Дубай

  • 185 466
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 231
Бях се записала отдавна в темата, щото уж щяхме да ходим в Дубай, обаче така и не стана. Не съжалявам, защото ходихме на други много интересни и красиви места, но вече май му дойде реда и на Дубая  Mr. Green
Та момичета мислим да ходим на пролет, най-вероятно април, та ще Ви следя и четя с удоволствие  Mr. Green Heart Eyes
4 нощувки както предлагат агенциите не ми се нравят. искам поне 5, да некажа, че май предпочитам 1 седмица да отделим. Та сега ще у падне едно мислене, търсене и т.н. на билети, хотели и тем подобни.
Приемам всякакви предложения за самостоятелно пътуване или агенция, но за поне 5 нощувки   bouquet
 а сега се връщам да Ви четя  Mr. Green

# 256
  • Мнения: 2 175
Зависи от бюджета все пак - с агенция може би е по-изгодно, ако ползваш чартър..
Ние сега летяхме за малко повече от 400 евра на човек с Турските авиолинии - а имат май по 2 полета на ден до там. Хотели в Дубай - бол. 

# 257
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Бях се записала отдавна в темата, щото уж щяхме да ходим в Дубай, обаче така и не стана. Не съжалявам, защото ходихме на други много интересни и красиви места, но вече май му дойде реда и на Дубая  Mr. Green
Та момичета мислим да ходим на пролет, най-вероятно април, та ще Ви следя и четя с удоволствие  Mr. Green Heart Eyes
4 нощувки както предлагат агенциите не ми се нравят. искам поне 5, да некажа, че май предпочитам 1 седмица да отделим. Та сега ще у падне едно мислене, търсене и т.н. на билети, хотели и тем подобни.
Приемам всякакви предложения за самостоятелно пътуване или агенция, но за поне 5 нощувки   bouquet
 а сега се връщам да Ви четя  Mr. Green
И аз искам същото, ако намеря нещо подходящо ще ти пиша.

# 258
  • Мнения: 1 724
Погледнах програмите на някои от тур операторите, чартърите през март и април са с 4 нощувки (и само 3 пълни дни).

Вариант е да се обърнете към тур оператор да ви направят индивидуална програма, така ще сте по гъвкави като период на пътуване и времетраене или да си организирате сами пътуването  Peace Имайте предвид, че април времето вече почва да се стопля и влагата се увеличава, така че по-добре да е в началото на месеца или края на март.

# 259
  • Мнения: 1 180
Ние сами си организирахме пътуването. Летяхме от Истанбул с Емирейтс - 650 евро билети за двама, полета беше супер. Резервирахме си хотел през букинг - Холидей ин, на 5 мин. пеша от Мол Емирейтс /670 евро за 5 нощувки/. Там се придвижвахме само с такси - сметките бяха от порядъка на 6-7 евро. Очарована съм от всичко, което видях! Бурж ал араб малко ме разочарова, но аз отидох с много големи очаквания - в подводния ресторант си е скъпичко - 700 евро сметка за 4-ма, без алкохол. Най-много ми хареса ливанският ресторант в хотел Атлантис - уникално! Самият хотел също е умопомрачителен! Много приятно беше и в Мадинат Джумейра - самата атмосфера те омайва, там пробвахме персийски ресторант. Посетихме два мола - Мол Дубай и Мол Емирейтс - то не бяха аквариуми, водопади, ски писти, ледени пързалки..... Гледката от Бурж Халифа ти спира дъха, добре, че беше ясно времето. Фонтаните също за голяма атракция. Препоръчаха ни рибен ресторант в хотел Радисън блу - много добър. Нямам никакви неприятни впечатления, просто всичко беше на ниво. Направихме си разходка с лодка, разгледахме златния пазар, стария пазар на Дубай и още куп други места. Бих се върнала в Дубай пак, макар че не обичам да повтарям. За пазар си е скъпичко, или в най- добрия случай като в България. Купихме на децата X box 360 kinect - цената и тук е почти същата. Големи намаления имаше по скъпите бутици - до 70 % /намазах 3-4 нещица Mr. Green/. Та това е от мен...

# 260
  • Мнения: 398
Айде и аз да се включа.Завърнахме се на 4-ти.Невероятно доволни сме от екскурзията.
Летяхме с Емирейтс (само че от Лондон)и както е писала tanya.d полета беше супер.Хотела ни беше на 10 мин пеша от Криика, на 10 мин с кола от Бурдж Халифа, съвсем до хотела имаше МОЛ (Бурджуман).Но така или иначе за екскурзиите те взимат от хотела.
Имахме тур из Дубай-със златния сук, музеят, една много красива джамия, Мединат Джумейра и Бурдж ал Араб(от разстояние разбира се);Ходихме до Абу Даби-Бялата джамия „Шейх Зайед” е просто умопомрачителна и трябва да се види непременно, а самото Абу Даби ми хареса повече от Дубай-като градина е  Heart Eyes;Ходихме и на екскурзия до Източния бряг(Фуджейра, Шарджа....)-планините са много красиви, а и океана си го бива.Бяхме на сафари в пустинята-определено можеше да е и по-екстремно като шофиране, но беше хубаво.По-екстремни ни се сториха камилите  hahaha.Вечерята и програмата също бяха добре.Последно се качихме на Бурдж Халифа.Гледката е зашеметяваща.Ние бяхме от 17:30-идеално време, защото хванахме дневен Дубай и нощен Дубай.Станаха невероятни снимки.Само дето не можахме да хванем фонтаните от горе.Не знам колко беше часа, но беше след 6 и половина, а фонтаните така и не започнаха.И слязохме.И какво да видим-те работят.Но от долу също са много красиви.
Не можахме да видим и островите.Всъщност видяхме само светът.Но нито от самолета, нито от кулата видяхме палмите.Но пък нали трябва да остане нещо, заради което да се върнеш.
Една сутрин ходихме и на плаж  на Джумейра бийч.Толкова бял и ситен пясък не съм виждала.
В обобщение-определено си заслужава дестинацията.Аз бих и повторила.
Някой ако има въпроси да пита, че може и да съм изтървала нещо  Heart Eyes
За пазаруването-на златния сук определено е скъпо-шалове по 50, 60, 70 дирхама са си скъпи.Златото също ми се видя скъпичко.То там трябва да се пазариш ама на нас нещо не ни идва от вътре  Embarassed Само за сравнение на безмитния на летищео златото ми се стори по-евтино, а и има много хубави сувенири.

# 261
  • Мнения: 11 318
Някой няма ли да пусне малко снимки, така ми се гледат  Praynig

tanya.d наистина ми се виждат доста 700евро за една вечеря, но съм сигурна, че си е заслужавало.  Peace

Момичета ако престоят ни в Дубай е при приятели, горе долу по колко ще излезе на човек за около една седмица? Знам, че е относително всичко, но...

Завиждам на всички който са отишли и са се върнали от тези места  Grinning

# 262
  • Мнения: 1 180
Ами, честно казано, не си заслужаваше вечерята в подводния ресторант - ние си избрахме меню, което включваше 9 блюда - кое от кое по-странно и миниатюрно. По тоя повод цяла вечер се шегувахме, много се смяхме и очаквахме следващата и следващата куленарна изненада. А сервитьора, милият, с такъв патос и ентусиазъм ни разясняваше отделните ястия.... Добре, че отказахме шампанското, само бутилка вода 1л и 1/2 струваше 20 евро! Следващия път ще отидем в този ресторант, който е на високото   Joy - може да е повече яденето Mr. Green
Ето снимки на менюто:
http://tanya70.snimka.bg/other/razni.83225.22339254

Последна редакция: пн, 07 фев 2011, 14:17 от tanya.d

# 263
  • Мнения: 1 724
tanya.d, определено са заложили на минимализма  в менюто и максимализма в цените  Twisted Evil дано и този новооткрития в Бурж Халифа /At.mosphere/ не е подобен. 

# 264
  • Мнения: 734
Ами, честно казано, не си заслужаваше вечерята в подводния ресторант - ние си избрахме меню, което включваше 9 блюда - кое от кое по-странно и миниатюрно. По тоя повод цяла вечер се шегувахме, много се смяхме и очаквахме следващата и следващата куленарна изненада. А сервитьора, милият, с такъв патос и ентусиазъм ни разясняваше отделните ястия.... Добре, че отказахме шампанското, само бутилка вода 1л и 1/2 струваше 20 евро! Следващия път ще отидем в

Тази вечеря за 700 евро ме изуми!  Shocked Shocked Shocked От Бурж Ал Араб ми бяха изпратили предварително подробен списък с всички ресторанти и барове на тяхна територия и честно казано такава цена не видях...За кой ресторант става въпрос - Al Mahara - Sea Food Restaurant - “Shell, Oyster”?
Ние предпочетохме Al Iwan, там яденето беше на корем - шведска маса с всевъзможни вкусотии, цената - AED 395/човек за вечеря (понеже може и на обяд да се отиде),което е около 79 евро или около 107 долара. Водата наистина се плаща отделно. Ние си взехме и по една чаша вино, което също беше скъпичко, но не беше нещо космическо. Ум не ми го побира това със 700 евро... newsm78

Нека четящите в този форум да не останат с погрешното впечатление, че са само такива цените. Който има желание, мога да му изпратя подробния списък от бурж Ал Араб, за който споменах.

# 265
  • Мнения: 2 175
tanya.d, определено са заложили на минимализма  в менюто и максимализма в цените  Twisted Evil дано и този новооткрития в Бурж Халифа /At.mosphere/ не е подобен. 

Аз там не видях да има ресторант..?
Даже по-скоро кулата само външно изглежда довършена, вътре е почти празна, само асансьорите, 124 панорамен етаж и реклами на х-ла на Армани..

П.С - и на мен Абу Даби много повече ми хареса - невероятна зеленина, места за разхождане, огромни атракционни площи (парка на Ферари) и тн. Там бяхме и във ферма за соколи - много интересно и различно преживяване.

# 266
  • Мнения: 1 014
И ние бяхме на шведска маса в Бурж Ал Араб, но не помня името на ресторанта. Определено не беше така скъпо и беше страшно вкусно. Само че, аз си представях обяда в този хотел точно с изискани блюда, което само по себе си предполага малко храна, поднесена от  "изпънати" сервитьори. Това е то лукс, а не тичане и бутане по шведска маса да си сервираш сам. Но ... както  и да е - другия път.
Елица-сестрица , мисля, че от Бурж Халифа не могат да се видят палмите, защото терасата е разположена така, че няма видимост към тях, а и те са доста отдалечени. От Бурж Ал Араб, от левия панорамен асансьор,  както и от панорамния ресторант се вижда част от Палмата с х-л Атлантис.
Ние имахме късмета на идване да видим "Светът" от самолета, а при излитането видяхме Палмата в целия и блясък - излетяхме през нощта. Бяхме от лявата страна на самолета, за който ще ходи сега,
да го има предвид.

# 267
  • Мнения: 1 180
Да, ресторанта е точно Ал Махара. Бяхме 4-ма души - менюто е 825 дирхама на човек + две бутилки вода по 100 дирхама. А едно евро беше около 4,9-5 дирхама.

# 268
  • Мнения: 2 175
Azira,
от кулата се вижда и част от голямата палма, както и Светът.

# 269
  • Мнения: 1 724
tanya.d, определено са заложили на минимализма  в менюто и максимализма в цените  Twisted Evil дано и този новооткрития в Бурж Халифа /At.mosphere/ не е подобен. 

Аз там не видях да има ресторант..?
Даже по-скоро кулата само външно изглежда довършена, вътре е почти празна, само асансьорите, 124 панорамен етаж и реклами на х-ла на Армани..


Съвсем наскоро е открит, претеднира да е най-високо разположения ресторант в света. Ето му сайта:
http://www.atmosphereburjkhalifa.com/

В медиите обявиха за него, а и в една страница във фейса, която следя даже имаше снимки на първите клиенти.

Общи условия

Активация на акаунт