Отговори
  • Мнения: 5 577
Мами, възможно ли е това?
Питам информативно, защото четох в дира някакви теми, от който останах с впечатление, че можеш да откажеш и да си лежиш у вас.
Ако например имаш леко кървене или слаби болки - отиваш на преглед само да те видят и отказваш да лежиш там (ако те искат за задържане).

Как става това, някой знае ли?
Попълваш ли нещо?

# 1
  • Мнения: 1 735
Аз отказах да лежа в болница.Бях 4-ти месец-начало.Кървене и отлепване на плацента.Пратиха ме в АГ-то.Висях там на хапчета 1 седмица и ми беше ГИГА-гнусно  Sick Излязох и след седмица прокървих пак.Обадих се на докторката си и й заявих че каквото и да става няма да отида пак в АГ.Тя се шашна,но ми каза всичко което трябва да правя,докато лежа вкъщи.Резултат:оправих се без лекарства,и много по-бързо,но най-вече окончателно.
Нищо не съм подписвала.Никой не ме е и карал.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 755
Никой не може да те накара насила да се възползваш от медицинските услуги. Когато откажеш хоспитализация, трябва писмено да декларираш своят отказ. Това става със свободен текст върху талона или Лист история на заболяването и с твоя подпис. Примерен текст : "Отказвам назначеното ми лечение. Напускам клиниката по свое желание. Запозната съм с рисковете от това." След това, ако нещо се случи с теб, не можеш да обвиниш никого, освен себе си.

# 3
  • Мнения: 2 885
Аз отказах предната седмица да лежа в Майчин дом. Бях в 39-та седмица.

На преглед в женска консултация МЦ"Майчин дом" тоновете на бебо бяха перфектни.
На ехографа главата на бебо била високо, подвижна, не била се наместила добре в таза.
Меренето на таза показа, че е 19 см, а главата на бебо е с 1 см по-голяма.
И доктора ми вика; "Утре те приемаме, ела в 8:30 и после горе в МД за РЕНГЕНОВА СНИМКА и да видим дали ще те режем". Умрях.....

Мене преди да забременея ми отказа познат във ВМА да ми прави ренгенова снимка, за да не се облъчвам...Че сега ли с бебето ще позволя...Няма начин!
Искам да раждам нормално, не искам секцио. Нямам никакви признаци за раждане - нито контракции, нито нищо. Много лека бременост изкарах. Нямам никакви проблеми, бебето си е добре, развива се като по учебник.

След разговор на доктора от ЖК с доктора, с който имам уговорка ми се размина влизането в МД.

Ама що трябваше да ми изкарат акъла???? И всеки ми разправя като ме види с острия корем /чакам момченце/ да раждам секцио. Това секцио под път и над път се прилага вече. Даже беше очуден лекаря от ЖК, че не искам секцио. Сега всяка искала така, само аз съм се опъвала. Боже.... 

Същият доктор от ЖК като го питах дали сега, 40-та седмица, е желателно да идвам всеки ден да мерят тоновете на бебето ми каза, че нямало смисъл...Абе....

Но аз на своя глава, без никой да ме кара, днес си ходих и така всеки ден ще си съм сутрин там да мерят тоновете на бебо........

Нищо не съм подписвала, че съм се отказала да влизам в МД предната седмица.

# 4
  • Мнения: 5 577
Значи имаш законово право да не влизаш в болница?
Аз незнаех, това ми беше интересно...

Немирнице, леко раждане!  baby_neutral

# 5
  • Мнения: 3 777
Аз отказах, в смисъл прекъснах си престоя в Окръжна болница.

Лежах за задържане, но издържах само 4 дена, ужасно беше там, никой не те поглежда, само лежиш, визитациите бяха отбиване на номера. На поредната сутрешна им казах че си тръгвам.
Докторите бяха така  Shocked, аз им казах че мъжа ми  идва и си тръгвам, дадоха ми документи да подпиша че си тръгвам по мое желание и си тръгнах. До края на бременноста бях на легло у нас.

# 6
  • Мнения: 7 186
Никой не може да те накара насила да се възползваш от медицинските услуги. Когато откажеш хоспитализация, трябва писмено да декларираш своят отказ. Това става със свободен текст върху талона или Лист история на заболяването и с твоя подпис. Примерен текст : "Отказвам назначеното ми лечение. Напускам клиниката по свое желание. Запозната съм с рисковете от това." След това, ако нещо се случи с теб, не можеш да обвиниш никого, освен себе си.

Така е. Всеки си има глава на раменете- решава и си носи последствията.
По същия начин може да се откаже и терапия.

# 7
  • Мнения: 1 259
Можеш да отказваш каквото не ти харесва и не смяташ за нужно!Аз така отказах операция, когато бях в  5 месец.Подписваш се,че не желаеш и готово.

# 8
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да допълня,че една много голяма част от "докторята" ще те подкрепят да си ходиш по живо-по здраво,стига да се подпишеш предварително. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За да им се махнеш от главата и да не носят отговорност за теб.
немирница,кажи при кой си на жк и с кой имаш уговорка?

# 9
  • Мнения: 637
Да допълня,че една много голяма част от "докторята" ще те подкрепят да си ходиш по живо-по здраво,стига да се подпишеш предварително. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За да им се махнеш от главата и да не носят отговорност за теб.

Глупости. Как не ви писна да плюете по докторите, при това съвсем необосновано?

Обидно е да се правят подобни обобщения. И за двете страни.

# 10
  • Мнения: 637
Значи имаш законово право да не влизаш в болница?
Аз незнаех, това ми беше интересно...

Всъщност имаш законово право да влезеш в болница. Право, а не задължение.

# 11
  • Мнения: 7 186
Да допълня,че една много голяма част от "докторята" ще те подкрепят да си ходиш по живо-по здраво,стига да се подпишеш предварително. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За да им се махнеш от главата и да не носят отговорност за теб.

Мда, това определено са глупости!
Такива обобщения ги запази за себе си! Stop

# 12
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да допълня,че една много голяма част от "докторята" ще те подкрепят да си ходиш по живо-по здраво,стига да се подпишеш предварително. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За да им се махнеш от главата и да не носят отговорност за теб.

Мда, това определено са глупости!
Такива обобщения ги запази за себе си! Stop
Мармаладке,успокой топката!
Обръщам ти внимание,че в случая ти правиш генерални обобщения!
Не съм обобщила,казах"голяма част".


Глупости. Как не ви писна да плюете по докторите, при това съвсем необосновано?

Мели,не ти прави чест ,нямаш представа за моя случай.Имам основания,за да го казвам.Само ще ти кажа,че след раждане с огромен вътрешен хематом(влагалищен) двама от най-добрите специалисти в майчин дом бяха готови да ме изпишат,без да ми разяснят огромните рискове,които това криеше.
Говоря от личен (горчив) опит.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2005, 18:53 от Gel

# 13
  • Мнения: 834
Аз също имах проблем в 3-4 мес с отлепваща се плацента и кървене. Доктора ми искаше да влизам в болница, аз обаче се заинатих и тогава той ми каза,че ако има кой да ми бие мускулно Папаверинчето на 6часа мога да си остана в дом. легло. Даже по неговите думи в домашна обстановка възстановяването било по - бързо, в което наистина се убедих. Инжекциите ми ги биеше мъжа ми.
Втория случай, когато се отказах с подпис беше на 4-я ден от преносването ми. Нали всеки ден след термина ходех на запис на тоновете, та тогава бях и с 4см. разкритие без контракции. Искаха да остана, обаче подписах и си ходих още 2 дни по улиците с това разкритие. Отказа ми не ме лиши от правото ми да родя пак при тях (Св.София).
Та нали и ние имаме права!

# 14
  • Мнения: 637
Не съм обобщила,казах"голяма част".
Говоря от личен (горчив) опит.

"Голяма част" какво е, не е ли обобщение? Личният ти горчив опит колко хиляди лекари обхваща?

Общи условия

Активация на акаунт