Кое ще ви липсва?

  • 1 820
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мислех си, ако един ден се събудя на други ширини и друг начин на живот- кое ще ми липсва от тук...И, колкото и странно да е /защото тук природата е еднообразна- малко или много/, то точно тя ще ми липсва най-много...И спокойствието, което е свързано с нея....

http://misheli.image.pbase.com/u43/glazemaker/upload/28159293.westfriesland.jpg.

А на вас кое ще ви липсва /може да не е нещо като предмет, ами навик, традиция и т.н./??????

Може ли някой да направи линка активен? Снимка от гугъл е....

Последна редакция: пн, 19 сеп 2005, 21:58 от Kalinka

# 1
  • Мнения: 2 452
Мислех си, ако един ден се събудя на други ширини и друг начин на живот- кое ще ми липсва от тук...И, колкото и странно да е /защото тук природата е еднообразна- малко или много/, то точно тя ще ми липсва най-много...И спокойствието, което е свързано с нея....

http://misheli.image.pbase.com/u43/glazemaker/upload/28159293.westfriesland.jpg.

А на вас кое ще ви липсва /може да не е нещо като предмет, ами навик, традиция и т.н./??????

 

Още не зная какво ще ми липсва от Канада, но зная какво ми липсва от Финландия - белите нощи и усещането да се прибираш от нощен живот в 4-5 сутринта през лятото, когато небето и водата са розово-лилави. Липсва ми и водата в езерото с цвят на сок от ябълки; липсва ми и мириса на старомодната сауна в Раухалахти. Сигурно има и друго, но това веднага изплува в съзнанието ми.

# 2
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Спокойствието,колкото и странно да звучи!

# 3
  • Мнения: 4 399
Мислех си, ако един ден се събудя на други ширини и друг начин на живот- кое ще ми липсва от тук...И, колкото и странно да е /защото тук природата е еднообразна- малко или много/, то точно тя ще ми липсва най-много...И спокойствието, което е свързано с нея....

http://misheli.image.pbase.com/u43/glazemaker/upload/28159293.westfriesland.jpg.

А на вас кое ще ви липсва /може да не е нещо като предмет, ами навик, традиция и т.н./??????

 

Още не зная какво ще ми липсва от Канада, но зная какво ми липсва от Финландия - белите нощи и усещането да се прибираш от нощен живот в 4-5 сутринта през лятото, когато небето и водата са розово-лилави. Липсва ми и водата в езерото с цвят на сок от ябълки; липсва ми и мириса на старомодната сауна в Раухалахти. Сигурно има и друго, но това веднага изплува в съзнанието ми.


Ох, Лаура как си го описала само... Приходи ми се във Финландия. Това трябва да е незабравимо.

Мисля Че и на мен би ми липсвало най-веЧе спокойствието ако се преместя някъде. Тука живота теЧе на бавни обороти. В наЧалото това ме дразнеше, сега ми харесва.

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
и на мен спокойствието ще ми липсва.голям кеф е никой да не ти дава акъл. Сигурно ще ми липсва и времето.вярно, днеска беше доста мрачно,но повечето време си е пролетно и ми харесва.нито е голям студ, нито мор.

# 5
  • Мнения: 2 452
Мислех си, ако един ден се събудя на други ширини и друг начин на живот- кое ще ми липсва от тук...И, колкото и странно да е /защото тук природата е еднообразна- малко или много/, то точно тя ще ми липсва най-много...И спокойствието, което е свързано с нея....

http://misheli.image.pbase.com/u43/glazemaker/upload/28159293.westfriesland.jpg.

А на вас кое ще ви липсва /може да не е нещо като предмет, ами навик, традиция и т.н./??????

 

Още не зная какво ще ми липсва от Канада, но зная какво ми липсва от Финландия - белите нощи и усещането да се прибираш от нощен живот в 4-5 сутринта през лятото, когато небето и водата са розово-лилави. Липсва ми и водата в езерото с цвят на сок от ябълки; липсва ми и мириса на старомодната сауна в Раухалахти. Сигурно има и друго, но това веднага изплува в съзнанието ми.


Ох, Лаура как си го описала само... Приходи ми се във Финландия. Това трябва да е незабравимо.

Мисля Че и на мен би ми липсвало най-веЧе спокойствието ако се преместя някъде. Тука живота теЧе на бавни обороти. В наЧалото това ме дразнеше, сега ми харесва.

Аз бих добавила и миризмата на тоалетните в Кумисета, но ще ме разберете криво. Mr. Green Кумисета е кръчма, а тоалетните са в подземието, което някога е било винарска изба и мирише много особено - на старо, на камък, не мога да опиша миризмата (категорично не на тоалетна!), но и тя е неповторима. 

# 6
  • Мнения: 3 491
Ще ми липсват Barnes & Noble, Panera Bread, Starbucks, духа на Don't worry - be happy ...

# 7
  • Мнения: 456
Чистота, спокойствие, ред,  сигурност, усмихнати и добронамерени хора, природа, забавления... Има и още, но сега съм уморена и просто не се сещам... ooooh! Grinning

# 8
  • Мнения: 5 183
Чистота, спокойствие, ред,  сигурност, усмихнати и добронамерени хора, природа,

дотук съвпадат:)
И още: безплатно здравеопазване и лекарства за бременните и децата до 6 годишна възраст; Плей центровете; прекрасната огромна зоологи4еска градина в нашия град; удобствата за майки с деца навсякъде; това 4е на пешеходна пътека НАИСТИНА пешеходците се 4увстват сигурни ... сигурно има и още ...

# 9
  • Мнения: 1 017
Их, как хубаво си го казала, Лаура...и спокойствието би ми липсвало на лубимото Куопио. наистина е приказно красиво, във абсолутно всеки сезон...елате ми на гости  Hug Hug Hug
Но и приятелите ми, за съжаление пове4ето 4ужденци, които рано или късно си отиват smile3518 нау4их се на раздели тука....
 
[Още не зная какво ще ми липсва от Канада, но зная какво ми липсва от Финландия - белите нощи и усещането да се прибираш от нощен живот в 4-5 сутринта през лятото, когато небето и водата са розово-лилави. Липсва ми и водата в езерото с цвят на сок от ябълки; липсва ми и мириса на старомодната сауна в Раухалахти. Сигурно има и друго, но това веднага изплува в съзнанието ми.
]

офф: 6те ме извинявате с това у вместо йу, ама не го намирам Embarassed Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 825
Много работи ще ми липсват, но ако трябва да ги степенувам :
1. Слънцето (пече 365 дни в годината)
2. Спокойствието
3. Усмивките по лицата на хората
4. Джашпанките , както е казала Пумпал, защото тука 10 месеца в годината се ходи така  Wink
Май като цяло ще ми липсва  лятното  настроение, което ме заобикаля тука през по голямата част на годината

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много работи ще ми липсват, но ако трябва да ги степенувам :
1. Слънцето (пече 365 дни в годината)
2. Спокойствието
3. Усмивките по лицата на хората
4. Джашпанките , както е казала Пумпал, защото тука 10 месеца в годината се ходи така  Wink
Май като цяло ще ми липсва  лятното  настроение, което ме заобикаля тука през по голямата част на годината

И на мен същите неща ще ми липсват, въпреки че тук само около 7 месеца е такова времето Wink.

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ще ми липсва тукаШната кухня , the italian style в много отноШения , планините а и природата като цяло , бъркотията ( в добрия смисъл  Wink ) която неминуемо създават италианците ...

# 13
  • Мнения: 7 605
хмммм.....я да си помисля  Thinking. На мен 6те ми липсва хубавото време и по ниските цени на горивото в сравнение с Германия например. Ина4е май ни6то. От Германия ми липсват пове4е работи тук.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Специално градчето, в което съм - ще ми липсва това, че всичко ми е на ръка разстояние и спокойствието и въпреки него разнообразието от култури (сиреч студентското общество)

# 15
  • Мнения: 508
Чистота, спокойствие, ред,  сигурност, усмихнати и добронамерени хора, природа,

дотук съвпадат:)
И още: безплатно здравеопазване и лекарства за бременните и децата до 6 годишна възраст; Плей центровете; прекрасната огромна зоологи4еска градина в нашия град; удобствата за майки с деца навсякъде; това 4е на пешеходна пътека НАИСТИНА пешеходците се 4увстват сигурни ... сигурно има и още ...
и на мен това донякъде ще ми липсва

# 16
  • Мнения: 1 465
- slanceto, - moreto, - prirodata, - vazduha /4istia/, - na muj mi mu iz4ezna alergiata otkakto sme tuk Wink, - piknicite naplaja, - blizostta do Italia....
Mai spisakat e mnogo dalag i niama da mi stigne miastoto

# 17
  • Мнения: 1 761
от тук ще ми липсва гледката от балкона,които е с изглед към двореца на кралицата,дърветата от кралската гора,чистия въздух,добрите съседи,плувния басеин на 50 м от входа,близкия търговски център от който си пазарувам,приятелите ми,училището ми...но най-много от всичко ще ми липсва МЪЖА МИ.....той не би се преместил другаде.

# 18
  • Мнения: 4 399
хмммм.....я да си помисля  Thinking. На мен 6те ми липсва хубавото време и по ниските цени на горивото в сравнение с Германия например. Ина4е май ни6то. От Германия ми липсват пове4е работи тук.

Хе-хе, Таня, и при мене беше така когато се преместихме. И при нас само цените на бензина бяха предимство в сравнение с Германия, а много неща ми липсваха. Сега след повече от 2 години все още има неща от Германия които ми липсват, но пък и все повече оценявам това което имам тук.

# 19
  • Мнения: 62
Ще ми липсват Barnes & Noble, Panera Bread, Starbucks, духа на Don't worry - be happy ...

I na men ste mi lipsva spokoistvieto, dobroto obslyjvane i vnimanieto kogato otida na lekar, golemite molove s magazinite, tarpenieto na xorata tyk i spokoistvieto im..... newsm78.....
Чистота, спокойствие, ред,  сигурност, усмихнати и добронамерени хора, природа,

 удобствата за майки с деца навсякъде; това 4е на пешеходна пътека НАИСТИНА пешеходците се 4увстват сигурни ... сигурно има и още ...

# 20
  • Мнения: 7 605
хмммм.....я да си помисля  Thinking. На мен 6те ми липсва хубавото време и по ниските цени на горивото в сравнение с Германия например. Ина4е май ни6то. От Германия ми липсват пове4е работи тук.

Хе-хе, Таня, и при мене беше така когато се преместихме. И при нас само цените на бензина бяха предимство в сравнение с Германия, а много неща ми липсваха. Сега след повече от 2 години все още има неща от Германия които ми липсват, но пък и все повече оценявам това което имам тук.

Блаzя ти, аz от 3год не живея в Германия а във Франция, Корея и Филипините, т.е. маааалко по екzоти4ни страни  Wink Но да си кажа 4естно, най ве4е ми липсват не6та zа ядене...  Embarassed и всяка6 ми липсват все пове4е с всеки иzминал ден. Не zнам какво 6те правя ако сега като съм бременна ме гони апетит zа Currywurst или Waldmeister-Brausepulver  Crazy

# 21
  • Мнения: 4 244
На мен ще ми липсва дъха на кипарисите, като си отворя сутрин прозореца да се порадвам на изгрева, къщичките с остри покриви като от приказка на братя Грим, провлаченото Добрутру на някоя баба дето дори не ме познава, звука на спирачките на някоя спортна кола пред зебрата, където пресичам с най голям кеф, миризмата на топли хлебчета и козунак от местната пекарна и напевния и странен диалект с който постепенно свикнах.
Ще ми липсва горичката за разходки с децата където може спокойно да погалиш и нахраниш еленчета, глигани и коне, шепота на рекичката в парка, докато патките се къпят в нея и щастливите викове на деца тичащи боси по тревата подир футболната топка
Германия за мен има много лица, но благодарение на факта че живея на село открих за себе си най чистото и лице - без шовинизъм и нотки на расизъм, с големи любопитни очи, попиващи разказите ми за екзотичната и въпреки това на една педя България и едно необичайно за мен топло гостоприемство.
Тази Германия ще ми липсва

# 22
Май всичко...... Thinking
Аз бързо се приспособявам към новите места, но трудно се разделям Confused

# 23
  • Мнения: 1 173
- slanceto, - moreto, - prirodata, - vazduha /4istia/, - piknicite naplaja, - blizostta do Italia....
Mai spisakat e mnogo dalag i niama da mi stigne miastoto

Ей, да можех и аз да кажа същото за Мюнхен..... Mr. Green


Не знам дали нещо ще ми липсва...по скоро навика и годините прекарани тук... newsm78

# 24
  • Мнения: 1 854
Спретнатите кьщи,декорацията по прозорците и домовете,прекрасно поддьржаните градини и зеленина,чистите прозорци,поздравите дори и от непознати и пожеланията за приятен ден,телевизионните програми,субтитриите на холандски език,приповдигнатият дух на хората,мелниците Grinning,прекрасните замьци,цветята,пазарите за стари и антични стоки,близостта до Германия и Белгия,жп система....и още много други нещица Grinning

# 25
  • Мнения: 4 629
Ще ми лиосват красивите паркове, хубавите детски площадки, отношението на хората работещи в обслужващата сфера, медицинското обслужване

# 26
  • Мнения: 4 212
Определено има мнооого неща които ще ми липсват и си давам сметка. Неща да се разделям с тях. Grinning
4истота, подреденост, у4тивост, добра храна, многобройни магазини за вси4ко и голям избор, забавления и атракции, екзоти4ни места, добър ден и довиждане от непознати, басейна с градината и пламите, синьото небе, прекрасната гледка, красивите сгради, концертите на известни групи, балетните спектакли на открито, евтиният бензин, доброто обслужване, добри пътища, спирането и даването на път на пешеходците, усмивките, магазините с екзоти4ни животни, здравите и 4исти автобуси с климатици, новите и 4исти у4илища, сигурността, полицията навсякъде..........

# 27
  • Мнения: 221
Уреденоста като цяло:) 4истотата ! Мекия климат...понякога. Медицинското обслужване.
Спокойния живот...

# 28
  • Мнения: 6 390
Ще ми лиосват красивите паркове, хубавите детски площадки, отношението на хората работещи в обслужващата сфера, медицинското обслужване
Уреденоста като цяло:) 4истотата ! Мекия климат...понякога. Медицинското обслужване.
Спокойния живот...
Май всичко тук ще ми липсва, Прага има своята магия, която много ми харесва  Hug Heart Eyes Grinning

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Преди няколко години мъж ми трябваше да отиде да работи в друга страна и ние барабар с него. И тогава както си карах колата късно вечерта, през зимата, ми стана едно такова тъжно. Всичко ми се струваше толкова мило. Влажният път, колите, светлините по улиците, къщичките. Исках да си остана така завинаги в колата и да си карам по тези улици Rolling Eyes Е останахме и все още, като тръгна да шофирам нощем в дъждовно време, си спомням този момент и ми става едно такова хубаво Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 2 195
Спокойствието,колкото и странно да звучи!
И на мен.И готините им сосове  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 6 390
И на мен.И готините им сосове  Simple Smile
Я кажи някой... какви са тея сосове бе душа...
Искам и азззз  Mr. Green Mr. Green
Лиги ми потекоха като прочетох  Grinning Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 278
Всичко щи ми липсва. Вече ми липсва...

# 33
  • Мнения: 2 952
  Не , че  ще  напускам ,обаче...ще ми липсват  хората ,които  оставям тук....Това  е най-важно...
  Но иначе ..   сигурността.

# 34
  • Мнения: 74
Kakvo bi mi lipsvalo li newsm78 nachinat na jivot  razbira se i spokoistvieto Party

# 35
  • Мнения: 3 461
Пустинята,топлото време,най-евтиния бензин в света(само 25 цента),пищните хотели,спокойния живот и много други неща,за които не се сещам в момента. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 7 430
Би ми липсвал спокойния, понякога и муден живот, уредеността, спирането на колите пред пешеходните пътеки, подпомагането на децата, усмивката на непознати....

Общи условия

Активация на акаунт