Малко бременни въпроси

  • 8 258
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 244

А тези шезлонги дето Фиди ги спомена от каква възраст се ползват? Гледах, гледах, пише само до 9 кг, но нищо за начална възсраст. И имат ли някакво приложение? Точно в момента са на специална оферта в нашия супер.
Фиди, а защо препоръчваш кърпа за носене пред кенгуру? Аз се бях насочила към кенгуруто, че ми се струва по-естетично и лесно за ползване. Иначе определено ми трябва нещо такова.

Ох, тъкмо мислех че съм свършила и хоп още един въпрос ми изникна. Как слагате бебета в количките? В смисъл едно време имаше дюшечета, чаршафи и т.н. А сега повечето са с чанти вътре и не мога да разбера тази чанта застила ли се с нещо.



Значи гледам Хонда ти е отговорила за шезлонгите - аз го ползвах от първия ден само в легнало положение (особено докато сготвя а е заспал). Позлвах само с малкия но определено и за третото ще си взема пак.
За кенгуруто и кърпата - позлвах и двете. С две ръце съм за кърпата, не гледай естетиката, а удобството. Още повече че с кърпата (или както тук из форума ще го срещнеш - слинг) можеш да го носиш доста до по късни месеца, та даже и след годинката. Има различни начини на връзване, акушерките в курсовете ги знаят, можеш да питаш да ти покажат. Плата е много здрав неразтеглив и държи бебето към твоето тяло прикрепено, можеш да я ползваш от 1 ден, докато за кенгурурото препоръчват след като може да се държи главата, което съкращава автоматично времето за носене.

За бейбифона - да, да, да! Невероятна работа ми върши!!!!

Хондич, аз не казах задължително за помпата, просто има жени като теб и мен дето една капка не могат да изцедят, а други могат един батальон да изхранят с помпене.
Но по добрия вариант е определено да наемеш от аптеката електрическа, разбира се ако ти се налага. Рецепта ти дава детския лекар и се плаща само Pfand на аптеката че я ползваш (поне така беше при нас, не знам вашите здравни каси дали го поемат - питай!)

За балдахина (това е превода му на български) - може и без. Просто създава романтична обстановка. Педиатрите казва НЕ, щото събира прах и повишава риска от детска смъртност. Аз лично ползвах точно заради романтиката и уютността която създава. Избора остава твой.

Общо взето ти стига само една въртяща се музикална играчка (Spieluhr, Moblie), един обиколник(Bettumrandung) и едно спално чувалче.
За детската количка - слагала съм една пеленка, като чаршафче (нали питаше за какво са ни тия пелени  Mr. Green) и повито в едно плетено одеалце. Чантата за носене е достатъчно мека, повече комфорт не му трябва на бебето

Татяна, вземи си една такава комбинация дето Хонда ги показа - скрин, с повивалник отгоре и ако можеш да го вземеш с ваничка вътре. (нали ти е сакъ мястото). Ползвах такова с каката и ми беше страшно удобно (по онова време бяхме само в 2 стаи с кухня)

Последна редакция: ср, 21 сеп 2005, 17:58 от "Стройна" фиданка

# 76
  • Мнения: 7 605
Фиде, Wickelkommode 6те вzема във всеки слу4ай, мерси, в оная тясната стая има достатъ4но място и zа нея, и zа креват4е и други там етажери или каквото и да било. Просто не zнам дали иzоб6то е подходя6то zа детска, zа това ре6и6 тук да питам....

# 77
  • Мнения: 4 244
Татяна, то друго за начало и без това не ти трябва като мебели

Сетих се още нещо - Вяра, твоя бебок като ще се ражда през зимата, няма да е лошо да му вземеш за коша за колата едно чувалче. Някои модели ги продават така в комплект, и сенник също (Sonnenschutz)

# 78
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Мда, аз да се ключа.
На ръка не съм прала, ползвах пелени през деня на поразия, да постилам под беба, защото кърмех легнала и на спалнята. Като прибавиш и хавлията от вечерното къпане, аз слагах и тениската с която съм кърмила в началото, та се събираше порядъчно количество за полвин пералня, ако не и за цяла.
За дрешки акъл немога да дам, ние сме на вечно топло и аз съм ползвала бодита с къс ръкав, тениски и панталони /като ританките, ама без ходило/ на Вис Виталис /при мен тънко трико няма, това е причината/
Помпа също не съм ползвала, кърмих до 1г и 1м.
Да дам още една идея, и аз като Хонда, не изгарях от желание в началото да готвя, та ползвах тенджерата под налягане. Може да не си и фен, ама за началото си е решение. После можеш да я ползваш за бебо.

# 79
  • Мнения: 2 292
Вяра, наистина е много важно столчето и кошчето за кола ако са употребявани да са със сигурност Unfalfrei. Е Хонда го беше написала по-горе.  Не знам как се проверява обаче. Аз съм взимала от познати колеги и за това не съм проверявал допълнително.

# 80
  • Мнения: 93
Леле, колко полезни неща! Добре че Вяра повдигна темата та да се престраша да попитам и аз някои неща...

1. За шезлонгите (предполагам това са т.нар. wipstoeltjes на холандски). Някъде четох че не се препоръчвало бебето да седи в тях повече от 1-2 часа на ден. Вярно ли е това или става дума за нещо друго? Ако е само за 1-2 часа има ли смисъл да го купуваме - и без това сще се ползва само няколко месеца (колко..?).

2. С какви неща точно се застила леглото на бебето - тук съветват да се вземе нещо за под матрака (за да пази леглото), после нещо което да пази самия матрак, после чаршафче (тия чаршафчета сигурно се цапат доста - колко да си взема на първо време?). И тук съветват да не се използват завивки, възглавници и одеяла (даже и обиколници!), а само спални чувалчета - ама тия чувалчета ми се струват много големи за новородени, една майка казваше даже че бебето и се изхлузвало и навирало в процепа за ръкавчето (което също не ми се вижда безопасно..).




# 81
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Леле, колко полезни неща! Добре че Вяра повдигна темата та да се престраша да попитам и аз някои неща...

1. За шезлонгите (предполагам това са т.нар. wipstoeltjes на холандски). Някъде четох че не се препоръчвало бебето да седи в тях повече от 1-2 часа на ден. Вярно ли е това или става дума за нещо друго? Ако е само за 1-2 часа има ли смисъл да го купуваме - и без това сще се ползва само няколко месеца (колко..?).

2. С какви неща точно се застила леглото на бебето - тук съветват да се вземе нещо за под матрака (за да пази леглото), после нещо което да пази самия матрак, после чаршафче (тия чаршафчета сигурно се цапат доста - колко да си взема на първо време?). И тук съветват да не се използват завивки, възглавници и одеяла (даже и обиколници!), а само спални чувалчета - ама тия чувалчета ми се струват много големи за новородени, една майка казваше даже че бебето и се изхлузвало и навирало в процепа за ръкавчето (което също не ми се вижда безопасно..).





Шезлонга в началото го ползвах като поставка за чантата от количката, и така бебо спи в чантата, тя в/у шезлонга и с клатене го успокоявах. Сега го слагам да седи, има различни степени т.е. височини, така може да наблюдава събитията, които стават около него. А като му сложа и клавиатурата си тропа по нея и се занимава. Докато става в него ще го слагам.

За леглото, да така е, отдолу между решетките и матрака има някъв плат, на матрака има протектор, който да пази в случай, че бебо се напишка и отгоре едно чаршафче. Друго не съм сложила. Обиколниците ги махнах, защото в момента, в който си откри краката все там се закачаше и увисваше. Сега съм наметнала едно чаршафче, да пази от решетките, него няма как да свали, защото е достатъчно дълго и опънато.
За завивките съм казала вече..изритва всичко, затова спално чувалче в актуалния размер върши чудесна работа.

# 82
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Леле, колко полезни неща! Добре че Вяра повдигна темата та да се престраша да попитам и аз някои неща...

1. За шезлонгите (предполагам това са т.нар. wipstoeltjes на холандски). Някъде четох че не се препоръчвало бебето да седи в тях повече от 1-2 часа на ден. Вярно ли е това или става дума за нещо друго? Ако е само за 1-2 часа има ли смисъл да го купуваме - и без това сще се ползва само няколко месеца (колко..?).

2. С какви неща точно се застила леглото на бебето - тук съветват да се вземе нещо за под матрака (за да пази леглото), после нещо което да пази самия матрак, после чаршафче (тия чаршафчета сигурно се цапат доста - колко да си взема на първо време?). И тук съветват да не се използват завивки, възглавници и одеяла (даже и обиколници!), а само спални чувалчета - ама тия чувалчета ми се струват много големи за новородени, една майка казваше даже че бебето и се изхлузвало и навирало в процепа за ръкавчето (което също не ми се вижда безопасно..).






Димитрия,за Шезлонгите не мога ниЩо да ти кажа заЩото аз не съм ползвала  Rolling Eyes
За легълцето: първо се слага матрака ( има разни видове ) после се слага неЩо като калъф,който предпазва матрака и по средата има едно непромокаемо пар4е,против напиШкване. Отгоре 4арШаф4е, завивка. Ние си купихме възглавни4ка с дупки ,която казаха,4е е против задуШаване. Имах и обиколник.
4увал4е не съм ползвала в първите месеци,заЩото беб4етата са наистина много малки,но после ми върШеШе 4удесна работа

# 83
  • Мнения: 2 292
... А като му сложа и клавиатурата си тропа по нея и се занимава. Докато става в него ще го слагам. ...

... а той отрано има насока в живота и взел да специализира  Wink

# 84
  • Мнения: 1 465
Momi4eta, za takav 6ezlong li stava vapros newsm78

# 85
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Momi4eta, za takav 6ezlong li stava vapros newsm78

аха, този много удобен ми изглежда.Чак на мен ми се прищя да легна в него Mr. Green

# 86
  • Мнения: 4 244
Димитрия, това за 2 ч е за кошчетата за кола, не за шезлонгите.
Шезлонгите можеш да ги ползваш неограничено време. Но аз лично не съм прекалявала
За матрака Пепеляшка много хубаво го е обяснила. То в началото не ти трябва да е по целия матрак, същата работа ти върши и една пелена.
На мен сега ми се налага често да ги ползвам тия протектори за матрака, че разбойника като заспи следобед и не се усеща да се събуди като му се пишка  Mr. Green
Възглавнички не ви трябват в началото изобщо. Даже са забранени до годинката. Сина ми спи още без възлгавница, но ползва за такава отвреме на време мечока си  hahaha

# 87
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ЗаЩо да са забранени възглавни4ките до годинка  Shocked На мен оЩе в болницата ми казаха да взема и то такава против задуШаване и да я слагам на нея ,като единия ден я слагам да спи на едната страна/бузка а на следваЩия на другата Thinking

# 88
  • Мнения: 4 244
ЗаЩо да са забранени възглавни4ките до годинка  Shocked На мен оЩе в болницата ми казаха да взема и то такава против задуШаване и да я слагам на нея ,като единия ден я слагам да спи на едната страна/бузка а на следваЩия на другата Thinking
Ами на мен така ми казаха - според проучванията точно за синдрома за внезапна детска смърт трябва да се избягват възглавничките, меките матраци и пухените завивки. Опасността преминава към 10 месец.
Затова препоръките са твърд антиалергичен (по възможност) матрак, спален чувал, обиколник и чаршафче за матрака.
Колкото по малко опасности  има край себе си толкова по малка е вероятността да се случи нещо.
Освен това никакви цигари, хладна температура (16-18 градуса) за спане, често проветряване и тн

# 89
  • Мнения: 2 292
ЗаЩо да са забранени възглавни4ките до годинка  Shocked На мен оЩе в болницата ми казаха да взема и то такава против задуШаване и да я слагам на нея ,като единия ден я слагам да спи на едната страна/бузка а на следваЩия на другата Thinking
Ами на мен така ми казаха - според проучванията точно за синдрома за внезапна детска смърт трябва да се избягват възглавничките, меките матраци и пухените завивки. Опасността преминава към 10 месец.
Затова препоръките са твърд антиалергичен (по възможност) матрак, спален чувал, обиколник и чаршафче за матрака.
Колкото по малко опасности  има край себе си толкова по малка е вероятността да се случи нещо.
Освен това никакви цигари, хладна температура (16-18 градуса) за спане, често проветряване и тн

да, точно това ни казаха и на нас на курса за гледане на кърмачета

Общи условия

Активация на акаунт