Помощи за по-бедните...в чужбина..

  • 1 303
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 952
   Моми4ета , в  страната ,в която  сте има ли специални места , на които се   събират помощи за  по-бедните.Например  тук имаме ....освен ,4е по улиците се оставят разни перални , миячни машини , цели  дивани  , маси , прахосмукачки и каквото си помислите.Ние също си изхвърлихме старата холова гарнитура и за  1  ден изчезна.Та за местата за помощи , аз ходя  с колата и оставям  много  дрехи , чанти, обувки.В4ера минахме от там и имаше страхотни работи, този път нямахме какво да оставим , само ми стана хубаво като гледам ,4е има къде да  идат хората да вземат каквото им трябва , имаше детски коли4ки ...столчета  за  кола ...Аз съм си на  бебешка вълна,понеже тъкмо купуваме и ние стол4е и коли4ки и разни работи ...един ден  и моите ще идат  на такова място, поне ще се използвят.Едно такова място е  в подземния паркинг на  един  shopping  center.

Та така ..при вас има ли ?

# 1
  • Мнения: 4 212
Да, има, 4ервеният кръст, дават храна, дрехи.....а тва по улиците в нашият град е всеки вторник и 4етвъртък имаш право да си изхвърлиш домашните и битовите неща от дома, минава спец. камион и събира вси4ко.....което е останало.... Laughing

# 2
  • Мнения: 2 825
Да, има, 4ервеният кръст, дават храна, дрехи.....а тва по улиците в нашият град е всеки вторник и 4етвъртък имаш право да си изхвърлиш домашните и битовите неща от дома, минава спец. камион и събира вси4ко.....което е останало.... Laughing
и тука е същото  Wink
п.п. За дрехите има специални контейнери на места, после те минават и ги събират от там.

# 3
  • Мнения: 780
И тук има, но не е съвсем без пари.. магазини за втора употреба и тези на Червения Кръст - верно на безценица, но все пак се плаща. Има обаче много благотворителни организации, които събират периодично дрехи и обувки и после ги раздават на нуждаещи се хора и семейства. Армията на спасението обикновено събира парични дарения и подсигурява подслон и храна за бедни, малтретирани, деца - жертва на домашно насилие, бездомни и т.н.
А за ел.уреди, холни гарнитури и т.н. - в годината 2 пъти се прави разчистване и всеки изнася каквото има. Обикновено има седмица преди общинските коли да минат да съберат, а през това време кой каквото си хареса си го взема.

# 4
  • Мнения: 2 452
При нас има големи контейнери за дрехи почти на всяка улица; освен това към църквите има магазини за втора употреба, където могат да се даряват дрехи и др. предмети.Моя позната принадлежи към клуб, който всеки ден приготвя сандвичи и ги носи в училищата за деца от бедни семейства. За друго не се сещам.

# 5
  • Мнения: 4 244
ПОне в нашата провинция е така - контейнери на Червения кръст в всеки край на селото, католическо дружество Каритас което също събира дарения и други дружества за социално подпомагане.
Има и фирми които събират дрехи и завивки няколко пъти в годината, които минават, оставят си чувалите с  бележката на тях и после минават на датата да ги прибират
Отделно и друг път съм споменавала за датите 4 пъти в годината когато при нас се изхвърля ненужна и остаряла покъщнина. Тогава доста от бедните се снабдяват с ел. техника, мебели и дом. техника
Има за децата организирани базари на детски и бебешки неща (от боди до детска количка), магазинчета тук и таме за 2 употреба дрехи, като детските са съвсем отделно

# 6
  • Мнения: 5 183
При нас също има на много места контейнери. Има и дни, в които всяко домакинство изнася пред къщата си в специални торби дрехи, обувки, игра4ки ...

# 7
  • Мнения: 7 837
Аз нося дрешки в една баптиска църква на близо. Към повечето църкви има магазини, а в някои раздават и храна.

# 8
А не сте ли си мислили за изпращане на детски дрешки в България в помощ на домовете за сираци?
Аз съм събрала три чувала, които ми се иска да изпратя там, вместо да ги хвърлям, но търся превоз....
 Sunglasses

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 094
А не сте ли си мислили за изпращане на детски дрешки в България в помощ на домовете за сираци?
Аз съм събрала три чувала, които ми се иска да изпратя там, вместо да ги хвърлям, но търся превоз....
 Sunglasses
Мислила съм, затова и сега като си ходих занесох каквото имах и оставих на майка ми да раздава.

# 10
  • Мнения: 2 952
Да бе ....на  вси4кия  багаж  дрешки  втора употреба ще  нося  с мен  в  самолета , а  ако искам да ги пратя  ще ми излезат  толкова  скъпо,4е по-добре пари да даря.А не им вярвам къде ще идат парите ....

Ина4е идеята е  добра.

# 11
  • Мнения: 2 292
А не сте ли си мислили за изпращане на детски дрешки в България в помощ на домовете за сираци?
Аз съм събрала три чувала, които ми се иска да изпратя там, вместо да ги хвърлям, но търся превоз....
 Sunglasses
Мислила съм, затова и сега като си ходих занесох каквото имах и оставих на майка ми да раздава.
10х
и аз нося каквото мога, нашите раздават нещата из квартала  Wink

# 12
Ами има. Има до всеки по-голям супермаркет контейнери за тази цел. Събират се дрехи, книги, музикални дискове, плочи, касети, играчки, обувки.......Абе какво ли не. По домовете често минават и оставят наелонови торби, в които се слагат дрехи, а ако имаш някакъв вид техника или мебели се обаждаш допълнително за да ги приберат (да не ги вали дъжда Crazy Grinning). Има организации и към църквите (в тях основно обаче съм чувала, че пращат нещата за Румъния newsm78). Съпругът ми тръгна в един клуб (Ротъри клуб) и те до сега са пращали неща за Румъния, но той мисли да ги преорентира за домове в Б-я  Peace
Ако не е организиран превоза иначе бая скъпичко излиза да стъкнеш едно колетче с дрешки за Домовете (просто не си заслужава), пък по самолетите виждате, че не можем да се вмъкнем в тия пусти килограми Whistling Grinning

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
А не сте ли си мислили за изпращане на детски дрешки в България в помощ на домовете за сираци?
Аз съм събрала три чувала, които ми се иска да изпратя там, вместо да ги хвърлям, но търся превоз....
 Sunglasses
много хубава идея.   bouquet  bouquet  bouquet
аз използвам мъжа ми , понеже си ходи 2, 3 пъти в годината. по него смятам да пратя още дрешки за децата в дома януари като си ходи.
аз поизпразних гардеробите в нас, а и на други хора Embarassedтова лято и право  при децата. също занесох количка, столче, бънджи, кенгуру.....
и не казвам всичко това за да се хваля, а за да  окуража някой , който се колебае и се чуди дали в действителност се нуждае персонала от всички тези вещи.

 дори  преди бях писала за подобна инициатива.....

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Да бе ....на  вси4кия  багаж  дрешки  втора употреба ще  нося  с мен  в  самолета , а  ако искам да ги пратя  ще ми излезат  толкова  скъпо,4е по-добре пари да даря.А не им вярвам къде ще идат парите ....

Ина4е идеята е  добра.
ако желаеш можеш да си поискаш протокол, в който се описва всичко , което даряваш.
аз пожелах такъв, въпреки, че ми се видяха доста читави жените там Embarassed Embarassed
за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт