайно.
Това обаче, което ме спря окончателно да ходя на курсовете на Норбеков беше нещо, което научих абсолютно случайно. Оказва се, че въпросната Жана Иванова, с парите, спечелени от курсовете и от книгите на Норбеков си е направила няколко операции на очите, за да си възстанови зрението. Въпреки че сигурно всеки има право да си харчи парите както намери за добре, на мен ми се струва неморално да събираш парите на хората за да им възстановиш зрението, и с тези пари да отидеш и да се оперираш.
Затова в момента не ходя на никакви курсове - не искам да спонсорирам чуждо лечение.
Норбеков абсолютно към никой не се е държал зле и обидно - това мога да кажа аз. На моменти, какот и в книгите, използва странни сравнения, но предполагам се обиждат хората, които сами се асоциират с тях - нищо в поведението на този човек не ме е засегнало.

Що се отнася до "гейовете", на нас Норбеков ни разказа как е наел група ексцентрични мъже, които носат дълги коси, боядисват си косите, носят обици на носа и ушите и т.н. - за да ги наблюдава. И след време видял, че те се държат точно като жени - сплетни, интриги, караници. Норбеков каза, че видим ли мъж, който има нужда от някакви украшения по себе си, да бъдем внимателни, защото едва ли е точно мъжът, който една жена иска да имадо себе си. Ако Норбеков каже това и някой се обиди, защото смята, че влиза в тази група - Норбеков ли е виновен? Човекът изследва психологията на хората и споделя наблюденията си. Не сме съвършени и всеки от нас има доста работа по себе си. Но аз лично не съм се почувствала обидена нито за момент - нито като човек, нито като жена.

На Мастерская Норбеков не присъства през цялото време, защото има и други упражнения. Норбеков идваше в ключови моменти, за да провери докъде сме стигнали, направи с нас определени упражнения и да отговори на въпросите ни. Но какъв смисъл има да си губи време докато ние по групи си предаваме мисли или правим гимнастика? Човекът цени времето си. 

А що се отнася до Жана - аз мисля, че всеки човек има право да се грижи за здравето си и да прави каквото прецени с парите, които сам изкарва. Цената на тези курсове е смешна за знанието, което дават - става въпрос за здравето и смятам че за това всеки може да отдели по 4 лв на час.

От Мастерская Жана Баскакова и Вадим Шишкин идваха 2 пъти, за да провеждат допълнителни курсове за хората, които са минали Мастерская - първо и второ ниво. И двата курса бяха страхотни - първият беше по-теоретичен, обясниха ни какво и защо точно се прави. Вторият беше изключителен (който се интересува може да прочете за оздравителния курс VIP2 и за семинара "Време-виждане-предназначение"). На мен ми прави впечатление, че няма предварително записване, няма предварително сформиране на групи и цени - те идват от Русия и преподават независимо колко хора ще заварят в залата. Значи не става въпрос за пари. Парите са просто начин за оценка на мотивацията и то най-простият възможен - ако човек не е готов да даде пари за здравето си, значи още по-малко готов ще бъде да положи истински усилия да го възстанови.
Цитирай

София

maggee, относно Жана мисля, че не си разбрала какво е искала да каже Роси. Мисля, че тя има предвид следното: Жана през 2005 г. рекламираше курса на Норбеков за възстановяване на зрението на базата на личен опит. По интервюта казваше, че благодарение на неговата система си е излекувала отлепване на ретината. Тогава отишла в Москва и лично го потърсила, за да поиска оторизация да прави курсове в България. Нещо такова беше историята. Та Роси има предвид, че не е етично да казва, че по същата тази система си e излекувала очите, а в същото време си прави операция точно на зрението. Отстрани излиза така: уж е възстановила зрението си по системата на Норбеков, а всъщност май не е. Не знам каква точно е истината и честно казано, не ме интересува - за мен е важно, че методите на Норбеков работят. Но също така е факт, че прекрасната Лариса Зарицкая, която ми водеше курса, както и другите, вече ги няма... по причини, изброени от Роси.
Цитирай

Във Велико Търново предстои курс по системата на Норбеков, ще го води Вадим Шишкин. Не съм бил до сега на курс, този ще е 1 ниво. Чел съм книги на Норбеков и много ме плени. Мисля да се запиша на курса и след това ще бъда по категоричен дали е оправдало очакванията ми. Има мнения и за и против. Всичките тези сплетни и интриги не ми харесват, които се ширят из организаторските съсловия. Говорих с една жена, която се записала на курс при Моника Балаян и ми говори от типа Норбеков бил шарлатанин да съм отишъл при Моника. Аз не знаех за тези неща но ми се стори неетично да говориш така за своя "бивш работодател" от позицията на Моника , който те е създал.  Защо тази жена чак ми държеше тон. Норбеков не бил измислил нищо, упражненията били на Бейтс.......
Цитирай

Норбеков абсолютно към никой не се е държал зле и обидно - това мога да кажа аз.

Към теб може би. В Русия има заведени дела срещу него именно за това. За обида по време на курс. За един случай знам със сигурност. По време на курса Норбеков го е нарекъл гей, защото бил с по-дълга коса и не се съгласил с него, че това означава че не е мъж. Норбеков му казал, че щом не е съгласен значи е гей. Дали е обиждал или не ще решава съда. Имам приятели там, които познават човека, когото е обидил. Оказало, че човека не е гей и освен това има достатъчно мощен бизнес в този град и не иска да му петнят името. И сега го съди.

maggee, относно Жана мисля, че не си разбрала какво е искала да каже Роси. Мисля, че тя има предвид следното: Жана през 2005 г. рекламираше курса на Норбеков за възстановяване на зрението на базата на личен опит. По интервюта казваше, че благодарение на неговата система си е излекувала отлепване на ретината. Тогава отишла в Москва и лично го потърсила, за да поиска оторизация да прави курсове в България. Нещо такова беше историята. Та Роси има предвид, че не е етично да казва, че по същата тази система си e излекувала очите, а в същото време си прави операция точно на зрението. Отстрани излиза така: уж е възстановила зрението си по системата на Норбеков, а всъщност май не е. Не знам каква точно е истината и честно казано, не ме интересува - за мен е важно, че методите на Норбеков работят. Но също така е факт, че прекрасната Лариса Зарицкая, която ми водеше курса, както и другите, вече ги няма... по причини, изброени от Роси.

така е

Говорих с една жена, която се записала на курс при Моника Балаян и ми говори от типа Норбеков бил шарлатанин да съм отишъл при Моника. Аз не знаех за тези неща но ми се стори неетично да говориш така за своя "бивш работодател" от позицията на Моника , който те е създал.  Защо тази жена чак ми държеше тон. Норбеков не бил измислил нищо, упражненията били на Бейтс.......

Това Моника Балаян ли го е казала или някаква жена? Аз от Моника Балаян, на всичките й курсове съм чувала само добри думи за Норбеков. Според биографията на Моника
http://monikabalayan.com/index.php?page=masterDetails&mid=3
тя май се е занимавала с тренинги и курсове цял живот. Струва ми се, че devor бърка нещо, Моника е арменка, а Норбеков узбекистанец, няма как тя да му е дъщеря за да я е създал  Laughing
Не знам дали Норбеков е шарлатанин, но много хора, в това число и аз смятат, че методът за възстановяването на зрението не го е измислил той, а Бейтс. За останалото мненията са противоречиви. Като прочетох Опита на един глупак ми се струваше много мъдър човек. Когато прочетох книгата на Лариса Фотина - ако там поне половината неща са верни излиза че Норбеков е просто добър актьор и хипнотизьор. Като Кашпировски. Объркано е всичко с него.
Цитирай

Не познавам Моника Балаян, не съм я виждал никога, преразказах думите на тази жена, от нея разбрах, че са се оформили два лагера поне тя така ми представи нещата. Жената говореше строго и строснато против Норбеков. Останах с впечатление, че всички които подражават на Моника изтиват лоши чувства към Норбеков. Дано не е така.

Аз не пиша тук за да се дразним, не мога да определя кой е по- голям светец, за всеки си има по нещо.

Но сега започвам да се замислям, че явно нищо не се научава на курса при Моника, след като нейни почитатели злобеят и не мислят позитивно Smile)))).
Иначе е вярно, че Норбеков обижда и в книгите си обижда, личи си. (може тая жена да се научила от него да обижда Smile))   )
Цитирай

На 12 април във Велико Търново започва оздравителна програма с Моника Балаян от 18 ч в хотел Панорама.Заповядаите на презентацията и сами си създаите мнение.За мен тя е вълшебница, а не вещица. Изключителен професионалист,много добър психолог (това го твърдят и лекари,и психолози, посетили курсовете й. Колкото до "сплетните" сред организаторите,имам въпрос към господина: нали сега се е наел да организира курс, откъде е наясно,че има интриги, кой му е подсказал да се изкаже във форума два дни преди началото на курса? И защо точно сега плакатите с курса на Моника изчезнаха, а на тяхно място се появиха тези на Норбеков? Кой инсценира "войни".Системата на Норбеков е работеща,без значение откъде точно е компилирана,но от голямо значение е кой ти я преподава. За огромно съжаление добрите преподаватели - Андрей Макрица,Лариса Зарицкая, Любов Чернова и т.н. си тръгнаха от България огорчени.Защо? Заради сплетни и интриги.Моника Балаян просто реши и остана и това че събира хора за курсовете си е факт. Чест й прави, че не отговаря на оплювките по неин адрес. Посетете курсовете й, а ако не можете да го сторите по финансови или други причини, посетете сайта й http://monikabalayan.com   
Цитирай

Аз ще дойда на презентацията на Моника и ако ми хареса ще изкарам курса.
Цитирай

Аз ще дойда на презентацията на Моника и ако ми хареса ще изкарам курса.
чудесно доведете и приятели  Smile Smile
Цитирай

Но сега започвам да се замислям, че явно нищо не се научава на курса при Моника, след като нейни почитатели злобеят и не мислят позитивно Smile)))).
Иначе е вярно, че Норбеков обижда и в книгите си обижда, личи си. (може тая жена да се научила от него да обижда Smile))   )

Аз изкарах при Моника Основен преди две години и повече от половината група след това отиде на Мастерская. Говорихме си в почивките и повечето отидоха заради нея, по нейните думи. Вече писах, че от нея само хубави неща съм чувала за Норбеков.

На 12 април във Велико Търново започва оздравителна програма с Моника Балаян от 18 ч в хотел Панорама.Заповядаите на презентацията и сами си създаите мнение.За мен тя е вълшебница, а не вещица. Изключителен професионалист,много добър психолог (това го твърдят и лекари,и психолози, посетили курсовете й. Колкото до "сплетните" сред организаторите,имам въпрос към господина: нали сега се е наел да организира курс, откъде е наясно,че има интриги, кой му е подсказал да се изкаже във форума два дни преди началото на курса? И защо точно сега плакатите с курса на Моника изчезнаха, а на тяхно място се появиха тези на Норбеков? Кой инсценира "войни".Системата на Норбеков е работеща,без значение откъде точно е компилирана,но от голямо значение е кой ти я преподава. За огромно съжаление добрите преподаватели - Андрей Макрица,Лариса Зарицкая, Любов Чернова и т.н. си тръгнаха от България огорчени.Защо? Заради сплетни и интриги.Моника Балаян просто реши и остана и това че събира хора за курсовете си е факт. Чест й прави, че не отговаря на оплювките по неин адрес. Посетете курсовете й, а ако не можете да го сторите по финансови или други причини, посетете сайта й http://monikabalayan.com   
Видях на сайта й репортажа по ПРО-БГ от вчера:
http://novinitepro.bg/svezho/lud-svyat/smyah-slzi-i-seks.html
Не ми изглеждат непозитивни. Много са слънчеви даже, толкова мило се смеят, как ли ги разсмиват така?

Според мен това противоречие Норбеков - Моника е създадено изкуствено от някой хора, на които това им е изгодно - вече писах по-горе причините. Аз не разбирам защо човек трябва да избира или Норбеков или Моника - те не се отричат един друг.
Цитирай

Zapoznahte li se s Monika? Haresa li vi i t.n.?
Цитирай

На седмото небе

НА мен НЕ, повече съм фен на Норбеков, незнам защо.
Цитирай

Не ми изглеждат непозитивни. Много са слънчеви даже, толкова мило се смеят, как ли ги разсмиват така?

Хе хе, ами например забавляваме се искрено bouquet (и мен ме има в репортажа  Laughing).

От януари 2007 до септември 2009 направих по 2 пъти 1ви и 2ри оздравителен, а след това - основен и мастерская. Преподавали са ми Моника, Миша, Гузал, Жана и Вадим. За мен това е чудесна основа за започване на вътрешната ми промяна. Ако някой твърди, че Норбеков (лично той) обижда, не е заставал пред самия човек. От Норбеков лъха грижа и топлота, каквито и щуротии да казва. С думите си кара човека да се събуди, но със сърцето си го подкрепя в смелостта за крачката напред. Това е лично усещане от срещата ми, с което не обвързвам никого. На нашата мастерская Норбеков влезе в 7 от дните.

Ходила съм на всички авторски курсове на Моника в София. Друг коментар няма да дам, освен че за мен самата това с следващият етап от моето развитие, но това не значи, че не практикувам и предишни техники. Те нито си отиват от тялото и съзнанието ми, нито биват заменяни. Двете  системи не си пречат, не се отричат или някой друга подобна несъдържателност. Във всяка има различни полезни неща и въпросът е кой човек на кой етап от живота си от кои елементи има нужда и как ги комбинира, за да се развива. Самият преподавател е много важен, защото той окрилява и предлага размах и търсене. Това, което съм чула от Моника, е единствено търсете вие самите за себе си, не слушайте чужди думи, не приемайте чужди усещания. Слушайте със сърцето си вашия личен верен път.
Цитирай

занимавам се по книгата "Уроците на Норбеков" - някой има ли идея дали трябва да направя почивка(на 6-тия ден съм - 6-ти урок) или първо трябва да усвоя всички уроци и тогава ?...
Цитирай

Бащата на лъжата  е дяволът!И когато някой си позволи да излъже,независимо за какво-заради пари,заради мощните си амбиции,от горделивост,от желание за власт и влияние,да знае на кого служи,чий служител се  явява!
 А по повод на "огорчените" преподаватели:Лариса Зарицкая се занимава в
 момента с друга деятелност в Подмосковието,Любов Чернова работи в своя регион в Русия.А Андрей Макрица-решете вие дали може да е огорчен.Неговата книга"Бъди какъвто си или злобна книга на Любовта" все още не е издадена на руски, а в България вече 5 години я има на книжния пазар.Той работи предимно само на Московска сцена,в Института за самовъзстановяване на човека!Така,че на лъжата краката са къси и този път!
Мирзакарим Норбеков винаги по такива поводи-разбирай смехотерапиите- казва:"Модата минава и заминава,Норбеков остава.",визирайки Школата с хилядолетна история от Авицена до днес.
А ние българите знаем една поговорка, че най-добре се смее последният!Та да се посмеем и ние.
И малко сериозно:КУРС ПО СИСТЕМАТА НА АКАД. НОРБЕКОВ ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО -на 2 май,ВОДЕЩИ:на ВАДИМ ШИШКИН И РИЗИДА КАМАЛОВА-едни от приближените преподаватели на М.Норбеков.Специално
 в Търново ще проведат първи оздравителен курс,тъй като те работят само на РАБОТИЛНИЦА НА УСПЕХА с МАСТЕРА.тел.за записване 0897581857 и 02/9878730,www.norbekov.bg

Цитирай

Щом се занимавате самостоятелно,следете вашето състояние и готовност да продължите.По принцип  е важно да се вземат първоначално всички уроци и после да се направи собствена програма.Все пак ви предлагаме да ползвате личните препоръки  на нашите преподаватели,които са в България-сайтът www.norbekov.bg, ФОРУМ-ПРЕПОДАВАТЕЛИ
УСПЕХ ВЪВ ВАШИТЕ ЗАНИМАНИЯ! Smile
Цитирай

За мен най-важното е да има умереност в нещата, които правим. В говоренето, в поведението, дори в мисленето. Квалификациите, оценките, силните думи не са от полза никому. Успех по пътя към доброто на всички пожелавам.
Цитирай

flatfaced, Мисля, че Норбеков казва да се прави почивка всяка седмица. Тоест работиш 5-6 дена и правиш почивка. Ако греша, не ка някой да ме поправи.
А как успяваш да усвоиш всеки урок само за един ден? Мен ми отнемаше поне 3 дена да усвоя техниките и доста повече от 1 час. За съжаление стигнах до средата и се наложи да прекъсна, защото трябваше да пътувам и беше невъзможно да ги правя.

Норбеков.бг, форумът отворен ли е за хора, непосещаващи курсовете? Аз се бях регистрирала преди време, но не получих достъп.
Цитирай

Много интересна тема, занимавам се по оздравителната система на акад. Норбеков от 2006 г., преминах през всички нива, като се започне от първи оздравителен и се стигне до мастерская, и не само ги преминах. ЗДРАВО ПОРАБОТИХ, системата ми е интересна и я изучавам за лично удоволствие. Най-много  ми допада работата с емоциите и управлението на навиците,за мен в това са скрити корените за болежките. На тези курсове се дават ключета именно за работа с чертите на характера, а от там и пътя към успеха, пътя на целта, пътя на радостта.
Тези, които не са били на курсовете им го препоръчвам горещо.

Разговраяла съм с Миша, Гузал, Моника. Те са изградени личности, които всеки ден се стремят и споделят наученото. Да се докоснеш до тях е като да пиеш от планински извор.

И не само, организират се детски курсове по системата, а сега стартира и детски клуб, на който децата ще изучат техники по система и ще се подготвят за курс през юни. Във форума на сайта има програмата на клуба, аз лично ще водя племенница си там в събота на 24.04.2010. Децата посетили клуба работят с невероятен ентусиазъм, цяла групичка, отбор юнаци. Един младеж на 13 год. ходи и го питам защо го прави, а той ми каза невероятно е, тук съм по собствено желание и удовлетворение с невероятна искрена радост.

Благодарна съм, че го има този форум и мога да споделя това в най-големия "клюкарник"  Very Happy, където на кой каквото му е нужно намира.
Цитирай

SmileУСМИХНАТА  СЪБОТА И НЕДЕЛЯ НА ВСИЧКИ! За кралицата,която самостоятелно се занимава-нека да почива след 5 дни работа.А колкото до форума на сайта ни www.norbekov.bg-той е направен с цел да помага на всички,които искат да бъдат здрави,щастливи и успешни!Така,че се регистрирайте и ви очакваме  и там да коментираме,заедно с преподавателите и асистентите ни!До нови срещи!
Цитирай

SmileХубаво е, че приятели на системата на акад. Норбеков ни подсказаха за вашия интерес към упражненията и гимнастиката.Можете да гледате и медитативните техники качени на www.norbekov.bg
   A на rosi-ros-21,която звучи изключително осведомена по нашата дейност за тези 7 години,й препоръчваме да се изказва по теми ,за които може да доказва нещата.
Цитирай

:)A за цените-тези,които са публикувани са така,с уточнение,че второто ниво е само 300лв.и в тези цени е включено ДДС.Има вече и интернет курс втора част,а есента планираме и интернет курс за интуицията.Бихте могли да посетите второ ,ако в къщи сте се занимавали успешно самостоятелно  по  парвата част!Желаем ви приятни забавления!
Цитирай

Бащата на лъжата  е дяволът!И когато някой си позволи да излъже,независимо за какво-заради пари,заради мощните си амбиции,от горделивост,от желание за власт и влияние,да знае на кого служи,чий служител се  явява!
 А по повод на "огорчените" преподаватели:Лариса Зарицкая се занимава в
 момента с друга деятелност в Подмосковието,Любов Чернова работи в своя регион в Русия.А Андрей Макрица-решете вие дали може да е огорчен.Неговата книга"Бъди какъвто си или злобна книга на Любовта" все още не е издадена на руски, а в България вече 5 години я има на книжния пазар.Той работи предимно само на Московска сцена,в Института за самовъзстановяване на човека!Така,че на лъжата краката са къси и този път!

Колко агресия, колко емоции се съдържат в този пост. Странно как за толково години работа, от норбеков.бг не са се научили да си владеят емоциите, особено негативните.
Странно е и точно Вие да говорите за дявол, след като системата на Норбеков е официално обявена за секта в Русия от Руската Православна Църква преди 8 години.
http://orthodox.etel.ru/2002/47/11sekty.shtml
http://vladivostok.eparhia.ru/blagovest/archive/s_missiner/?id=14

Лъжата и преиначаването на истината са типичните оръжия на норбеков.бг, затова и много хора, които обичаме тази система се отдръпнахме от нея. Лариса Зарицкиая може и да се занимава със своите дела сега, но тя престана да работи в България през 2005 година, а не сега. Не познавам Любов Чернова, не мога да коментирам. Андрей Макрица също работи в Москва, а не тук. Може книгата му да е издадена в България, снимките на Лариса, на Филип Калмиков и на Светлана Аминева висят на сайта, но това не значи че са тук.
Видимо е, че в поста на норбеков.бг крадецът вика дръжте крадеца. След което използва случая да си прави реклама.
Мирзакарим Норбеков винаги по такива поводи-разбирай смехотерапиите- казва:"Модата минава и заминава,Норбеков остава.",визирайки Школата с хилядолетна история от Авицена до днес.
Това Норбеков за смехотерапиите ли го е казал или на Вас Ви се иска да го е казал?. Защото неговата система е сбор от различни методики, повечето от които са се появили доста след Авицена. И ми звучи някак грандимански да твръдиш, че си наследник на Авицена - дори официалната наука не си позволява такива силни думи. По-скоро отново норбеков.бг са решили че са повече норбеков отколкото бг и могат да говорят от негово име  Shocked

A на rosi-ros-21,която звучи изключително осведомена по нашата дейност за тези 7 години,й препоръчваме да се изказва по теми ,за които може да доказва нещата.

Грешите, не съм осведомена само за Вашата дейност, а за цялата дейност на АНО ИСЧ в Русия и в някои части на света. Защото аз съм завършила в Москва висшето си образование и имам състуденти по цяла Русия, а някои живеят и работят в Европа и дори в САЩ. И освен това, първит си курс по тази система съм изкарала в Москва, при Маргарита Каширина. През далечната вече 2001.
Преди да продължа правя уговорката, че методиките, включени в системата на Норбеков наистина работят. С или без търговската марка, която ни продават така усилено.

Аз задавам много въпроси и търся техните отговори – чета, разпитвам. Ако това на някого не му харесва – да не ме чете.
Най-близките ученици на Норбеков са Елена Шинкевич, Маргарита Каширина и Алексей Марченко. Последният, вечна му памет, почина в Лондон преди 7 години, по време на курс който провеждаше там. Интересното е че на сайта норбеков.бг до скоро висеше кощунственият надпис „За пръв път в Лондон... курс по системата на Норбеков”. Показателно колко може да се вярва на информацията от този сайт.

Маргарита Каширина е човекът, който заедно с Марченко е създала втората част на оздравителния курс, а заедно със Серебрякова дневника за първата част. Последното между другото го пише на един от моите дневници. Преди около 5 години си тръгна окончателно от системата на Норбеков и създаде свой център, който работи и ден днешен. Толкова по въпроса с модата, дето минавала. Когато си отиваше Каширина на Московският сайт се пишеха гадости за нея, подобни на тези, които четем в сайта норбеков.бг и с които ни заливат по мейла сега за Моника Балаян. В линка по-долу можете да прочетете цялата история и отговора на Каширина.
http://realistika.com/forum/viewtopic.php?t=49
Елена Шинкевич – живата легенда на системата на Норбеков, човекът, който според разказваното на курсовете е станал от инвалидна количка в резултат на системата, била до Норбеков повече от 15 години. Сега в московския сайт пише, че нямала „моралното и юридическо право да преподава системата на Норбеков”, защото не била потвърдила квалификацията си.
http://www.institut.norbekov.com/sveden2.php
Може ли някой да ми обясни какво има да потвърждава като квалификация човек, който на практика е станал от инвалидна количка с този метод? Освен ако никога не е имало инвалидна количка и това всичко е измислено с рекламна цел. Но ако е така се питам – що за система се рекламира като си измисля неистински истории?

В Московския сайт виси някаква обява, че ако отидете на курс на Мирзаахмат Санакулович Норбеков или на Алексей Деменьшин можело да си навредите на здравето.
http://www.institut.norbekov.com/sveden.php
Защото тези курсове били „несанкционирани”. Това предполагам означава, че парите от тях не влизат в АНО ИСЧ. И затова са вредни. Странна логиика. Да не говорим, че не ми е ясно как курс, провеждан от по-големия брат на Норбеков може да бъде вреден? И как човека няма да има право да си ползва фамилията, защото брат му я бил патентовал? Да се преименува ли? Или как може да е вредно преподаването на човек, който почти 10 години е преподавал системата в Москва и който дори в говора си имитира Норбеков – става дума за Алексей Деменьшин, имам негови дискове с курса Семейни отношения, много смешно говори  Laughing

Като цяло остава впечатлението, че в тази система се влиза лесно, но май се излиза само по два начина – или с краката напред или оплют, очернен и обвиняван във всички грехове. Освен, че подобно нещо е много характерно за сектите, се питам, дали просто хората, които излизат от системата не знаят нещо, от което се страхуват тези, които остават вътре и затова е този лов на вещици.

Личността на самия Норбеков е много спорна, доста широк кръг въпроси се задават тук:
http://www.scorcher.ru/mist/norbecov/alternative.php
Аз съм проверила част от тезите, посочени тук, и за съжаление до сега всичко е вярно. В момента провярвам „ацетилхолинестеразата” – има ли наистина такова откритие и то от Норбеков ли е направено. Като разбера нещо повече ще пиша.
Колкото до странната прилика на съдбата на Султонали Рахманов и Олдокс Хаксли – намерих само това интервю на Султонали Рахманов:
http://www.oktavaa.ucoz.ru/news/2008-09-16-47
В него не се казва нито дума някога да е бил сляп и да си е възстановявал зрението. Въпреки че разказва доста за детството си, как е пораснал и се учил. Но ще потърся още интервюта.
Цитирай

Universe

Не си падам по подхвърлянето на реплики, дуплики и т.н., но не мога да не поздравя rosi-ros-21 Hug  за стилния и аргументиран отговор    bouquet

Цитирай

София

rosi-ros-21,  Hug
Цитирай

SmileПоздравления,това е доста сериозно свършена работа!Дано да е продиктувана от алтруистични подбуди само!
Успешна и усмихната седмица на всички!
Цитирай

А защо изобщо е необходимо състезанието?? Свят широк, аудитория за всички системи и учения. Важното е хората да се развиват в положителна насока.
Цитирай

Системата е прекрасна, всичките включени в нея упражнения имат своето физиологично и психологично обяснение. Всеки работи сам по нея, независимо кой му е преподавал, а дори и никой да не му е преподавал. Аз захвърлих очилата сама и разреших проблем с гръбначния ми стълб на курса - за проблема с гърба ми медицината още няма решение. Почти всички мои познати колеги, лекари от различни специалности, страдат от този проблем и нито хирургията, нито рехабилитацията помагат. И той изчезна буквално за 4-5 дни.

И това е, което има значение - Норбеков ни е дал нещо, което работи. Към този човек отправям благодарност всеки божи ден, защото си върнах живота такъв, какъвто беше преди години - нещо, на което не съм смеела и да се надявам.

Оттам нататък всеки има своя избор.
Цитирай

Добрич, Варна

Има много полезни неща от системата на Норбеков, които могат да ни бъдат полезни. Аз съм възхитена оттова видео :
http://www.norbekov.bg/norbekov_video16.html 
Цитирай

На мен много ми харесва това
http://monikabalayan.com/index.php?page=videos&vid=17
а това е много зареждащо
http://monikabalayan.com/index.php?page=videos&vid=41
Цитирай

За Варна

За Пловдив
Цитирай

София

момичета здравейте, искам да Ви питам гледам за тези курсове към здравен център дар дали някой е ходил на курса:здрави очи без очила???има ли резултат и смъкват ли се диоптрите наистина?Съжелявам, ако питам за вече казани неща, но нямам времето , за да прочета цялата тема.Благодаря Ви!
Цитирай

Момичета, чак сега ви открих, след малко ще се върна да чета, но искам да попитам - дъщеря ми (6 и1/2 г.) има "лениво око", преди около 2 години отказах да слага очила със закрито здраво око, защото след много четене стигнах до извода, че така няма да променя много нещата, а дори може да остане кривогледа или пък да се подлага на 2-3 операции. Четох книгата на Норбеков и правим 1-2 упражнения, окото започна да вижда от 15 до 45% за тези две години. Някой може ли да ми каже как да продължа с детето.
Цитирай

София

Опитах тази система  - при мен не помогна. Много упорито мигах като плъх в трици, всичко изпълнявах много стриктно - резултат нула.

Дано при други да има някакъв положителен ефект!
Цитирай

Емоли, колко време ги прави упражненията за очите?

Аз все още не съм  започнала за очите. Много време отнемат. Как ги смята Нореков два пъти по 10минути като на едно място казва, че само палмингът трябва да е 10мин.

Имам едно въпросче към челите другата книга. Мен много добре ми влияят на тинитуса медитацията и затопляне/изстудяване на ухото. Шумът значително намалява, ако успея да се настроя за медитативните упражнения. Само не ми е ясно дали да работя по-нататък по книгата с ухото. Тоест да правя ли всички упражнения за болен орган-затопляне отвътре, на спирала, нагоре-надолу и т.н. Защото при тинитуса не е болно самото ухо, а не се знае точно какво. Може мозъкът сам да си измисля този шум, а може да е нарушено кръвообращението и куп други причини. А с мозъкът няма как да работя и не знам как да постъпя.
Дали само медитативното дишане да правя или всичко?
Цитирай

Swiss

Soleil*, аз не бих рискувала с упражненията за болен-здрав орган. Прекалено близо е до мозъка. Освен това съм опарена от личен опит. Веднъж съм се унесла в упражненията за лицето, които трябва да се правят само по повърхността на кожата. Явно докато съм била на челото, неусетно съм влязла по-надълбоко от повърхността, което мигновено ми докара двумесечно главоболие подобно на мигрена. Не беше силно, беше по-скоро дразнещо, но все пак се убедих, че трябва да се внимава със зоната на мозъка.

За минутите - имах същия въпрос за упражненията на гръбначния стълб. В книгата бяха посочени мисля до 12 минути, което беше прекалено малко, а на видеото, което някой пусна вече, са доста повече. Може би е по-важно да следим настроението  Wink

emoli, специално за очите, на мен също не помогна Норбеков. Възможно е, защото проблемът ми идва от засегнат очен нерв. Затова пък си възвърнах нюха толкова бързо и неусетно...  Very Happy
Цитирай

emoli, специално за очите, на мен също не помогна Норбеков. Възможно е, защото проблемът ми идва от засегнат очен нерв. Затова пък си възвърнах нюха толкова бързо и неусетно...  Very Happy

Опитахте ли с развързване на възелчета на Моника Балаян? Хора на курса, които са карали Норбеков, но не са си възстановили зрението, твърдяха че след възелчетата имат чувствително подобрение в зрението. Дори една жена каза, че ясното виждане се задържа с часове, не секунди. Може да е и от упражненията на Бейтс, не съм сигурна, там правят и много от неговите техники.
Цитирай

Swiss

rosi-ros-21, дори не съм чувала за развързване на възелчета на Моника Балаян, благодаря ти! Ще се интересувам.
Проблемът ми е, че не живея в България и всичко по Норбеков си правя сама вкъщи, тъй като тук няма такива курсове.
Цитирай

Тонимар, благодаря ти за съвета! Няма да правя друго освен нормалното медитативното дишане и вдишване/издишване през ухото. Така не би трябвало да има проблем, нали?

Аз гимнастиката вече я вмествам в 20-30мин, но наблягам повече на упражненията за гръбнака, а тези за ставите ги правя по-малко. Права си, че настроението е най-важно.
Цитирай

Swiss

Soleil*, аз правих всичко по книгата "Уроците на Норбеков". Не съм правила вдишване/издишване през ухото, освен ако не е било само за ден-два, та да съм забравила вече. Сега от две седмици правя пък само гимнастиката - цялата или само на гръбнака; без медитация и топло/бодлички/студено...
Може би най-добре е, ако нещо те притеснява, както в случая да работиш за ухото като орган - не го прави. Това, което не те притеснява - го прави спокойно. Тъй като не се знае откъде идва шумът в ухото (аз също с месеци съм имала такъв), може да отмине с гимнастиката и медитацията. (При мен гимнастиката ме спасява от болезнен цикъл...)
Цитирай

Момичета здравейте , искам да попитам има ли отделна гимнастика за гърба  или тя е 4аст от ставната дадена на първата страница, че нещо не ми стана ясно , а ми трябва  мнооого. Имам големи болки в гърба от години и съм решила да се оттърва от тях чрез Норбеков
Цитирай

Тони,  bouquet

barbarona , гимнастиката е от първа страница. Тя е комплексна за ставите на ръцете, краката и упражнения за горната, средната и долната част от гръбнака.
Цитирай

Вчера и днес правих гимнастиката Smile Нямате представа какво тракане на кости беше , все едно съм някой стар ръждясал робот  Laughing . Нямах представа че чак толкова съм скована . И между другото аз я правя с почивки, защото още на десетата минута се уморявам. Доста труд ще падне докато има ефект Smile .
 Момичета да ви питам - Помага ли за изправяне на гърба да не ходи човек прегърбен.
Цитирай

При мен в началото беше същото тракане. Освен това не можех да си въртя главата като хората и куп други болежки. За изправяне може частично да помогне. Аз също ходех леко прегърбена, с изпънати колене и голяма чупка в кръста. Не знам как се казва тази чупка на български. Кръстът се вдлъбва напред, а задните части излизат навън. Де факто се изправям, но тази чупка винаги остава. Оттам идват също много проблеми. Трябва винаги да се стараеш да ходиш със стегнат корем и стегнао дупе. Стягаш корема навътре, все едно го вдлъбваш в пъпа и тогава се изправяш. Това го правиш дори като стоиш седнала на стол. Също брадичката трябва да е навътре, да се получи все едно имаш двойна брадичка, така че да изправиш гръбнака в гръдния и шийния сегмент. В началото има доста болки, защото мускулите на гърба са слаби, но после се свиква.
Има и други упражнения за стойка, но не знам как да ги опиша.
Цитирай

Swiss

Laughing Тракането е и при мен. Тъй като паузата ми между двете гимнастики по Норбеков бе около 3 години - сега пак си траках  Very Happy
Цитирай

rosi-ros-21, дори не съм чувала за развързване на възелчета на Моника Балаян, благодаря ти! Ще се интересувам.
Проблемът ми е, че не живея в България и всичко по Норбеков си правя сама вкъщи, тъй като тук няма такива курсове.

За съжаление не го намерих на сайта й. Има го на диска, който ти дават в края на курса, но аз ходих само един ден и нямам.
Представяш си, че на болното място има много възелчета от напрежение и мислено започваш да ги развързваш. Моника обясни, че така могат да се решават и житейски ситуации, не само здравословни. Развързваш толкова пъти, докато почувстваш че се отпуска. За очите - развързваш възелчетата в и около очите.
Ако някой знае линк - нека да го даде. Аз намерих само това
http://monikabalayan.com/index.php?page=videos&vid=10
Но доколкото четох то е за ставите и гръбнака
http://monikabalayan.com/index.php?page=articles&arid=8
Нещо си говориха и за някакво упражнение с кристали. Много го хвалеха, но не разбрах как се прави. Някой знае ли нещо повече?
Цитирай

Светещата ръка се прилага за всякакви зони, органи и тъкани.
Цитирай

Swiss

Благодаря, rosi-ros-21, интересно звучи! Може да се опита и без диск  Hug
Цитирай

София

здравейте, някои да има идея откъде мога да сваля музиката, по която се правеше гимнастиката в курса? (сега използвамрадиоу, но онази музика беше невероятна...)
Цитирай

София

Бих искала да попитам момичетата, които са изкарали основния курс - какви резултати постигнахте  с развитието на интуцията? Кои упражнения най-много ви помогнаха, усетихте ли промяната на самия курс или след приключването му когато продъжихте упорито с упражненията? Аз в момента го посещавам и ми е интересно какви са били резултатите при вас. Благодаря много за отзивите!
Цитирай

Момичета, упражненията за очите, бихте ли ме насочили в коя книга точно ги има или линк да ми пуснете тук, просто ми е напрегнато и не ми се рови.
Благодаря ви предварително Hug
Цитирай

Упражненията за очите са в Опитът на един глупак. На компа имам и клипчета как се правят. Ако искаш ми пиши на лични скайпа си и ще се опитам да ги пратя. Не знам в нета дали ги има качени някъде.
Цитирай

Universe

Момичета, упражненията за очите, бихте ли ме насочили в коя книга точно ги има или линк да ми пуснете тук, просто ми е напрегнато и не ми се рови.
Благодаря ви предварително Hug

За agneshka  Hug и за всички, които искат да се отърват от очилата  Peace Времетраене на упражненията за възстановяване на зрението - 30 минути  Peace

Упражнения для восстановления зрения 1
Упражнения для восстановления зрения 2
Упражнения для восстановления зрения 3

Нужна Ви е и  таблица за корекция на зрението

Отделете няколко минути и на инструкцията за таблицата

П.П. Добре е да имате и книгата "Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата"  smile3529
Цитирай

Лени, благодаря ти, бях я изпуснала темата, добре че се разрових в новите си отговори  ooooh!
Искам да започна да ги правя с малкия, дали е много малък за тях  newsm78 или няма значение на колко си години  Thinking
Цитирай

Чела съм книжката за очилата. Не успях да сваля диоптър, може би не съм била достатъчно усърдна, но пък и пише, че за един диоптър се дават 4-5 дни. Въпреки това смятам да повторя, вярвам, че трябва да има ефект.

Някой да е свалил очила по този начин? Колко често правите упражненията? Само за очите или и тези за мисълта? Въобще как протича организацията ви на тази тема, как изглежда деня ви.... Нещо по-практично насочено...
Цитирай

София

запис Smile
Цитирай

Хайде на курс във Велико Търново, от 14 до 23 октомври, ще бъдат отново Вадим и Ризида...за повече инфо на www.norbekov.bg
Цитирай

засега само ще се запиша за да ви разуча! bouquet
Цитирай

Записвам се да ви следя.През август ходих на очен лекар и ми казаха че едното ми око е за леща или операция ,защото разликата межди двете очи е 4.5 и не могат да ми се направят очила.Аз попитах лекарката възможно ли е чрез упражнения да се оправя,но тя беше категорична че няма да стане.Тогава ми подариха книгата на Норбеков,но нещо не мога да я прочета.Надявам се да прочета много положителни отзиви и да започна и аз тия упражнения.
Цитирай

Всеки, който е "категоричен" по отношение способността на тялото да се самовъзобновява не е надежден, за да подпомогне оздравяването на човек, който е взел решение да живее или в твоя случай - да вижда. Лично мнение - подкрепено с моя успех в оздравяването при бивша доживотна диагноза.
Цитирай

Universe

Записвам се да ви следя.През август ходих на очен лекар и ми казаха че едното ми око е за леща или операция ,защото разликата межди двете очи е 4.5 и не могат да ми се направят очила.Аз попитах лекарката възможно ли е чрез упражнения да се оправя,но тя беше категорична че няма да стане.Тогава ми подариха книгата на Норбеков,но нещо не мога да я прочета.Надявам се да прочета много положителни отзиви и да започна и аз тия упражнения.

В моя курс имаше доста лекари-скептици, привърженици на традиционната медицина - те свалиха диоптри, въпреки недоверието  Hug
Цитирай

И аз смятам да ги сваля  - ще започна по -сериозно да чета книгата Peace
Цитирай

За успех с очичките започнете с отпускане - и физическо, и емоционално, успоредно с упражненията за самия зрителен апарат. Такава е логиката на Бейтс, а всички възстановителни системи след това стъпват на него. Просто той пръв е стигна до това как работи механизмът на връщане на окото към здравото виждане и последващите изхождат от неговата чиста теория и добавят своя механика на изпълнение.
Цитирай

Universe

Норбеков. Оздоровительный мультимедиа курс DVD 1 - 4 ГБ - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=303951

Норбеков. Оздоровительный мультимедиа курс DVD 2 - 4 ГБ - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=303974

Суставная гимнастика от ДВД-то   1   2   3   4   5
« Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 11:37 от lenny_pld »
Цитирай

Universe

Курсът е преведен по-долу, благодаря на   д-р Мая  Love  bouquet  
Нейният поглед върху системата на Норбеков  Hug

1. Системата на Норбеков: Пътят на самовъзстановянето – път на силния човек - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-self-healing-system/
2. Системата на Норбеков: Защо искате да сте здрави? - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-health-purpose/
3. Системата на Норбеков: Три ями, които ни очакват по пътя към оздравяването - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-main-problems/
4. Системата на Норбеков: На чия страна сте – на здравето или на болестта? - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-health-or-disease/
5. Системата на Норбеков: Какво мислите за оздравяването си? - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-about-healing/
6. Системата на Норбеков: Вие имате скрити сили да оздравеете - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-reserve-forces/
7. Системата на Норбеков: „Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата” - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-fool-experience-book/
8. Системата на Норбеков: Как започваме и завършваме деня? - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-training-day-beginning-and-end/
9. Системата на Норбеков: Защо е толкова важно състоянието на вашата кожа - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-skin-care/
10. Системата на Норбеков: Как протича оздравителният процес - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-healing-process/
11. Системата на Норбеков: Записвайте всяко подобрение - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-focus-on-improvement/
12. Системата на Норбеков: Всичко се познава чрез сравнението - http://love-aholic.com/2010/01/cognition-by-comparison/
13. Системата на Норбеков: Помогнете си с положителни емоции - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-positive-emotions/
14. Системата на Норбеков: Защо започваме с дихателни упражнения - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-breathing-exercises-theory/
15. Системата на Норбеков: Защо е нужна ставната гимнастика - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-articular-gymnastics/
16. Системата на Норбеков: В каква последователност се изпълняват упражненията - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-exercise-order/
17. Системата на Норбеков: Дихателни упражнения - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-breathing-exercises-2/
18. Системата на Норбеков: Ставна гимнастика - 2 варианта /с преподавател и аниме/ - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-articular-gymnastics-exercises/
19. Системата на Норбеков: Дневник - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-diary/
20. Системата на Норбеков: Какво пречи на оздравителния процес? - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-healing-obstacle/
21. Системата на Норбеков: Как мислите и настроението ни се отразяват върху тялото ни? - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-thoughts-and-body/
22. Системата на Норбеков: Установяване на контрол върху болния орган - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-body-control/
23. Системата на Норбеков: Какво може човешкото подсъзнание - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-human-unconscious/
24. Системата на Норбеков: За материалността на мислите - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-thoughts-are-real/
25. Системата на Норбеков: Махало на емоциите - http://love-aholic.com/2010/01/norbekov-emotion-pendulum/
26. Системата на Норбеков: Защо е толкова важно позитивното настроение? - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-positive-mood/
27. Системата на Норбеков: Щастливият човек няма време да боледува - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-happiness-and-healing/

28. Системата на Норбеков: Подготовка за възстановяване на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation/
29. Системата на Норбеков: Упражнение „Марка” за възстановяване на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-acomodation/
30. Системата на Норбеков: Упражнение “Соларизация” за възстановяване на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-solarization/
31. Системата на Норбеков: Упражнения за релаксация при възстановяване на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-relaxation/
32. Системата на Норбеков: Теоретична подготовка за упражненията за корекция на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-theory/
33. Системата на Норбеков: Ако останете с очилата, няма да подобрите зрението си! - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-glasses/
34. Системата на Норбеков: Срокове на възстановяване на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-terms/
35. Системата на Норбеков: Работа с таблицата за възстановяване на зрението - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-eyesight-recuperation-visus/

36. Системата на Норбеков: Как да си поставим срок за оздравяване? - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-terms-of-healing/
37. Системата на Норбеков: Защо тренираме усещанията за топло, студено и изтръпване? - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-heat-coolness-itching/
38. Системата на Норбеков: Упражнение „Дишане с органите” - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-body-breathing/
39. Системата на Норбеков: Каква е целта на упражнението за преместване на усещанията? - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-sensation-shift/
40. Системата на Норбеков: Какъвто е характерът ви, такава е и болестта ви - http://love-aholic.com/2010/02/norbekov-personality-disease/
41. Системата на Норбеков: Как се отнасяте със себе си и с околните - http://love-aholic.com/2010/03/norbekov-self-approach/
42. Системата на Норбеков: Гинекологичен и урологичен масаж - http://love-aholic.com/2010/03/norbekov-gynecologic-urologic-massge/
43. Системата на Норбеков: Автоматично изпълнение на упражненията - http://love-aholic.com/2010/03/norbekov-automatic-training/
44. Системата на Норбеков: Слушайте само себе си - http://love-aholic.com/2010/03/norbekov-follow-yourself/
45. Системата на Норбеков: Победа или липса на поражение? - http://love-aholic.com/2010/03/norbekov-win-or-not-lose/
« Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 20:11 от lenny_pld »
Цитирай

GYM

Лени, златна си Hug И това ми е като по поръчка Party
Цитирай

записвам се да следя  Peace
Цитирай

Варна

Здравейте !
Аз също съм карала първо ниво на този курс , но преди 3 години във Варна . Какво да ви кажа - доволна съм . По време на курса се случват доста чудни неща , спират да те болят много хронични болежки , порасваш / аз лично с 3 см/ , времето започва да ти стига за всичко , някак си нещата се подреждат както ти искаш , аз не ходих заради очите си , но въпреки това по време на курса започнах да виждам в тъмното , е не перфектно , като ме заболеше нещо - бързо се оправях - за секунди / става въпрос за травми/, на едно детенце помогнах да не го боли коремчето .......воъбще живеех в РАЯ. С течение на времето обаче се забравят някои неща , ежедневието те грабва и постепенно се завръщаш в сивотата.
Наскоро мой много добър приятел се разболя тежко и това ме накара да се сетя за някои техники като летенето , работилницата за здраве , летя си с него или с детето си когато са болни , с мъжът си ...и всичко се подобравя , дори моите бучки в гърдите намаляха като размер , но нищо не може да се сравни със сътоянието в което се намирах по време на курса. СТРАХОТНО Е !
Цитирай

София

Love
Цитирай

Ето го упражнението за развръзване на възелчета.
Цитирай

Дали в Русе има курс ,който мога да изкарам,за да си оправя зрението.Имам книгата,но нещо не мога сама да се справя.
Цитирай

Клемче, кой ти води курса?
Цитирай

Курс по системата на акад. Норбеков във Велико Търново

Заповядайте на презентацията в хотел “Етър” на 9 март, от 18 часа.
 Водещ на семинарът ще бъде първият българин преподавател  и ученик на Норбеков – Драгомир Денев.

Курс по ситемата на Норбеков - I оздравително ниво, ще се проведе от 9 до 18 март   
2011 г. в хотел „Етър”.

Очакваме Ви!

www.norbekov.bg
Цитирай

Дали мога  да правя упражненията с Т,Б, С за възпалено място?
Цитирай

Пловдив

Има ли някой желание да ходим заедно на курс І  ниво в Пловдив от 10-ти май?
Аз от близо месец си правя ставната гимнастика в домашни условия, но мисля че курса ще ми е от полза. За жалост нямам дружинка  Wink Ако има някой желание може да ми пише на ЛС.
Цитирай

Линката, жалко, че сме далеко. И аз си търся дружинка, но за София Smile
Цитирай

Балчик-Сливен

Завърших първо и второ ниво почти на един дъх.Не мога да не споделя огромната промяна в мен,както в здравословен план,така и на характера,а оттам и в живота.Имам чувството,че всичко което съм чела досега е събрано в системата на Норбеков.
Ако имате възможност-посетете курса,защото там се  предават и знанията на преподавателя,който е бил до наставника си много време.Можете да задавате въроси и общата работа в занятията е с по-голяма енергия,което не е без значение. Smile
Цитирай

Пловдив

Soleil* , жалко. Аз все пак започвам от 10-ти. Много съм мотивирана.Ще следя темата и за напред.
Цитирай

Никой друг не писа за курса. Линката, явно сме само с теб двете Very Happy. Как е настроението?
Цитирай

Уханното пристанище на Вселената

От 4 юни започва второ ниво в София. Аз задължително съм там. Има ли желаещи?
Цитирай

София

Здравейте !
Аз също съм карала първо ниво на този курс , но преди 3 години във Варна . Какво да ви кажа - доволна съм . По време на курса се случват доста чудни неща , спират да те болят много хронични болежки , порасваш / аз лично с 3 см/ , времето започва да ти стига за всичко , някак си нещата се подреждат както ти искаш , аз не ходих заради очите си , но въпреки това по време на курса започнах да виждам в тъмното , е не перфектно , като ме заболеше нещо - бързо се оправях - за секунди / става въпрос за травми/, на едно детенце помогнах да не го боли коремчето .......воъбще живеех в РАЯ. С течение на времето обаче се забравят някои неща , ежедневието те грабва и постепенно се завръщаш в сивотата.
Наскоро мой много добър приятел се разболя тежко и това ме накара да се сетя за някои техники като летенето , работилницата за здраве , летя си с него или с детето си когато са болни , с мъжът си ...и всичко се подобравя , дори моите бучки в гърдите намаляха като размер , но нищо не може да се сравни със сътоянието в което се намирах по време на курса. СТРАХОТНО Е !

Напълно споделям, това са били най-щастливите дни в моя живот. Задачата ни е да продължим поне отчасти да се чувстваме така...
Ще мисля за второто ниво, нещо много ми е увиснал носа, поработвам сама, но ефектът от курса е мнооого по-силен.Ще пиша на лични, ако взема позитивно решение...
Цитирай

Здравейте! Чела съм книгата "Опитът на един глупак...", но така и не съм се наканила да опитам упражненията за подобряване на зрението. Не е като да ми липсва желанието, но просто не мога да си позволя да ходя на работа без очила/лещи, защото диоптрите ми не са много малки, а работата ми изисква да съм в пълно снаражение Mr. Green Вие как процедирате? Питам понеже, доколкото помня в книгата пишеше, че не трябва да се носят помощни средства Confused
Цитирай

Някой посещавал ли е основния курс?
Аз много съм се навила, но мъжът ми ме съветва да се пазя, защото можело да бъде и опасно... Посъветва ме да чета какво пише в анголезичните форуми за тези тренинги, което още не съм направила...
Цитирай

Love&Light, мъжът ти да започне да ходи на курсове за самоусъвършенстване (каквато и система да избере) и на база на собствения си опит да ти дава съвети  Love Love

Нали знаеш онази гатанка "Що е то транспортно средство с 18 букви?" - отговор "На баба ми хвърчилото". Толкова от мене за опасностите да се ходи на курсове и човек да се развива. Правя го от юни 1999 година - това промени живота ми. Преминала съм през три цели системи (една от тях беше и системата на Норбеков до майстерская включително) и голяма група единични занятия и занимания преди да намеря моето си, моите треньори, моята програма за знание, развитие, оздравяване и реализация на цели. Щастлива съм!

Мога само да те окуража да търсиш и да вървиш напред.
Цитирай

Рози и рози, много ти блягодаря за окуражавенето!!!  bouquet На мен малко ми трябва Wink
Аз отскоро сравнително дълбая, някъде от 2006 г. и все още търся, но пък непрекъснато си вземам по нещо ценно оттук и оттам. Сега възлагам големи надежди на основния курс за нещо съвсем конкретно, което се стремя да развия в последните 2-3 години Smile
Цитирай

Sofia

Love&Light, съжалявам, че ще те върна едно квадратче назад, но в интерес на истината тук имаше преди време споделено мнение, че курсовете може и да са опасни:

Пак в интерес на истината, следя темите доста отдавна, тъй като обмислям да пратя сина ми на някой от детските курсове за подобряване на зрението и мисля, че това е единственото наистина негативно мнение, на което съм попадала. Въпреки това мен лично ме уплаши, още повече, че става дума за детето ми (пък и не съм срещала никакви отзиви за детските курсове специално). Разбира се, има от време на време мнения, че не са постигнати очакваните резултати, че курсовете повтарят написаното в книгите и т.н. - неща, които не ме плашат толкова и са въпрос на лична оценка, мотивация и прочее.

В същото време аз лично мразя такива подхвърлени реплики. Ако мъжът ти е прочел нещо конкретно, нека даде линк и/или преразкаже. Не ми е хрумвало да търся в англоезичните форуми информация за Норбеков, много ми е интересно дали наистина може да цитира нещо конкретно.
Цитирай

Мария, аз познавам Моника Балаян от 3 години и заставам с личните си постижения от курсовете, които тя води, зад абсолютната чистота и искреност на този преподавател. Цитираната от тебе история на "споделени лични преживявания" не беше свързана със същността на системата на Норбеков. Цялата мръсотия, която се изля,  за доброто на всички страни отдавна остана в миналото и всички поеха по собствения си път. Да оставим духовете да почиват в мир.

В любов и светлина,

Цитирай

Confused Озадачи ме най-малкото. Още повече че мнението на потребител с който лично се познаваме и сме обсъждали някои теми свързани със зрителното възприятие и координацията в мозъка по повод някои нарушения...
Аз се надявам след няколко опарвания вече добре да управлявам кой допускам до себи си кой отрязавам (енергийно), но и не съм имала вземане даване с особено силни хора, за да съм съвсем сигурна...
Ще се разровя лично да видя какво се описва в англоезичните форуми по повод Норбеков и подобни курсове и ще постна, ако намеря нещо... Мъжът ми знае, че съм достатъчно грамотна да си търся инфо и само ми пдхвърля насоки, пък ако аз искам винаги ще намеря от къде са... То в това именно е въпросът, самата аз да се заинтересувам и от възможните нежелание ефекти, да ги проуча и след това да преценя отново...

Мисля, че това е имал предвид мъжът ми: http://griess.st1.at/gsk/fecris/40%20conf%20engl%20DVORKIN.htm Но такъв тип материали мен съвсем не ме плашат; просто е въпрос на гледна точка... Тук се предупреждава за начинът по който се продават вяра и убеждения, като залогът е здравето. Мен обаче въпросът със здаревето не ме вълнува; Него го смятам за решен; иска ми се да стигна по-нататък...
« Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 16:49 от Love&Light »
Цитирай

Sofia

Цитираната от тебе история на "споделени лични преживявания" не беше свързана със същността на системата на Норбеков.

Не, но беше свързана с питането на Love&Light относно това дали курсовете могат да представляват евентуална опасност. Допреди да прочета тази история, аз бях дълбоко убедена, че и да не помогнат курсовете, най-малкото няма да навредят, съответно историята ме изненада и разколеба много, затова съм я запомнила. Не съм проследила развитието, помията и пр., защото познавам и аз лично потребителката, постнала постинга, и не очаквам от нея да го е направила с лоша умисъл. Нито аз го правя с лоша умисъл - просто имаше въпрос, цитирах нещо, което съм прочела.

Благодаря ти за личните гаранции за Моника. Всъщност ти имаш ли поглед върху детските и курсове - как ги приемат децата, има ли трайни резултати (такива, които остават и след курса)? Малко се пише за детските курсове наистина на фона на доста многото писания за курсовете за възрастни.

Мисля, че това е имал предвид мъжът ми: http://griess.st1.at/gsk/fecris/40%20conf%20engl%20DVORKIN.htm

Smile Напълно е възможно. Надявам се да споделиш, ако попаднеш на още нещо.
« Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 17:58 от Maria.St »
Цитирай

Maria.St, далеч съм от мисълта, че нещо си казала с лошо чувство  Hug Hug. Искаш ли да пренесем разговора за детската смехотерапия и възстановяването на очичките в темата за Бейтс. М? Аз имам много добри отзиви за курса от бащата на едно от малките момиченца от Варна. За детските курсове по системата на Норбеков нямам отзиви, защото не познавам родители на дечица, които са ги посещавали.
Цитирай

Sofia

Нямам нищо против, ще ти бъда благодарна да разкажеш повече, в която тема ти е удобно, аз надничам и в двете, макар да не пиша активно, или пък на ЛС Hug
Цитирай

Eто ме и мен с преки, но кратки впечатления. Вчера започна основния курс в София - имаше "лекция" в продължение на 3 часа без почивка. Лично аз не чух нищо ново и бях безкрайно отегчена и изморена от повтарянето по 3 пъти на всяко нещо. Говорих след това с треньора, споделих й как съм се почувствала, а тя ми обясни, че от 15 г. води този курс и винаги работи с 50-60 човека, така че на всеки трябва да е ясно - именно затова и така води нещата. С това съм напълно съгласна, разбира се, но явно не е моята схема. Ще прочета и книгата, която се отнася за основното ниво и ще видя какво има като видео в ю-тюб (вече видях че има доста) и явно ще трябва да работя по мой си начин.
Относно опасното, за което мъжът ми се беше притеснил, не видях нищо опасно, по-скоро опира до типа човек и доклоко е податлив на влияния...
Цитирай

Здравейте, вчера прочетох книгата "Опитът на един глупак". Тя от много време седи в къщи, но чак от Коледа насам започнах да я чета сериозно. Аз имам около 2 диоптера (на едното око 1.5, а на другото 2.5) Като прочетох, че за да се възстанови зрението не трябва да се слагат изобщо очила или ако се слагат да са с по-малък диоптер, съм захвърлил някъде очилата и изобщо не ги слагам (това стана преди 2-3 дни). А от днес почнах всички упражнения - за очите и ставната гимнастика. Имам два въпроса.
1 - Пречи ли на възстановяването ако стоя на компютър по няколко часа на ден (без очила)?
2 - Не схващам упражненията със слънцето. Прочетох в книгата но нищо не разбрах, след това във love-aholic.com, но там видеото е на руски и съвсем нищо не разбрах. Ще може ли някой да ми обясни как се прави тази "соларизация"?
Цитирай

Да побутна и аз малко темата, моите въпроси са също за упражненията. Започнах гимнастиката и упражненията за очите преди 2 дни и от тогава имам непрестанно главоболие, при някой било ли е така? И проблем ли е ако не правя соларизацията, поради невъзможност?

Цитирай

Не е добре да имаш главоболие. Сигурна ли си, че не пренапрягаш очите при упражненията? Аз в началото въобще не можех да ги въртя както трябва. Имах чувствтото, че ще ми изхвръкнат от орбита Въртях ги по-бавно и не правех широк кръг, защото получавах дискомфорт Според мен спри за ден-два и виж ще премине ли главоболието След това почни по-внимателно.
Цитирай

Да побутна и аз малко темата, моите въпроси са също за упражненията. Започнах гимнастиката и упражненията за очите преди 2 дни и от тогава имам непрестанно главоболие, при някой било ли е така? И проблем ли е ако не правя соларизацията, поради невъзможност?

Напрягаш се. Освен че се натоварваш, няма да имаш и полезен ефект.

Докато правиш упражнението трябва да мислиш за нещо приятно, представяй си примерно че очите ти танцуват или се смеят или каквото и да е. Това занимава логическия ум и е предпоставка за ефективност на упражненията. Образите навлизат директно в подсъзнанието, когато логическият ум не ги преценява като възможни-невъзможни и затова трябва да го ангажираш с нещо друго. В медитативните упражнения на Норбеков се използват образи с природата, за да не възникват неприятни асоциации. Примерно представяш си сладолед, а после човек, с който си го ял и как този човек те е наранил и става съвсем друго... Затова си представяй образи, които са позитивни за теб и емоционално ненатоварени - свежест, радост, златна светлина, каквото ти е приятно.

Представи си, че имаш един ден да си мързелуваш сама вкъщи, пускаш си готин филм, взимаш си нещо хубаво за хапване и се наслаждаваш. Усещането докато правиш упражненията трябва да е същото - наслаждение от движението, а не напрежение. Ако го направиш така, това наслаждение се задържа часове след упражнението, а ако го правиш всеки ден мозъкът свиква - и това е основата на системата на Норбеков. Това състояние да се задържа възможно най-дълго. В това състояние зрението си работи перфектно дори без да правиш нищо по въпроса Smile Това е и състоянието, в което организмът работи най-добре.
Цитирай

Soleil, maggee много ви благодаря  Hug Явно се пренапрягам, защото мисля дали точно изпълнявам упражненията. Ще направя почивка и от понеделник започвам пак Smile Радвам се, че открих тази тема Smile
Цитирай

БУРГАС

Ако някога се омъжа  то ще е само за  Норбеков Mr. Green
Цитирай

И аз ще се включа. В момента изкарвам ПЪРВОТО НИВО - при ГУЗАЛ ТАДЖИБАЕВА. Невероятно съм впечатлена от нея, като личност и преподавател. Ще се върна, за да прочета повече по темата, но за сега впечатленията ми от курста са чудесни - тонусът ми се промени, оптимизмът се върна. Нямам проблеми със зрението, но явно правя упражненията с напрежение и на мен и на мъжа ми се появи напрежение и лека болка в очите... иначе - наполвина намаляха разширени вени при мен, почти изчезна брадавичка и тежеста в гърдите и болката при вдишване, която имах - отшумяха. Ще споделя след края на курса - в сряда и повече Smile
Цитирай

Здравейте, аз също съм била на 2 -те оздравителни нива при Гузал. Бях много впечатлена-човек с невероятно излъчване и харизма. Това беше през 2007 - от тогава не съм се занимавала и естествено резултата се загуби. Сега явно отново имам подем и желание да започна - сериозно да работя със себе си. Изненадах се от негативните неща написани за Норбеков и споменати и тук и такива, които намерих случайно в гугъл. Малко се озадачих..
Много съм впечатлена от постингите на Мая и блогът й, който сега започвам да чета с удоволствие. Ще е чудесно да споделите още искрени отзиви - и хубави и други. Мисля да се запиша отново на 1во, 2ро и т.н нива - в крайна сметка явно съм си от "мързеливците" и повтарячите  Smile
Поздрави на всички!
Цитирай

Опитвам се да намеря СТАРАТА ТЕМА ЗА НОРБЕКОВ тук, но не мога .... може ли някой да ми помогне....
 bouquet
Цитирай

Здравейте,
скоро започва нов курс в София и се заинтересувах от него.
Нося очила от 10 години , диоптър -3. Бях чел за Норбеков преди 3-4 години, купих си и книгата му тогава и почнах да е чета. Нещо се отегчих обаче и не е докарах до край. Чувствах се като пълен глупак, че не разбирах от превода всичките видове упражнения и това нравствено надъхване ми дойде в повече. Отделно таблицата с буквите е нямаше към книгата. Виждам в темата, че има копие, то обаче е с ниско качество. Чудя се сега дали да се запиша на курсовете, но имам няколко основни въпроси.
Трябва ли през целите 10 дни докато трае курса да не слагам очила и за минутка. Аз работя по цял ден на компютър и без очилата си не мога да работя.
Ако пропусна един сеанс какво се случва?
Колко време след курса трябва да продължавам с упражненията с цел да не възвърна евентуално свалените диоптри.
Реално от всички пишещи в темата, кой колко е свалил и вече колко време успява да поддържа зрението си.
Поздрави.
Цитирай

Здравейте искам да попитам за какво става на въпрос в книгата на Норбеков "Къде на майната си зимуват звездите...".Защото където и да прочета ми изписва едно и също описание на книгите му .Който я е чел нека  сподели
Цитирай

Пловдив

Здравейте, публикувам информация за тези, които се интересуват от техниките на Норбеков - едно майсторско обучение в Пловдив на 7 юли (понеделник) с водещ Жанна Баскакова, оторизирана лично от Норбеков за обучител в България.
https://www.facebook.com/events/439356522872066/
Цитирай Публикувано от: компютър

Беше отдавна, първите курсове в БГ. Преподавателката пушеше, преподавателят пиеше здраво, на самия курс идваше пиян.  Имах вътрешно несъгласие с някои действия и думи на преподавателите. В дните на курса ми откраднаха пълен резервоар бензин, на едно момиче, също контра,  пък му откраднаха чифт обувки. Майка ми - 60г - свали диоптрите от 4.5 на 2.5. Има и други подобни случаи на познатия на пак.весела, съвсем умишлени.

sam moga, Господ да те възлюби.
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-216 от 216 отговора