Какво е необходимо за да си отсека ореховото дърво в двора ми?

  • 45 250
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 759
Разбира се, тук всички садят ежегодно и не секат...
                               Няма да посмеят да излъжат, но пък вероятно имат приготвени към милион и две оправдания.

# 76
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сега разбрах защо моя дядо преди 20 г. почина на 98 г. възраст. Навремето като млад е отсякъл орехово дърво. Ако не беше го отсякъл сигурно още щеше да е жив...
Голяма глупост изтърси.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 051
Разбира се, тук всички садят ежегодно и не секат, аз друго не очаквам да прочета. GrinningИ лайната след кучетата си събират, и дупчат билет, и не паркират на тротоара, все пак...да не забравяме. LaughingНо е изключително поучително да си кажеш какво съседа е Редно да върши.
Защо се ядосвате толкова? Имаше добри предложения като това дърветата да се преместят от еколозите. А и това е форум и мненията не могат да се отразят по никакъв начин на питащия- той остава свободен да направи каквото реши. Нали така?

Колкото до отсичането- естествено, че косвено всички сечем дървета, защото ползваме предмети произведени от дърво. Идеята е да компенсираме, а не да се правим на светци.

# 78
  • Мнения: 9 990
Аз?Да се ядосвам?На мен ми е смешно... Peace

# 79
  • Мнения: 94
Аз не страдам от скрупули(ако е насочено към мен)-дали садя или сека е все едно..Кой какво ще каже по-повод това - също..А дръвчетата са плодни(кайсия,праскова,дрян и дюля)!
Относно починалия msi се шегуваше ако не разбра..

# 80
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз не страдам от скрупули(ако е насочено към мен)-дали садя или сека е все едно..Кой какво ще каже по-повод това - също..А дръвчетата са плодни(кайсия,праскова,дрян и дюля)!
Относно починалия msi се шегуваше ако не разбра..
Това и на нескопосана шега не мяза.

# 81
  • Мнения: 9 990
Драмата ви е в повече. Peace

# 82
  • Мнения: 2 759
...msi се шегуваше ако не разбра...
                            Дори беше чудесна шега. Този грип сигурно удря и в чувството за хумор  Mr. Green.

# 83
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз моята драма си я изживях достатъчно преди три месеца. И продължавам да я изживявам всеки път, като отида до нашите. Не ме интересува дали авторката ще сече или не - тя вече е решила. Аз не бих, защото, колкото и чудно да им е на някои, ми е жал за дърветата.

# 84
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
...msi се шегуваше ако не разбра...
                            Дори беше чудесна шега. Този грип сигурно удря и в чувството за хумор  Mr. Green.
Но отдаааавна изтъркана.  smile3507 Още не съм карала грип, ама се чудя къде трябваше да се смея.

# 85
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Нямам думи, ти ме разби! Кажи, че не го мислиш това сериозно!  Praynig

# 86
  • Мнения: 4 585
Въпросът на авторката е съвсем резонен. Орехът се намира под специална защита, дърветата са описани, картотекилани, и т.н. и не може да го сечете, когато ви кефне, ако и да е на средата на двора ви. И други неща не може - да правите амфетамини, за заровите умрял близък, коза, или друго животно, и т.н.
Ако й разрешат да го отсече, може да направи с дървесината каквото пожелае - може да продаде трупа на фирма, може да си направи гардероб, тоалетка, ракла, нейна си работа.
Лесно сечем, но като посадим после дърво, чаканката е дълга, докато направи сянка, и даде плод. И тогава обикновенно съжаляваме.

# 87
  • Мнения: 9 990
Вълчо, чудесно, кажи как да проверя кой номер е нашият орех.Никой никога не е идвал да го "описва" и картотекира. Thinking
Не ни мисли, дали Ние съжаляваме.Всеки си прави сметка лична.Единят ни орех е млад, разбира се, чудесна сянка си прави вече, и ражда, но когато сянката дойде в повече, ще го махнем, акктос тана и с предишния.Саден е от нас лично/сиреч родата ми и в частност дядо ми, лека му пръст, ама човека последната си година страдаше, че не може да върти брадвата вече от старост/ и никой май не знае за съществуването му, как се картотекира точно? Thinking

# 88
  • Мнения: 1 788
А други мислят, че тяхното мнение е от жизненоважно значение за това какво да се случва в чуждите дворове  Tired Всички останали, дето толкова ви боли - колко дървета сте посадили през живота си, и колко сте отгледали? За колко се грижите в момента? Ако пуснем една тема с анкета кой е посадил дърво в последните 5 години още на първа страница ще мине 300 теми назад.
За един е чужд двор, за друг - чужда улица, за трети - чужд град... И да, има неща, които са жизненоважни за всички...
Миналата година - един люляк засадих...

# 89
  • Мнения: 4 585
Ами аз живея в Разград и се съобразямам с наредба №19 - http://www.razgrad-bg.org/Naredba_19.pdf  на община Разград. Авторът на темата не знам в коя община живее.
Нямам намерение да чета цялата тема, да не би някъде да е споменал. Не ми е достатъчно интересна темата и фирата е много.
Ако авторът е от община Разград, трябва да подаде молба в свободен текст до кмета.

Ако някой е спастрил пари и си е купил парче замя, това не означава, че може да прави на нея каквото си пожелае. Това парче зема е част от планетата, а тя е наша.

Общи условия

Активация на акаунт