Дайте съвет за възпалено дупе

  • 2 058
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
ХУМА!!!

Подсичала се е 3 пъти, и то супер сериозно - не говоря само за зачервяване, а направо за плюски!!! - лекувала съм я с Певизон тогава, тогава си смених и кремчето - минахме на Пенатен, но защо и с Пенатен се подсече още 2 пъти? Вторият път ми казаха да я покъпя само с вода за 2 дни, но и след седмица положението си беше същото (загрубяла и зачервена кожа) - преминах на хума, оправи се само с нея за 3 дни, но и случаят беше тежък (но не исках да мажа с Певизон)!!! А след третия път (те си бяха съвсем в разгара на лятото все пак) всеки ден си я мажа с хума - вече 2 весеца никакво подсичане. Всяка вечер задължително с хума (стои по 13 часа с 1 памперс даже от 8 вечерта до 9 сутринта), а през деня - ако хумата не ми е ожадняла прекалено (сиреч, да е пресъхнала и да го открия точно когато посегна към нея) с Пенатения (после ако не забравя, доливам водичка в хумата и за следващия път си имам хумена кашичка. Хумата се мие по-лесно от пенатения крем!!! И само като се замисля, че "изпива" един пръст вода в купичката за 4-5 часа... Представете си! Дупето на бебка сутрин е сухо, а памперса тежи към 400 грама (пиш-пиш)!!!

# 16
  • Мнения: 423
Да ви споделя какво открих за подсичането при Росито (разбира се, сигурно не важи за всички бебета).

Преди няколко месеца започна доста често да се зачервява дупето й. Аз - подсушавам добре, държа на въздух, колкото мога, мажа грижливо с Пенатен, а дупето й пак се зачервява. Става на пъпчици, че даже и на лишеи и рани. Сменям кремчетата, нищо не помага. Накрая стигаме до Тридерм. При нас това е тежката артилерия (като гледам да не го използвам много често),  2 - 3 намазвания обикновено са достатъчни да стане дупето й като ново. НО, точно й е минало и на следващия ден пак е зачервена и се започва отначало. Докато открих, че не поддържането на абсолютна сухота (какъвто уж е ефекта на козметичните кремчета), а омазняването защитава много по-добре дупето й от подсичане. Сега на всяко сменяне на памперса мажа обилно със зехтин или бебешко олио и вече нямаме такива проблеми.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
Доста мами вече са ти казали, Бейби тан, да му се не надяваш, че прави чудеса гледайки му смешната цена.
И още нещо - оставяй да рита с голо дупе поне 10-15 минути, това също е направо лек. Нашата мома в началото я беше закършила, оправихме я за нула време с Бейби тан. За цели 6 месеца с това стоене на вдяка смяна на памперса по голо дупе веднъж не се подсече, 1-2 пъти се появи зачервено дупе, мазане с Бейби тан веднъж и готово.

# 18
  • Мнения: 2 910
Когато дупенцето е малко зачервено ни изписваха някакви кремове,които се правят в аптеката,а,когато положението е сериозно ползвах Певизон и минаваше много бързо.През останалото време си я мажа с Бочко и отдавна не сме имали този проблем.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Пробвали сме правения крем, за които Джуджанка е писала и наистина е много ефикасен - май само той имаше ефект и след спирането му. Иначе съм ползвала почти всичко изредено до тук, но с променлив ефект т.е. Ани беше добре, докато я мажехме, а като свърши мазилото отново зачервена. Наложи се и да сменим марката на памперсите - и след упорита борба след около 2 месеца решихме проблема. Правехме бани със смрадлика, седеше без памперси....
Най-последно бяхме с крем Здраве и като че ли той също много помогна. И до сега при всяка нужда използвам само него.

# 20
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
... Докато открих, че не поддържането на абсолютна сухота (какъвто уж е ефекта на козметичните кремчета), а омазняването защитава много по-добре дупето й от подсичане. Сега на всяко сменяне на памперса мажа обилно със зехтин или бебешко олио и вече нямаме такива проблеми.
Точно! yes.И аз това съм забелязала и затова мажа само с Павлодерм, той е мазен и никога не сме имали проблеми(да чукна на дърво).

# 21
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
И ние имахме същия проблем. Ани беше на 2-3 седмици. Дупето и се зачерви. Плачеше силно. Помогна ми едно лилаво лекарство ПИОКТАНИН мисля, че се казваше. Много цапа дрехите, но върши идеална работа и струва към 60 стотинки. С памук се намазва дупето и КЛОТРИМАЗОЛ( или НИСТАТИН)- и двете вършат работа. След като започва да се показва здравата кожа( 2-3 дена), смених ПИОКТАНИНА  с ЛИНОЛА ФЕТ, като междувременно не ползвах никаква козметика и сапуни. Само с вода или смрадлика.
 Според доктора бяха гъбички. Дори и сега да забележа нещо, пак правя същото. И нещо важно, ако са гъбички не мажи с нищо мазно освен с лекарствата, защото те се хранят от мазните кремове, зехтина, маста и всичко подобно. Просто ги спири за известно време.
УСПЕХ!!! И да се оправяте бързо.

# 22
  • Мнения: 129
И ние имахме проблем с червеното дупе, при нас беше цялото ж пъпчици обаче и не минаваше нито от бочко нито от кремовете с цинк против подсичане.Изписаха ни Банеоцин обаче  се оказа че  го няма вече в аптечната мрежа и трябваше да вземем заместител (те са антибиотични крамчета) Бактробан- доста по скъпо е ама нямахме избор, а иефекта беше моментален за 2-3 намазвания отново дупето ни грее от белота

Общи условия

Активация на акаунт