Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 105 отговора

На пода

Така, започвам вече да ви досаждам.  Rolling EyesЕто ги първите ми въпроси към вас:

Може ли някой да ми препоръча изпитано добър антицелулолитен крем за бременни. Съвсем умишлено питам тук, защото в Красивата мама ще ме препратят към продуктите на БГ пазар. Аз в началото се мажех с някакъв крем за бременни на Милупа, но нещо не ми хареса миризмата. Сега се поливам щедро с масажно олио за бременни на Frei, но не знам дали това е достатъчно. Ох, голям страх ме гони по отношение на стриите...

Освен това скоро ще си ходя до БГ и искам да си купя някой неща за бебето. Знам че е рано, но аз повече няма да ходя до раждането. Затова искам да ви попитам, какво има смисъл да купувам от БГ, и за кое е по-добре да се доверя на местните.

И накарая да попитам, опитвал ли е някой акупунктура с цел облекчаване на раждането. Ние с мъжа ми много сериозно го обмисляхме, но консервативната ми майка внесе смут в душата. Щели да ми увредят бебето, кой знае какви последствия можело да има от акупунктурата, ей такива неща...

Цитирай

Мunich

Ами Фрай знам, че е най-доброто масажно масло за бременни. Антицелулитните ги забрави докато си preggo.
Купих си още едно мляко . Много е хубаво, защото сравнително бързо попива. Пише на страницата им, че почват да ги продават и в dm-a.
Цитирай

Хмм как ще ти увредят бебето с акупунктура, това пък за първи път го чувам. Аз не съм пробвала, но то е защото се наложи спешно да вадят бебчо, иначе сигурно щях да си поискам. Чувала съм само хубави отзиви.

А какво да си купиш за бебчо от БГ - ами най-вече текстил. По-евтинко e, но пък и гледай много колко е качествено, че има големи боклуци.
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Мога веднага да ти кажа - 200 % за акупунктурата за подготовка!
Аз родих за 2 ч с нея - никакви неприятни последствия. За бебето - ни най малки повреди, роди се прав здрав и сега му се радвам  Laughing
Ако имаш възможност си избери Beleghebamme, аз така направих и тя ми правеше след 36 седмица мисля че беше 2 пъти седмично. Взех да забравям вече  ooooh!

От България - порови се из магазинчетата. Има доста немска стока която се продава на доста по евтини цени от при нас. Аз сега навзех на децата бельо и то такова дето се продава в H&M u C&A.
Има много хубави неща, но ако питаш мен количка не си вземай оттам - не  са толкова качествени като при нас.
Три пъти съм купувала и все се чупеха много бързо  Sad
Цитирай

Германия

Е да, ама против стрии аз пак ще те препратя към БГ пазар, кремче Дева - това беше единственото, което понасяше на кожата ми. Има и едно масло против стрии на Икаров, то също не ми щипеше. Просто трябва да пробваш как реагира твоята кожа на различните мазила.
За дрешки - мога да кажа за по-големите. Бодитата, които си купих тук се оказаха по-устойчиви (за шевовете иде реч) но пък българско съм имала само едно, така че мнението не е достатъчно меродавно. Детските дрешки, произведени от БГ фирма са добри като качество и цена, но оглеждай задължително шевовете, че на мен ми се наложи да поправям почти всички, които ми пратиха от БГ.
Връхни дрешки, ако имаш възможност и попаднеш на разпродажби на H&M - детските им дрешка са изработени така, че циповете или копчетата не убиват на бебешката кожа.
Пижамки - по-практични са тези с копчетата и с отваряне отдолу при краката, не се налага да разсъбличаш всичко.

Акупунктурата не вреди с нищо, напротив помага; Фиданката поне е живо доказатлество, а и аз имам приятелка тук дет я боцкаха и двете и деца се родиха безпроблемно.
Цитирай

На пода

Благодаря Дорит! Ще погледна и за това мляко. Аз нямам време да се мажа с 10 различни неща, но може да ги редувам.

Фей, аз изобщо не твърдя че има нещо рационалнo в опасенията на майка ми... Само се чудя, нали знаеш колkо лесно се посява зрънцето на съмнението. А иначе тук с акупунктурата се започва седмици преди термина. И аз не разчитам на последния момент. Затова го мисля отсега.
Цитирай

Vienna, AUT

Аз през цялата бременност се мазах с олиото на Frei и съм много доволна.
От България винаги поръ4вам да ми донесат предимно хавлии, пелени, одеала, има едни лигавници с найлон4е отдолу, които тука така и не ги намерих. За дрехи предпо4итам от тук - горе6то препоръ4вам бодитата от H&M и С&А със страни4ното закоп4аване - много добро ка4ество са и са удобни за обли4ане особено когато бебето е осте много малко.
Цитирай

Аз ползвам Bellybutton но маслото не крема - ако е мажеш след къпане - 1 бутилка стига и за сега нямам никакви проблеми с кожата  Smile дано така си остане
За курсовете преди раждане - ако имаш възможност пробвай понякога правят 30 мин. безплатни презентации и можеш да си избереш после курс. На мен много ми хареса йогата за бременни, но не се записах защото ми е далече след работа  Sad
За дрешки, ако имаш любими магазини в които занеш кога са им разпродажбите - купи си нещата от тук на разпродажби ще ти излезнат на същите цени, че и по-ефтино Smile
Ако имаш колежки които имат деца можеш да ги питаш те обикновенно имат хубави неща, които не им трябват и могат да ти дадат или продадат доста интересни неща и доста ефтино. Аз доста неща взех от колежки.
Цитирай

На пода

Ох, Фиданке, мила направо ми стопли душата. Аз така се бях настроила за акупунктура, но след като говорих с майка ми, взе да ме хваща страх.

Количка разбира се че няма да мъкна от там. Аз съм се спряла тук на 2 модела (Хартан и Теутония) и не знам дали изобщо ги има в БГ, защото там май на почит са италинските колички според това което чета тук.

Пепеляшке, благодаря и за твоите напътствия, непременно ще оглеждам дрешките. Аз симислех по принцип да купувам дрешки за началото, те се носят малко и там качеството не е много важно.
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Ох, Фиданке, мила направо ми стопли душата. Аз така се бях настроила за акупунктура, но след като говорих с майка ми, взе да ме хваща страх.

Количка разбира се че няма да мъкна от там. Аз съм се спряла тук на 2 модела (Хартан и Теутония) и не знам дали изобщо ги има в БГ, защото там май на почит са италинските колички според това което чета тук.

Пепеляшке, благодаря и за твоите напътствия, непременно ще оглеждам дрешките. Аз симислех по принцип да купувам дрешки за началото, те се носят малко и там качеството не е много важно.

Продължавай да се настройваш за акупунктурата, нали ти ще раждаш, не майка ти  Wink
За количките - зависи каква искаш. Хартан са спортен модел, а Теутонията са по така.
Ако не ти се дават толкова пари за количка и искаш примерно да е Хартан, може да си вземеш спокойно Babywelt  те са по лиценз на Хартан, но 2 пъти по евтини.
За качеството на дрешките се лъжеш - в самото начало е най важно. Кожата им е толкова нежна, че всеки крив тегел ги дразни и после се чудим що църкали Laughing
Аз останах определено изненадана, че има немска стока в Бг (вярно че шита на ишлеме в Турция, но все пак си личи качеството), но и българската продукция е на добро ниво.
Попаднах и на много добре заредени магазинчета и учтиви продавачки, така че обикаляй по София и оглеждай добре.
Това което момичетата ти казаха по горе е вярно. Wickelbody е най доброто за началото - тия дето се замятат отпред. Изобщо дрешки с тиктак копчета за началото са най добри, че едно червейче може само по тоя най лесен начин да се облича  Wink
Цитирай

UK

аз ползвах крем против стрии на Palmers, бадемово олио на Икаров и всяка вечер зехтин-стрии нямаааа Very Happy.иначе за антицелулитните ми казаха да не ползвам заради кофеина и други съставки които щели да навредят на бебето.
от БГ препоръчвам: крем Бочко Very Happy, чаршафчета (аз и купих няколко от там,защото намерих много красиви,при това доста по-евтини) и едно такова нещо,което наричат пелена-метър на метър мекичко и шаренко,но не пропуска-аз го ползвах за масичката за преобуване да не и е студено на дупето Very Happy и като я слагах на нашето легло.иначе дрешки предпочитам от тук да и купувам, от БГ купих,но не са по-евтини,а и има много на които пише 100% памук,а се вижда,че не е.аз също предпочитам тези които се закопчават отдолу и избягвам всякакви връзки,панделки и излишни копчета/ципове.
Цитирай

След завоя в дясно

Привет и от мен,
Да си кажа и аз Laughing (не)компетентното мнение 35
Ползвах през цялата бременност Johnson's baby oil gel
Много съм доволна  bowuu
 Мой съвет е дрешки можеш да си вземеш,ама само горни,долните не препоръчвам
И кремче Бочко
Цитирай
Аз ползвах на AVENT крема, както и този на Boots (не знам дали тази козметична верига я има у ваше село Wink Very Happy), на големите супермаркети TESCO, ASDA също съм ползвала. От всичките съм била доволна Crazy Laughing

Какво да си купиш от Б-я?! - нямам и идея какво да ти препоръчам. Аз всичко от тук съм си го набавяла newsm78 Very Happy
По третото въпросче - такова не съм пробвала  Very Happy
Цитирай

в Tara

антицелулитния на дева е много добър.
дрехи от бг срам , не срам не съм купувала . не ми харесват Embarassed
миналата година на малката купих на колев от буйките, естествена кожа, хубави били, удобни били, ала бала... за 20 дни 3 чифта сменихме на проходилката.
а и за българия никак не са евтини.
оттам обаче  купих много хубаво хомеопатично кремче за дупе.
Цитирай
....миналата година на малката купих на колев от буйките,....
Аууу във подфорума "На пазар" така ги бяха оплюли тия Колев, че даже ония искали от Мамма и Татте да махнат от форума тази тема, или да се изтрият постингите на недоволните потребители (а те бяха май в цялата тема) - голям скандал помня се беше заформил  Confused
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 105 отговора