Въпрос за дом. пюре с картоф

  • 480
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Нали знаете как става картофът като го пасирате - едно лепилообразно!!! Ами има ли начин да не става така и да го пасирам все пак!!! Да му добавям нещо ли, да го правя като е горещ ли? Да го варя обелен и нарязан на парчета ли? Да добавям кърмата преди да го пасирам ли?!?Не че ме боли ръкага да го мачкам с вилицата, ама с вилицата не може да се намачка така добре и винаги има някои по-големи парченца (като недопасиран ориз) и Бибата ги отделя в устата си!!!

А ориза с пасатор става ли на "купешко пюре" или да забравя за нещо докато не попреминем на преходна храна?!?

Ако се сетите и за други неща за други зеленчуци, свиркайте и за тях някои хитринки от опит, че да не пълня всяка седмица с още теми по въпроса!

Много ви благодаря, мами!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Намен картофеното пюре ми го оплюха - само с нещо друго го приема, а тогава с пасатора няма проблем. Ако обаче го искаш чисто - предварително сложи кърма и мачкай с вилицата, а после с лъжичка - става си като купешко пюренце, просто лъжичката го претрива. Другият номер е да го минеш през цедка - на мен от пасатора ми тече нещо черно, не знам какво, и така правя.

# 2
  • Мнения: 6 243
Картофеното пюре става на лепило точно заради пасатора. За да става пухкаво, се варят картофите обелени и нарязани (за да са еднакво големи парчетата и да се сварят бързо и едновременно), след това се пасират с уред. Може да е или преса за картофи или ръчната "мачкачка" - едно плоско нещо с дупки. Може да се пасират с водата, в която са врели, или със затоплена (но не до завиране) кърма.

Ориз варен се пасира с пасатора без никакви проблеми и става гладко хомогенно пюре, но трябва да се добави малко течност - топла вода или кърма, пак по избор.

Аз си спестявах време като сваря по-голямо количество зеленчуци, пасирам ги с водата, замразя във формички за лед и като стегнат ги държа в торбички (надписани какво е вътре, щото зелените не можеш да ги разбереш боб ли е, грах ли е...). После само ги комбинирах.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Може да слагаш също морков, кр.масло, магданоз(малко), лук(малко), броколи, лющен грах, тиквичка, тиква, карфиол, пиперка, елда, просо(1ч.л.). Като всеки ден различно, основното да е картоф,лук, зелен боб(2-3 шушулки) морков и магданоз. На мен това педиатър ми го каза. Съобразяваш се с вкуса на детето разбира се.
Моя син например не му хареса с пипер. Някои от изброените неща и аз не съм ги пробвала още, но възнамерявам да го направя.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз картофа го приготвях за основа на различни видове пюрета. Даже го сварих в една вода с морковите, чушките и тиквичките и после ги пасирах поотделно и комбинирах в разни асортита. Не исках само картоф да яде, все пак!!! Но може би ако ги бях пасирала в комбинация, нямаше така да произведа лепило от картоф!

Продавам натурално лепило -  Mr. Green цена, по договаряне!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Но може би ако ги бях пасирала в комбинация, нямаше така да произведа лепило от картоф!
Аз заедно ги пасирам и пак си става като лепило, всичко си идва от картофите  Wink.

# 6
  • Мнения: 827
Картофите ги беля и нарязвам предварително. Не съм забелязала така да става.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 765
А топли ли ги пасираш ? Защото , аз ги пасирам студени и пак лепне , ама мноооого малко . Я опитай .  Wink

Общи условия

Активация на акаунт