Какво продават в училищните лафки

  • 2 749
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Според мен не трябва да лишаваме децата от пари, а трябва да има някакъв контрол върху това какво и на каква цена се продава в училищните бюфети. Децата са малки и затова се лъжат,податливи са и именно това се използва.Някои от тях все още не могат да смятат ,но и дори да могат не знаят значението на парите и не могат да преценят кое си заслужава парите и кое не.Тук смятам,че е мястото на училищното ръководство да следи да не се продават боклуци в лафките и да не се спекулира с цените на закуските.Смятам също,че сокчета от рода на тези запечатаните в пластмасова чашка от 10-20 ст не са подходящи за децата-не защото са евтини,а защото са боклуци,същото се отнася и за всякакви други неща, с които се повдига любопитството на децата и те се лъжат да си харчат парите за глупости.

# 16
  • Мнения: 6 472
Днес ходих до училището и наистина в бюфета имаше неща, които не са за ядене Shocked Оказа се, че не само аз не съм очарована Shocked В общи линии доста от майките на първокласници имат същия проблем - на децата за първи път им се дават джобни и всичко живо се юрва да ги похарчи за всевъзможни боклуци, дето до сега не са им купувани Crossing Arms Говорихме и с директорката и жената обеща, че ще се направи нещо. Абе не може в училищния бюфет да няма сандвичи, но за сметка на това да се продават гривнички Close

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лулуто, "колежке"  Heart Eyes Добре дошла!!!

НЕ съм чела останалите, но аз какво правя: Давам й по 50ст. Рядко повечко, защото и моята яде подобни нещица...
Та затова нещо от вкъщи в раницата и пари за купона на стола и това е.

Другия момент в училищните лафки е, че много прелъгват 1-волаците, че и тези от 2-3 и т.н клас, дето не могат да смятат. Щерката миналия септември редовно плащаше 1лв. за баничка и солети  #Crazy. А са поне 100-ина 1-волаците...от всеки по 10-20ст'инки...и хей Живот, здравей, здравеееееееееей  Hug

# 18
  • Мнения: 1 100
И моята дъщеря е в първи клас, но аз изобщо нямам намерение да й давам джобни пари. Още повече, че от днес ще имат безплатни закуски. Слагам в раничката и шише с водичка и една ябълка. Смятам, че е по- добре да не ходи да пазарува от тези лафки.


Аммм нашите лафки са си хубави Crossing Arms От първи клас се храня в околността около училището и едно време баничките и милинките на "Леля Мари" бяха хит Peace Сега за да стигнеш до най-доброто трябва да прекосиш цяла улица, но си струва Crazy

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 185
Явно е мания това с тези лигави кутийки. И ние си закупихме същото вчера.
Вече сме трети клас но трудно устояваме на изкушенията.... Наричат това произведение на изкуството гнуска ooooh!
По въпроса с парите давам 1лв. и доста говоря но рядко ме чуват. Децата са си деца. 

# 20
  • Мнения: 857
Хаще лафки са отврат SickКато гледам как правят закуските там.Как лелката пипа парите,а в същото време и закуската.Не бих дала на мойто дете да яде от там.Но във всички училища е различно.

Общи условия

Активация на акаунт